:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SadeCe AptaLLar 8 Saat uyuR
aLy™
8.5 saat uyuyacam ama Big Grin
Ara
PCKoPaT
€ uyuuuBig GrinBig Grin hey aLLaam yaBig Grin Sanki kitaßı ßen yaZdım Adama ßakBig GrinBig Grin
Âh be.
Ara
Soupisgoodfood
En nefret ettiğim yazardır Demirkıran..

Kitap okuma alışkanlığı olan insanlar iyi bilirki kendisi 'sağlam yazarlar' arasına asla giremez. Kitaplarında kullandığı dil hiçbir edebi özellik taşımazken, aynı zamanda kitap isimleriyle de sadece ve sadece dikkat çekmeyi, popülel olmayı hedeflemiştir..

Bu kitabı da dahil olmak üzere 4 kitabını okudum.. Yerim Seni Öss, Ben Dünyanın En Zeki İnsanıyım ve Adam Dediğin Benim Gibi Olur..

Herbirini okumam en fazla 1 bilemedin 1.5 saatimi almıştır. İçerik yönünden fazlasıyla vasat olan bu kitaplar, bir takım insanlara o anlık gaz ve heves verse de, aslında boş vaatlerden ibarettir.

Kişisel gelişim kitaplarından birisi olan Ben Dünyanın En Zeki İnsanıyım, haliyle kişiyi geliştirme, özgüvenini kazandırma amacı gütmektedir. Ben de kendimde oldukca büyük bir özgüven hissettim kitabı okuduğumda. Çünkü içeriğin dibe vurduğu, yüzeysel ve saçma örneklerin tavan yaptığı ve ayrıca hatalı işlenmiş onca konuyu gördükten sonra; "Bu 5 para etmez kitap sadece isminden dolayı bu kadar çok satıyor ve yazarını bu kadar meşhur edebiliyorsa ben neden kitap yazamayım?" sorusunu kendime sordurttu ve o anda "neden olmasın? daha iyisini bile yazarım" diyerek kendimde başta bahsettiğim o özgüven duygusunu hissetmeme sebep oldu. Hernekadar kitap içeriğiyle beni gaza getirememiş olsa da, bir şekilde amacına ulaşmıştı.

Kitapları tam anlamıyla fiyasko.. Nasıl anlatabilirim, şöyle bir örnek veriyim..

Ör. .)

Ulaşılmak istenen nokta "başarıya asla uzak değilsiniz" olsun. Yani çok zeki erdal demirkıran hocamız lafı buraya getiricek.. Olay aynen şu;

"Bir torba düşünün! Torbanın içinde 1000 tane bilye var! bunlardan sadece 1 tanesi kırmızı diğerleri mavi! Size bu torbadan bilye çeksek, kırmızı gelme olasılığı nedir diye sorsalar 1000 de 1 ihtimal dersiniz! Ne büyük bir hata aman tanrım!! Halbüki ya kırmızıdır ya değildir! yani şansımız, kırmızı çekme olasılığımız %50 dir!!! işte başarıya bu kadar yakınsınız! Ya başarır ya da başaramassınız!"

Bu adamın eline 2 tuğla verin, İstanbul' dan Canada' ya köprü yapabilir.. Ne de olsa %50 şansı var.. Ya yapar ya yapamaz.. Halbuki hayat böyle değildir. 2 tuğlayla ne yapılabilir ki? En fazla birine oturur, diğerine ayaklarını uzatırsın.. Püff... Saçmalıktan öte bir şey bu, bir felaket.

Erdal abi aman ne güel gaza geldik bir bilsen .)) Yukarda bahsettiğim gibi ben çok gaza geldim evet.. Bu adam bu kitapla sansasyon yaratabilmişse, benim her kelimem olay olur diye düşündüm.. O kadar gaza geldim yani sen hesapla artık. Gerçi her hesabının sonu %50 ye çıkar senin ama yinede bir düşün..

Kısaca bu adamın her kitabı saçmalıklardan ve ordan burdan duyma sığ ve yanlış tespitlerden, gaza getirme çabasından oluşur..."Dünyada 3 çeşit insan vardır, saymayı bilenler ve bilmeyenler" lafını almış oturtmuş.. Eskidi bunlar be abi.. Bir de Kasha felsefesi diye k.çından bir şey uydurmuş ve dahi yetiştirmek için okul açmış! pehh! Bence bu resmen dolandırıcılık.. Hukuki bir açık bulup, (kitabının kapağında yazdığı için) "dünyanın en akıllı insanı" cümlesini noterden tastikletip kimseyede inkar payı bırakmamış.. Quantum Fiziğinin babası Einstain' ın zekasına sürekli b.k atmış ancak kendisi asla İQ testine cesaret edememiştir.. Kendisi akıllı veya zeki değil, sinsi ve uyanıktır. İlginç kitap isimleri ve halka hitap eden popülel anlatım tarzı ile sağlam para kazanmıştır.

Lütfen bu iddalı kitap isimlerine kanıp kitapları satın almayın.. Paranıza yazık.. Kitabı okuduktan 3 gün sonra kitabı düşünüp bu kitap neyi anlatıyor diye kendinize sorduğunuzda koca bir "hiç" cevabını verirsiniz. Bana ulaşın ben sizi çok daha iyi motive edebilirim.. Hemde ücretsiz.. Hemen "hadi canım" demeyin. En azından bir defa deneyin. Ne de olsa "ya motive edebilirim ya edemem, %50" .. .)
Ara
Böcük
DoubLe aptaL oLuyorum o zaman ..[url=javascript:emoticon(':lol:')]img-tomato.gif[/url]
Ara
PesmisT GirL
Günlerdir odamda duruyor kitap hep baslıcam Big Grin

Gecen gün basladm 2 günde bitirdm etkileyici bi kitap aslında

Söylediklerinin doğruluk payı olabilir ama hala 8 saat uyuyorm belki 9 Tongue

Ha bideBig Grin

Tesekkürler psko Big Grin
Ara
PCKoPaT
Rica ederim uykcuu Big Grin
Âh be.
Ara
PesmisT GirL
Big Grin Big Grin .......
Ara
Patikli_Penguen
Cehennemin Dibine Git ve Yerim Seni Öss kitaplarını da tavsiye ederim ben beğenmiştim Smile
Ara
PCKoPaT
ben de tavsye edermBig Grin ;

http://www.duygusuz.com/forum/showthread.php?t=71079
Âh be.
Ara
blue_belial
Gunde 8 saat uyuyımda aptal desınler razıyım :S 4-5 saat uyuyabılıyom anca Big Grin
hafta sonları hele belkı hıc. kıtap guzeldır tabı ama ben omrumu bole hayat gıbı bos ve dengesız yasamayı sevıyorum. basımda bı coban olmasa daha ıyı
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Zor Saat - Thomas Mann Hasretiim 1 405 06-17-2011, Saat: 12:13 PM
Son Yorum: YasSmin
  sadece aptallar 8 saat uyur sıla 16 1,083 03-11-2009, Saat: 10:54 AM
Son Yorum: CaNaT

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 12:05 PM