:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
?ok Cevap ?st?yorum
isyanbitmez
.................
YARGIÇ
bu kez sen başladın çok zor sormaya birader.bu kadar soruya cevap veremem şu anda biliyorum vereceğim cevaplar soruların mantığı karşısında sönük kalacaktır.son sorduğun sorudaki açıklamalar konusunda hemfikirim seninle ama malesef cevap verecek merci değilim.kardeşim eline sağlık sorular çok güzel cevap arayacağım senin için tanıdıklarada soracağım kendim bulamazsam.....
Ara
isyanbitmez
ilk aklına gelen sensindir. benim istediğide budur. soruların bile mantığı olmalı yoksa neye yararlar. şöyle bir söz vardı "iyi cevaplar istiyorsan iyi sorular sormalısın" benimkiler elbette bu mertebede değiller. kendimce düşüncelerim sadece yorumlar için teşekkürler birader. senden özellikle ve mümkünse hepsi için ayrı ayrı cevap beklerim...........
YARGIÇ
kardeşim akşama kadar düşünüp akşam saat 22:00 civarı bir aksilik olmazsa sana cevap vermek için döneceğim hepsi için ayrı ayrı cevap gelecek ayrıca teşekkür ederim kardeşim...
Ara
in_love_girl
Bu söyLedikLerinin hepsine katLyorum arkadaşım... Ama bunLara cvp vermek zor oLur biraz.. BeLkidee sen hakLısındırda,,onLar (zamanında) yanLış düşünmüşLerdir.. Yada sen çok ayrıntıLı düşünüyosundur.. KimbiLir...
Nesee güzeL payLaşım.. eline saqLık..
Ara
isyanbitmez
çoğu zaman giz ayrıntılarda saklıdır. önce bakıp sonra görme çabası yeterli olacak. bu bir hak arayışı değildi. yanlış gördüklerimi kendi bakış açımla anlatmaya çalıştım. doğru cevap her zaman kayıp olsun. biz de hep onu arayalım. seninde eline sağlık yorumun için in love girl...........
isyanbitmez
Saat 22:00 Cİvari Beklemedeyİm. Bİr Aksİlİk Olmazsa..........
SizofreN
Sevgili isyanbitmez arkada??m yine takdir ediyorum seni yine takdir ediyorum...M?kemmel bir olaya de?inmi?sin.
" sorular?n bile mant??? olmal? yoksa neye yararlar. ??yle bir s?z vard? "iyi cevaplar istiyorsan iyi sorular sormal?s?n" "
bu anlay?? ile yazd???na inand???m bu sorulara elimden geldi?ince "kendimce" cevaplar vermeye ?al???cam.Umar?m yararl? olur.

?lk sorunun "kendimce" cevab?n? ?u ?ekilde aktarmak isterim arkada??m
Bence insanlar?n a?k? en b?y?k de?er olarak g?rmeleri konusu biraz g?receli bir kavram.Her insanda de?i?ebilece?i gibi benim d?nyamda en b?y?k de?er olarak varsay?lm?yor.Ha di?er insanlarda neden bu b?yle diye d???nd???mde (Biraz k???mseyici olarak san?r?m ama b?yle alg?lanmas?n l?tfen) o insan?n gere?inden fazla bo? zaman? vard?r ve herhangi bir u?ra?? yoktur diye d???n?yorum.Haliyle de a?k denen ?eyi edinip onu en b?y?k de?er s?fat? alt?nda ya?amas? gayet do?ald?r"bana g?re"...Oradaki samet'in (Asya'n?n o?lu) ?z babas?n? se?mesini beklerdim ben."Sevgi emektir" diyordu asya film de ama emek sarfeden ?ah?s ger?ek baban?n yerini ne kadar tutuyor ??pheliyim...
K?rm?z? ba?l?kl? k?z olay?na hikaye olarak bakmay? b?rak?p sorunun sa?mal???na m?teakip bir cevap vermek gerekirse.. ki gerekiyor cevap veriyorum burada"kendimce"... K?rm?z? ba?l?kl? k?z?n b?y?kannesini tan?yamamas?na sebep olarak k?rm?z? ba?l?kl? k?z?n daha k???k oldu?unu ?ne s?r?cem ben.Onun yan? s?ra b?y?kannesini seviyor olmas?na ra?men neden burnun bu kadar b?y?k neden g?zlerin ??yle muhabbetine girmesine dair de hani ?u ufak ?ocuklar sorar ya "abi bu ne? bu d??me ne i?e yar?yo?Ben ne zaman olgun bi k?z olucam abla?" tarz?nda sorulardan olsa gerek diyerek yorumumu getiriyorum.B?y?kannenin neden k?rm?z? ba?l?kl? k?zla birlikte ayn? evde de?il de o kadar tehlikeli bir yerde ya?ad???na bende bir anlam veremedim ne yaz?k ki...
