:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bayanlar lütfen acilen yardım edin canım yanıyor....
H A N D E
gerçekten ikinizde birbirinizi seviyorsanız bunu çok rahat bir kolay atlatcaksınızdır eminim buna her sevgide her aşkata sorunlar olur ilk başta sonra hepsi geçtikten sonra arkanızda sadece bir gülümseme olcak

sakın aşkının peşini bırakma gerçekten birkere yakaladığında bırakmamak gerekiyooSmile
Ara
spartakus
YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞAN ARKADAŞLARA SONSUZ TEŞEKÜRLER...

İnsanlar ilginç yaratıklardır. Bazan ne istediklerini bilmezler. Ki bayanlar ne istediklerini bilmemekte erkeklere nazaran açık ara farkla öndedirler. Bayanlar kızabilir ama bu gerçektir.

Zamanın biriydi Sinemi gördüğümde. İçimde unutulmaya yüz tutmuş duygular hareketlenmeye ve göğüs kafesim sıkışmaya başladı. Ben hep onu düşünür oldum. sonra inanılması güç korkunç hayallerimin içinde buluverdim onu. Onunla olmak istiyordum. Sadece istiyordum. Buna göre hareket etmeye başadım. Onun resimlerindem oluşan gayet te hoş bir CD hazırladım. Begenmemişti yada beğenmedim deme gerği duydu. (ki ben ozaman vaz geçmeliydim) Sonra çalıştıgı yere çiçekler gitmeye başladı. Onu görmek için can atıyorudum. Kuzenim sürekli onunla beraber olduğundan kaynaklı sürekli benim hakkımda pozitif şeyler konuşulduğu haberini alıyordum. Hatta istesem beni kaçırırmıya kadar varan konuşmalardı.
Sadece tek sorunun ailesinin maddi durumu çok iyi birilerini istemeleriydi. Buda bana gayet aşılabilir bir sorun olarak duruyordu. Aşabilirdim. Sevgi kazanabilirdi. Ama ne olduysa bu dönemde oldu. Bir diş hekimi çıktı piyasaya. Doğallığında cüzdanı benimkinden doluydu. Ve yakışıklıydı. Ama ben ne onun kadar yakışıklıydım nede cüzdanım o kadar kabarıktı. Sinem bir seçim yapmak zorunda kaldı.
Ya sınırsız bir sadakatle sevgiyi seçecekti. Yada sadece parayı ve fiziksel güzelliği. O seçimini yaptı. Benim yüreğimde fırtınaların kotuğu gün o gün oldu. O cüzdanı seçti. O kaybetti. Bunu toklukla söyleyebilirim o kaybetti. Kendi değerlerini kaybetti. Kendini para sattı.
Nereye kadar dayanabilirki bir insan sadece para için. Fiziksellikte mutlaka göreceli bir kavram. "Evime gel beni sabaha kadar uyanık tut" diyen paralı ve yakışıklı bir adamdan ne beklenirki? Sevgimi yoksa sadece sexmi? Nereye kadar sevgisiz para için aşk yaşarki insan? Bu çürümeye götürmezmi insanı? Bence çürümeye kendi değerlerinden uzaklaşmaya başlar insan. Zamanı heba etmektik.
Sözü fazla uzatılmamalı belkide. O keybetti. Umuyorumki aklını başına toplar ve kendine kendi sınıfından birisini bulur. Ki şuanda geri gelip bana yaklaşsa ben onunla olamamki. Kendime olan saygımı kaybedememki.
Ama ben kaybederken kazandım. Bir yanıyla iyi bir insanı kaybettim. Biryanıylada paraya tapan birini kaybederek kazandım.....
Şimdi sıtımı tarihe dayayıp umudu başka bir bahara erteleyip hayata on kat daha sıkı sarılma vaktidir.
"DİZ ÇÖKEREK YAŞAMAKTANSA AYAKTA ÖLMEK REYDİR!"
Ara
CReATuRE
Bu konuda yorum yapan arkadaşalr gerçekten güzel kelimeler kullanmışlar..Ben birşey söylemek istiyorum...

