:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İtiraf.com Seçmeler - 1
MaSaL
Parasız yatılı
Kadının toplumdaki yeri ve cinsiyet ayrımcılığı ile ilgili bir eğitim seminerinde, "Çalışmayan eşlerinizi tanımlayınız." sorusuna karşılık cevap olarak "Parasız yatılı!" esprisini yapan kel amca, magma seni çağırıyor!

İntikam
Eskiden "Senin portakallar çok güzel." diyordu; şimdi "Portakallar seninkinden güzel." diyor. Altta kalmıyorum, "Eee, seninki de haftada 5 çekiyordu, şimdi 5 haftada bir..." diyorum, bozuluyor. Sen beni kırarken bir şey yoktu ama değil mi?

Yerel seçim
"Oyunuzu kime virecen be müyendiz bey?" dedi. "Gönlüm milliyetçi diyor, aklım sağ diyor, mantığım sol diyor, kalbimse aşk diyor aşk!" dedim. Şöyle bir düşündü, "Erbakan mı yani?" dedi. Mantığını hala çözemedim...

Gardiyan
Yaramazlığının tavan yaptığı noktada dört yaşındaki azman yeğenim oda cezası alıyor... Büyük bir öfkeyle odasına gidiyor. Uzunca bir zaman sesi çıkmyor, uyuduğunu düşünüp sohbete dalmışken sesleniyor ''Gardiyaaannn, sütümün saati geldi. Sıcak olsun, kakao da koy içineee... ''

Küstah
"Yapılan ankette kadınların çirkin erkeklerle daha da mutlu oldukları kanıtlanmış." dediğim kocamın; ''Mutsuz olduğunu mu söylemeye çalışıyorsun tatlım?" sorusuyla karşılaştım. Yok tatlım, güzel olduğun kadar küstahsın da demeye çalışıyorum.

Dördüncü
Evliliğimizin ilk ayları, onun arkadaşı bir çiftle yemekteyiz. Malum evlilik konusu açılıyor; 3. karısı olduğumu evlendikten sonra öğrenmiş olmanın rahatsızlığı ve onore edilme arzumla, "Allah'ın hakkı üçtür, üçüncü kıymetli olur, başının tacı olur." diyorum ve gülümseyerek onay bekliyorum. Öküzcan yüzüme bakıp gülümsemeden "Sen dördüncüsün ki..." diyor. Duruyorum, kalıyorum, sonrasını hatırlamıyorum.

Unutkan
Hastanede sabahlayan kızımın yanına giderken komşunun hazırladığı tepsi içinde çay termosu, çay bardakları, içinde kaşıkları ve şekeri arabaya binerken arabanın üstüne koyup sonra unutarak ama hiçbirini devirip dökmeden hastaneye kadar götüren, giderken de kendisini selektör, korna vs ile uyaran diğer sürücülere habire "Ne var len?" nidalarıyla kızan şahsiyet benim sevgili unutkan ve iyi sürücü kocamdır.

Hiç mi görmedin?
Sünnet olduğumun ertesi günü "Göster bakayım neye benziyor?" diye soran yengeme, herkesin içinde "Amcamda hiç mi görmedin?" cevabını yapıştırmıştım. Daha çok küçüktüm, hükümsüzdür.

Ee, her şey sırayla
Alışveriş yaparken sevgilime neden hep pahalı şeyler aldığını sordum. Aldığım cevap "Ee yatakta sen beni, alışverişte ben seni." oldu. Nasıl yani ya?

Harç usulü
Kocamı haraca bağladım. Geç gelmek 50 YTL, ağlatmak 75 YTL, yemeği beğenmemek 30 YTL, özel günleri unutmak 1 gün katıksız hücre ve de 100 YTL, olur olmadık zamanda istemeye henüz paha biçilemedi, açık hesap çalışıyoruz...

Tonaj hatası
İnternetten tanıştığı kızla buluştuktan sonra eve çok sinirli dönen arkadaşıma "Ne o, yoksa 20 yıl önceki resmini mi koymuş internete?" diyorum. "Hayir, 20 kilo önceki resmini!" diye homurdanıyor. O da bir gelişme tabii.

