:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
?ok Cevap ?st?yorum
YARGIÇ
?u ?i?ekler konusuna geleyim....
ki?isel bir tercihtir diyorum.insanlar?n zay?f taraf?d?r al???lagelmi?i yapabilmek.ben kat?lm?yorum.her al???lageleni kabul etmek zorunda de?ilim zaten yani bu konuda seninle hemfikirim.kim ne isterse o anlam? y?kler.ben kendi ad?ma g?zel olan ?eye anlam y?kleme taraftar? de?ilim.g?zel olan? g?zelli?iyle kabul etmek bana daha mant?kl? geliyor.ahmet ha?im ?iir i?in s?ylemi? ya...?iirde anlam aramak g?zel ?t??l? bir ku?u s?rf eti i?in kesip yemeye benzer diye ben genel anlamda b?yle d???n?yorum.her?eyde anlam arama tela?? i?inde olursak e?er o zaman hamam b?ceklerinin anlam? nedir?yada karafatmalar?n,sineklerin hepsinin belki anlam? var belki yok bu kimseyi ilgilendirmez zaten.yada sinekler mide buland?rd?klar? i?in isyan?da simgeliyo olabilirler.g?zel ?eylere inat olarak.yada daha farkl? anlamlarda y?klenebilir istedikten sonra sar? g?l ?irkin oldu?u i?inmi ayr?l?k demi?ler o zaman ?irkinli?i nerede.yada s?cakla ayr?l?k aras?nda bi ba?lant? var bu durumda yan?lm?yorsam sar? s?cak renkler klasman?nda top ko?turuyordu.
yani anlam karga?as? sadece ortada bence bi anlam yok koyulmas? gereken.d???ncedir sayg? duymak gerek diyenler olur bu s?ylediklerime ama d???nceler bo?sa sayg? duymak zorunda de?ilim....
Ara
YARGIÇ
birader dilimin döndüğünce yazdım biraz zorlandım engeller çıktı ama onada bir çözüm ürettik işte parça parça gönderdik teşekkür ederim dün için tekrar özür dileyeceğim gece yazmak isterdim ama bizim oralarda saat 11 yasağı devam ediyor 11 den sonra kafeler kapatılıyor o yüzden yazamadım sözümü tutma konusuna gelince aşık olduktan sonra öğrendim belirtmek isterim....
Ara
YARGIÇ
bu sefer yapacağım birader kendime yada sana haksızlık edeceğim ama içinden çıkamadım işte yazdığım cevapların seni tatmin etmediğini düşündüm bütün gün bir teşekkürle geçiştirdiğini düşünmek en azından benim için şaşırtıcı çok mu alıngan oldum yoksa saçmalık günümdemiyim merak ediyorum.neden cevaplarıma herhangi birşey yazmadığın konusunun bir türlü içinden çıkamadım nedense.
Ara
isyanbitmez
BUG?N VAK?TS?Z?M. EN KISA ZAMANDA CEVAPLAYACA?IM. BEN? B?RAZ TANIYAN B?R? B?L?R. BU ?EK?LDE YORUMLARA CEVAP VERMEMEZL?K YAPMAM. SEN?N BEKLENT?NDE BU Y?ZDEN VE HAKLISIN. VAK?T BULUNCA S?Z........
YARGIÇ
TeŞekkÜr Ederİm KardeŞİm YanilmadiĞim İÇİnde Mutlu Oldum Beklemek Onur Verİr....beklemedeyİm....
Ara
isyanbitmez
YARGI? Adlı Kullanıcıdan Alıntı:karde? ?nce a?k konusuna girece?im hemen.
evet tespit etti?in ?ekillerde a?k ya?and??? konusunda sana s?yleyecek bir s?z?m yok ??nk? hakl?s?n ancak.ben burada kendime de?inece?im kendi a?k?m konusuna.a?k bana g?re en b?y?k de?er de?il ama ?ok b?y?k bir de?er sana g?re en b?y?k de?er ne diye soracak olsan bunuda bilmiyorum derdim de?erlerim aras?nda b?y?kl?k k???kl?k s?ras? yapma gibi bir al??kanl???m olmad???ndan olsa gerek.
neyse kendi ad?ma ?unu s?ylemek istiyorum hani a?kta mant?k yok derler ya bunu kesinlikle ?iddetle k?n?yorum a?k?n bana getirdi?i mant??? ve bende de?i?tidi?i ?eyleri g?r?nce.a??k olduktan sonra hayata bakt???m ?ekli d???n?yorum ?imdi bana vermi? oldu?u pozitif enerjiyi.yaz?y? okurken belki diyeceksin ki ya sen hi? mi k?t? bir olay ya?amad?n evet ya?ad?m belkide bir?ok insan?n offff ya nas?l ge?ecek diyece?i zamanlar ve ayr? kalmalar g?rd?m ben ve daha anlatmayaca??m bir ?ok zorluk.ama a?k bana bir ?ey ??retti benden ne almak istersen alaca??n o dur.ac? istersen var kucak kucak vereyim yok mutluluk istersen ondan da var ?uval ?uval onuda vereyim ama her ikisinden de var istersen kar???k vereyim.hepsinden ald?k ?ok ??k?r yeri geldi azar azar yeri geldi ?uval ?uval ac?s?ndada bulduk bi tatl? yedik afiyetle keyif alarak.sefillik demi?sin sana ?unu s?ylemek isterim.a?k?n sefilli?i e?er mutlu olmaksa,umut etmekse,yar?nlara daha emin ad?mlarla y?r?mekse,hayat?n zorluklar?ndan ders almaksa,hayata farkl? a??lardan bakmaksa bu sefilli?i kayebtmekten korkar?m karde?im.t?pk? bir zamanlar kazanmaktan korktu?um gibi......

