:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
?amurdan G?l
YARGIÇ
isyanbitmez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ?HANET B?R KAR?ILIKLILIK DURUMU DE??LD?R. ?HANET TEK CEPHE DE OLUR. ?HANET ED?LEN?N HATALI OLMASI, OLMAMASI S?Z KONUSU B?LE ED?LEMEZ. ??NK? Y?RE?? OLAN ARTIK SEN? SEVM?YORUM DER VE ?EK?P G?DER. ?HANET KORKAK?ADIR, ZAVALLICA, KEND?N? KANDIRMAKTAN DA ?TEYE G?DEMEZ...........

San?r?m anlatmay? ba?aramad???m bir nokta var....
Ben ihaneti savunmuyorum....
Sadece bu konuda ?z?l?p ?z?lmemek gerekti?ini vurgulamaya ?al???yorum.Bu kadar eksik mi ifade ettim acaba...

B?RDE ?HANET ED?LEN HATALI OLAB?L?R B?RADER....
Ara
isyanbitmez
YARGI? Adlı Kullanıcıdan Alıntı:San?r?m anlatmay? ba?aramad???m bir nokta var....
Ben ihaneti savunmuyorum....
Sadece bu konuda ?z?l?p ?z?lmemek gerekti?ini vurgulamaya ?al???yorum.Bu kadar eksik mi ifade ettim acaba...

B?RDE ?HANET ED?LEN HATALI OLAB?L?R B?RADER....
SAVUNUYORSUN ??NK? ?HANET ED?LEN HATALI OLAB?L?R D?YORSUN. BAK HALA ALTTA ONU D??M??S?N NOT D?YE.

BEN DE TEKRAR ED?YORUM ?HANET ED?LEN ASLA HATALI OLAMAZ. E?ER K??? ?L??K?DE B?R YANLI? YAPMI?SA, ARTIK ESK?S? G?B? OLUNMUYORSA BU ?OK ?E??TL? ?EK?LLERDE B?T?R?LEB?L?R AMA BU ?EK?LLER ARASINDA ASLA ?HANET OLAMAZ. ?HANET ORTADA S?REN B?R ?L??K? VARKEN OLUR. E?ER K??? BU AL?AKLI?I KEND?NE LAYIK G?R?YORSA. NE OLURSA OLSUN SEBEP SU?LUDUR. ??NK? ?HANET? DE??L ?NCE VAROLAN ?L??K?Y? B?T?RMES? GEREK?R.

