:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sevgiliye ofsaytı anlatmak =(
Soupisgoodfood
кıумıк=) Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Türkçe büyük harfle başlar arkadaşım Smile herşeye dikkat etmişsin ama en önemlisi kalmış sevgiler Smile

Sadece bir cümle kuruyorsun ve ne nokta var ne de virgül. Ayrıca 'herşey' ayrı yazılır. Gerçi bir sayfa yazının içinden 'türkçe' kelimesini farketmiş olmana, bu dikkatine hayran kaldım. Ne diyeyim; süper bir tespit, hala şoktayım...

Türkçeye dikkat etmekten kastım böyle bir şeydi. Bir sayfa yazı içinden bir kaç yerde hata bulan arkadaşlarımızın, bunu anlayamamış olmasını normal karşılıyorum.
Ara
ѕqρα кJмя
amacım her konuya muhalefet olmak değil,duyduklarımı söylüyorum ben. Bu nette de dolandı bu tarz bi konu,yanılmıyorsam msnde mail olarak dolaştığıda oldu yalan olmasın ama öyle bişeyde hatırlıyo gibiyim. Bu yüzden kalktım sana sorguladım,sorgulamadım direk önyargı yaptım,benim önyargım banadır. İspatlama gayretine girmekte senin kendini savunmandır. Ben sana neden açıklama yaptın demiyosam şimdi,sende kalkmış bana neden önyargı yaptın diyemezsin. Ha kalkıp yok gerçekten yaşadım dersin,tamam eyvAllah derim ki bi kaç msja yukarı çık,anlarsın aynı cümleyi kurduğumu Wink

yaşadığın bi 100 mt.finalinde 1nci olmak kadar büyük,ya da Şampiyonlar Ligi'ni almış bi takımda ilk 11de oynamak kadar büyük bi iş değil,anını anlatmışın bu kadar büyümesine gerek yoktu (: Güzel anıymış,iyi anlatabilmişin.

Zaten dikkat edersen,'Fıkra' ya da 'Haberler' genel bi bültendir. Herkesin haberi vardır. Zaten oraya kendi fıkrasını anlatan,bakın ben yazdım der,ya da çevresindeki haberi sunan bakın ben yaptım der. Söylediğin saçmalık,onlarda zaten belirtilmez.

beni açtığın diğer konular ilgilendirmiyo,beni bu konun bağlıyo ve bende buna yorumumu attım.

Saygılar Wink
Ara
Qetesh
Eleştirmen kesildiniz başımıza.. Tongue
Ara
kı@ymı@k=)
Soupisgoodfood Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Sadece bir cümle kuruyorsun ve ne nokta var ne de virgül. Ayrıca 'herşey' ayrı yazılır. Gerçi bir sayfa yazının içinden 'türkçe' kelimesini farketmiş olmana, bu dikkatine hayran kaldım. Ne diyeyim; süper bir tespit, hala şoktayım...

Türkçeye dikkat etmekten kastım böyle bir şeydi. Bir sayfa yazı içinden bir kaç yerde hata bulan arkadaşlarımızın, bunu anlayamamış olmasını normal karşılıyorum.

Kimseye mükemmel Türkçe konuşurum diye iddiada bulunmuyorum bulunmicamda çünkü ben nasıl konuşuyosam günlük o şekilde yazıyorum yeni nesilin Türkçe diye adlandırdığı dilden çok daha iyidir emin ol yazdıklarınla ilgilenmedim koca yazının içinde iddialı Türkçe muhabbetin dikkatimi çekti ama o çok iyi kullandığın dili büyük yazmamışsın dile getirdim he bu kusursa hay hay.. ben iddialı görünen insanların hatasını düzeltirim ama sen benim yazdıklarımı ortada herhangi bi iddia olmadan eleştiremezsin.
Ara
CaNaT
Ucuzluktaki super cantayi almak icin Mango'ya girdiniz.
Sadece bir tane kalmis, o da kasanin (kale) hemen yaninda.
Ama bu cantanin tek taliplisi siz degilsiniz!
çantayi gözune kestiren diger bir musteri (rakip oyuncu) de sizin hemen yaninizda bitiveriyor.
Ikiniz de durumun farkindasiniz ve hizla kasaya (kaleye) yoneliyorsunuz.
Tam o esnada; biraz önce bluz aldiginiz Zara'da ödemeyi yaptiktan hemen sonra calan cebinizi cevaplamak icin cuzdaninizi cantaniza koymadan arkadasiniza verdiginizi ve onda unuttugunuzu fark ediyorsunuz.
Bir yandan kasaya dogru kosarken diger yandan da elinizi havaya kaldirarak arkanizda kalan arkadasinizdan cuzdani (topu) istiyorsunuz.
öyle bir durumdasiniz ki, rakibinizin gerisinde kalirsaniz kasaya daha uzak kalacaginiz icin avantajinizi kaybedeceksiniz ama eger arkaya gecmezsiniz arkadasinizdan uzak kaliyorsunuz ve arkadasiniz da o kalabalikta size cuzdaninizi firlatamiyor, hersey bir an meselesi.
Bu durumda yapmaniz gereken rakibinizin arkasina gecip cuzdani (topu) almaniz ve cuzdani ele gecirdikten sonra rakibinizi gecmeye calismaniz.
Iste ofsayt bu.
Top sana atildigi anda kaleye rakibinden daha yakin olamazsin

