:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Davos Krizi
blue_belial
Ya cıdden gerıldım. Hamas orgutu Fılıstınde Secımlerle basa getırılmıs bı partının uyelerıdır.
Erdoganında dedıgı gıbı. "Haması bu konuma getıren Israıldır" Fox tv e bakarsan zaten fılıstın kullum suclu.

Israıl Fılıstıne, Ulkeyı harıtadan sılecek kadar roket attı. Hamasın bazı tavırları tabıkı uygunsuz (canlı bombalar gıbı, kı bunuda onların yaptırdıgına ınanmak ıstemıyorum)

Erdoganın vakalarına gelırsek.oglunun askerden neden curuk aldıgını bılıyomusun? oyle kuru bı ıddaayı ortaya atmakla olmaz. medya soylemıs sende ınanmıssın.
yolsuzluk dedıgın hangısı? Denız fenerını kastedıyosan o olayın aslını bılmeyen kalmadı.
Kurt lere. (Ki bende Kürt asıllıyım. Malatyalıyım) Tv kanalı acmasına ıtıraz edıyosan bu senın ayıbındır. Bu ulkede onlarca Sınegog ve kılıse var. yıkalım yakalım o zaman hepsını?
Yabancı dıllerde yayın yapan ve buna ozendıren bısuru kurum ve kurulus var. hepsını yasaklayalım?

Eger erdogan O tv ı acmasa ıdı. Kurt asıllı Muslumanlar (kı turk, kurt dıye ayırd etmekden bıktım artık. ozur dılıyorum) Kurt asıllı Musluman Turkler PKK nın yayın organlarını ızleyecektı. bu dahamı ıyı?

oysa sımdı Devletın kontrolu altında. devletın sınır ve cızgılerınde yayın yapan bı kurulus var.

Kurt ler hakkında sakın benımle tartısmaya gırme. ınan bu konuda cok hassasım.
Ben Kurt yada Turk olmadan evvel Muslumandım ve Muslumanım...

Peygamberımızın bır hadısı serıfı vardır. "Irkıyla övünen Ahmaktır" Turk olmayı ne sen sectın, nede kurt olması onların sucu!

Devlet sadece tohum eker. Saygın ıs adamlarımız Doguya onem verıp Istıhdam goturup ıs ımkanı saglasaydı oralarda. hangı Kurt yurdundan goc edıp Kentlere yerlesırdı?

O zaman dıyebılırlermıydıkı "Bız kurt oldugumuz ıcın Devlet bızı onemsemıyor, bızı bu kuru yerlere kaderımızle basbasa bırakıp gıttıler. umurlarında degılız" dedıklerınde Pkk Mılıtanları. Hangı Kürt asıllı olanlar onlara "Evet haklısın bak. bıze yuz cevırdıler" deyıp daga cıkardı?

bu seyler burda klavye basında olmaz. neyse daha tartısmıcam. cunku sen gozlerını kapamıssın herseye ne duymak ne gormek ıstıyosun. madem oyle sen bılırsın...

bu arada ufak bı not. Bu Topraklarda Turklerden evvel Kurtler vardı. bırakda kendı dıllerınde yayın yapan bı tv kanallarıda olsun...

Dıpnot da eklıyım. kımseyı Turk oldugu ıcın sevmem ben. kımsedende Kurt oldugu ıcın nefret etmem. buna gore hareket eden zaten ahmaktır.
Kişinin yaptıgı seylere ve yasantısına bakarım. ona gore degerlendırırım.
Ara
Primeval
Tamam haklısın arkadaşım, televizyon konusunda düşüncelerinle beni aydınlattın, bilmemek ayıp değildir.Artık o konuya senin gibi bakıyorum, yanlışını kabul etmek de erdemdir.

Yalnız şunu ekleyeyim, ben asla Kürt düşmanı, faşist biri değilim.Ama vatanımı milletimi de severim.Kürt düşmanı değil bölücülerin PKK'nın düşmanıyım, sanıyorum ki sen dahil bu forumdaki herkes öyledir.

Ayrıca doğudaki istihdam sorununa çok güzel değinmişsin, devletimizin oraya da batıdaki olanakları götürmesi en büyük temennim, görüyoruz İstanbul'un nüfusu 20 milyona yaklaşıyor, bu insanların suçu değil devletin suçu.
Ara
blue_belial
Saolasın kardesım. tskler.

Pkk yada baska bı kurum farkmez. Bıle bıle cana kıyana nefretımız sonsuzdur.
kı, O Pkk orgutu her seferınde kurt halkının yanındayız demesıyle kanım ıyıce donar.
cunkı ıstatıstıklere bakıldıgında, sehıd askerlerın %/85 ı kurt asıllıdır. Sad
ama tabı onlara kanıp onların yanında olanlarında sucu var.
neyse. duzelır umarım. cunkı ınsanca yasamak o kadar zor olmasa gerek.

saolasın bu arada.
Ara
history
Diplomasi çocuk oyuncağı değildir, ciddiyet ister.....masaya yumruğu vuracaksın....eyvallah...ama misketleri alınmış çocuk gibi masayı terketmek....oldukça çocukça...masayı haklıysan sen değil...onlar terkedecekler.....Confusedmiley16:
Ara
Soupisgoodfood
masa altından ayağını dürtükleyen birisi olmayınca veya yazılıp, kendisine verilmiş bir metnin dışına çıkınca, diklenmeler ve fevri hareketlerle skandallara imza atan bir başbakana sahibiz. gerek iç, gerekse dış politikada sergilemiş olduğu yersiz çıkışlar, 'ben diplomasi miplomasi anlamam' temelli yaklaşımlarıyla, devlet geleneğini, diplomasinin ağdalısına sahip, türkiye'nin, kırmızı çizgilerini hiçe saymış, devlet yönetimini belediyeciliğe ingirgemiştir.