Pamuk Prenses olay?nda ise yine yukar?daki bak?? a??s?na ili?kin yakla??cam.Hikayede c?celer a??k olamaz diye bir yasa??n oldu?unu sanm?yorum.Zira ?yle olsayd? bu c?celer yak???kl? prensin saray?ndaki di?i c?celer ile evlenmezlerdi hikaye sonunda.Pamuk prensesin bu kadar g?zel olmas?na kar??n c?celerin ona a??k olmamas?n?n sebebini ben c?celerin dini b?t?n insanlar olmas?na ba?l?yorum.Yani pamuk prensesi bac? bilip "D?nya Ahiret bac?ms?n" felsefesiyle yakla?m?? olmal?lar diye d???n?yorum. ?u aynan?n pamuk prensesi sonradan g?zel bulma olay? da kafamda bir devlet stratejisini canland?r?yor sanki.?srail de bi zamanlar Filistine "abi b?y?ks?n ne dersen o olur"diyodu ama ?imdi sava? a?t?..Bunun sebebi filistinin zay?flamas? oldu.K?t? krali?enin her yapt???na kar??n pamuk prensesin kar??s?nda ba?ar?l? olamamas?n? f?rsat bilen ayna K?t? krali?enin ?st?ne gidip ondan eski g?nlerin ac?s?n? ??karmak istemi? olabilir.
4. ve 5. sorular? ayn? cevap alt?nda toplamak istiyorum.?nsanlar?n hayvanlara ?e?itli yak??t?rmalar ile s?fatlar eklemesi benim de ho?uma gitmiyor mesela ben kedileri ?ok severim ama annem"odandan ??karsa soka?a atar?m" demekten geri kalm?yor.Nedenini sordu?umda "nank?r olur kediler!"yarg?s?yla kar??la??yorum.Bu anlay?? ters!Kesinlikle ters,yanl??!Her hayvan yarat?l?? ?zelli?i olarak birbirinden farkl?d?r.Nank?r,h?rs?z,sad?k,yaramaz,ak?ll? filan diye ay?rmasak iyi olacak ama insan olanlara anlatmam?z laz?m bunu.
?i?ekler...
?yle bir ?eydir ki bir ?rnek ile ba?layaca??m bu konuyu..Bir arkada? toplulu?unday?z,gecenin ilerleyen saatleri art?k kimseden ??t ??km?yo herkes yorulmu?.Laf olsun torba dolsun misalinden ortaya at?verdim "en sevdi?iniz ?i?ek nedir?"sorusunu..bir ka? ki?i ?st?ste tekrarlad? k?rm?z? g?l k?rm?z? g?l diye.Aralar?ndan i?ine kapan?k her zaman siyah giyinen bir bayan arkada??m?zda ??k?p "ben siyah g?lleri ?ok severim ??nk? ?l?m? anlat?rlar" dedi..?yle bir duruma gelmi?iz i?te..Art?k varl?klara varl?k olarak de?er vermekten uzakla??p kendi bak?? a??m?za g?re de?erlendiriyoruz.O bayan arkada??m?z?n bu zamana kadar siyah g?l g?rmedi?inden eminim sadece kafas?nda olu?turdu?u anlam? be?eniyor.Siyah g?l bana da yeganeli?i an?msat?yor.Siyah g?l bulmak kolay de?ildir.Belki de yoktur bile(ben hi? g?rmedim) O bayan arkada??m? hala tan?yorum hala siyah g?lleri seviyor...Demek ki kesin bitki oldu?unu bildi?imiz varl?klar bile g?receli olarak anlam de?i?tirebiliyormu?...
Son isyan?na m?teakip isyanbitmez arkada??m...Kesinlikle kat?l?yorum fakat y?neticilerimizin farkl? bi?ey d???nd?klerini sanm?yorum.Bence forumun d?zenini sa?lamak amac?yla yap?lm?? bir uygulama olmal?...
Ara
YARGIÇ
allah kahretsin yazdığım onca yazı koca bir saçmalık yüzünden gitti nefret ediyorum herşeyden özür dilerim kardeşim yarım saattir yazıyorum ama gönderdiğim cevap aptalca bi şekilde yetkiniz olmayan bir yere girmeye çalışıyorsunuz diye kayboldu berbat birşey bu
Ara
YARGIÇ
lanet olsun ya nasıl bi saçmalıktır bu ya
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  bak dayanam?yorum fark?nda m?s?n? bilgeis 2 504 04-07-2022, Saat: 12:42 PM
Son Yorum: wildfang
  a?l?yorum ama niye? bilgeis 7 679 04-06-2022, Saat: 09:17 AM
  saklam?yorum art?k bilgeis 12 1,112 04-05-2022, Saat: 04:08 PM