:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Anket Başlığı: L?bnan'a Asker G?ndermek Do?ru mu ?
Evet Kesinlikle Do?ru...
40.00%
4 40.00%
Hay?r Yanl??. G?nderilmemeliydi...
60.00%
6 60.00%
Yorum Yok...
0%
0 0%
Katılımcı sayısı: 10 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TEZKERE Meclisten Ge?ti ! Sizce DO?RU mu? [ANKET]
w00w
hala yorum yoq Big Grin
Ara
tuti
1

PKK'yla bizim Mehmet?iklerimizin L?bnana gitmesi aras?nda bir ba?lant? kuramad?m...
G?z da?? ?yle yurtd???na asker g?ndermekle olmaz...
Kore'ye g?ndermi?tik de zaman?n da noldu?
Kime g?z da?? verebildik??

2

Dinlerini ve hakimiyetini kan?tlamak gibi...

Bu c?mlenin ?st?nde durmam?z laz?m...

?yi de Amerike ve ?srail'in dinleri bir de?il...
Kim kime hakimiyet sa?layacak o zaman...
Yahudilik mi ?n plana ??kacak?...
Olay dedi?in gibi ter?rle m?cadele aya??na bir tak?m kendi ??karlar?na rant sa?lama sava??d?r...
Tabiki de L?bnan da ter?r var Hizbullah var...
Ama Hizbullah'? vurmak ad? alt?nda olan masum halka da oluyor...
Hastaneler bombalan?yor...?ocuklar ?l?yor...
B?yle yaparak nas?l Ter?r? yok etmeyi planl?yorlar i?te buras? bir muamma...

Peki bizim Mehmet?iklerimiz ne yapacak orda?

Ge?en g?n K?z?lay da bir eylem vard? ve bende tesad?f oradan ge?erken sloganlara kulak misafiri oldum ve yapt?klar? anons ??yleydi ;

"Diyorlar ki; bizim Mehmet?iklerimiz oraya ?lmek, ?ld?rmek i?in g?nderilmiyor diyorlar.
O zaman niye g?nderiliyorlar.
??gal kuvvetlerinin ?ama??rlar?n? y?kamak, patateslerini soymak i?in mi g?nderiliyorlar?"

Keza bug?n gazetelerde ki haberlere g?z atal?m.
Afganistanda NATO kuvvetleriyle ?at??malar var.
900 tane Mehmet?ik var orda ve s?cak sava?a girmiyorlar.
Nato T?rk askerlerinin s?cak sava?a girmesini ve daha fazla asker g?ndermesini istiyor?

Peki bu sava?lar bizim sava??m?z m??
Bu sava?larla ter?r yok edilebilir mi?
En az?ndan senin b?yle bir inanc?n m? var ger?ekten?
Orada ter?r ortadan m? kalkacak...
Biz kendi ?lkemizdeki ter?rle her ge?en g?n daha fazla ?ehit vermeye ba?lam??ken
L?bnana,Afganistana....Asker g?ndermek :confused: nekadar mant?kl???
Ara
YARGIÇ
Herkesin yorumlarını dikkatlice okudum

tutinin söylediği bir çok şeyle hemfikir olduğumu söylemek istiyorum.
bizim gerçek savaşımız nerede?
kimin için gidiyoruz oraya bizimle ilgisi ne?
bizim orada şehit olacak askerlerimiz neyin şehidi olacak?
yoksa ne şehittir ne gazi ..... niyazi mi olacak?
böyle olmayacaksa ne işe yarayacaklar neden gidiyorlar?
kime ne ispat edeceğiz buna neden ihtiyacımız var?
hizbullah zamanında bize saldırdı?
şimdi hizbullahla görüşüldü...
israil deyime göre dostumuz amerikada öyle
biz şimdi kiminle savaşacağız orada
israil mi hizbullah mı?
hadi barış için gittik diyelim
barış için niye asker gidiyo barış masada olur bildiğim
onuda geçelim
bizim ortada elimize geçecek ne var şimdi
kıbrısta bize koyulan ambargolar ne oldu
pkk ırakta yerleşti operasyon yapamadık
lübnanda bize bulaşmayan hizbullaha mı müdahele edeceğiz
ya adamlar tekrar bize saldırırsa burada bir bela daha olmaz mı

daha benim kafamda çok soru var o yüzden evet gönderilsin diyemem
bu sorulara cevap verebilirseniz sevinirim......
Ara
w00w
arkadaşlar öncelikle yorumlarınız ve ankete katılımınız için teşekkür ediyorum...

bende çoğu yorumlarda hemfikirim. hepimiz biliyoruz çıkarlar için savaşıldığını. şu an bizim çıkarımız görülmüyor bu işte pek. ama zamanı gelecek çıkarları için Türkiye topraklarına da girecekler. Bundan adım gibi eminim. Eğer böyle birşey olursa da Ermeniler PKK lılar Rumlar azınlıklarını tekrar kuvvetlendireceklerdir. Bütünlüğümüzü bozmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Bizim topraklarımız dünyanın en önemli topraklarından. Hem jeolojik hemde toprak altı zenginlik bakımından. Binlerce yıl büyük uygarlıkların bulunduğu toprakları bilhassa Bizans ın eski topraklarını kim istemez ? söyleyin allah aşkına...