BU KONUDA ?Z?L?P ?Z?LMEMEK GEREKT??? KONUSUNA K???N?N KEND? HATASI OLAB?LME ?HT?MAL?N? KATTI?IN ???N YANLI? BULDUM. YOKSA EKS?K B?R ?FADE YOK..........
YARGIÇ
Şöyle söyleyeyim ihanet berbat bir kavram olduğu için haklı bir gerekçe olmuyor değil mi?Direkt alçaklık olarak nitelendirmek daha kolay çünkü...Sevgili esnasında ilişkiyi bitirmek çok kolaydır.Çünkü o zaman herhangi bir mecburiyetin yok.Ama evlilikte bu böyle değil bir ilişkiyi bitirmek çok zor.Evli olmayan insanlar şu olunca boşanırım bu olursa boşanırım deyip bol keseden atıyor.Evlenince herşeyin farklı bir çerçeve içerisinde olduğu görülüyor.Girişide zor çıkışıda taşımasıda zor bir müessese olaylar değişip mutsuz bir aile yaşantısı buna eklenince boşanamıyor türlü türlü şeyler o zaman ihanet başlıyor.Alçaklık veya değil kişinin karakteristik özelliklerinin çok ötesinde bir durum bu toplum kuralları buna sebep oluyor.Kaç kadına kocasını nasıl mutlu edebileceği öğretiliyor ki,yada kaç karı koca birbirleriyle isteklerini konuşmayı başarabiliyor.Bu suskunluk hatadır.İhaneti tek taraflı düşünmeyelim ilişkiyi bitirmek imkansızsa karaktersizlik yada değil.Yeri gelince ihanet edeninde kendince haklı sebepleri vardır.Birileri hovardalık olarak nitelendirir sende alçaklık olarak bende farklı değerlendiriyorum.
Ara
isyanbitmez
Şu An Vaktİm Yok Cevabi Sonraya Birakiyorum İznİnİzle.......
YARGIÇ
Estağfurullah izin ne demek.
Bu keyiften mahrum kalmak istemem....
Ara
bilgeis
..............
isyanbitmez
YARGI? Adlı Kullanıcıdan Alıntı:??yle s?yleyeyim ihanet berbat bir kavram oldu?u i?in hakl? bir gerek?e olmuyor de?il mi?Direkt al?akl?k olarak nitelendirmek daha kolay ??nk?...Sevgili esnas?nda ili?kiyi bitirmek ?ok kolayd?r.??nk? o zaman herhangi bir mecburiyetin yok.Ama evlilikte bu b?yle de?il bir ili?kiyi bitirmek ?ok zor.Evli olmayan insanlar ?u olunca bo?an?r?m bu olursa bo?an?r?m deyip bol keseden at?yor.Evlenince her?eyin farkl? bir ?er?eve i?erisinde oldu?u g?r?l?yor.Giri?ide zor ??k???da ta??mas?da zor bir m?essese olaylar de?i?ip mutsuz bir aile ya?ant?s? buna eklenince bo?anam?yor t?rl? t?rl? ?eyler o zaman ihanet ba?l?yor.Al?akl?k veya de?il ki?inin karakteristik ?zelliklerinin ?ok ?tesinde bir durum bu toplum kurallar? buna sebep oluyor.Ka? kad?na kocas?n? nas?l mutlu edebilece?i ??retiliyor ki,yada ka? kar? koca birbirleriyle isteklerini konu?may? ba?arabiliyor.Bu suskunluk hatad?r.?haneti tek tarafl? d???nmeyelim ili?kiyi bitirmek imkans?zsa karaktersizlik yada de?il.Yeri gelince ihanet edeninde kendince hakl? sebepleri vard?r.Birileri hovardal?k olarak nitelendirir sende al?akl?k olarak bende farkl? de?erlendiriyorum.
?HANET BEKLENMED?K B?R DURUMDUR. B?Z? EN ?OK YARALAMASININ NEDEN? DE BUDUR. ?HANET KEND?M?ZE YAKIN G?RD???M?Z K???LER?N B?Z? YIKMAK ???N KULLANDI?I B?R M?ESSESED?R. HAKLI GEREK?ES? OLMAMASININ NEDEN? BUNUN YER?NE YAPILAB?LECEK SE?ENEKLER?M?Z?N BULUNMASIDIR. YOKSA BERBAT B?R KAVRAM OLDU?UNDAN DE??L. D?REKT AL?AKLIK OLARAK N?TELEND?RMEY? ?HANETE U?RAYANLARA SORMALISIN YA DA ?HANETE U?RARSAN CEVABI SEN VERMEL?S?N. O ZAMAN D?REKT AL?AKLIK OLARAK N?TELEND?RMEN?N ZOR VEYA KOLAY OLDU?UNA KARAR VER?R?Z.

SEVG?L? D?NEM?NDE VEYA EVL?L?K ANINDA D?YE S?YLEMED?M BEN T?M ?L??K?LER ???N ?HANET ASLA B?R HATAYA KAR?I KULLANILACAK YOL DE??LD?R.

HER KADIN KOCASINI MUTLU EDEMEYEB?L?R VE HER ERKEKTE KARISINI E?ER MUTLU DE??LSEN?Z S?Z? ?HANET M? MUTLU EDECEKT?R? SUSKUNLUK HATADIR. A?LELERDE D?YALOG YOKTUR. SADECE ELEKTR?KLER KES?L?NCE TELEV?ZYONDAN S?K?P PRANGALARINI KONU?AB?L?RLER. A?LE ??? YABANCILA?MALAR BU D?YALOGSUZLUKTAN KAYNAKLANIYOR. KONUMUZA D?NERSEK ?HANET EDEN?N KEND?NCE HAKLI NEDENLER? OLAB?L?R? HERKES?N HER ZAMAN KEND?NCE HAKLI NEDENLER? OLAB?L?R. YANKES?C?LER?N, HIRSIZLARIN, DOLANDIRICILARIN, BU ONLARIN HAKLI OLDU?U ANLAMINA GELMEZ. SADECE B?R AVUNMA NEDEN?D?R KEND?LER?N? V?CDAN AZABINDAN B?YLE KORURLAR.

?HANET? HERKES FARKLI DE?ERLEND?REB?L?R. HOVARDALIKTA DEN?R, AL?AKLIKTA YA DA HER NE ?SE. AMA KAR?I TARAFIN B?R HATASINDAN KAYNAKLANMAZ.......

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 03:55 PM