:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hadi Uyan(sana)../Aşkımm Öldüm Deme Sakınn...
MaSaL
klavyem Adlı Kullanıcıdan Alıntı:ne kadar çok aşık var burda..

kıskandım,,

allah tamamına erdirsin..
Amin amin Smile
Darısı başına...Smile
MaSaL
Aşk değdimi bir kez insanın yüreğine, büyüdükçe büyüyor... Yağmurlar yağsın diye dua ediyorum. Maviye bezenmiş bir halde, nil yeşilinin sonsuz özleminde bekliyorum dönüşünü...

Yıldızlı gecelerin seyrine dalmış, seni var etmeye çalışıyorum, olmadığını, olmayacağını, olamayacağını bile bile...! Bir yakın, bir uzak birlikte ola(mama)bilme ihtimallerinde tüketiyoruz zamanı. Gerçek miydik, yoksa bir izdüşümü müydük sadece...
İşte hayat! Çaresizlikleriyle, çıkmazlarıyla, karamsarlıklarıyla, ömür tüketen iç çekişleriyle senden yarım kalanları tamamlamaya çalışıyorum. Kimbilir şimdi neredesin? Mutlu olduğunu söyleyeceksin sözüm sana ulaştığında. Belki ben böyleyim diyeceksin. Belki kapatmaya çalışacaksın yüreğindeki gerçekleri kaçamak cevaplarınla... susacaksın... susturacaksın....susturalacaksın... ve kaç kez daha bahanelere sığınacaksın...
Sancılı bir akşam üstünde, demli bir çayla avuturken sensizliği. Bir yıldız kayıyor gökyüzünden. Hadi durma bir dilek tut. Yürekten olsun. Hadi durma...
Hadi durma. Hiç olmadım say, hiç dokunmadım say gözlerine, hiç düşmedim say cümlelerine... Say sayabildiğin kadar... Farzet, mesela de...
Hadi durma, al yanına beni. Sen olmayınca olmuyor. Sen olmayınca olunmuyor. Geceleri dizerken sana yazdığım metinleri, bir an sanki ayak sesini duyuyorum, gelişini. Gözlerim kapıya dönüyor... Varla yok arasında bir umut, beklenti... Önümde arkamda, sağımda solumda, içimde dışımda, saklanmayan sensin ve sobe demeyi bekliyorum ...
Sensin bendeki her şey yağmur yüreklim... “Yok” desem varsın, “var” desem hani neredesin?
Kimseler bilmesin diye, sana nazar değmesin diye, nakış nakış adını işliyorum cümlelerin içerisine...Şehirler değiştiriyorum, kendimi değiştiriyorum. Yolun sonu...Yolun başı... Bir sensizliği değiştiremiyorum. Düşünüyorum senin üzerine bir hayat nasıl değiştirilir diye. Herşeye cevabı olan ben, bir sensizliği değiştiremiyorum...
Kimbilir neler yapıyorsun?
Zaman ilerledikçe dahada tazeleniyor geçmiş... Durup bir köşe başında seyretmek isterdim seni, ellerini, saçlarını, içindeki çoçuğun yaramazlıklarını, gözlerindeki o masumane bakışları...
Bıraktığım hiç bir şeyin bıraktığım gibi olmadığını... anlatmalıyım...
Evet; sana hala aşık olduğumu bilmelisin. Affına sığınarak aşık olduğumu...
solitarysrosebythesweetzp2.jpg

user_offline.gif quote.gif
MaSaL
Aşk; en yalın biçimde anlatılan tek kavramdır o, adı kendisidir zaten. Onu anlatmak için sonu gelmez cümleler kurmanıza gerek yoktur, "Aşık oldum" dediğiniz an akan sular durur, küçücük çocuk bile sizi rahatlıkla anlayabilir, çünkü aşkın dili tektir.

Aşk cesaret ister, kocaman bir yürek ister.

Nedir bu aşk denilen şey, elle tutulmaz gözle görülmez bir şeyse nedir bu yaşanan somut acılar,güzellikler?

Aşk hayata karşı işlenilen en doğru suç ortaklığıdır, Aşk hayatın tekdüzeliğine, bütün sıradanlığına en soylu başkaldırıştır. Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz. Ve elbette aşkı suçlamak, yargılamak, karalamak inkar etmek de asla yakışık almaz. Bu önce haksızlık, kendinize saygısızlık olur.