Gerçi asker göndermekle bunun ne alakası var diosunuzdur kesin. Ama bence sessiz kalmamalıyız. en azından ordaki mahsum müslümanların öldürüşlerine. Küçücük çocukların öldürüşlerine... Vatanımıza ve dinimize sahip çıkmalıyız diye düşünüyorum.

Umarım bu konuyla daha çok ilgilenen çıkar...
Ara
YARGIÇ
vatana sahip çıkma kısmının bizim oraya gidecek askerlerimizle ne ilgisi var onu anlayamadım şimdi.ne yani bizim oraya asker göndermemiz onların daha sonra bize saldırmamaları için yağ çekmemiz anlamına mı geliyor bu durumda.bizde oraya giderek zaten bu işe ortak olmuş olmuyormuyuz onlarda bi noktada yaşamak için öldürmeyecekler mi?
Ara
w00w
evet haklısın kardeş. vatana sahip çıkmak için oraya gidilmesi gerek deil. kimseye yağ çekilmek içinde yapılmıo bu bence. ama oraya asker göndermezsek o iblisler mahsumları öldürecek. onlar terör diye girdiler öldürdüler kestiler çocukları. biz bunları engellemeliyiz terörü de engellememiz gerektiği gibi...
Ara
|-|akan
g?nderilmesi son derece do?ru... bundan 2-3 hafta ?nce bebek cesetleri izlerken i?imiz kan a?l?yordu... bunlara yard?m edecek sava?a dur diyecek birileri yokmu diyorduk?
kimi zaman baz? marka ?r?nleri kullanmayarak boykot yapt?k... bu yeterli bir?ey de?il... biz ki osmanl? torunlar?y?z elin italyan? elin leh i ?eki bilmem nesi mi israil ve l?bnan da tampon olup m?sl?man kan?na dur diyecek ?

?imdilik bu kadar tepkilerinize g?re yazaca??m ?ok ?ey ??kar daha...
Ara
YARGIÇ
Ya ArkadaŞlar Benİm AnlatamadiĞim Bİr Konu Var Yada AnlamadiĞim Bİz Oraya Kİm İÇİn Gİdİyoruz Neden Bunlar Masa BaŞinda ÇÖzÜlmÜyo Onu Dİyorum Bİzİmkİler Orada Kİmİ Koruyacak Ya Kİmİnle SavaŞacak
Ara
|-|akan
yargıç demiş ki :"pkk ırakta yerleşti operasyon yapamadık
lübnanda bize bulaşmayan hizbullaha mı müdahele edeceğiz
ya adamlar tekrar bize saldırırsa burada bir bela daha olmaz mı"

aynı zihniyetler aynı protestolar ile karşı çıktı ıraka girmemize.. hatanın neresinden dönersek kar... adamalr kendi bayrakalrını kullanmaya başladı kuzey ırak ta.. kerkük musulu alıp devlet kurarlarsa işte o zaman seyret sen pkk yı...

ayrıca oraya gidecek askerlerimiz ne için gidiyor deniliyor? elin italyanı,
[b]macarı,ispanyolu, neden gidiyor ?!? hiç uluslar arası hukuk uluslar arası ilişkiler incelediniz mi ? bazı devletleri büyük devlet yapan söz hakimiyetidir.. bzim de orada söz hakimiyetimiz olmalı ki bu yağcılık yok efendim bize hizb. çatışmasın diye değildir.. bu, orada ölen bebeleri, kadınları korumak içindir...

bir arkadaşımız atatürk den bahsetmiş... ulu önderimiz yurt ta sulh cihanda sulh demiştir.. bizde cihanda sulh için gidiyoruz ve iyi de ediyoruz... laftan anlamayana da kötek lazım...

bugun petrol için eidlen kavgalar 100 yıl sonra bor için başlayacaktır.. yada 200 yıl sonra... o zaman da bakarız sağa sola birisi bize yardım etse diye ki allahım inşallah o günlere düşürmez bizi...

[/b]
Ara
w00w
YARGI? Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Ya Arkada?lar Ben?m Anlatamadi?im B?r Konu Var Yada Anlamadi?im B?z Oraya K?m ???n G?d?yoruz Neden Bunlar Masa Ba?inda ??z?lm?yo Onu D?yorum B?z?mk?ler Orada K?m? Koruyacak Ya K?m?nle Sava?acak

emin ol bunlar masada ?ok konu?uldu. halktan gizli... amerika gene vaatleriyle kand?rd? herkesi emin ol. s?zde bar??? sa?l?yacakt?. Irakta da ter?r? engelleyeceklerdi s?zde... Orda bir katliam var ?NSANLIK ve M?SL?MANLIK nam?na el atmam?z gerekir diyorum.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  sizce erkeklermi daha kıskanç kadınlarmı?? yaraliyureq 23 1,147 04-13-2022, Saat: 04:51 AM
Son Yorum: wildfang
  Internet Sizce Yararlimi Zararlimi.... yaraliyureq 2 349 04-11-2022, Saat: 12:54 PM
  Sizce Hangisi? sweetgirl_12 12 528 04-11-2022, Saat: 10:51 AM
  Evet..Sİzce ÖpüLecek eN ii Yer?NeresiDir :)) experiance 9 574 04-10-2022, Saat: 02:44 PM
  Sizce Aşk Mevsimi Hangisi ? experiance 8 370 04-10-2022, Saat: 02:42 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 01:00 AM