BELK?DE A?K KONUSUNDA BU VARSAYIMDAN HARAKET ETMEK HATALI OLDU. EN B?Y?K DE?ER DE??L D?YENLER FAZLA BELK?DE DE??L, BUNU B?LEMEYECE??Z.
de?erlerim aras?nda b?y?kl?k k???kl?k s?ras? yapma gibi bir al??kanl???m olmad???ndan olsa gerek.
BENCE OLMALI. NEDEN DERSEN D?NLED???M B?R OLAYI ANLATACA?IM BELK? DUYMU?SUNDUR. ?N?VERS?TEDE HOCA EL?NDE B?R CAM KAVANOZLA GELM?? DERSE. KAVANOZUN ???NE YANINDA GET?RD??? B?Y?K TA?LARDAN ATMI? BA?KA B?R TANE DAHA ALMAYANA KADAR. SONRA SINIFA SORMU?. BU KAVANOZ S?ZCE DOLUMU D?YE SINIFTAK?LER HEPS? B?R A?IZDAN EVET DED?KTEN SONRA YANINDA GET?RD??? K???K ?AKIL TA?LARINDAN ATMI? VE Y?NE SORMU? ??MD? DOLU MU D?YE BU SEFER HERKESTEN HAYIR CEVABI. ARDINDAN KUM EKLEM?? KAVANOZA SONRA DA ARDINDAN SU EKLEM??. EN SONUNDA SINIFA D?NM?? BU KAVANOZ S?Z?N HAYATINIZ DEM?? E?ER DE?ER VERD?KLER?N?Z?N ?NEM SIRASINI BEL?RLEMEZSEN?Z ?AKIL TA?LARINI DOLDURURSUNUZ B?Y?K TA?LAR ???N YER?N?Z KALMAZ YA DA BA?KA VERS?YONLAR ??TE. B?LM?YORUM BENCE DO?RU B?R YANI VAR G?B? SEN NE D???N?RS?N.
A?K HAKKINDA KONU?ULACAK ?OK ?EY VAR. HERKESTE FARKLI TEZAH?R ETMES? VE A?KTA TECR?BE D?YE B?R ?EY OLMAMASI BENCE BA?TA GEL?R. HER A?K FARKLI YA?ANIYOR. BU ?LK CEVABIM.BEKLETT???M ???N AFFET. ?? YO?UNDU BUG?N.??MD? B?RAZ VAK?T BULAB?LD?M.........
YARGIÇ
isyanbitmez Adlı Kullanıcıdan Alıntı:BELKİDE AŞK KONUSUNDA BU VARSAYIMDAN HARAKET ETMEK HATALI OLDU. EN BÜYÜK DEĞER DEĞİL DİYENLER FAZLA BELKİDE DEĞİL, BUNU BİLEMEYECEĞİZ.
değerlerim arasında büyüklük küçüklük sırası yapma gibi bir alışkanlığım olmadığından olsa gerek.
BENCE OLMALI. NEDEN DERSEN DİNLEDİĞİM BİR OLAYI ANLATACAĞIM BELKİ DUYMUŞSUNDUR. ÜNİVERSİTEDE HOCA ELİNDE BİR CAM KAVANOZLA GELMİŞ DERSE. KAVANOZUN İÇİNE YANINDA GETİRDİĞİ BÜYÜK TAŞLARDAN ATMIŞ BAŞKA BİR TANE DAHA ALMAYANA KADAR. SONRA SINIFA SORMUŞ. BU KAVANOZ SİZCE DOLUMU DİYE SINIFTAKİLER HEPSİ BİR AĞIZDAN EVET DEDİKTEN SONRA YANINDA GETİRDİĞİ KÜÇÜK ÇAKIL TAŞLARINDAN ATMIŞ VE YİNE SORMUŞ ŞİMDİ DOLU MU DİYE BU SEFER HERKESTEN HAYIR CEVABI. ARDINDAN KUM EKLEMİŞ KAVANOZA SONRA DA ARDINDAN SU EKLEMİŞ. EN SONUNDA SINIFA DÖNMÜŞ BU KAVANOZ SİZİN HAYATINIZ DEMİŞ EĞER DEĞER VERDİKLERİNİZİN ÖNEM SIRASINI BELİRLEMEZSENİZ ÇAKIL TAŞLARINI DOLDURURSUNUZ BÜYÜK TAŞLAR İÇİN YERİNİZ KALMAZ YA DA BAŞKA VERSİYONLAR İŞTE. BİLMİYORUM BENCE DOĞRU BİR YANI VAR GİBİ SEN NE DÜŞÜNÜRSÜN.
AŞK HAKKINDA KONUŞULACAK ÇOK ŞEY VAR. HERKESTE FARKLI TEZAHÜR ETMESİ VE AŞKTA TECRÜBE DİYE BİR ŞEY OLMAMASI BENCE BAŞTA GELİR. HER AŞK FARKLI YAŞANIYOR. BU İLK CEVABIM.BEKLETTİĞİM İÇİN AFFET. İŞ YOĞUNDU BUGÜN.ŞİMDİ BİRAZ VAKİT BULABİLDİM.........