Aşk hayatın bize hazırladığı en güzel sürprizdir, bu yüzden de kalpleri ne zaman ele geçireceği hiç belli değildir. Daha ne olduğunu bile anlayamadan onun hükümdarlığına giriverirsiniz.

Aşkın zamanını biz ayarlayabilseydik eğer, ve kime neden aşık olduğumuzu anlayabilseydik, aşkın sırrını da çözerdik herhalde. Ama o zaman da aşkın insanı alıp götüren büyüsü tamamen kaybolurdu. İnsan sonuna kadar savunmalı aşkını, karşılık görmesede, acı çekeceğini hissetsede, yarın terkedileceğini bilsede, ailesini karşısına alacağını bilsede taviz vermemeli aşkından, "Seni Seviyorum" diyebilmeli göğsünü gere gere. Aşk iste o zaman aşktır. Ve bunun doğrusu yanlışı yoktur, zaten aşkın kendisi doğrudur, kime karşı duyuluyorsa bu aşk, doğru insanda işte odur. Aşkın zamanı yoktur, hep hazırlıksız yakalar insanı. Bir ayrılığın taze yaralarını kurutmaya çalışmanız, bağlılıktan korkmanız, ailenizden çekinmeniz, hatta sevilenin hapse girmesi bile onun hiç mi hiç umrunda değildir. İşte aşk bütün bunlara tek başınıza karşı gelebilme yürekliliğidir, belkide yeni hayata geçebilme yolu...

Aşkın ne zaman gelebileceği belli olmadığı gibi, ne zaman gideceği de hiç belli değildir. Fazla vakti yoktur onun, uzun süre beklemeye ve bekletilmeye tahammülü de yoktur. Bir başka göze bakmaya, bir başka tene dokunmaya başlaması o kadar da zor değildir... Aşktan değil, onun kaçmasından korkun ve doğruluğuna yanlışlığına bakmadan sonuna kadar savunun aşkınızı. Biliyor musunuz, hayat zaten kocaman bir yalan, bu kadar sahteligin içinde gerçek ve doğru olan tek guzellik AŞK.!!. Lütfen ona ve onu size verene haksızlık etmeyin ..

Aşkına, sana aşık olana sahip çık ve onu kaybetme
"SENİ SEVİYORUM" demek için geç kalmayın....

yazıyorum yazıyorum ben diyemiyorum...çünkü sen benim imkansızımsın.....aramızda bir okyanus var,uzaklar var.....ama burdan sana sesleniyorum imkansızım seni senden çok seviyorum....... Sen gözlerimde bir renk,kulaklarimda bir ses, icimde bir nefes,kalbimde bir SEN olarak kalacaksın...(imkansızım)

Alıntıdr..
MaSaL
Aşamadığım mesafeler var
Yürümekle bitiremediğim..
Bir de gidişler..durduramadığım

Gittikçe yoruluyor adımlarım..
Paçama yapıştı,bırakmıyor...Çekiyor beni "gitme" der gibi.
Ömrümün en uzun yolu oluyor birden.Tam yola çıkacakken düşüyor yüzümün sureti ellerime

Rol yaptığım
Kandırmaya çalıştığım "ben"
Düşüyor...

11548018132e6db05ip0fj5xl7.jpg

Elim yüzüm çizik içinde şimdilerde.Düşen suretim mi neden,yoksa kaldıramadığım,bir türlü alışamadığım gidişler mi?
Tam ayırtedecekken sona eriyor gündüzler.Güneş yavaş yavaş saklanırken dağ arkalarına,
Benim de ışıklarım sönüyor

"Yanmasını beklediğim bir tek seninki..."

68290338.jpg

Bekleyişler yakıyor canımı..Oysa aşmaya çalıştığım mesafelerim,
Gidişlerin bitmesine dair umutlarım
Doğmasını beklediğim güneşlerim var...

Yüreğimden gözlerine damlayacak duygularım var benim...

y1paY4wlJmZykw3FRMbDha9-pRxAGW5M62i.jpg
......

....

..

