:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sevgiliye ofsaytı anlatmak =(
Soupisgoodfood
- Bak aşkım.. Şimdi diyelim bir mağzada ucuzluk var.. Çantalar, topuklu ayakkabılar falan 10tl den kapış kapış gidiyor diye düşün.. Naparsın?
- Bende kapış kapış kaparım tabiii..
- Hah! çok güzel.. Sonra bunların ücretini ödemek için kasaya doğru gidiyorsun.. Aman tanrım! Birde bakıyorsun ki, kasanın önünde upuzun bir kuyruk var!
- Tüh, mecbur beklicez tabi.. :.(
- Evet.. Sen bu kuyrukta tam yarım saat beklediğini farzet. Sıra tam sana gelecekken arkadan başka bir kız koşa koşa ön sıraya gidip bir arkadaşına cüzdanını fırlatarak "benim aldıklarımıda öder misin tatlım" diye sıranın en önündekine bağırıyor..
- Pislik şey!
- İşte bu ofsayttır! Oh be! Arkadan gelen ve en öndeki kız senin rakibin, cüzdan top, kasiyerde kaleci olursa ofsayt olur anladın mı?
- Kötü bişeymiş yaaa!
- Hı hı..

İyice maymuna döndük, bıktım ya .(
Ara
CaNaT
Güzel örnekleme SmileSmileSmileSmile

Teşekkürler
Ara
ѕqρα кJмя
bari alıntı yaz,kendin konuşmuşun gibi anlatmışın
Ara
Soupisgoodfood
ѕqρα кJмя Adlı Kullanıcıdan Alıntı:bari alıntı yaz,kendin konuşmuşun gibi anlatmışın

Her hangi bir yerden alıntı yapmış olsaydım, bunu belirtirdim zaten..
Ara
ѕqρα кJмя
bunun skecini bile yaptılar,ha tamamen sana aitse de eyv
Ara
Qetesh
Muhalefet atlamış yine Big Grin ..

Tşkler güzel anlatmış Smile
Ara
kı@ymı@k=)
hıı bir erkek,bir kadında vardı yani bu Smile
Ara
ѕqρα кJмя
Qetesh Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Muhalefet atlamış yine Big Grin ..

Tşkler güzel anlatmış Smile

ben yaptım! nidalarını sevmem,

muhalefet mi dersin ne dersin bilemem
Ara
Soupisgoodfood
Sevgili [b]ѕqρα кJмя,

[/b]Yaşın kaç bilmiyorum ama nickinden anladığım kadarıyla sıkı bir rapcisin. Senin gibi, bir çok rapci arkadaşın hayata karşı olan "asiyim, hoyratım ama perdelerimi indirince kedi gibi bir insanım" duşunu takdir etmiyor değilim. Ama herkes, zamanı gelince, yüzünde salkım salkım sivilcelerin açtığı, futursuzca konuştuğu ve otu vs. sorguladığı o ergenlik dönemlerini geride bırakmalıdır. Her konuya muhalefet olmak, ilerde insanları içinden çıkılması çok güç bir 'ezik insan' moduna sokarki, Allah düşmanımın başına vermesin. Etrafımdaki bir çok kişi bundan pişman, boynu bükük. Sen olma istiyorum.. Bunu gerçekten istiyorum, ok?

Ayrıca şu konuya bir açıklık getireyim. Bu, kopyala/yapıştır bir yazı değildir.. Yazının ilk bir kaç cümlesini google da aratırsanız bunu kendi kendinize de ıspatlamış olursunuz. internetten okumadığım, internette karşılaşmadığım, internetle uzaktan yakından bir yerde denk gelmediğim ve gerçekten yaşamış olduğum bir olayı sizlerle paylaşırken, altına; "oturma odasındaki sohbetimden alıntıdır" yazmam gerekiyorsa, tabii ki bunu da yaparım. Ama birisi gelip "ben yaptım oldu diyemesssuuun, ben onun skecini bile izledüm" diyorsa, buna itiraz edebilirim?

Ben bu güne kadar forumlarda fıkra anlatıp, altına da -alıntıdır- yazan görmedim. Bugüne kadar şarkı sözü paylaşılan sitelerde -alıntıdır- yazısıyla karşılaşmadım. Kimse, güncel bir haberi, örneğin "istanbul' da ki sel felaketini", forumdaki arkadaşlarıyla paylaştığında "televizyonda izledim, alıntıdır" yazmıyor.. Çünkü herkes bu fıkraların zaten insanlar arasında, halkın içinde konuşulduğunu, olan olayların ise televizyonlarda gösterildiğini biliyor. Kimse bu haberi, fıkrayı, şarkı sözünü vs. vs. bizlerle paylaştı diye -alıntı- ibaresini koymasını bu arkadaşdan isteyemez. Çünkü O, bir projeyi çalmamış, bir emeğe saygısızlık etmemiş, telif hakları alınmış bir ürünü orada burada sergilememiştir... Yani bu insan etik olmayan hiçbir şey yapmamaktadır.

Hepimiz hayatımızda, bize anlatılan veya başımızdan geçen bir takım olaylardan etkileniriz. Yukardaki sohbetin seyride, yine bana anlatılan veya başımdan geçen bir olaya bağlıdır. Ne izlenilen bir skece, ne de, bir web sitesinden okunmuş, oradan alıntı yapılmış bir yazıya bağlı değildir. Alıntılar ile hareket eden, bunları sahiplenen birisi olsaydım;

Kendi çektiğim fotoğrafları değil, oradan buradan bulup buluşturduğum fotoğrafları sitenize eklerdim. (bkz: fotoğraflar katagorisi/kendi amatör çalışmalarım 1 - 2)

Uzun uzun anılarımı anlatmaz, bunlara saatlerce emek vermez, türkçeme dikkat etmez ve bir kaç satırda 'komiklik' ederdim. (bkz: Dumur oldum/fiyasko, anılar/atari salonundan.., vs. vs.)

Kendimi tanıtırken, orjinallik peşinde koşmaz, 1-2 fotoğrafı imageShack sitesine aktarır sizlerle paylaşırdım. Oysaki; (bkz: Kişisel resimleriniz/Soupisgoodfood)

Belki bazı arkadaşlar takip ediyordur, uzun uzun mesajlar yazmayı seven birisiyim. Bence bir şeyde emek varsa o değerlidir. Bu her şey için geçerli.. Filmler, şarkılar, aşklar ve hatta buradaki mesajlarımız dahi bu konuya örnek olabilir. Bu düsturla hayatını yaşayan birine "çalıp çırpmışsın" demek galiba ancak sorunlu bir ergenlik dönemi geçirmiş kişilerin yapacağı iştir. Biraz tutarlı olalım, ok?

Şimdi aranızdan bazı arkadaşlar, sabahlara kadar ağızlarından salyalar akıtarak açtığım konuların alıntı olup olmadığını araştırabilir. Evet, bunu gerçekten yapabilirler. O arkadaşları lütfen uyarmayın.. Uğraşsınlar. Bu yazı, zaten bunu yaptırtmak adına yazıldı =)

Saygılar..
[SIZE=2]

[/SIZE]
Ara
kı@ymı@k=)
Türkçe büyük harfle başlar arkadaşım Smile herşeye dikkat etmişsin ama en önemlisi kalmış sevgiler Smile
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 12:43 AM