aşk ile ilgili yanlış bir varsayımla yola çıktığını düşünmüyorum kardeşim.bende olsam aşkın bu kadar ön plana çıktığı bir noktada başka birşey düşünmezdim.kişiden kişiye değişen bir kavram ama kimse inkar edemez herkes aşk olsun aşık olayım diye bir telaş içinde çoğu zaman.konuya cevap veren ben olunca biraz değişiyor işte çünkü aşk benim için bir zamanlar var olmayan bir kavramdı ben beklemezken geldi ve hayatıma yerleşti.

şimdi değer kısmına geleyim kardeşim.anlatılan olayın ve kurulan bağlantının haklı bir yanı olduğu bir gerçektir.ama şimdi düşünüyorumda ben kendi sözümü bir noktada eksik söylemişim özür diliyorum.benim için önemli olan değerler konusunda ayrım yapamıyorum çünkü benim için hepsi ayrı güzel.anlayacağın bu değerlerin çoğu büyük taşlar zaten küçük taşlar büyüklerinin içinde yer alıyor sana şöyle söyleyeyim (aile,iş,aşk,düşünce,inanç,dost,vs.......)bunlar arasında herhangi bir sıralama yapamıyorum hepsinin ayrı bir yeri var.annenimi daha çok seviyorsun babanımı dedikleri gibi bir durumda kalıyorum.annem annelik yaptı babam babalık nasıl ayırayım.....

ortada affetmek gibi bir durum söz konusu değildir eğer öyle olacaksa sen benim sabırsızlığımı bağışla sen işlerine bak ben beklerim...
Ara
isyanbitmez
YARGI? Adlı Kullanıcıdan Alıntı:anlat?lan olay?n ve kurulan ba?lant?n?n hakl? bir yan? oldu?u bir ger?ektir.ama ?imdi d???n?yorumda ben kendi s?z?m? bir noktada eksik s?ylemi?im ?z?r diliyorum.benim i?in ?nemli olan de?erler konusunda ayr?m yapam?yorum ??nk? benim i?in hepsi ayr? g?zel.anlayaca??n bu de?erlerin ?o?u b?y?k ta?lar zaten k???k ta?lar b?y?klerinin i?inde yer al?yor sana ??yle s?yleyeyim (aile,i?,a?k,d???nce,inan?,dost,vs.......)bunlar aras?nda herhangi bir s?ralama yapam?yorum hepsinin ayr? bir yeri var.annenimi daha ?ok seviyorsun baban?m? dedikleri gibi bir durumda kal?yorum.annem annelik yapt? babam babal?k nas?l ay?ray?m.....

zaman ?nemli bir ?l?? arac?d?r bu konumda. kime ne kadar ve hangi ?artlarla zaman ay?raca??n. kavanoz senin hayat?n tabiki istedi?in gibi doldurursun. ama ?ncelikler muhakkak vard?r. san?lan?n aksine sevgi ?l??lebilir. se?imine ba?l?d?r. ?yle bir durumu ALLAH kimseye g?stermesin ama anne ya da babadan birinin hayat? senin se?imine ba?l? ya ikiside ?lecek ya da se?imine g?re biri ya?ayacak. elbette biri annelik biri babal?k yapt?. ama annenin anneli?i, baban?n babal??? derecelendirilebilir. bu durumda bir se?im yapman gerekir. asl?nda karde?i olan her ?ocu?un merak etti?i bir soru olan acaba hangimizi daha ?ok seviyorsunun da bir cevab? vard?r. ama sevgiyi bu ?ekilde ?l?mek bize ac? verir ve bu y?zden bundan ka??n?r?z. hem de ?ok uzaklara. cevab?n y?k?c? g?c?nden korkar?z. ?imdi di?er yorumlar?na cevaba devam ediyorum.........
isyanbitmez
YARGI? Adlı Kullanıcıdan Alıntı:neyse d?nelim filme karde?im fark?ndam?s?n herkeste bir su?lama e?ilimi var.hep su?lamak i?in bir?eyler arar?z kendimize .insanlar k?t? bir?ey yapmak istediklerinde ?eytan diyoki diye ba?larlar c?mleye ??nk? ?eytan zaten k?t? ya ad? ??km?? nas?l olsa onu su?lamak ?ok kolay.e?er samete sorsalard? belki o da babas?na soracakt? neden yapt?n diye babas?da ?eytana uydu?unu s?yleyecekti.evet baba babad?r ama samette belki babas?n? kabul edecekti yada o da ?eytana uyup babas?na rest ?ekecekti tabi o kadar zeki bi ?ocuk olsayd?.ama sende bilirsin bizim kriterlerimizde zekadan ?ok duygular vurgulanmaya ?al???ld??? i?in bu filmdende daha fazlas?n? beklemek fazla zekice olur bence....

bu film verdi?i d???nceler a??s?ndan olduk?a yo?un bir film. a?k?n b?yle g?zel i?leni?i ve i?ten konu?malar?n m?kemmele yak?nbir ?ekilde kullan?lmas? ?ok iyi. dedi?in gibi filmde ayr?nt?larda sorunlar var. insanlar?n su?lama e?ilimi her zaman devam edecek.??nk? kendi hatalar?n? kar??layacak g??te de?iller. yans?tma mekanizmas? ve di?er savunma mekanizmalar? asla kaybolmayacak. bizde yapar?z bunu. sinirlenince hi? yumruklad???n y?zeyler olmad? m??..........
isyanbitmez
YARGIÇ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:kırmızı başlıklı kız masalını sevmem bana haddinden fazla saçma gelir.o yüzden bu konuya fazla birşey yazamayacağım.ama sana şunu söyleyeyim kurdun acımasızlığını bu kadar net vurgulayamazlardı belkide.yada yanlızlığın ne şekilde insanlara etki edebileceğini.ama eksik olan çok şey gibi eksik olan bir vurguda bu masalda insanların dahada acımasız olduğunu anlatamamasıdır...

bu yorumun son cümlesi dışında pek doyurucu değildi. dediğin gibi masalı sevmemenden kaynaklanıyor. ben burada şuna değineceğim. biz bu masalları niye ayrıntılarına kadar biliyoruz. çocuklarımıza bu masalları neden okuyoruz. çocuk beyni en fazla etkilenecek yaşlardayken biz onların kafasına bunları dayıyoruz. bu kültür emperyalizmine ne kadar zamandır açık olduğumuzun bir göstergesi bence. sen ne dersin?...........

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  bak dayanam?yorum fark?nda m?s?n? bilgeis 2 504 04-07-2022, Saat: 12:42 PM
Son Yorum: wildfang
  a?l?yorum ama niye? bilgeis 7 679 04-06-2022, Saat: 09:17 AM
  saklam?yorum art?k bilgeis 12 1,112 04-05-2022, Saat: 04:08 PM
  a?k ar?yorum :) bilgeis 9 867 04-05-2022, Saat: 02:18 PM
  Art?k Oynam?yorum .... Firari Fırtına 12 982 12-23-2006, Saat: 12:28 AM
Son Yorum: Firari Fırtına