Söz...
Sana yemin,sana söz
Körolayım yalansa
Değmedi değmez gözüme başka renkte iki göz...

ojalabylazulyteax9.jpg
history
Senden tek istediğim; her zaman hayata gülümse. Gülümse ki; gülüşlerin duam olsun kanayan yaralarıma.
Gülüşlerinle yüreğimi öpmeden bu ayrılık uykusundan uyanmayacağım.
Bu gece okuduğum her satırda farklı duygulanıyorum,yüreğinize sağlık,teşekkürler.
Ara
MaSaL
36f2a72c7754f7ae7a59195ji3.jpg

Bugün seni çok ama çok özledim de söylemek istemedim. Niye öyle burnumun sızladığını, içimin burulduğunu, gözlerimin çaktırmadan ıslandığını anladım da ondan seni özlediğimi söylemedim. Bu güzel eylül gününde Boğaz'ı seninle seyretmek isterdim, sigaramın yarı dumanını rüzgarla paylaşmaya hazır, bedenim göğsüne yaslanmış öylece bakardım görüntüye. Bakarken güzel şeyler düşünürdüm! Sabah rastgele müzik dinlerken kimin söylediğini bilmediğim bir şarkının sözü çok hoşuma gitti. Kıymetimi bilmen için illa gitmem mi lazım, sevdiğini duymak için illa ölmem mi lazım diye soruyordu. Ya da benim bu şarkıdan çıkardığım sonuç bu emin değilim. İnsan hem sevdiğini söyleyip de hem neden sevdiğinin yanına gelmez.

Hani sana okuduğum kitapların konularını ve kişiliklerini anlatıyorum ya "Kürk Mantolu Madonna"nın erkek kahramanı geldi aklıma bugün. Kitabı sana anlatırken, hissettiklerimi dile döküşüm ve adama nasıl sinir olduğumu hatırladım sana sinir olurken. Aşık olduğu kadını evinin işleri bitince yanına almayı düşünen bir adam. O evin inşaat işleriyle uğraşırken kadıncağız Almanya'da hastalıktan ölüverdi. Bu garibim de aşkından gözleri kör, kadını mutlu etmek için evi güzelleştirmeye çalışıyor, kadının öldüğünden habersiz bir şekilde. Aşkın boya badanaya ihtiyacı yok ki. Sonrada bir ömür boyu terkedildiğini düşünerek mutsuz yaşadı. Ama ille de boyayacağım diyorsan ben yanındayken boya. Benim öyle "benden uzak olsanda mutlu ol", "gideceğin yere beni de götür sorana başımın belası dersin", "sabret aşkım sabret" gibi şarkı sözleriyle hiç işim olmaz. Arada söylüyorsun ya "Endamın yeter" diye biz onu söyleyelim.

Ben seni öyle ilahi bir aşkla seviyorum ki anlatmaya kalksam, kelimelere döksem ifade edememekten korkuyorum. Ya da dile dökülenin basitleşmesinden. Ben eğer becerebilsem parmaklarımla kaburgalarımı ayırıp seni içimdeki buğuda saklarım. Uykunun en derin yerinde birden uyanınca seni yanımda görmek, pişirdiklerimin güzel olduklarını gözlerinden okumak, kış gecesinde söylenmeden patlatılmış mısırı paylaşmak, televizyondaki filmi seyretmek için demlenmiş çayı birlikte içmek, hastalıklarda sevgiyle sıkılmış limonata içirmek, kahvenin telvesinde yazanları birlikte yaşamak, sabahın kör saatinde çıplak denize girmek, emanet alınmış bir motorsikletle gezintiler yapmak, sırtıma dolanmış kollarınla güneşi batırmak, bizim batırdığımız güneşin doğduğu ülkedeki insanların hayatları hakkında abuk hikayeler uydurmak, bozuk musluk yüzünden kavga etmek, ne kadar rahat adamsın ne kadar telaşlı kadınsınlarla başlayan cümlelerle tartışmak, hayatı-hayatın getirdiklerinin tümünü seninle paylaşmak. Bugün seni çok ama çok özledim de söylemek istemedim.

