:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
?ok Cevap ?st?yorum
YARGIÇ
isyanbitmez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ?UNU S?YLEY?M B?RADER. ?ZER?NDE YA?ADI?IMIZ D?NYA Y?NE ?NSANIN B?R HATASI SONUCUDUR. ELMA MESELES?N? HEP?M?Z B?L?R?Z. KAYNA?IMIZIN B?R HATA OLDU?UNU D???N?RSEK. HATALARDAN KURTULAMAYACA?IMIZ DA A??KARDIR. BU KALIPLA?MI? DURUMLARDAN KURTULSAYDIK! D?NYA NE KADAR ?Y? B?R YER OLURDU B?LM?YORUM. ??YLE B?R S?Z VAR "DERD?N DEVASIZI ?Y?N?N K?T?YE MUHTA? OLMASIDIR" E?ER K?T? OLMASAYDI. ??TE BU HEP?M?Z?N ?STE??D?R.........

hata sonucu oldu?u ve bu meselenin oldu?u ve hatalardan kurtulamayaca??m?z ger?ektir.Allah insanlar? d?nyaya g?nderirken e?er k?t?l??e ?ans vermeseydi bence d?nyada ya?am bug?nk? kadar g?zel olmazd?.her?eyin iyi oldu?u bir d?nya bana ?ekici gelmiyor.o zaman bir ?ok kavram anlam?n? yitirirdi d?ped?z.tek bir ?izgi halinde olacakt?k o zaman.bir ?ok iyiye gerek kalmayacakt?.ben iyi ile k?t?n?n ayn? d?zlem ?zerinde oldu?una inan?yorum.karde? gibi bir?ey.ikisi yanyana daha g?zel duruyor bana g?re.her?eyin iyi oldu?u yada her?eyin k?t? oldu?u bi d?nya bana a??r? monotonluk ifade ediyor.zaten Allah en do?rusunu bildi?i i?in bunu bu ?ekile getirmi?tir.yoksa sadece iyi bir d?nya yaratacak g?? zaten onda fazlas?yla mevcuttur.
Ara
YARGIÇ
isyanbitmez Adlı Kullanıcıdan Alıntı:ELBETTE ETK?LEND?K. B?R ?OK ?EYDEN FANUS ???NDE YA?AMIYORUZ. AMA ?NSANIN D???NCE ?EKL? ?OK K???K YA?LARDA ?EK?LLEN?R. BELK? DE DAHA FAZLA BAKI? A?ISI G?RMEM?ZDE ?Y?D?R. B?ZE ?LK OLARAK KEND?M?Z OLMAMIZ B?R B?REY OLDU?UMUZUN FARKINDALI?IMIZ A?ILANMALI. BU H?? YAPILMADI. OKULDA ANLAMADI?IMIZ HALDE BUNU S?YLEMEKTEN UZAKTIK. SU?LANACAK B?R?LER? ARAMIYORUM. TEK ?STED???M YANLI?LARIMIZA VEFA G?STERMEK GEREKMED???D?R. ONLARDAN KURTULMALIYIZ.......