Kardeş sevgisi
5 yaşında olan kızım, her zaman olduğu gibi kardeşini tenhalarda sıkıştırmak için uğraşırken, kafasını karıştırmak için birkaç ufak soru sorayım dedim. "Annecim, kardeşini çok seviyorsun değil mi?" "Evet anne." "İyi ki doğurmuşum değil mi annecim?" "Evet anne." "Onu dövmek için elinden geleni yapıyorsun değil mi annecim?" "Evet anne." "Hiç sevmiyorsun değil mi annecim?" "Evet anne" Daha fazla devam etmedim, edemedim sorulara... Korktum galiba.

Elektrik direğinin ''P'' hali
Bomboş yolda arabasını elektrik direğine çarpan kişi, arkadaşım ve tutanağa elektrik direğinin ''park halinde'' olduğunu yazan trafik polisi, komşum değildir. Kendileriyle o dakikadan sonra hiçbir iletişimim bulunmamaktadır. itiraf.com ailesine duyurulur.

Bitkisel hayat
İçki yok, kumar yok, kahve yok, kadın, kız var sayılmaz, artık sigara da yok; bir de karbondioksit alıp oksijen versem tam olacak.

Canım mikroplarım
"Aşırı titiz" bir anneniz varsa; 1) Halılar, yaz-kış demeden iki ayda bir yıkanır. 2) Bulaşıklar makinadan çıktıktan sonra tekrar elden geçirilir. 3) Her gün ev komple silinir, süpürülür. 3) Bütün ev ahalisi günde iki kere duş almak zorundadır ve evde asla dışarıda giyilen kıyafetlerle gezilmez. 4) Çarşaflar, yastık kılıfları daha kokunuz üstüne sinmeden yıkanır. 5) Eve alınan gazeteler nemli bir bezle şöyle bir silinir, okuyacak iştah kalmaz! 6) Mutfakta görülen bir karınca bile "sinir krizi" sebebidir. Pekiii, bütün yaşamını bu "steril" ortamda geçirmiş olan ben, şu an ne yapıyorum? Öğrenci evimde bugüne kadar kavuşamadığım bütün mikroplarımla hasret gideriyorum. Vallahi çok mutluyum.

Hırsız var!
Lütfen kocaman bir alkış da üniversitede sinemaya yetişmeye çalıştığımız anda metroda koştururken arkamdan gelen ve birden durarak beni gösterip "Hırsız var!" diye bağıran ve kankam olan iki danaya gelsin. Zira üzerime çullanan üç kişiye bunun bir şaka olduğunu anlatmaya çalışırken yerde gülmekten kıvranıyorlardı kendileri...

Mantıksızlık diz boyu
Askerdeyken komutanın yanlış anlaması ve beyhude ceza vermesinin üzerinden yarım saat geçmemişti ki komutan hatasını anladı ve yarım saattir sahanın etrafında koşan bölüğün yanına geldi. "Tamam durun, ceza kalktı." dedi. Sonra da o meşhur emri verdi. "Komutan affedilecekkkkk! Affettt!" Bölük olarak büyüklük yapıp affettik tabii...

Çoluk çocuk
Dayımın 15 yaşındaki oğluyla şakalaşıyoruz. Bir an şakanın dozunu kaçırıp kuzenime "Kaç günlük erkeksin sen çocuk?" deyiveriyorum. Aldığım cevap dillere destan: "Senin o çocuk dediğin çocuk yapar be!"

Soyaçekim
İnsan genetiği dersimde, atasal kalıtımdan, özel karakterlerin aktarım mekanizmasından, soyağacı örnekleri hazırlayarak 3 saat boyunca anlatıyorum. Bir sürü örnek, bir sürü kaynak... Sonuç, öğrencilerden biri "Ben anlamadım." demez mi? Sınıf bir tarafa, o bir tarafa. Duruyorum duruyorum, patlatıyorum cevabı: "Oğlan dayıya, kız halaya çeker çocuğum." Bütün sınıf yıkılıyor ama konu tamamdır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bilerek Yaptım İtiraf Ediyorum YasSmin 11 949 06-09-2011, Saat: 02:48 PM
Son Yorum: YasSmin
  Reha Muhtar'dan Seçmeler MaSaL 4 461 11-03-2010, Saat: 05:20 PM
Son Yorum: sıla
  İtiraf.com Seçmeler - 2 MaSaL 0 357 03-27-2010, Saat: 12:13 AM
Son Yorum: MaSaL
  itiraf yarışmasından alıntılar chatlaq 7 643 07-30-2009, Saat: 02:37 PM
Son Yorum: chatlaq

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi