:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SadeCe AptaLLar 8 Saat uyuR
PCKoPaT
Sadece Aptallar 8 Saat Uyur

2004627105217842425_rs.jpg

Yayıncı : Kashna Kitap ağacı
Yazan : Erdal Demirkıran
Basım Yeri ve Tarihi : 2006

Aklı başında olan hiçbir insan,
ömrünün üçte birini yastığa bağışlamaz

Sadece aptallar sekiz saat uyur!’

Bu ifadenin devamı da var. İlaveten deniliyor ki: ‘Çünkü aklı başında olan hiçbir insan, ömrünün üçte birini yastıklara bağlamaz!’

Hemen sinirlenmeyin, önce bir sakin olun. Çünkü eğer bu işte bir hakaret varsa, en az sizin kadar bana da dil uzatılıyor. Kaç yaşımda olduğumu unuttum. Fikrine son derece değer verip örnek aldığım bir büyüğüm, şöyle çizmişti günlük yol haritamı: ‘İnsanoğlunun bir günü, 24 dilimlik bir cetvele benzer. Bu cetveli üçe bölerek kullanacaksın. Üçte birinde çalışacak... Üçte birini kendi özel meşgalelerine ayıracak... Geriye kalan üçte birini ise uyku ile istirahat ederek geçireceksin...’

Bu sözleri prensip ve kendime kılavuz edindim. Tembel ve uykucu filan değilim - ama öyle bir alıştım ki, 7 saat 59 dakika düşler áleminde gezinsem, uykumu alamıyorum. Kendimi yorgun hissediyorum.

Ve tam böyle bir dengeyi tutturmuşken, erişkin bir insan da günde 8 saat uyumalıdır yerleşik kanaatini darmadağın eden bir kitap ortaya çıkıyor. Acımadan belden aşağıya vuruyor. Adı kısa ve öz: ‘Sadece Aptallar 8 Saat Uyur.’

Roman tarzında yazılmış olan bu kitap, ‘Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım’, ‘Adam Dediğin Benim Gibi Olur’ ve ‘Dünyanın En Akıllı İnsanından Masallar’ gibi çalışmalarından hatırladığımız Erdal Demirkıran imzasını taşıyor

(Ç)aLıntıdır..:tolga:
Âh be.
Ara
AfrâsyâB
hediye edilmişti bu kiyap bana hoşuma gitmişti teşekkür ederim paylaşım için
Ara
nurişş
Erdal DEMİR KIRAN bizlere konferans vermek için bulunduğum ilçeye 1 akşamlık misafir olmuştu konuferansı süper geçmişti çok iddalı biri kendine sonsuz güveni olan ümitsizliğe hiç düşmemiş biri bu kitabı okumadım ama tahmin ediyorum ki kitabı güzeldir
Ara
**fenerim**
ta ne zaman okumustum bunu temin de okudum
Ara
PCKoPaT
**fenerim** Adlı Kullanıcıdan Alıntı:ta ne zaman okumustum bunu temin de okudum
Temin mi:yikildim:
Âh be.
Ara
EndLess
PCKoPaT Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Sadece Aptallar 8 Saat Uyur

2004627105217842425_rs.jpg

Yayıncı : Kashna Kitap ağacı
Yazan : Erdal Demirkıran
Basım Yeri ve Tarihi : 2006

Aklı başında olan hiçbir insan,
ömrünün üçte birini yastığa bağışlamaz

Sadece aptallar sekiz saat uyur!’

Bu ifadenin devamı da var. İlaveten deniliyor ki: ‘Çünkü aklı başında olan hiçbir insan, ömrünün üçte birini yastıklara bağlamaz!’

Hemen sinirlenmeyin, önce bir sakin olun. Çünkü eğer bu işte bir hakaret varsa, en az sizin kadar bana da dil uzatılıyor. Kaç yaşımda olduğumu unuttum. Fikrine son derece değer verip örnek aldığım bir büyüğüm, şöyle çizmişti günlük yol haritamı: ‘İnsanoğlunun bir günü, 24 dilimlik bir cetvele benzer. Bu cetveli üçe bölerek kullanacaksın. Üçte birinde çalışacak... Üçte birini kendi özel meşgalelerine ayıracak... Geriye kalan üçte birini ise uyku ile istirahat ederek geçireceksin...’

Bu sözleri prensip ve kendime kılavuz edindim. Tembel ve uykucu filan değilim - ama öyle bir alıştım ki, 7 saat 59 dakika düşler áleminde gezinsem, uykumu alamıyorum. Kendimi yorgun hissediyorum.

Ve tam böyle bir dengeyi tutturmuşken, erişkin bir insan da günde 8 saat uyumalıdır yerleşik kanaatini darmadağın eden bir kitap ortaya çıkıyor. Acımadan belden aşağıya vuruyor. Adı kısa ve öz: ‘Sadece Aptallar 8 Saat Uyur.’

Roman tarzında yazılmış olan bu kitap, ‘Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım’, ‘Adam Dediğin Benim Gibi Olur’ ve ‘Dünyanın En Akıllı İnsanından Masallar’ gibi çalışmalarından hatırladığımız Erdal Demirkıran imzasını taşıyor

(Ç)aLıntıdır..:tolga:

Bence Erdal Demır kıran sadece bu kıtab ıle dıgıl butun kıtabları okunması gereken bı ınsan Yazdıgı kıtaplarda öle zamanlarda öle örnekler verıyokı sıze cok sey ögretıyor..Cıkradıgı Ilk uc kıtabını Babamın adamın dusunce yapısı nı begenıp kendısı okumak ıcın aldıgında okumustum..Gercekten mukemmel bı özguvene mukemmel bı dusunce yapısına sahıp bı ınsan ..Gercekten ınsanlara ders verme konusunda cok bılgılı ve yeteneklı bı ınsan ...Ve kıtapları sıkıcı dıgıl surukluyo sızı okumanızı tavsıye ederım zaten bı kıtabını okudugunuz da dıgerlerınıde okumak ıstıyeceksınızdır...SmileSmileSmile

Bu Kıtabını henuz okumadım ama emınım dıgerleır kadar mukemmeldır.. Tesekkurler Pckom..SmileSmileSmile
Ara
PCKoPaT
RiCa €deRim SerSimCool Big Grin
Âh be.
Ara
aLy™
ZzZzZzZzZzZzZzZzZzZzZzZzZzZzZz...........
Ara
PCKoPaT
~æ|lSlipKno0Tl|æ~ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:ZzZzZzZzZzZzZzZzZzZzZzZzZzZzZz...........
ßu €$Siz yoRumun iCin Seni Can-ı YurekTen kutLuoRum Big Grin
Âh be.
Ara
aLy™
uyuyorum meşgul etme Big Grin
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Zor Saat - Thomas Mann Hasretiim 1 407 06-17-2011, Saat: 12:13 PM
Son Yorum: YasSmin
  sadece aptallar 8 saat uyur sıla 16 1,083 03-11-2009, Saat: 10:54 AM
Son Yorum: CaNaT