:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zor olduu amaa...
kı@ymı@k=)
deli_boran Adlı Kullanıcıdan Alıntı:slm tanısmak ıstermısın

bi kez daha tekrarlıyorumm

tanış kaynaş sohbet et bölümüne konu aç herkes seni tanısınn insan gibi paylaşım yapacaksann tanııt ama yapmicaksann amacın insanları rahatsız etmekse boş karakterlerin bu forumda yeri yok .........
Ara
EndLess
Bendede SosyaL fobı..Vardı....SmileSmileSmileSmile HaLada var..SmileSmile Cok Kötu bısıy.. Senın atLatmana sevındım....
Ara
kı@ymı@k=)
Serseri127 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Bendede SosyaL fobı..Vardı....SmileSmileSmileSmile HaLada var..SmileSmile Cok Kötu bısıy.. Senın atLatmana sevındım....

sağoll umarım sende atlatırsınnn Big Grin
Ara
_HaTTaB_
ne yalan sööliim bende de var hafiften ama bi türlü geçmio uyus mahluk Smile
Ara
Seyduna
aaa bundan bendede var galiba yaa
Ara
kı@ymı@k=)
MaVİbONcUQ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:aaa bundan bendede var galiba yaa

geçmiş olsun o zaman Big Grin
Ara
AfrâsyâB
Bakır köylük bi kişi daha Tongue
Ara
cihan_ts.61
Bende de aşırı şekilde war:S nsl yendin bize de söyler misnSmile yani öyle bişiyki açıkçası ben kendimi hiç beğenmiom ama allah beni de böle yaratmış deyip yenmeye çalışıom ve bazen başarılı oluo ama geçici bi başarı sonra tekrar...........
Ara
kı@ymı@k=)
cihan_ts.61 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Bende de aşırı şekilde war:S nsl yendin bize de söyler misnSmile yani öyle bişiyki açıkçası ben kendimi hiç beğenmiom ama allah beni de böle yaratmış deyip yenmeye çalışıom ve bazen başarılı oluo ama geçici bi başarı sonra tekrar...........

bakk ne var biliyomusun hiçbişey senden daha değerli değil öncelikle bunu bilmek gerekiirr vee ikinci olarakk kimsee seni sevmek zorunda değill bunuda bilmek gerekiir yanii kendini kimseye beğendirme gibi bi çaban olmasınn öncelikle sen kendinii beğenmelisinn çünküü aynada baktığın herşeyy sana aitt hepsi seninn vee herkesinkinden farklıı kıskanmalılar snei çünküü gördüklerin herkesten daha farklıı o sensinn iştee ne kadarda kıymetlisinn görüyosun duyuyosunn yürüyosun gülüyosun hayatın tadını çıkarabiliyosunn başkasıı bunlarıı bulamazkenn ve sen sahipkenn neden değerini bilmiyosunn kendini beğenmiyosunn ama bu sensinn her zaman görüceksinn kendini kötü görmek yerinee güzel taraflarını keşfetmeyi dene kendini sevdikçee kendine güvenin artıcaktıır böylece çevrende daha güzel gelicektiirr güzel şeylerde hepp cazip gelicektiir vee zamanlaa topluma açılcaksındııırr Big Grin bilmem anlatabiliyomuyumm uzun oldu biraz ama Big Grin
Ara
sudenaz
((UYFOR)) Adlı Kullanıcıdan Alıntı:itiraaf ediyorumm bennde sosyal fobii varrrdııı ama boll boll özgüvenn depoladım ve yendimm Big GrinBig Grin

Sosyal Fobi Nedir?

aglayan_kiz.jpg
Sosyal Fobi (SF), utanç verici bir duruma düşmekten, onaylanmayacak bir davranışta bulunmaktan, alay edilmekten, rezil olmaktan, eleştirilmekten, reddedilmekten, beğenilmemekten, olumsuz olarak değerlendirilmekten duyulan korku.SF anksiyete bozukluklarından biridir ve sosyal anksiyete bozukluğu olarak da isimlendirilir. Yunanca kökenli bir kelime olan fobinin bire bir çevirisi korkudur. Fobi kavramı psikolojide irrasyonel (gerçekçi olmayan, akıl dışı) ve aşırı korkular için kullanılır.

Sosyal fobi iki farklı şekilde görülür:
Genel: Korkular hemen her durum için geçerlidir.
Özel: Yalnızca özel bazı durumlar için geçerlidir. (Başkalarının önünde imza atmak, yemek yemek vs gibi.)

SFyi basitçe utangaçlık veya aşırı utangaçlık olarak tanımlamak doğru olmaz. SF utangaçlığın ötesinde utanma korkusudur ve bundan fazlasını da kapsar. Başkalarının beklentilerine fazla önem verme, kendi isteklerini açıkça ortaya koyamama, hayır diyememe, aşırı düzeyde kendinin farkında olma, kendini fazla eleştirme, hataları gözünde büyütme, incelendiği düşüncesiyle kalabalık ortamlarda göz önünde bulunmaktan rahatsızlık duyma gibi eğilimler SFlilerin belirgin nitelikleri olarak sayılabilir. SFnin temelinde onaylanmama korkusu vardır ve "Başkaları ne der?" sorusu arttıkça SFye yatkınlık da artar.

SF'nin Belirtileri

Fizyolojik Belirtiler (Bedeninizde ortaya çıkan değişiklikler):
• Yüz kızarması
• Terleme
• Ağız kuruması
• Kalp çarpıntısı
• Nefes kesilmesi
• Nefes darlığı
• Titreme

Zihinsel Belirtiler(Sosyal ortamlarda nasıl olmanız gerektiği ve kendiniz ile ilgili düşünceleriniz):
• Güçsüzüm.
• Yetersizim.
• Çirkinim.
• Beğenilmiyorum.
• Sevilmeye layık değilim.
• Mükemmel olmalıyım.
• Asla hata yapmamalıyım.
• Kaygılı olduğumu belli etmemeliyim.
• Çok rahat davranmalıyım.
• Kusursuz görünmeliyim.
• Kimseyi gücendirmemeliyim.
• Herkesin beğenisini kazanmalıyım.

Davranışsal Belirtiler (Kaçınma yöntemleriniz):
• Korkulan ortama girmeme
• Korkulan ortamı terk etme
• Göz temasından kaçınma
• İlgisiz şeyler düşünme
• Hayallere dalma
• Konuyu değiştirme
• Alkol kullanma vs.

(Allah kimsenin başına vermesinn )

ya aynı seylerı bende yasıodum:S:Sben bılmıodum hasta oldugumu:Snese ölümcül degıl ama cdden bendede böle aynı belırtıler var ve halande sürüore:SufffSadSadSad:--/:??
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  kaç kişi yapar bilmem amaa... kı@ymı@k=) 26 1,488 04-20-2008, Saat: 01:03 PM
Son Yorum: nurişş
  daha martada var amaa :D kı@ymı@k=) 51 2,389 02-21-2008, Saat: 11:47 PM
Son Yorum: chatlaq

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 04:32 PM