Hani geçen akşam trafik kazası yüzünden ölmüş birini görmüştük. Üzerini örtmüşlerdi de sadece ayakkabıları görünüyordu. Ben çok etkilenmiştim de sen "adamı tanımıyorsun bile" diyerek etkilenmemin sebebini anlamamıştın. İlk düşündüğüm hayatın çok mu değerli olduğu yoksa düşünmeye değmeyecek kadar basit mi olduğu hakkında aklım karışmıştı. Ne zaman ölümle karşılaşsam aynı karmaşık duyguları hissederim zaten de sevince insanın içi daha çok acıyor. Öleni tanıman gerekmiyor ölüm karşısında. Orada yatan sende olabilirdin bende. Seni düşünmek bile istemiyorum. Kendimi öldükten sonra düşünemeyeceğime göre sana acı çektirmek istemiyorum. Eee diyeceksin. Eee si ölüm var, eve gitme süresince bile ertelenemiyor seni yolun ortasında yakalayıveriyor ve bulduğu yerde götürüyor. Bu yol kıyısında bize göre zamansız bir kaza olabilir, deniz gezmesinde söylenenler söylenmeden gelebilir, yaşanacakları beklemeden de... Yaşamak istediklerini söylemeden... Bir akşam denizden dönerken aynı duygu karmaşasını hissederek, sana telefon açıp "Hayatı benimle paylaşır mısın" diye sormuştum. Güzel şeyler söyledin de hala net bir cevap alabilmiş değilim artık hiçbirşey sormuyorum. Sende unuttum zannediyorsun herhalde. Artık çok özlediğimde bile özlediğimi bu yüzden söyleyemiyorum. Cevapsız sorular varsa ortalıklarda, yalansız olmuyor yaşananlar.

Bugün seni çook özledim de yinede söylemedim bu yüzden. Orada yatan bende olabilirdim. Bırak işlerini de ben söylemeden kendin gel.
history
Oysa suçum yoktu benim..
Aşkı öLdürmedim, sevdayı kirLetmedim..

Terketmedim aşkı, o beni terkedene kadar...
Malesef,durum bu,yazılarınızda yaşanmışlığımdan alıntılar buldum,keyifle okudum, hüzünlendim,teşekkürler.
Ara
MaSaL
[b][i]Hiç birşeye benzemiyor bu ayrılık…[/i][/b]

[b][i] Bilmiyodum böyle olduğunu…[/i][/b]
[b][i] Sana belki yakın değildim…[/i][/b]
[b][i] Zaten hep uzaktım belki ama senin bu gidişin çok farklı…[/i][/b]
[b][i] Mutluydum seni görmesemde…[/i][/b]
[b][i] Biliyordum…yaşıyordun..burdaydın…soluduğum havadaydın…[/i][/b]
[b][i] Ama eğer gidersen başka bi yerde olucaksın,ben seni hiç hissetmiycem,yaşıyo diyemiycem çünkü hiç bi işaret olmıycak yaşadığına dair…[/i][/b]
[b][i] Ve başka bi hava dolacak ciğerlerine…[/i][/b]
[b][i] Oysa bennn…[/i][/b]
[b][i] Hani daha küçük demiştim…daha aylar var demiştim…[/i][/b]
[b][i] Ama şimdi fark ettim…[/i][/b]
[b][i] Her dakikanın ne kadar hızlı geçtiğini,bi günün aslında bi ömür olmadığını öğrendim…[/i][/b]
[b][i] Her ne kadar herkes bunun tersini söylesede…[/i][/b]
[b][i] Gitmemeliydin…[/i][/b]
[b][i] Belki bana düşmezdi bu ama gitmemeliydin !!![/i][/b]
[b][i] Yalan de bana sevgili…[/i][/b]
[b][i] Gitmiycem de…[/i][/b]
[b][i] Ama o soğuk vedalara çağırma beni…[/i][/b]
[b][i] Sevmiyorum…[/i][/b]
[b][i] Hele o giden sen olursan nefret ediyorum…[/i][/b]
[b][i] Sevmiyorum…[/i][/b]
[b][i] Hani yazın yediğim çilek gibi değil bunun tadı…[/i][/b]
[b][i] Ayrılığın tadı hiç bişeye benzemiyo be sevgili…[/i][/b]
[b][i] Gitmesen olmaz mı_?[/i][/b]
[b][i] Ama eğer gidiceksen………………………[/i][/b]
[b][i] Sensiz bi ben bırakıcaksan arkanda,ağlamıycaksan giderken,hiç düşünmiyceksen beni,,,[/i][/b]
[b][i] Git !!![/i][/b]
[b][i] Ben sensizde yaşamaya alışırım nasıl olsa…[/i][/b]
[b][i] Zaten Hiç seninle olmadığım için zor gelmez belki…[/i][/b]
[b][i] Ben seni sevdiysem senden gelen acıyıda,hasretide sevmem gerekiyoo...[/i][/b]
[b][i] Tamam sevgili,seviyorum!!![/i][/b]
[b][i] (sadece sen böyle bil bunu.içim kan ağlıycak hergün…istemesemde özleyeceğim ama sen yokluğuna alışırım say…Wink[/i][/b]
[b][i] HoŞçaKaL !!![/i][/b]
CaNaT
Sağolasın canım benim ellerine sağlık
Çok güzelmiş yaw

