:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sanal Aşk_Gercek SEVGI
RoZa
Bir insan gerçekte hiç görmediği birine karşı sevgi duyabilir mi?

"Sevgi beklentisiz ve çıkarsızdır" der Fromm..

Bu yazının amacı, İnternet' te yaşanan aşkların benzersiz olduğunu kanıtlamak değil. Sonuçta insanlar aynı insanlar ve ilişkilerin niteliğini belirleyen yine onlar.

Ancak söylemek istediğim, İnternet'in insana verdiği sınırsız özgürlük duygusu ve fantazileri gerçekleştirmek için mükemmel bir araç olduğu hissi.

Başlangıçta ve bazen asla bunun farkına varamıyorsunuz. Ancak bu duygu davranışları ister istemez etkiliyor. Ve siz bakıyorsunuz ki gerçek hayatta oynadığınız rollerden sıyrılmış gerçekte olmak istediğiniz insan oluvermişsiniz. Ve siz önce kendinize sonra da karşınızdakine karşı dürüst olduğunuz sürece ilişki gerçekten dürüst ve çıkarsız bir hale geliyor.

Artık olduğunuz gibi kabul edildiğiniz duygusuyla karşınızdakini olduğu gibi kabul etmeye başlıyorsunuz. Anlattığınız düşünceleriniz ve duygularınız o kadar içten, bir o kadar bakir ve el değmemiştir. Gerçek yaşamda olamayacak kadar hızlı yol almışsınızdır
kısacık bir zaman içinde.

Karşınızdaki kesinlikle doğru kişidir, çünkü siz onunla konuşmaya devam etmektesiniz. Sabahlara kadar birlikte aslında hiç yaşanmamış bir yaşamı paylaşmaktasınızdır. Yıllardır baskı altına aldığınız dürüst tepkiler vermeye başlarsınız. Onunla birlikte olmaktan ne kadar çok hoşlandığınızı, onunla birlikte kendinizi çok iyi hissettiğinizi anlatırsınız.

Bu duygularınız karşılıklıdır ve aranızda önceleri beklentisiz bir dostluk doğar ve sonra bu yavaş yavaş sevgiye dönüşür. Siz belkide evlisinizdir ve belki karşınızdaki kişi gerçekte asla birlikte olmayı düşünmeyeceğiniz yaşta veya sosyal statüde olabilir.
Ve hatta siz İstanbul' da ve sevgiliniz Brezilya' da olabilir.

Ne farkeder ki, ihtiyacınız olan sarılmak için bir beden degildir. Aradığınız ve istediğiniz, sizi sizin kadar iyi anlayan birine karşı duyduğunuz sevginin o, zaman ve mekan tanımaz sıcaklığıdır.

Bir elmanın bir yarısı siz diğer yarısı "o" dur.

Size "Bu rüyadan hiç uyanmasak" der, siz de ona "Bu bir rüya değil" dersiniz, rüya içinde bir gerçekliği yaşadığınızı bilerek.

Birlikte idealinizdeki evi bulur ve içini eşyalarla donatırsınız. Kocaman bir koltuğun üzerinde birbirinizin saçlarını okşar ve küçük sevgi
öpücükleri kondurursunuz dudaklara.

Bilgisayarın soğuk ve soluk ekranı karşısında o öpücüğü hissedersiniz dudaklarınızda, ve gerçek olan hiç bir öpücük bu kadar derinden sarsmamıştır sizi daha önce.

Sonra; "sana tuhaf gelecek belki ama" dersiniz,
"Seni seviyorum"...

Ekrandaki cevap mutlulukların en güzelini yaşatır
size
"Ben de seni seviyorum"

Sonra ne mi olur?
Bilmem..
Bu sorunun binlerce cevabı var. Bu yazının konusu İnternet üzerinde yaşanan sevgilerin nasıl başlayıp nasıl bittiğini irdelemek değil. Sanal sevgileri bir masaya yatırıp psikolojik tahliller yapmak hiç değil. Sadece İnternet'te yaşanan "Sanal aşkların" günümüzde yaşanan bir çok aşktan çok daha gerçek olduğunu anlatmak.

