:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
?ok Cevap ?st?yorum
SizofreN
Benim de ba??ma gelmi?ti bir zamanlar b?yle bir olay..Forumlardan so?umama sebep olmu?tu.Y?lma arkada??m zaman?m?z ?ok Yine yazars?n.?imdi olmazsa daha sonra...Varl???n ile ?d?llendirmen yeterli bu payla??m? yapan arkada??m?z?.En az?ndan ben ?yle d???n?yorum.
Ara
isyanbitmez
A?KI BO? ZAMANLARIMIZI DE?ERLEND?RD???M?Z B?R HOB? G?B? ALGILAMAN GAR?P DO?RUSU.

KIRMIZI BA?LIKLI KIZIN SORULARI ???N CEVABIN OLDUK?A MANTIKLI. B?Y?KANNES? E?ER B?R KURDA BENZ?YORSA. EN AZINDAN ANDIRIYORSA.

T?M SORUN ZATEN ?U D?NS?Z YAKI?IKLI PRENSLERDE ONLAR OLMASA ORTADA T?M PAMUK PRENSESLER HALA UYUYOR OLACAKTI. D?N? B?T?NDE KARDE??M NEDEN PRENS?N SARAYINDAK? D??? C?CELERLE EVLENM??LER (EVLEND?KLER? FALAN YOK) BU TAM B?R DAVUL DENG? DENG?NE EDEB?YATI. AYNANIN ?NT?KAMI. BU G?ZEL B?R YAKLA?IMDI GER?EKTEN. ?NSANLAR GER?EKTEN ANLAM Y?KLEMEY? SEV?YOR. AL BAK B?R TANE DAHA AKLIMA GELD?. BEYAZ SAFLI?IN SEMBOL?D?R DE??L M?? PEK? TUVALET TA?LARI NEDEN BEYAZ? BELK? DE Y?KLED?KLER? D??ER ANLAMDAN DOLAYI BEYAZ TEM?Z DEMEKM??. NERES? TEM?Z ORTALI?I ... G?T?R?YOR.

SON S?YLED???MLE ?LG?L? FORUMUN D?ZEN? SA?LANSIN TAB?.......
SizofreN
AL BAK B?R TANE DAHA AKLIMA GELD?. BEYAZ SAFLI?IN SEMBOL?D?R DE??L M?? PEK? TUVALET TA?LARI NEDEN BEYAZ?

Bu konuda ayr?ca d???n?cem isyanbitmez arkada??m.?imdi sen de?inince ger?ekten ortal?kta yanl?? bi?eylerin oldu?unu anlad?m bu konuda...Biraz ara?t?rma ve g?zlem sonucunda sa?lam bir temel ile bir cevap ku?a?? olu?turabiliriz diye d???n?yorum ?uanda..
Ara
isyanbitmez
YARGI? Adlı Kullanıcıdan Alıntı:lanet olsun ya nas?l bi sa?mal?kt?r bu ya
B?R BENZER? D?NDE BEN?M BA?IMA GELD?. KOCAMAN B?R SAYFA DOLDURDUM. SONRA H?? B?R?EY KALMADI. SA?OL B?RADER S?Z?N? TUTTUN. ENGEL OLMAZSA DEM??T?N. ENGEL OLDULAR ??TE. NEYSE ?ZME KEND?N?.
YARGIÇ
valla az önce yine başıma geldi aynı şey ama inat bu ya yazacağım tekrar.

