:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erkekler,kadinlar Neden Aldatir ???
cagkan_666
Bu ak?am kolumda a?layan arkada??m soruyordu bana "Erkekler neden aldat?r" diye. Erkekler neden aldat?r, kad?nlar neden aldat?r, insanlar neden aldat?r, d???nmeye ba?lad?m.

?lk uzun d?nemli ili?kimi hat?rl?yorum; o kadar doyurucu ve g?zel bir ili?kimiz vard? ki, epey uzun zamand?r ba?ka k?zlarla fl?rt etmeyi kesmi?tim. G?n?n birinde pastaneden bir?eyler al?rken, g?zel bir k?z bana bakt?, ben de bak??lar?m? ka??rmak yerine ona bakt?m, bak??t?k. Ba?ka bir ?ey olmad?, sadece "Ben seni be?endim, sen de beni be?endin mi?" t?r?nden bak??lard?. O zaman tekrar hat?rlad?m birileri taraf?ndan be?enilmenin ne kadar g?zel bir?ey oldu?unu, bunun kendimi ne kadar iyi hissettirdi?ini. Yeni birisi, yeni bir heyecan, be?enmek, be?enilmek. Masum bir bak?? bana avlanman?n heyecan?n? hat?rlatm??t? i?te. Evet, bizler avc?yd?k, kad?nlarsa av, kendimizi geli?tirmeli, avlanma yeteneklerimizi kaybetmemeliydik.

18-19 ya?lar?ndayd?m, hen?z cinsel deneyimim yoktu. Bizden ya?ca b?y?k olan kuzenimiz a?abeyimle bana "Haydi ?ocuklar sizi milli yapal?m" diyerek bizi Karak?y'e malum yere g?t?rd?. Hi? bir ?ey hissetmeden yap?lan fiziksel bir deneyimle "Milli" oldum. K?z arkada??m? aldatm?? m?yd?m, siz s?yleyin. Ben sadece ?n?me konan yemi yemi?tim.

Bir ba?ka ili?kiydi, k?z arkada??m bakireydi ve uzun zamand?r "a?t?m". Arkada?lar?mla tatile gitmi?tim ve .... G?zel bir k?z, bak??malar, yak?nla?malar, ?p??meler, biraz i?ki ve tahmin etmek hi? de zor de?il. Sizce bu bir aldatma m?yd?? bayanlar?n hepbir a??zdan "Eveeet" dediklerini duyar gibiyim, oysa erkekler "Hay?r can?m, hafifletici sebepler var" diyorlard?r. Avlanm??t?m, ??nk? a?t?m.

Tekrar soruyorum kendime "Erkekler neden aldat?r?" diye. Aslanlar?n avlanmas? gibi: a? kalmamak i?in, avlanma yetene?ini geli?tirmek i?in.

Ke?ke t?m aldatmalar bu seviyede kalsa, ama intikam ve a?a??lama amac?yla yap?lan aldatmalar da var. Kad?n aldat?r, ??nk? erke?in de kendisini aldatt???n? d???nmektedir. Erkek aldat?r, ??nk? kar?s?na de?er vermiyordur, duyarsa duysun, bilirse bilsin diyordur. Belki de bu i?i bitirmek istiyordur, "Ben onu a?a??lay?m da gitsin, kal?rsa da b?yle devam ederim" diyordur.

Cinsel a?l?k i?in veya ufak bir heyecan i?in yap?lanlarla intikam ve a?a??lama i?in yap?lanlar aras?nda b?y?k bir fark vard?r. Kad?n durumu ??rendi?inde erke?in tepkileri de farkl?d?r. Cinsel a?l???n? gidermek i?in aldatan erkek, kad?n?n?n ayaklar?na kapan?r, salya s?m?k a?lar ve aff?n? diler. Di?eriyse burnundan k?l ald?rmaz, kar??s?ndakine en ufak merhamet g?stermez ve "Ben b?yleyim g?zelim, yerse" gibisinden bir?eyler s?yler. Aldatma aldatmad?r diye her?eyi siyah beyaz g?rmeye ?al??anlara soruyorum, sizce bu ikisini ayn? kefeye koyabilir miyiz?

Bir de zihinsel aldatmalar vard?r. ?u veya bu sebeple ili?kisini y?r?tmek zorunda olup da akl?nda bir ba?kas? olanlar. Mesela hayat?n? bir ba?kas?yla birle?tirmi?, ama hala bir ?nceki sevgilisini d???nenler, kar?s?n? eve kapatm?? sonra da kariyer sahibi kad?nlara hayran olanlar, birlikte ya?land??? e?ine de?il de gen? k?zlara ilgi duyan erkekler. ?rnekleri kolayca ?o?altabiliriz.

Zarars?z g?z?ken fakat insanlar? ?m?r boyu takip eden bir durumdur bu. Zihinsel olarak aldat?lan?n ?o?u kez olaydan haberi bile olmaz, ??nk? olay zihinden d??ar?ya, fiziksel ortama ta?mamaktad?r. Ta?sa bile o kadar masum ve ufak g?r?nen ?eylerdir ki bunlar, ba?kalar?na anlat?ld???nda "Yapma can?m, b?y?t?lecek ne var bunda" denir ge?ilir.

