:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erdo?an’?n s?z?n? havada b?rakt?lar / 4 ekim
tatlı_cadı
Erdo?an’?n s?z?n? havada b?rakt?lar

Sadi ?ZDEM?R

2252074.jpgGiyimkent Y?netim Kurulu Ba?kan? Abdullah ??nar, Ba?bakan Recep Tayyip Erdo?an’?n 28 Nisan’daki tapu t?reninde s?yledi?i; "Ta??nmayan?n elektri?ini suyunu keser, mal giri? ??k???n? engelleriz" ?eklindeki s?zlerinin; ?stanbul Valisi Muammer G?ler, B?y?k?ehir Belediye Ba?kan? Kadir Topba? ve Emin?n? Belediye Ba?kan? Nevzat Er taraf?ndan ’havada b?rak?ld???n?’ s?yledi.

T?RK?YE’nin en b?y?k toplu i?yeri projelerinin bulundu?u ?kitelli’de yap?m? tamamlanan, tapular? da??t?lan Giyimkent’in ’tekstil d??? i?lere’ a??lmas? i?in yo?un bask? yap?ld??? bildiriliyor. Giyimkent Ba?kan? Abdullah ??nar, "Bu projelerin amac? ?zellikle sur i?indeki de?i?ik i? kollar?na modern i?yerleri yaratmak ve onlar? buralara ta??makt?. Suri?i de d?nyan?n en g?zde turizm merkezi haline getirilecekti. Ancak Valilik, B?y?k?ehir Belediyesi ve Emin?n? Belediyesi gereken ?zeni g?stermiyor, yapt?r?mlar? uygulam?yor" dedi. ??nar, 28 Nisan 2006’da d?zenledikleri tapu da??t?m t?renine kat?lan Ba?bakan Recep Tayyip Erdo?an’?n da hem eski b?y?k?ehir belediye ba?kan? hem de ?stanbul a???? bir Ba?bakan olarak suri?inin turizme d?n?k yap?lanmas?na b?y?k ?nem verdi?ini belirtti ve ??yle konu?tu: "Say?n Ba?bakan 28 Nisan’da tapular? da??tt? ve burada ?ok ciddi bir konu?ma yapt?. Bu konu?may? ’ta??nmadan birebir sorumlu’ olan ki?iler de dinledi. Ba?bakan?m?z o g?n; ’Ta??nmayan?n elektri?ini suyunu keser, mal giri? ??k???n? engelleriz’ dedi. Ancak aradan 5 ay ge?ti, ad?m at?lmad?. O b?lgelerdeki i?yerlerinin buraya ta??nmas? i?in ciddi hi?bir tedbir al?nmad?. Bunu yapmayanlar Say?n Ba?bakan’?n s?zlerini resmen havada b?rakt?lar."

B?Z? RAHAT BIRAK BASKISI:

Abdullah ??nar, Giyimkent Kooperatifi’nin ba?kan? olarak sonuna kadar do?ru olan? savunmaya devam edece?ini belirterek ??yle devam etti: "Birileri oy kayg?s?yla bu projenin hedefine ula?mas?n? engelliyor. Yapt?r?mlar? uygulam?yor. ?imdi burada da i?yeri sahibi olanlar yani ?yeler; ’Ba?kan b?rak bu inad?; i?yerlerimizi her t?rl? i? i?in kiraya verebilelim. Bize engel olma’ diyorlar. Muhtemelen bir sonraki genel kurulda (gelecek y?l) bu muhalefet daha da g??lenecek. E?er onlar kazan?rsa Giyimkent’teki i?yerleri tekstil d??? her t?rl? i? i?in faaliyet ?zg?rl??? kazanacak. Bu ?lke kaynaklar?n?n ?sraf?d?r. Suri?i’ni kurtarma stratejisinin de iflas? anlam?na gelir ki, bu ?stanbul i?in de ?lkemiz i?in de b?y?k bir ay?pt?r."

S?YASETE M? HAZIRLANIYORSUN:

Giyimkent’in faaliyet hedefine uygun olarak yoluna devam etmesini savundu?u i?in ’siyasete mi soyunuyorsun’ diye ele?tiri ald???n? da s?yleyen Abdullah ??nar, "Ben sadece do?ru oldu?una inand???m? savunuyorum ve onun i?in m?cadele ediyorum. E?er siyasete heves etsem tam tersine pop?list davran?r, konu?urdum. Giyimkenti her t?rl? faaliyete a?ar; rant pe?inde ko?anlar?n ekme?ine ya? s?rerdim ama ben tam tersi i?in m?cadele ediyorum" dedi. ??nar, Giyimkent’in faaliyet alan?na uygun olarak yoluna devam etmesinin de asla ticari ya da gayrimenkul de?eri a??s?ndan bir kay?p getirmeyece?ini, daha da de?erlenece?ini savundu.