kardeş önce aşk konusuna gireceğim hemen.
evet tespit ettiğin şekillerde aşk yaşandığı konusunda sana söyleyecek bir sözüm yok çünkü haklısın ancak.ben burada kendime değineceğim kendi aşkım konusuna.aşk bana göre en büyük değer değil ama çok büyük bir değer sana göre en büyük değer ne diye soracak olsan bunuda bilmiyorum derdim değerlerim arasında büyüklük küçüklük sırası yapma gibi bir alışkanlığım olmadığından olsa gerek.
neyse kendi adıma şunu söylemek istiyorum hani aşkta mantık yok derler ya bunu kesinlikle şiddetle kınıyorum aşkın bana getirdiği mantığı ve bende değiştidiği şeyleri görünce.aşık olduktan sonra hayata baktığım şekli düşünüyorum şimdi bana vermiş olduğu pozitif enerjiyi.yazıyı okurken belki diyeceksin ki ya sen hiç mi kötü bir olay yaşamadın evet yaşadım belkide birçok insanın offff ya nasıl geçecek diyeceği zamanlar ve ayrı kalmalar gördüm ben ve daha anlatmayacağım bir çok zorluk.ama aşk bana bir şey öğretti benden ne almak istersen alacağın o dur.acı istersen var kucak kucak vereyim yok mutluluk istersen ondan da var çuval çuval onuda vereyim ama her ikisinden de var istersen karışık vereyim.hepsinden aldık çok şükür yeri geldi azar azar yeri geldi çuval çuval acısındada bulduk bi tatlı yedik afiyetle keyif alarak.sefillik demişsin sana şunu söylemek isterim.aşkın sefilliği eğer mutlu olmaksa,umut etmekse,yarınlara daha emin adımlarla yürümekse,hayatın zorluklarından ders almaksa,hayata farklı açılardan bakmaksa bu sefilliği kayebtmekten korkarım kardeşim.tıpkı bir zamanlar kazanmaktan korktuğum gibi......
Ara
YARGIÇ
neyse d?nelim filme karde?im fark?ndam?s?n herkeste bir su?lama e?ilimi var.hep su?lamak i?in bir?eyler arar?z kendimize .insanlar k?t? bir?ey yapmak istediklerinde ?eytan diyoki diye ba?larlar c?mleye ??nk? ?eytan zaten k?t? ya ad? ??km?? nas?l olsa onu su?lamak ?ok kolay.e?er samete sorsalard? belki o da babas?na soracakt? neden yapt?n diye babas?da ?eytana uydu?unu s?yleyecekti.evet baba babad?r ama samette belki babas?n? kabul edecekti yada o da ?eytana uyup babas?na rest ?ekecekti tabi o kadar zeki bi ?ocuk olsayd?.ama sende bilirsin bizim kriterlerimizde zekadan ?ok duygular vurgulanmaya ?al???ld??? i?in bu filmdende daha fazlas?n? beklemek fazla zekice olur bence....
Ara
YARGIÇ
k?rm?z? ba?l?kl? k?z masal?n? sevmem bana haddinden fazla sa?ma gelir.o y?zden bu konuya fazla bir?ey yazamayaca??m.ama sana ?unu s?yleyeyim kurdun ac?mas?zl???n? bu kadar net vurgulayamazlard? belkide.yada yanl?zl???n ne ?ekilde insanlara etki edebilece?ini.ama eksik olan ?ok ?ey gibi eksik olan bir vurguda bu masalda insanlar?n dahada ac?mas?z oldu?unu anlatamamas?d?r...
Ara
YARGIÇ
pamuk prenses konusuna geliyorum hemen.e?er c?celerden pamuk prensese a??k olan ??ksayd? ne olurdu sen sorduktan sonra d???nd?m.ve ?u kan?ya vard?m e?er pamuk prensesle c?celerden birisi aras?nda herhangi bir?ey olsayd? bug?ne ?ok etki ederdi.nas?lm? b?yle bir durum olsayd? b?y?k ihtimal yedi c?ce bi araraya gelip pamuk prensesin bi ?ekilde arkada?lar?na ait olmas?n? sa?layacaklard?.bunu sonucundada c?celere bug?n hep k?t? g?zle bak?lacakt?.konu ile ilgili bir?ey daha e?er b?yle bir durum olmasayd?.beyaz atl? prense gerek kalmayacakt?.bu durumdada hala bug?n bile devam eden beyaz atl? prens sa?mal??? var olmayacakt?.d???nsene hala bug?n gen?k?zlar birbirine beyaz atl? prensin kim diye sormayacakt?.ger?i bug?nlerde at?n yerini birka? beygir g?c?nde arabalar ald? ya neyse.devam edeyim gelelim ayna ve krali?e konusuna belki krali?e daha g?zeldi ondan ama ayna konu?abildi?ine g?re gelece?i g?rebildi?ine g?re i?inde b?y?k ihtimal bir insan vard?.prensi g?rm??t? pamuk prensesinde gelecekte krali?e olaca??n?.insano?luna ait olan ?zellikle yani ?i? s?t emmi?lik daha kaba tabirle kaypakl?kla gelece?ini garantiye alabilmek i?in pamuk prensese y?nelmeye ba?lad?.t?pk? patronun ?lece?ini hissedip o g?ne kadar ciddiye almad??? patronun o?luna yalakal?k yapan m?d?rler gibi....
Ara
YARGIÇ
insanlar?n hayvanlara y?kledi?i anlam ve hayvanlar?n zekas?...