gaza geldik. çok gaza geldik, kafa tuttuk, diklendik, ökelendik. başbakanımız giderayak bm genel sekreteri ban ki mun' a bir omuz atsaydı daha bir gururlanacak, daha çok sevinicektik. belki kutlamalar, silahlı kutlamalara dönüşecekti. milli maçlar sonrası ağzımızdan salyalar akıtarak 'türkiye türkiye' bağırışları bizlere nasıl dünyayı fethettiğimiz hissini uyandırıyorsa, yine aynı durum vuku bulacaktı.

bu bir futbol maçı, bir boks müsabakası değil. devlet yönetiminden bahsediyoruz. çok sevinen ve tayyip bey'i havaalanında ellerinde 'davos fatihi' pankartlarıyla karşılayan kitleye şunları sormak lazım;

- ermeni soykırımı yasasını yahudi lobisinin desteğiyle erteletmiştik. zaten bize soğuk bakan abd, ermeni soykırımını tanırsa, yasayı yahudiler desteklerse, davos fatihi ne yapabilecek?
- konuşmasında terör örgütü hamas'ı savunmaya kadar giden davos fatihi, pkk'yı, abd ve israil savunmaya başladığında ne yapabilecek?
- filistin-israil arabulucuğunda bir nebze tarafsız görünüyorduk, şuandan itibaren israil; 'tarafsızlığınız şüphelidir, sizle temasımız gazze konusu dışında olsun' temelli bir bakış açısıyla yaklaşırsa filistin halkını türkiye nasıl koruyacak? davos fatihi kendine kimi muhattab alacak?
- atatürk' ten bu yana, batılaşma, batıya yaklaşma çabaları, 12dk da hiçe sayılmış olmadı mı? araplaşmadık mı? davos'u fethedip avrupalı olmadık. davos'u terkedip ortadoğu'ya yaklaştık. araplara yaklaştık.
- yıllar önce yapılan hamas ziyaretinin olumsuz etkileri hala devam ederken, şuan hamas'ı savunur tutumumuz ne kadar sürede unutturulabilir? bu bizlere ne kadar zarar verir?
- 'Türk'ü ezdirmeyiz' diyen davos fatihi, türk askerlerinin başına çuval geçirildiğinde neredeydi?
- "Türkiye, başka devletlerin ağzına bakan bir devlet değildir. biz, başka devletlerin, türkiye ne der diye düşündükleri bir devlet olacağız" diyen başbakan, abd dışişleri bakanı 'çıkın!' deyince 10.000 askeri bir gecede neden kuzey ıraktan çekti? bu kadar kısa sürede ben otel odamı boşaltamazdım...

sorular uzar gider. içimizdeki yahudi düşmanlığı, ermeni düşmanlığı, halkın iç dinamikleri 'devlet duruşu' nu bağlamamalıdır. devlet duygularla, anlık sinirler neticesinde alınan 'terk etme' kararlarıyla yönetilemez.

başbakan davos' u iyiki terketti. terketmeseydi 'ananıda al git'. .

soğuk terler döküyoruz. ne kadar fevrisiniz sayın başbakanım? güven vermiyorsunuz. olgun, tecrübeli bir siyasetçi gibi değil, 'bacılarımmmm, bacılarımmmm' şeklinde bağıran tansu çiller siyaseti yapıyorsunuz.

eşiniz neden ağladı? sizi en iyi tanıyan kendisidir. zannediyorum ki 'kasımpaşalıdır bizim bey, şimdi patlar, üstüne gitmeyin' telaşından olsa gerek. yengeyi korkuttunuz. bizi de öyle.

mikrofon sürenizin gaspedilmesi, yahudinin bağırışları, sizi bu seferlik kısmen haklı çıkardı. ancak konuşmaya başladığınız sırada, 'sesiniz yüksek çıkıyor' başlangıcından itibaren kulaklarımı kapamak istedim. korktum, güvenemedim.

diklendiniz. saygın bir platformda türkiyeyi temsil eden birisi olarak resmen 'dik dik' konuştunuz. siz türkiye'nin sahibi değil, sadece temsilen yollanmış bir memursunuz. ben böyle fevri hareketlerinizle hop oturup hop kalkmak istemiyorum. holding sahibi olarak, sizi bir iş toplantısına yollamış olsam ve böyle bir hata yapmış olsaydınız ertesi gün işinize son vermek zorunda kalırdım.

patronlar, 'yetersizlik' sebebiyle işten çıkartacağı işçinin gözüne çok acımasız görünürler. acı gerçekleri yüzlerine bir bir çarpan patronlar, çalışanların gözünde oldukca acımasızdırlar. ancak patron bunu sizlerde biliyorsunuz ki yapmak durumundadır. onunda bir görevi vardır. bende bir vatandaş olarak 'başbakanlık' görevi için 'yetersiz' olduğunuzu söylemek durumundayım. sevgili tayyip, acı ama bu da bir başka gerçek.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Turkcell’in tepesinde yönetim krizi hala devam ediyor MaSaL 0 378 04-23-2011, Saat: 03:42 PM
Son Yorum: MaSaL
  Kalp krizi geçiren öğrenci öldü ÐŽeşaren 0 343 11-12-2008, Saat: 09:19 PM
Son Yorum: ÐŽeşaren
  Pazarda kalp krizi geçirip öldü ÐