:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
selamların en güzeli
MorciveT
Öncelikle Başınız sağolsun diyorum.

Psikolojiden bahsederken, insanları düşünmeye sevkeden yazı tarzınız var ve bu yazılarınız insanın iç dünyasına inme meyilinde bulunmuş... Güzel idi.

Şimdi, kul hakkından bahsederken Allah'ın isminin baş harfini küçük yazıyoruz ve bunu bazı gençler görüyor ve bu şekilde devam ettiriliyor. Alışkanlık haline geliyor ve umursanmıyor. Bunların yaşanmasında bir nebze sebep olmak Kul Hakkı değil midir ?

Hayat Okulu kısmına gelince, insanlar hayat okulunu öylede böylede bitirecekler. Diploması mezar taşı ve dualar olacaktır. Ama iyi bitirdi ama kötü bitirdi. Hayat okulunu bitirmek önemli değil; Önemli olan senin o hayat okulunu nasıl bitirdiğindir. Eğer siz başkasının demesi ile bu hayat okulunu bitirmişim diyebiliyosan, daha yolun başında olmalısın; sınavların var... Başarıyı yakalamalısın.

Bir de size teşekkür etmemişim, bu konu güzel bir konu... Bilgi sahibi olmayan arkadaşları bilgilendirdiğiniz için teşekkürederim.
Ara
pptya83
Sağol kardeşim Mesut Allah razı olsun
Ara
pptya83
Psıkoloji ile çok ilgilenmiyorum ama insanın kendini keşfetmesi gerektiğini düşünüyorum.Kendini bilen Rabbini bilir.
Haklısın herzaman her yerde ALLAH lafzının en azından baş harfi büyük yazılmalı..En az senin kadar hassasım bu konuda her zaman...
Ara
pptya83
"Hayat okulu "konusuna gelince ben bu cümleyı ilk kuran arkadaşa cevaben yazmıştım.biraz alay sezdim onun için .yoksa hayatokulunu başarı ile tamamlamak hiç de kolay değil.Hele ben OLDUM demek Allah muhafaza .bu konuda beni yanlış anlamayın.hayat her daim sınav .zengin de olsan fakir de ,güzelde olsan çirkin de, yaşlı da olsan genç de,.......
ben teşekkür ederim cevap verdiğin için.
Allah hayat okulunu başarı ile tamamlamamızı nasip etsin cümlemize...........
selam ve muhabbetle......
Ara
CharizMaTiq_CoCuq
bu yazıLarın gunLuk yazıLdıgını sanıyordum bır haftadır devam etmıS papatya ... yorum yazan arkadaSLarın yorumLarını okudum umarım güzeL yorumLar devam eder Sana Sans dıLıyorum aLLahtan aLLaha emanetSın ....
Ara
MorciveT
pptya83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:kuL haKKı cok onemLı kımSe kımSenın hakkını yıyemez aLLah ( c.c ) ne OlurSa oLsun benım karSıma kuL hakkıyLa geLmeyın demıStır bır hadıSı serifinde bence yapıLmamaSı gerekır yaparSada gıdıp heLaLLık ıStemeSı gerekır ....

_Charizmatiq_CoCuq_

teşekkürler...........
öyleyse bu dünyada vakit varken helallik almalıyız her zaman .Öbür tarafa gittiğimizde çok geç olacaktır çünkü.

Ben öğrenci iken bir hocam vardı. Bir gün ondan helallik almak istedim.Tabiki hiç kolay gözükmüyordu.Çok iyi hatırlıyorum. Okulun bahçesinde yakalamıştım hocamı .Kafaya koymuştum geç olmadan helallik almalıydım.İnce ince yağmur yağıyordu.
"Hocam dedim .Ben sizin hakkınızda hoş olmayan sözler sarfettim şimdi üzgünüm hakkınızı helal edermisiniz?
hERŞEYE HAZIRDIM NASIL BİR TEPKİ ALACAÄžIMI BİLMİYORDUM.
önce sessizlik,sonra gözlerini kıstı,başını yağan gökyüzüne kaldırdı ve aslaunutmayacağım şu sözleri sarfetti:
YAÄžAN YAÄžMUR TANALERİ KADAR HAKKIM SANA HELAL OLSUN...
çok mutluydum artık.ve aradan geçen birkaç yıl sonra hdeğerli hocamın vefat haberini aldım.Yine ince ince yağmur yağıyordu. Arkasından dua ettim. İçimde buruk bir huzur vardı ben helalliğimi almıştım

Bu yazı senin... Dikkat etmemişsin...

Ben teşekkürederim...
Ara
PaPaTYa_PReNSeS
MorciveT Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Şimdi, kul hakkından bahsederken Allah'ın isminin baş harfini küçük yazıyoruz ve bunu bazı gençler görüyor ve bu şekilde devam ettiriliyor. Alışkanlık haline geliyor ve umursanmıyor. Bunların yaşanmasında bir nebze sebep olmak Kul Hakkı değil midir ?

.

Mesut, eğer kasıtlı yapılan bir şey olmuş olsaydı sana hakverecektim
ama ortada bir kasıt olmadığı için kul hakkına girdiğini düşünmüyorum.
Bu gibi davranışlarda niyet önemli ki papatya arkadaşımızın niyeti ortada

Ha şu dk dan sonra yapılan yanlış tekerrür ederse ki sanmıyorum,ozaman sana hakveririm.
Ara
akbaba
:yikildim: slm nbr kanal iyimisini ben çok iyiyim ben le tanışmak isteyen varsa msn (EDIT:YARGIÇ) MSN VERMEK YASAKTIR) hadi ama
Ara
MorciveT
PaPaTYa_PReNSeS Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Mesut, eğer kasıtlı yapılan bir şey olmuş olsaydı sana hakverecektim
ama ortada bir kasıt olmadığı için kul hakkına girdiğini düşünmüyorum.
Bu gibi davranışlarda niyet önemli ki papatya arkadaşımızın niyeti ortada

Ha şu dk dan sonra yapılan yanlış tekerrür ederse ki sanmıyorum,ozaman sana hakveririm.

Son cümlen güzel, anlatmak istediğime değinmişsin istemeyerek de olsa.

Papatya'nın samimiyetine güvendiğim için onunla bu tür konuları konuşuyorum ve bu konular çok derindir. Bilgisi olmayan yorum yapmamalı bence.
Ara
pptya83
Mesut ,bilgisi olmayan yorum yapmamalı diye ,bana mı diyorsun !!
eğer bana diyorsan söyle de ;bu konularda bilgimi bi sına bakalım kaç puan vereceksin!
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 01:54 PM