insanlar her?eyi ayr? bir kritere koymaya ve farkl? kal?plara sokmaya bay?lan varl?klar.buda bizlerin yarat?l???nda var i?te buna kar?? gelemiyoruz....

senin bir zamanlar yapt???n bir yorumla sana cevap vermek istiyorum.b?t?n varl?klar insanlar i?in yarat?lm??t?r.do?an?n bir dengesi ve d?zeni oldu?una g?re e?er b?ceklere bahsetti?in zeka verilseydi.bize do?an?n dengesi bozulmas?n diye daha fazlas? verilirdi.

yarat?l?? konusuna bir dip not eklemek istiyorum...
insanlar kediye nank?r k?pe?e sad?k demesine ra?men birine kedi desen o kadar k?zmaz ama k?pek desen ?ok farkl? olaylar olabilir buda y?klenen anlam?n fark?na varamamaktan geliyor herhalde......
Ara
YARGIÇ
?u ?i?ekler konusuna geleyim....
ki?isel bir tercihtir diyorum.insanlar?n zay?f taraf?d?r al???lagelmi?i yapabilmek.ben kat?lm?yorum.her al???lageleni kabul etmek zorunda de?ilim zaten yani bu konuda seninle hemfikirim.kim ne isterse o anlam? y?kler.ben kendi ad?ma g?zel olan ?eye anlam y?kleme taraftar? de?ilim.g?zel olan? g?zelli?iyle kabul etmek bana daha mant?kl? geliyor.ahmet ha?im ?iir i?in s?ylemi? ya...?iirde anlam aramak g?zel ?t??l? bir ku?u s?rf eti i?in kesip yemeye benzer diye ben genel anlamda b?yle d???n?yorum.her?eyde anlam arama tela?? i?inde olursak e?er o zaman hamam b?ceklerinin anlam? nedir?yada karafatmalar?n,sineklerin hepsinin belki anlam? var belki yok bu kimseyi ilgilendirmez zaten.yada sinekler mide buland?rd?klar? i?in isyan?da simgeliyo olabilirler.g?zel ?eylere inat olarak.yada daha farkl? anlamlarda y?klenebilir istedikten sonra sar? g?l ?irkin oldu?u i?inmi ayr?l?k demi?ler o zaman ?irkinli?i nerede.yada s?cakla ayr?l?k aras?nda bi ba?lant? var bu durumda yan?lm?yorsam sar? s?cak renkler klasman?nda top ko?turuyordu.
yani anlam karga?as? sadece ortada bence bi anlam yok koyulmas? gereken.d???ncedir sayg? duymak gerek diyenler olur bu s?ylediklerime ama d???nceler bo?sa sayg? duymak zorunda de?ilim....
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  bak dayanam?yorum fark?nda m?s?n? bilgeis 2 505 04-07-2022, Saat: 12:42 PM
Son Yorum: wildfang
  a?l?yorum ama niye? bilgeis 7 679 04-06-2022, Saat: 09:17 AM
  saklam?yorum art?k bilgeis 12 1,112 04-05-2022, Saat: 04:08 PM
  a?k ar?yorum :) bilgeis 9 867 04-05-2022, Saat: 02:18 PM
  Art?k Oynam?yorum .... Firari Fırtına 12 983 12-23-2006, Saat: 12:28 AM