Belki hayatınızın aşkını İnternet üzerinde bulabilirsiniz. Belki de bulamazsınız. Ama eğer o doğru kişiyi bulursanız, sakın

"Yarın bir başkasını bulurum" kolaycılığına kaçmayın.

Bulamayabilirsiniz.

Ona sahip çıkın ne pahasına olursa olsun !
Ara
RoZa
2 sene öncesiydi... Hiç yapmadığım hatta ve hatta yapan arkadaşlarımada kızdıgım sohbet sitelerinden birisinde buldum kendimi. Kesinlikle bir arayış içerisinde değildim. Sadece kafa dağıtmak , can sıkıntısını gecirmek... Yani lafın kısası hayatımın anlamıyla sanal bir alemde tanıştım. Ben Kayseriden o ise Mersinede ikamet ediyordu. Telefonlada birbirimizi tanımaya calısdıkdan sonra onun mersine gittim. Annesi ile tanıştım. Bana ailesi tarafından baskı altında oldugunu söylüyordu. Bu yüzden bir korku oldugunu farketmişdim zaten ilk baslarda. İlk bulusmamızda da gezerken annesi hep yanımızdaydı ara sıra yalnız kaldık arkadan bizi takip etti. Aslında bu nedendir bilmiyorum ama benim hosuma gitmişti. Bu devirde böyle bir kız kaldımı diyorudum içimden. Kısacası bu sekilde bir aşk hikayeside baslamıs oldu. Ama cok kosturdu ilk basda beni. Abisinin bilmesi gerekdiğini söyledi , Abisine kadar aradım. Gözüm hiçbirşeyi görmüyordu, kapılmısdım birkere... Ben o zamana kadar özel sektörde calısmaya kafamı koymusken, babasının devlete girmezsem verme ihtimalinin olmadıgını söylemesi üzerine arayıs içerisine girdim. Daha önceden aslında kazanmısdım uzman cavuslugu ama arada o dönem bir kopukluk olunca gitmedim. Ben zaten onun için gidiyordum o olmayıncada bir anlamı yokdu zaten.
Onu kacırınca bu seferde Polislik sınavına girdim sonucunu bekliyorum. Eger tutturursam 2 sene sonra Allahın izniyle kapısındayım.
O olmasada baska arayıslara giricem. Su anda sizlere mersinden yazıyorum. 3 gündür buradayım.
Görüşemiyorduk. Annesi artık izin vermiyordu dolasmamıza. Dün son kez bir aradım annesi evine cagırdı ede biraz konuduk. Bugünde 1 saat kadar görüşdük. Ona doyamasam da hiç görmemkden iyidir. Onu herseyden cok seviyorum. Ve ne olursa olsun ondan vazgecmiycem. Sizlerede tavsiyem ne olursa olsun aşkınızın peşinden kosun. Sonrada pişman olmamak için herseyi zamanında yapın. Bazen benimde hatalarım oldu ama önemli olan bu hataları zamanında anlayıp düzeltmeye caba sarfetmek. Ne olursa olsun seni seviyorum Aşkım. Herzaman sen istediğin müddetce yanında olucam. Ve su anda ilişkimize vermiş oldugum zaman süresincede seni aramıyorsam sırf seni zor durumda bırakmamak içindir bunu bilesin.
Sen benim yaşam kaynagımsın. Hayatımın anlamısın. Seni seviyorum Keçim... Seni bekliyorum...
Ara
MeLeksi
vayyy Smile
Ara
MaSaL
Vay ki ne vayy SmileSmile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SanaL a?k... in_love_girl 28 1,336 04-14-2022, Saat: 12:06 PM
Son Yorum: wildfang
  bir kalemin ucundan sevgi dilenemem.. Seyduna 5 483 04-14-2022, Saat: 08:57 AM
  tutku aşk sevgi eRCi 1 357 04-12-2022, Saat: 01:44 AM
  sanal alemde AŞK!! |v|_U_S_T_! 10 686 04-11-2022, Saat: 05:32 PM
  Sanal Mi ?????? Hayr.... >As!_M€L€q< 7 386 04-05-2022, Saat: 11:18 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-09-2024, 02:16 PM