Ba?bakan ne demi?ti

BA?BAKAN Recep Tayyip Erdo?an 28 Nisan 2006’daki, ?stanbul Valisi Muammer G?ler, AKP ?stanbul ?l Ba?kan? Mehmet M?ezzino?lu, ?stanbul Emniyet M?d?r? Celalettin Cerrah, B?y?k?ehir Belediyesi Genel Sekreteri Mesut Pekta?’?nda haz?r bulundu?u tapu t?reninde; "Buran?n temelini ?stanbul B?y?k?ehir Belediye Ba?kanl???’na se?ildi?imde ben att?m. Benim performans kriterlerim i?erisinde 12 y?lda buran?n meydana gelmi? olmas? ?ahsen ?z?ld???m konudur. 12 y?l bunun s?rmemesi laz?md?. Daha k?sa zamanda yap?lmas? laz?md?. Bir ?ok engeller, ?lkenin ya?ad??? krizler bu s?reci uzatt?. Art?k h?zla buradaki 2 bin 500 i?yerinin dolmas? laz?m. Duyanlar, duymayanlara iletsin. Tekrar s?yl?yorum. ?stanbul Valisi’ne de B?y?k?ehir Belediyesi Genel Sekreteri Mesut Pekta?’a da s?yledim. Buran?n yetkilileri ile bir araya gelin. Bak?n biz kararl?y?z. Sur i?ini ar?nd?raca??z, temizleyece?iz. Burada art?k bu modern yat?r?m varken esnaf kalmas?n? istemiyoruz. Sultanhamam, Gedikpa?a hepsi buraya gelmek durumunda. E?er gelmezlerse elektri?i keseriz, suyu, trafi?i keseriz. Kusura bakmas?nlar, buraya gelmek zorundalar. Bir modern ?lke kuruyoruz. ?a?da? bir ?lke kuruyoruz. ?ehrin rahatlat?lmas? laz?m. ?ehir merkezindeki s?k?nt?lar? hep birlikte ya??yoruz."

Tekstil vadisi olacakt?, y?zde 30’u bile dolmad?

1980’
lerde planlanan ve ba?ta suri?i olmak ?zere ?stanbul’un i?indeki bir?ok farkl? i? kollar?n? daha modern bir i?yeri ortam?na ta??may? ama?layan ?kitelli B?lgesi’ndeki toplu i?yeri projeleri tamamland?klar? halde bo? kald?. Giyimkent de T?rkiye’nin yeni tekstil vadesi olarak planlanm??t?. Giyimkent’teki i?yerlerine ta??nma i?in gerekli altyap? ?al??malar? tamamland?, ba?lant? yollar? a??ld? ve tapular da??t?ld?. Yakla??k 300 milyon dolarl?k yat?r?m yap?lan Giyimkent’te 2 bin 183 m?stakil i?yeri, 300 adet b?ro, 7 adet i? merkezi, bir akaryak?t istasyonu, 800 ki?ilik konferans salonu bulunuyor. Sultanhamam, Mahmutpa?a, Ye?ildirek, Mercan ve Tarihi Yar?mada’n?n di?er b?l?mlerinde bulunan ilgili i?yerlerinin Giyimkent’e ta??nmas? gerekiyor.G iyimkent’in biti?i?indeki Tekstilkent’te de yakla??k 4.800 ?nite bulunuyor ve ilave yat?r?mlarla bu b?lgede 10.000 i?yeri kapasitesi hedefleniyor.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bebe?ini yoldan ge?en adama b?rakt? soyle 2 466 04-02-2022, Saat: 10:17 AM
Son Yorum: wildfang
  ?znik g?l?nden de pirana ??kt? /6 ekim tatlı_cadı 1 487 10-06-2006, Saat: 04:30 PM
Son Yorum: riukeen
  ?ki ?niversiteye 3 yeni fak?lte / 6 ekim tatlı_cadı 8 534 10-06-2006, Saat: 03:45 PM
Son Yorum: tuti
  K?pe?e tecav?ze 305 YTL ceza / 6 ekim tatlı_cadı 11 1,035 10-06-2006, Saat: 03:23 PM
Son Yorum: tuti
  ?niversitelilere ‘Sa??n?z neden uzun?’ daya?? / 6 ekim tatlı_cadı 2 576 10-06-2006, Saat: 03:06 PM
Son Yorum: w00w

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 06:10 PM