Eğer o kız seni seviyorsa parana bakmaz,İki kişi elele verdikten sonra karşısında dünyalar duramaz...Annesinin istememe sebebi ebnce kızının rahat ve kendilerininde kafalarının ağırmaması...Maddi durumun süper olamsada anladığı kadarıyla bir evi geçindirebilecek birisin...

Eğer ki sinem seni gerçekten seviyorsa bu para olayını bahane edeceğine annesini alır karşısına bunu konuşur herşeyin para olmadığını anlatmaya çalışır...Ne zamanki annesinin kafasına girdi o zaman zaten ortada bi sorun kalmaz...Burdan anladığım kadarıyla sinemdede isteksizlik var gibi...

Sonuçta hayat sizin uamrım hayırlısı olur...
MorciveT
Uzatmaya gerek yok; bu senin işin değil Sinem'in işi. Maddiyatı atlamamak gerek, gerçekten de insanlar aşık olduklarında bazı gerçeklerden yoksun kalıyor... Aşk gerçekten herşey değil bazen, mantığı Allah'ım bize boşa vermemiş. Kullanmak gerekiyor.

Bir de şunu unutma, seven ne yapmaz ki ? Wink
Ara
spartakus
MorciveT Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Uzatmaya gerek yok; bu senin işin değil Sinem'in işi. Maddiyatı atlamamak gerek, gerçekten de insanlar aşık olduklarında bazı gerçeklerden yoksun kalıyor... Aşk gerçekten herşey değil bazen, mantığı Allah'ım bize boşa vermemiş. Kullanmak gerekiyor.

Bir de şunu unutma, seven ne yapmaz ki ? Wink

Evet mantığını kullanmalı insan. Aşk salt başına karın doyurmuyor. Sanırım yazılarımdan farklı sonuçlar çıkardınız. ben sinemi ekmek çalmadan doyurabilirdim. Ona burjuva bir yaşam sunamazdım tabiki. (ki burjuva yaşamı yaşamayı ben istemiyorum. burjuvazinin deger yargılarını taşımıyorum. hatta burjuvaziden iğreniyorum)
Pekala ben ona bir ev alabilirdim mesela. hayatı boyunca açta kalmazdı. Maddiyatı atlamamak gerekte neyle evlenecek. Paraylamı yoksa insanlamı buna önce insanlar karar vermesi gerekmezmi. Dogru o onun hayatı seçim onun karar onun. Kimse buna karışamaz karışmamalıda. Fark ettiyseniz kızgında değilim ona. Ki ben ona teşekür ediyorum. O olmasaydı ben o kısacık heyecanı yaşayamayacaktım. güzel duygulardı.
Sadece para için evlenilirse yatagınıza insanı değil parayı alırsınız. Çocukalrınızın babası insan değil para olur. kısacası kendi değerlerinizden uzaklaşırsınız.
Maddiyatı düşünmeli ama gerçekçi olmalı aşıkta olunmalı...
İnsanlar mantıklarına sorduklarını aynı zamanda yüreklerinede sormalı yoksa yanlış yapmaları kaçılnılmazdır. yani hem yürege hem mantıga....
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Olurda Bu Kadarmi...yardim Lütfen djseninim 14 972 04-14-2022, Saat: 09:24 PM
Son Yorum: wildfang
  ben bu acıdan ölüyom ... yardım djseninim 20 1,079 04-14-2022, Saat: 01:12 PM
  Lacey'ye yardım kampanyası başlatıldı! :)) Lacey 15 732 04-13-2022, Saat: 12:28 AM
  BayanLar SevgiLinizLe Arkada?m? OLmak isTiyorSunuz? €BeRimSin 5 707 04-04-2022, Saat: 12:13 AM
  Yardım Lazım,İşin Ehli Birinden Tavsiye Lazım. Namasaki 28 2,289 10-05-2010, Saat: 04:08 PM
Son Yorum: ÐŽeşaren

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-07-2024, 07:37 AM