İnternette konu bu şekilde anlatılmış.
Alıntı yaptı okudu okumadı duydu duymadı diye artık daha fazla uzatmayalım. Kendi cümleleri kendi yorumunu kendine has uslübu ile anlatılmış yaşadığı bir anı ben beğenerek okudum ve hala da öle ....
Daha fazla uzayarak tatsızlık çıkmasın. Teşekkür etmek isteyen etsin etmek istemeyenede zaten diyeceğimiz bir şey olmaz Smile
Bu da burada bu şekilde tatlı tatlı kapansın Smile
Ara
Soupisgoodfood
Öncelikle yazının kopy/paste bir yazı olmadığını kesin ve net bir şekilde belirtmiştim. Ayrıca açıklamamda örneklerini vermiş olduğum fıkra gibi, halkın içinde zaten var olan bir takım esprilerin forumlarda anlatılmasında etik olmayan bir şey olmadığınıda söylemiştim. Bu konu da benzer bir konudur ki, bende bu sohbetin bir benzerini arkadaşımın ağzından çok uzun süre önce dinlemiştim. Tam olarak hatırlamadığım, skecini izlemediğim, internette okumadığım bu örneğin bir benzerini, geçen hafta oynanan bir maçı (Türkiye-Estonya maçını) izlerken sevgilime anlattım. Çünkü onun bu örnekten başka türlü ofsaytı anlayamayacağını düşünmedim. =) Bununla birlikte odadaki arkadaşlar ve biz, güldük, eğlendik ve forumda, sizleri de eğlendirir düşüncesiyle, konuşmayı aynen buraya aktardım.

Anlamadığım konu şu;

-yazı, kopy/paste olmadığı halde,
-kız arkadaşımla aramda geçmiş bir diyoloğun, gerçekleşmediğini ispatlamanın imkansız olduğu bir durumda,
-herkesin iyiniyet içinde, arkadaşlarını eğlendirmek amacıyla paylaşımlarda bulunduğu bir ortamda;

1) Yırtık dondan çıkar gibi ortalığa atlamanın?
2) Kesinliğinden emin olmadığın bir konuya balıklama dalmanın?
3) Kendi kendine "ben böyle şeylere gelemem" şeklindeki çocukca triplere girmenin

NE ANLAMI VAR?

Şimdi hepinize soruyorum;

Bu yazı başından sonuna kadar alıntı olsa ve ben bunu belirtmeden foruma eklemiş olsam dahi, bunu iyi niyetle, sizleri güldürmek amacıyla paylaşmış olmamda nasıl bir sakınca var?
Bu nasıl bir hasetliktir ki, "aman kimse ilgi görmesin, aman kimse teşekkür almasın, aman mesaj sayım onu bunu geçsin, aman rep gücüm onunkinden yüksek olsun" gibi düşünebiliyorsunuz? Bizler çocukmuyuz? Sanırım birisi gelse ve "sana verilenin iki katını komşuna vereceğim, emret!" dese, korkarımki bizler; "tek gözüm kör olsun" deriz!

Sizce başkalarının emeklerini çalıp çırparak kim kandırılabilir? Bu dünyada herkes kendini kandırır, başka kimseyi değil. Ve bırakın kandıran kandırsın. Boş boş 1000 mesaj atsın, mesaj sayısını yükseltsin ve siz tüm bunlara göz yumun. Göz yumun, çünkü her insan, dünyadaki en büyük kötülükleri kendisini kandırarak, yine kendine yapar. Bırakın dileyen dilediği saçmalığı çalıp çırpsın. Bu yolla, yani yalanla dolanla 3 teşekkür almanın kime ne faydası olucak? Ya da birileri egosunu tatmin etti, ona faydası oldu diyelim.. Yahu bundan bizene? Bizi geren şey burada nedir ki?