SmileSmile
Ara
MaSaL
pic00041.jpg

[SIZE=3]Kimseye belli etmiyorum savaşımı. Yokluğunla savaşmak görünmeyen bir düşmana kılıç sallamak gibi... [/SIZE]
[SIZE=3] Yoruluyorum, düşüyorum, tekrar kalkıyorum ama sensizliği yenmeyi başaramıyorum.[/SIZE]

[SIZE=3] Hüzün işgalinde yüreğim, çünkü sen yoksun, seni düşünmek var. [/SIZE]
[SIZE=3] Yokluğun canımı öyle acıtıyor ki, parça parça oluyor yüreğim. Kalbimin parçalarını toplamaya çalışıyorum yerden. İçimde kopan fırtınaları söyleyemiyorum. Sessizleşiyorum. [/SIZE]
[SIZE=3] Saatlerce bakıyorum seni götüren yollara... [/SIZE]
[SIZE=3] Kimseye belli etmiyorum savaşımı. Yokluğunla savaşmak görünmeyen bir düşmana kılıç sallamak gibi... [/SIZE]
[SIZE=3] Yoruluyorum, düşüyorum, tekrar kalkıyorum ama sensizliği yenmeyi başaramıyorum.[/SIZE]

[SIZE=3] En büyük korkum bu sensizlik, korkularıyla yüzleşen insanlardan olamıyorum. Çünkü sensiz olmayı yediremiyorum kendime. [/SIZE]
[SIZE=3] Bir kez kabullensem sanki o an çıkıp gidecekmişsin gibi gelir yüreğimden. [/SIZE]
[SIZE=3] Oysa yanımda, hep yüreğimde taşıyorum seni. [/SIZE]
[SIZE=3] Orada olduğunu bilmek yaşama, hayata tutunma gücü veriyor. [/SIZE]
[SIZE=3] Korkularımla yüzleştiğim anda o gücü kaybetmekten çekiniyorum.[/SIZE]

[SIZE=3] Gece uykularım kaçıyor. Yalnızlığa isyan ederek dört duvar odayı sabaha kadar adımlıyorum. Bakamadığım aynalar kırılıyor. [/SIZE]
[SIZE=3] Binlerce parçası bedenime saplanıyor. [/SIZE]
[SIZE=3] Bir sigara, bir sigara daha... Dudaklarımda küfür lezzeti... Dumanı savuştururken tavana sensizlik üzerime çığ gibi yıkılıyor. [/SIZE]
[SIZE=3] Sonra hayaller gelip çörekleniyor üzerime. Sen, sen ve yine sen.[/SIZE]

[SIZE=3] Gözlerimi kapatıp dalıyorum sonsuz senli günlere, seni öperken soluğum kesiliyor. Nefes alamıyorum sanki. [/SIZE]
[SIZE=3] Sonra şiddetli bir yağmur başlıyor. Sanki gökyüzü her damlasıyla sana olan sevgimi haykırıyor. [/SIZE]
[SIZE=3] Seni seviyorum seni seviyorum, seni çok seviyorum diye.[/SIZE]

[SIZE=3] Bir hayalden bir hayale geçerken sabahı karşılıyorum. Güneş penceremden içeri girerek gecenin kasvetini getiriyor. Hayaller bir sonraki geceye kadar çekiliyor odamdan, gözlerimden. Hayaller gözlerimden çekiliyor diye kızma sakın! ! ! Çünkü benim günüm hep seninle başlayıp seninle bitiyor...[/SIZE]

[SIZE=3] Alıntıdır...[/SIZE]

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bu Ş€hri S€vm€z OLdum... €BeRimSin 3 874 04-14-2022, Saat: 05:58 PM
Son Yorum: wildfang
  Sitem edemiyorum sana. levell 2 413 04-14-2022, Saat: 07:54 AM
  Binlerce (Seni Seviyorum) Borcum vardi sana €BeRimSin 8 469 04-13-2022, Saat: 02:58 PM
  Sana Sadece Sana... eRCi 5 346 04-13-2022, Saat: 02:53 PM
  Sana Bu Sözler sevdiğim.... eRCi 16 764 04-13-2022, Saat: 02:38 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-16-2024, 02:14 AM