kime g?re a??lanmal? ki sana g?re bana g?re fazlas? ?ok az.bizim bireyli?imiz babana s?ylerim oldu her zaman.ben ye?enlerimin sordu?u sorulara do?ru cevap verince aileler her taraftan ?st?me geliyor ?ocuklara ya??ndan fazlas?n? ??retiyorsun diye.ama bana g?re ya??ndan fazlas?n? ??retmiyorum ??retme ?abam yok sadece onlar?n sordu?u sorulara do?ru cevap veriyorum.??nk? ?o?u zaman yap?lmad? bu bize.ya d???nsene hala sen b?y?medin ve kocaman adam oldun hala ayn? ?eyler...al bir tezat daha....
Ara
isyanbitmez
YARGI? Adlı Kullanıcıdan Alıntı:ayna konusunda ?unu s?ylemeliyim ikimizin aras?nda tezat oldu?u do?rudur.ben aynaya insani ?zellikler y?klendi?i kanaatindeyim sende aynalar yalan s?ylemez dedin.ayna e?er yalan s?yleyip konumunu devam ettirseydi ne olacakt?.bu sorudan sonra aynan?n hikayedeki ?neminin nas?l fark?na vard?m bilemezsin.ayna e?er yalan s?yleseydi her?ey nas?l de?i?ekti.ne krali?e p.prensesi zehirlemeye kalkacak nede bu kadar olay ya?anacakt?.bu durumda ayna bu hikayede en ?nemli unsur oldu ?imdi hikayeyi y?neten konumuna ge?ti resmen.aynan?n olayda hi?bir kayb? olmayacakt?.
ayna konusunda s?yledi?im benim fikrim de?il. ola?an d???ncedir. bu bak?mdan bir tezat?m?z yok. yanl?? anla??ld?m san?r?m. bence de hikeyenin gidi?at?n? belirleyen en ?nemli unsur aynayd?. aynan?n olayda hi? bir kayb? olmayacakt? sadece sahibi de?i?ecekti. bunu engellemeye ?al??t???n? d???n?rsek bu bir vefa ?rne?i bile say?lamaz m??.......
isyanbitmez
YARGI? Adlı Kullanıcıdan Alıntı:oradan c?mlelerim biraz kar???k oldu?u i?in tam anlatmak istedi?im ortaya ??kmam??.zaten bende her d???nceye sayg? duymak zorunda de?ilimi ifade etmek istemi?tim.....

iki y?zl?l?k g?stergesine gelince konu ile ilgili ?rnekler fazlas?yla artt?r?labilir.ikisininde kayna?? ayn? oldu?una g?re iki y?zl?l?k olarak kabul etmek elbetteki do?rudur....
ben anlad?m. kar???k de?ildi. sadece biraz daha vurgu yapmakt? amac?m.........
isyanbitmez
YARGI? Adlı Kullanıcıdan Alıntı:zaten Allah en do?rusunu bildi?i i?in bunu bu ?ekile getirmi?tir.yoksa sadece iyi bir d?nya yaratacak g?? zaten onda fazlas?yla mevcuttur.
san?r?m iyili?in ?st?n gelmesini istemi?tir. bu bak?mdan bahsetti?in karde?ler olsa olsa d??man karde?ler olabilir. yoksa bir d?zen bo?una getirilmezdi bu dengenin bir a??klamas? olmazd?........
isyanbitmez
YARGI? Adlı Kullanıcıdan Alıntı:kime g?re a??lanmal? ki sana g?re bana g?re fazlas? ?ok az.bizim bireyli?imiz babana s?ylerim oldu her zaman.ben ye?enlerimin sordu?u sorulara do?ru cevap verince aileler her taraftan ?st?me geliyor ?ocuklara ya??ndan fazlas?n? ??retiyorsun diye.ama bana g?re ya??ndan fazlas?n? ??retmiyorum ??retme ?abam yok sadece onlar?n sordu?u sorulara do?ru cevap veriyorum.??nk? ?o?u zaman yap?lmad? bu bize.ya d???nsene hala sen b?y?medin ve kocaman adam oldun hala ayn? ?eyler...al bir tezat daha....
?ocuk yeti?tirmek d?nyan?n en ?nemli i?i. belki de ?ocuk bile olsalar ?nce bu ??retilmeli. "b?y?medin ve kocaman adam oldun" c?mleleri tezat olmakla birlikte i?inde ta??d??? anlamlarda farkl?. kimin g?z?nde hi? b?y?meyiz.?............
YARGIÇ
isyanbitmez Adlı Kullanıcıdan Alıntı:ayna konusunda s?yledi?im benim fikrim de?il. ola?an d???ncedir. bu bak?mdan bir tezat?m?z yok. yanl?? anla??ld?m san?r?m. bence de hikeyenin gidi?at?n? belirleyen en ?nemli unsur aynayd?. aynan?n olayda hi? bir kayb? olmayacakt? sadece sahibi de?i?ecekti. bunu engellemeye ?al??t???n? d???n?rsek bu bir vefa ?rne?i bile say?lamaz m??.......

