:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Savas Suclusunu Cezalandirin.......
Emy
Beni de tanıştırsana o annelerle; hayatım boyunca ne karşılaştım ne de duydum böyle bişey. Tabi anlık acıyla böyle şeyler söylenmesi mümkün ama ana olan yapmaz böyle.
Ara
isyanbitmez
Emy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Beni de tan??t?rsana o annelerle; hayat?m boyunca ne kar??la?t?m ne de duydum b?yle bi?ey. Tabi anl?k ac?yla b?yle ?eyler s?ylenmesi m?mk?n ama ana olan yapmaz b?yle.
di?er dediklerinde hakl?s?n ?u i?kenceler falan.zalimli?imizi ?l?meye ?al???r gibiyiz.?yle bir durumda kalsam yapmayaca??mdan eminim.
ancak bu c?mleyi kullanmak i?in anne olmak gerekir (?ocu?u ?ld?r?lm??) kimse b?yle bir durumda kals?n istemem. yapabileceklerine tan?k olmakta. ate? en ?ok d??t??? yeri yakar..........
Emy
Sonun da anlaşıldığım için memnunum ama son konuda da ısrarlıyım; ya da öyledir inş. diyebilirim en azından.
Evet ateş düştüğü yeri yakar; bunu onlar bizden daha iyi biliyor. Aynı ateşle başka yürekleri tutuşturmak istemezler bence.
Ara
isyanbitmez
Emy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Sonun da anlaşıldığım için memnunum ama son konuda da ısrarlıyım; ya da öyledir inş. diyebilirim en azından.
Evet ateş düştüğü yeri yakar; bunu onlar bizden daha iyi biliyor. Aynı ateşle başka yürekleri tutuşturmak istemezler bence.
BAŞINDA DA ANLAŞILDIN, BİRAZ YOKUŞA SÜRDÜK SADECE; FİKİRLERİMİZ GÜÇLENSİN, İLK ÇELMEDE YAPIŞIK KALMASIN YERE.
AMA ISRARINI ANLAMIYORUM, YOK ANLIYORUM ANLAMASINA DA BUNU BAKIŞ AÇINLA ANLAMLANDIRIYORSUN, AYNIYLA CEVAP VERMEMEK,YANAN BİR YÜREKTEN BUNU DÜŞÜNMESİNİ BEKLEMEK ZOR.ŞUNU SÖYLEYEBİLİRİM YAPTIĞI İÇİNDEKİ ATEŞİ SÖNDÜRMEYECEĞİNİ BİLDİĞİ HALDE YAPACAKTIR. YADA ŞÖYLE BENİM DÜŞÜNDÜĞÜM ANNE BÖYLE YAPAR.(PEKİ SEN GERÇEKTEN NE YAPARDIN.)
Emy
Ben -inançlarım gereği- böyle bir cezalandırmayı yapmaya hakkım olmadığını bildiğim için; sadece En üstün varlığımızdan sabır dilerdim kendim için, içimdeki ateşin sönmesi için. O kişi için ise bu dünyada ıslah öteki dünyada da her ne olursa olsun cezalandırlmasını dilerdim.

İnançlı bir insanın yapması gerektiği gibi...
Ara
isyanbitmez
Emy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Ben -inan?lar?m gere?i- b?yle bir cezaland?rmay? yapmaya hakk?m olmad???n? bildi?im i?in; sadece En ?st?n varl???m?zdan sab?r dilerdim kendim i?in, i?imdeki ate?in s?nmesi i?in. O ki?i i?in ise bu d?nyada ?slah ?teki d?nyada da her ne olursa olsun cezaland?rlmas?n? dilerdim.