Bilmeyenlere "Eyes Wide Shut" filminin ana temas?n? aktaray?m, ba?ar?l? bir doktor olan Tom Cruise ile e?i Nicole Kidman tart??maktad?rlar, Nicole birka? y?l ?nce tatile gittikleri otelde bir denizci subay? g?rd???n? ve o anda onunla olabilmek i?in her?eyini ama her?eyini vermeye nas?l da haz?r oldu?unu anlat?r. Bir bak??a bir evlilik, bir hayat, her?ey. Tam bu tart??man?n ?zerine bir hastas? Tom'u arar ve evden ??kmas? gerekir. Hastas?yla i?i bittikten sonra eve d?nmek yerine Tom sokaklarda dola??r, kafas?nda s?rekli olarak kar?s?n?n nas?l olup da bir ba?kas?yla olabilece?ini d???nmektedir ve gitmemesi gereken yerlere gider. Zihinsel bir aldatmaya fiziksel aldatmayla kar??l?k verir.

Bazen maddi stat?n?n de?i?mesiyle zihinsel aldatmalar son bulur. Adam ?ok para kazan?r, ?nl? olur, ?nce arabas?n? de?i?tirir, sonra da kar?s?n?. Adam kad?na a??kt?r, ona maddi manevi destek olur, i?, ev, araba sahibi yapar, "bye bye" denilen o olur. ?imdi evlenme memurunun sorular?n? daha iyi anl?yorum, hastal?kta ve sa?l?kta, iyi g?nde k?t? g?nde birlikte olmak istiyor musunuz ... Yoksa daha iyisini bulamad???n?z i?in bununla m? yetiniyorsunuz ...
cagkan_666
Kimsenin Başına Gelmez Umarım Big Grin
Scharfschutze
konu yanlis yerdemi banami ole geldi yetkili bi arkadas olaya mudahele ederse sevinirim
Ara
p£r!k!z!
elbettee tşktler uyarın için .. konu kişisel resimlerden buraya taşınmıştır..
ayrıca konu içind etşkrler arkdşım..
Ara
bY_mYtWeetY
erkekler neden aldatır??

erkekler kimi kadınlardaa aradığı şeyi bulamaz dolayısıylaa başka kadında ararlar bu böle dewam ederr we bunada aldatma,oynama vs denir!!!!!
Ara
kayıp_gölgeler
bence erkek de kad?nda aldat?r tek fark erkekler kabullenmez ama kad?nlar kabullenir ben de en ?ok buna k?z?yorum:mad: karde?im zinaysa erkekler de ayn? g?nah? i?liyor...
Ara
YARGIÇ
Aldatanlar hepsi suçlu aldatılanın kabahati olma ihtimali var mı?
Ara
kayıp_gölgeler
aldat?lan?n kabahati yok diyen yalan s?yler kimse kimseyi durup dururken aldatmaz... aldatan kadar aldat?lan?n da su?u vard?r bence
Ara
YARGIÇ
Nasreddin Hoca nın çalınan eşeği gibi oldu hırsızın hiç kabahati yok mu?
İhanet iyi birşey değil ancak buna mahal vermemekte gerek.Ama sonuçta karakteri bozuksa kişinin ne yaparsanız yapın birşey değişmez.Ancak şunu belirteyim erkekler için aldatmak alışılagelmiş oldu toplumda.Bunun en büyük sebebi yanlış öğretilen o kadar şey işte.Kadınlarda artık sıkıldı sanırım yada onlarda değişiyor.Eğer bizdeki aile kültürü de yok olursa vay halimize....
Ara
kayıp_gölgeler
Ancak ?unu belirteyim erkekler i?in aldatmak al???lagelmi? oldu toplumda.Bunun en b?y?k sebebi yanl?? ??retilen o kadar ?ey i?te.

evet bu d???ncene kat?l?yorum, toplumun ? erkek ?ocuklar?n? yanl?? y?nlerdirmesinden kaynaklan?yor"erke?in elinin kiri,kad?n?n aln?n?n karas?" nefret ediyorum bu tutumdan karde?im yap?lan e?er i?ren? bir i?se cinsiyet farkeder mi,bir kad?n ba?ka bir erkekle beraber oluyorsa bir erkek de ba?ka bir kad?nla beraber oluyor ayn? ?ey ama hep kad?nlarda su?, bir de "erkektir yapar" demiyorlar m? illet oluyorum karde?im adam seni aldat?yor ba?ka bir kad?nla beraber oluyor belki onu ?ok seviyor ve sen kabulleniyorsun e?er g?nahsa her iki cinse de g?nah ahirette aa sen erkeksin sana g?nah de?il demeyecekler... bir de iki kad?n? birden ?zmenin hesab?n? da verecekler...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  30 Madde Açıklıyorum : Aranan Aşk Neden Bulunmaz :D # Pè®iM§ii # 0 599 03-11-2010, Saat: 10:18 AM
Son Yorum: # Pè®iM§ii #
  Aşklar neden nefrete dönüşüyor & nelere dikkat etmeleri gerekir CaNaT 2 621 09-08-2009, Saat: 12:18 PM
Son Yorum: CaNaT
  aldatır mııııı ???? chatlaq mamaqlı@ 19 1,555 03-01-2009, Saat: 12:07 PM
Son Yorum: £mr£
  Kadınlar Kaça Ayrılır????? the_kudretoglu 2 573 12-02-2008, Saat: 10:10 PM
Son Yorum: blacqrock
  seven erkek neden kötü davranr ve neden sürekli tersler sehle 23 2,697 07-02-2008, Saat: 02:42 PM
Son Yorum: kı@ymı@k=)

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 12:33 AM