tamam karde?im ortada benim yanl?? anlamam s?z konusudur.aynan?n hikayedeki rol? konusunda hemfikiriz.?imdi ?u vefa konusunda bir tezat var bende.bu aynan?n sahibi k?t? krali?emiydi yoksa p.prensesin annesimi tam hat?rlayam?yorum o y?zden vefam? vefas?zl?k m? kar??t?rd?m soruyu anlayamad?m diyece?im bu noktada....
Ara
YARGIÇ
isyanbitmez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: san?r?m iyili?in ?st?n gelmesini istemi?tir. bu bak?mdan bahsetti?in karde?ler olsa olsa d??man karde?ler olabilir. yoksa bir d?zen bo?una getirilmezdi bu dengenin bir a??klamas? olmazd?........

elbette dost karde?ler olmad??? malum ben sadece yanyana daha g?zel durduklar? inanc?nday?m.iyili?in ?st?n gelmesini istedi?i hakikattir.bu dengenin a??klamas? nedir sana g?re?
Ara
isyanbitmez
YARGI? Adlı Kullanıcıdan Alıntı:tamam karde?im ortada benim yanl?? anlamam s?z konusudur.aynan?n hikayedeki rol? konusunda hemfikiriz.?imdi ?u vefa konusunda bir tezat var bende.bu aynan?n sahibi k?t? krali?emiydi yoksa p.prensesin annesimi tam hat?rlayam?yorum o y?zden vefam? vefas?zl?k m? kar??t?rd?m soruyu anlayamad?m diyece?im bu noktada....
k?t? kalpli krali?e ?vey annesi idi. ?z anneye bu tip bir rol? yak??t?rabilecek fazla yazar bulamay?z.
YARGIÇ
isyanbitmez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ?ocuk yeti?tirmek d?nyan?n en ?nemli i?i. belki de ?ocuk bile olsalar ?nce bu ??retilmeli. "b?y?medin ve kocaman adam oldun" c?mleleri tezat olmakla birlikte i?inde ta??d??? anlamlarda farkl?. kimin g?z?nde hi? b?y?meyiz.?............

??retim ?nceli?i bir noktada ?ocu?un alabildi?i kadarda verilmesi gerek diye d???n?yorum.i?inde ta??d??? anlamlara g?re farkl? oldu?u ger?ektir.??nk? bu farkta da bir i?ine gelme ve i?ine gelmeme durumu s?z konusu...can?m?z istedi?i zaman sen daha b?y?medin ortam?nday?z yada kocaman adam oldun.anneme g?re ben hi? b?y?meyece?im (genelde babamla konu tart???rken) .babama g?re koca adam oldum ama hala ?ocuk gibiyim(genelde fikirlerimi savunurken).sevgilime g?re ruhum ?ocuk bedenim ve akl?m koca adam.dosta g?re ?ocuklu?umdan bug?ne de?i?en bir?ey varm? yokmu kar??t?r?r....
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  bak dayanam?yorum fark?nda m?s?n? bilgeis 2 512 04-07-2022, Saat: 12:42 PM
Son Yorum: wildfang
  a?l?yorum ama niye? bilgeis 7 689 04-06-2022, Saat: 09:17 AM
  saklam?yorum art?k bilgeis 12 1,148 04-05-2022, Saat: 04:08 PM
  a?k ar?yorum :) bilgeis 9 874 04-05-2022, Saat: 02:18 PM
  Art?k Oynam?yorum .... Firari Fırtına 12 1,010 12-23-2006, Saat: 12:28 AM