?nan?l? bir insan?n yapmas? gerekti?i gibi...
B?R SAVA? SU?LUSUNA DAH? H??B?R ?EY YAPMADI?INA G?RE.AD? SU?ALARI ??LEYENLER ???N KILINI KIPIRDATMAZSIN SANIRIM.YANLI? MI ANLADIM SEN?N ???N MAHKEMELER VE MAPUSHANELER GE?ERS?Z KURUMLAR MIDIR? SEN?N ?NANCINDA SU? YERY?Z?NDE CEZASIZ KALIYOR G?B?........
Emy
Yanlış anladın; ben cezalandırmam diyorum kimseyi ne olursa olsun. Bu dünya da mahkemeler; ötekinde de Yaratan. Mahkemeler bugüne kadar kimsenin derisini yüzmediğine göre gerekli olanı yaparlar diye düşündüğümden ama. Eğer işkence olan bir ülke de yaşıyor olsak onu da istemem. Bilmiyorum bu defa anlatabildim mi? İlk kez bu kadar az anlaşılıyorum hayatta. Ya da anlaşılmak istemiyorum mu desem?
Ara
isyanbitmez
Emy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Yanl?? anlad?n; ben cezaland?rmam diyorum kimseyi ne olursa olsun. Bu d?nya da mahkemeler; ?tekinde de Yaratan. Mahkemeler bug?ne kadar kimsenin derisini y?zmedi?ine g?re gerekli olan? yaparlar diye d???nd???mden ama. E?er i?kence olan bir ?lke de ya??yor olsak onu da istemem. Bilmiyorum bu defa anlatabildim mi? ?lk kez bu kadar az anla??l?yorum hayatta. Ya da anla??lmak istemiyorum mu desem?
HAK?M OLDU?UN MAHKEMEDE YARGILANMAK ?STEMEYECEK SU?LU TANIMIYORUM.
YARGIÇ
isyanbitmez Adlı Kullanıcıdan Alıntı:HAK?M OLDU?UN MAHKEMEDE YARGILANMAK ?STEMEYECEK SU?LU TANIMIYORUM.

HEHEH GER?EKTEN HAKLISIN D?YORUM
Ara
tuti
Yarg?? karde?im biraz ge? oldu ama idare et art?k;Smile

Melisci?imin dedi?i gibi biz bu i?kenceleri onlara yapamay?z ??nk? biz T?rk Milletiyiz...

Nitekim tarihten de ?rnekler vermi?siniz. O zaman gelelim Kurtulu? Sava??na.
Kurtulu? sava??nda olanlar malum. Yunan askerlerinin her yeri yak?p y?kt???n?, masum insanlar?m?z? katlettiklerini hepimiz biliyoruz. (Ki hemde insanl??a s??mayacak ?ekilde) Sava?'?n bile kurallar? vard?r. Bu kurallara uymak insanl?k g?revidir. (Her ne kadar ama? insan ?ld?rmek olsada).

??te Yunanl?lar?n (ki sadece Yunanl?larla da s?n?rlamamak gerekir bu olay? ama Kurtulu? Sava??ndan ?rnek verdi?im i?in di?er sava?lara girmeye gerek g?rm?yorum) bu sava? kurallar?n?n d???na ??kt?klar?n?, yani insanl?klar?n? yitirdikleri anlar? tarih kitaplar? sayfalar?na yazm??t?r.

??te bu askerlerin komutanlar?, generalleri T?rk Askerinin unutulmaz destanlar?yla bir k?sm? esir edilmi?tir.
T?rk Askeri bu esir generallere, esir olarak de?il misafirmi? gibi davranm?? sayg?da kusur i?lememi?lerdir.

Ve M. KEMAL bu generalleri bizzat huzuruna kabul etmi? ve onlarla konu?malar yapm??t?r. Ve ?lkelerine d?nmelerine izin vermi?tir. Ve O esir generalleri kendisine ?yle hayran b?rakm??t?rki sava?tan seneler sonra bu Yunan generaller ?lkemizi ziyarete s?k s?k gelmi?lerdir.

??te bu nedenle biz bu insanlara i?kenceler yapamay?z. ??nk? biz AS?L bir soydan geliyoruz.

Bu Asaletimizin geldi?i yerde ;
MUSTAFA KEMAL ATAT?RK'?n kendisidir.

atat?rk.gif

" Bu memleketin topraklar? ?st?nde kanlar?n? d?ken kahramanlar! Burada dost bir vatan?n ba?r?nda bulunuyorsunuz. Huzur ve bar?? i?inde uyuyunuz.Sizler Mehmet?iklerle yanyana, koyun koyunas?n?z.

Uzak diyarlardan evlatlar?n? bu harbe g?nderen analar, g?z ya?lar?n?z? dindiriniz. Evlatlar?n?z bizim ba?r?m?zdad?r...Huzur i?indedirler ve huzur i?inde rahat rahat uyuyacaklard?r. Onlar bu topraklarda canlar?n? verdikten sonra, art?k bizim ?ocuklar?m?z olmu?lard?r..."

nakdib1.gif

??te D?nya ?zerinde b?yle bir lider, b?yle bir asker daha olmad?...

D??man askerlerine ?ocuklar?m diyebilecek kadar asil ve soylu bir "ATA" n?n ?ocuklar?y?z bizler...

Onun i?in i?kence y?ntemleri de?il, asaletimizi konu?turmam?z gerekir...

Sayg?lar...
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 12:45 AM