:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
?ok Cevap ?st?yorum
YARGIÇ
isyanbitmez Adlı Kullanıcıdan Alıntı:k?t? kalpli krali?e ?vey annesi idi. ?z anneye bu tip bir rol? yak??t?rabilecek fazla yazar bulamay?z.

bu durumda vefa d???nda ba?ka ?eyler s?z konusu do?ru bildi?ini s?yleyen bi ayna,yada benim deyimimle kendini garantiye almaya ?al??an bir ayna var bu durumda vefa s?z konusu olamaz
Ara
isyanbitmez
YARGI? Adlı Kullanıcıdan Alıntı:elbette dost karde?ler olmad??? malum ben sadece yanyana daha g?zel durduklar? inanc?nday?m.iyili?in ?st?n gelmesini istedi?i hakikattir.bu dengenin a??klamas? nedir sana g?re?
BEN G?ZEL DURMADIKLARI ?NANCINDAYIM. YOKSA YARATTI?I EN G?ZEL ?NSANA BUNU DA EKLEMEZ M?YD?. T?M PEYGAMBERLER?N K???K SAYILSA DA B?RER HATALARI VARDIR. HATA DEN?LMEYECEK KADAR. AMA Z?RVE PEYGAMBER?N YOKTUR. NEDEN BUNU SE?M?? OLAB?L?R EN DO?RU ?RNEK OLDU?U ???N OLAB?L?R M?? BU DENGEN?N A?IKLANMASI ARAMAKTAN GE?ER BU KONUDA DA EN ?Y? ?RNEK ?BRAH?M (A.S.) D???NCEM BUDUR.........
isyanbitmez
YARGI? Adlı Kullanıcıdan Alıntı:??retim ?nceli?i bir noktada ?ocu?un alabildi?i kadarda verilmesi gerek diye d???n?yorum.i?inde ta??d??? anlamlara g?re farkl? oldu?u ger?ektir.??nk? bu farkta da bir i?ine gelme ve i?ine gelmeme durumu s?z konusu...can?m?z istedi?i zaman sen daha b?y?medin ortam?nday?z yada kocaman adam oldun.anneme g?re ben hi? b?y?meyece?im (genelde babamla konu tart???rken) .babama g?re koca adam oldum ama hala ?ocuk gibiyim(genelde fikirlerimi savunurken).sevgilime g?re ruhum ?ocuk bedenim ve akl?m koca adam.dosta g?re ?ocuklu?umdan bug?ne de?i?en bir?ey varm? yokmu kar??t?r?r....
BU KONUDA TAMAMEN HAKLISIN. ???M?ZE NASIL GEL?RSE ?YLE.....
isyanbitmez
YARGI? Adlı Kullanıcıdan Alıntı:bu durumda vefa d???nda ba?ka ?eyler s?z konusu do?ru bildi?ini s?yleyen bi ayna,yada benim deyimimle kendini garantiye almaya ?al??an bir ayna var bu durumda vefa s?z konusu olamaz
PEK? ??YLE D???N SAH?B?NE BA?LI B?R AYNA. DE???MES?N? ?STEM?YOR. BU Y?ZDEN TEHL?KE OLU?TURAB?LECEK B?R DURUMU HABER VER?YOR. BU VEFASIZLIK DE??LD?R SANIRIM. BELK? BA?KA ?EYLER VARDIR........
YARGIÇ
isyanbitmez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: BEN G?ZEL DURMADIKLARI ?NANCINDAYIM. YOKSA YARATTI?I EN G?ZEL ?NSANA BUNU DA EKLEMEZ M?YD?. T?M PEYGAMBERLER?N K???K SAYILSA DA B?RER HATALARI VARDIR. HATA DEN?LMEYECEK KADAR. AMA Z?RVE PEYGAMBER?N YOKTUR. NEDEN BUNU SE?M?? OLAB?L?R EN DO?RU ?RNEK OLDU?U ???N OLAB?L?R M?? BU DENGEN?N A?IKLANMASI ARAMAKTAN GE?ER BU KONUDA DA EN ?Y? ?RNEK ?BRAH?M (A.S.) D???NCEM BUDUR.........

ben bu bakt???n a??dan bak?nca daha bi g?zel durdu?unu d???nd?m ??nk? e?er bu ikisi yanyana olmasayd? peygamberlik kavram? olmayacakt? bu durumda fark olmas? sa?land? bana g?re.e?er ikisi beraber olmasayd? ne olacakt?.inan?lar nas?l olacakt??o zaman peygamberlerle insanlar aras?nda fark ne olacakt??
dengenin a??klamas? i?in te?ekk?r ederim....
?imdi soru ?u e?er bu dengede b?yle bir durum olmasayd? iyi ve k?t? farkl? kavramlar olmas?na ra?men ayn? stadyumda birlikte top ko?turmasalard? bu soruya nas?l bir cevap verebilecektin?
Ara
YARGIÇ
isyanbitmez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: PEK? ??YLE D???N SAH?B?NE BA?LI B?R AYNA. DE???MES?N? ?STEM?YOR. BU Y?ZDEN TEHL?KE OLU?TURAB?LECEK B?R DURUMU HABER VER?YOR. BU VEFASIZLIK DE??LD?R SANIRIM. BELK? BA?KA ?EYLER VARDIR........

bu a??dan bak?nca sen hakl?s?n ama yine ba?l?yorum bak merak ettim ?imdi ortada sence s?z konusu olacak kriterler neler olabilirdi.acaba ??karc?l???n bu hikayede ayna ve hikaye ?zerinde bir etkisi varm?d?r?
Ara
isyanbitmez
YARGI? Adlı Kullanıcıdan Alıntı:ben bu bakt???n a??dan bak?nca daha bi g?zel durdu?unu d???nd?m ??nk? e?er bu ikisi yanyana olmasayd? peygamberlik kavram? olmayacakt? bu durumda fark olmas? sa?land? bana g?re.e?er ikisi beraber olmasayd? ne olacakt?.inan?lar nas?l olacakt??o zaman peygamberlerle insanlar aras?nda fark ne olacakt??
dengenin a??klamas? i?in te?ekk?r ederim....
?imdi soru ?u e?er bu dengede b?yle bir durum olmasayd? iyi ve k?t? farkl? kavramlar olmas?na ra?men ayn? stadyumda birlikte top ko?turmasalard? bu soruya nas?l bir cevap verebilecektin?
benim bakmad???m bir a??dan bak?yorsun.asl?nda soru ?u. sadece iyi olan bir d?nyay? d???n?bilir miyiz? bu bizim d???nebilece?imiz bir s?n?r i?inde midir? sonuna kadar iyilik yapmak asl?nda iyilik midir? bunlar akl?ma gelince bu sorular zorla??yor. s?z ?u "bir ?ey haddini a??nca z?dd?na ink?lap eder"(san?r?m Z?YA PA?A'ya ait olacak) iyi'yi tan?mlamak i?in k?t?ye; k?t?y? tan?mlamak i?in iyiye muhtac?z. ilk peygamberi d???n?rsen e?er peygamberlik kavram?n?n bunun i?in olmad??? a??kt?r. yani k?t? olmasayd? da peygamber olabilirdi. k?t?n?n karar?n? vermeden ?nce k?t?n?n ne oldu?unu bilmek gerek. adem d?nyaya geldi?inde onun i?in k?t? ne idi?
ben israr ediyorum. k?t?yle iyinin iyi durmad?klar?nda. 1. d?nya sava??n? k?t?l?k olarak kabul ediyorum. bunun d?nyaya kazand?rd??? karde?i iyilik nerde? 2. d?nya sava?? de?ildir san?r?m. k?t?l?k ne kazand?r?r ki. daha ?nce dedi?im gibi sadece iyinin oldu?u bir d?nyay? g?rmedik. bu y?zden bunun nas?l bir ?ey olaca?? hakk?nda yorum yapmak benim i?in ?ok zor. olabilece?ini d???nmekte ?yle...........
isyanbitmez
YARGI? Adlı Kullanıcıdan Alıntı:sence s?z konusu olacak kriterler neler olabilirdi.acaba ??karc?l???n bu hikayede ayna ve hikaye ?zerinde bir etkisi varm?d?r?
bence aynan?n can? fena halde s?k?lm?? ortal??? kar??t?r?p heyecan ar?yor.

yarg?? birader ben bir s?re pek s?k u?ramayaca??m haberin olsun. ?yle ?ekip gitti olmas?n. sebebi de ben de kals?n. sana da kolay gelsin.
YARGIÇ
sen olmayacağına göre yazmanında bi anlamı yok neyse
sebebi sende kalsın diyelim ama bu çok etkileyici oldu adın gibi emin olabilirsin.......
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  bak dayanam?yorum fark?nda m?s?n? bilgeis 2 505 04-07-2022, Saat: 12:42 PM
Son Yorum: wildfang
  a?l?yorum ama niye? bilgeis 7 679 04-06-2022, Saat: 09:17 AM
  saklam?yorum art?k bilgeis 12 1,112 04-05-2022, Saat: 04:08 PM
  a?k ar?yorum :) bilgeis 9 867 04-05-2022, Saat: 02:18 PM
  Art?k Oynam?yorum .... Firari Fırtına 12 983 12-23-2006, Saat: 12:28 AM