Soruyorum size;
Bir mesajın içeriği sebebiyle kim kimin moralini, neden bozmalıdır? adece bir kaç saat eğlenmek ve hoş vakit geçirmek adına girdiğimiz internette, bu tutum, bu ortamı gerdide değdi mi peki? Değermiydi?

Değmez. Ne olursa olsun değmemeli ve kimse, burada, bir başkasının canını sıkabilecek şeyler yazmamalı. Hatta bir arkadaşının, teşekkür almakdan hoşlandığını farketmişsen, onu mutlu etmek senin bir tık yakınında! Bir tıkta bir kişi, 10 tıkta 10 kişiyi o anda memnun edebilme gücü elinde senin.. Bir kezde 'mutlu olsun' de ve tıkla! Tıkla yahu! Biz ne yapıyoruz Allah aşkına? "ben bunun skecini izlemiştüüm, ben yaptım edalarına girenlerü sevmem".. Tüh senin sıfatına.. Çocuğum, ben yaptım diyecek olsam anlatıcak o kadar çok şeyim var ki.. Neyse, velahavle..

Kızıyorum, kızıyorum elimde olmadan, kusuruma bakmayın. Milyarlarca insan dünyayı bu hale getirmiş, bir başıma nasıl düzeltirim diye kara kara düşünüyorum. Belki bir çok insanın anlık huzur bulduğu, tek sığınağı, ikinci bir evi haline gelmiş sanal alemin de, dünyaya benzediğini görmek, beni çok üzüyor.. Herkes birbirini üzme, kırma derdinde.. Aferin bize! En kötüsü de bunu bizzat, kendi ellerimizle, her an ama her an yaptığımıza tanık olmak.

Eywallah.
Ara
ѕqρα кJмя
selamûn aleykûm [b]Soupisgoodfood ;

[/b]konuyu hâlâ uzatıp,laf kalabalığı yapan sensin. Ben kesin bunu sen yaşamadında alıntı mı yaptın dedim ? bu yada buna benzer bi şeyin skecini bile gördüm ama sende yaşadıysan tamam eyvAllah dedim , doğru mu ?

ee bu doğruysa,böyle 3-4 paragraf yazı atıp,aklı sıra laf soktuğunu düşünmen niye? Konuyu germeye çalışan sensin. Ben kapadım zaten ilk msjdan sonra. Sayfalarca yazan sensin ki,benim içinde boş yazdıkların.

ha diyeceksin ki ben yaptım nidalarını sevmem! lafını neden kullandın o zaman ;

Qetesh beni 2-3 konuda millette tartışırken görmüş ki,öyle bişey yazmış. Bende ben yaptım nidalarını sevmem dedim,evet hâlâ da sevmiyorum,sevmicemde. Üstüne neden alınıyosun? orda da mı sana laf soktum?

olayı neden bu kadar uzattığını anlamadım,konunun bi kaç msj altındaki msjma bak,hatta zahmet etme ben tekrar yazayım. 'tamam sen yaşadıysan eyvAllah.'

haydi rasgele Wink
Ara
CReATuRE
Bir yerlerde İktidar varsa Muhalefetin orda olması normaldir WinkWinkWink

Sqpa kjmr tanımıyosun galiba soupisgoodfood SmileSmileSmileSmile zaten zamanla tanıyınca forumda dikkat çekmeye çalışan bir arkadaşımız olduğunu anlarsın WinkWink tartışmak için yaradılmış Smile
ѕqρα кJмя
2 kişi konuşurken 3ncüye ne düşer? (:

cevabı haftaya yayınlancak olan ekimizin sağ köşesinde Big Grin

dikkat çekme niyetinde olsam,her konuya msj atardım Crea.. Wink

çocuk işi dikkat çekmek,burda ben tartışıyorum diye beni alkışlayanda görmedim.

seni alkışlayan olduysa,evet dikkat çekmeye çalışan sensin Wink
Ara
Qetesh
Arkadaşlar konu gereksiz yere uzayıp gidiyor.

Mert bu kadar sivri dilli olmanında alemi yok. Biraz alçak gönüllü, hoşgörülü olur insan..

Ayıp senin yaptığın..
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 04:54 AM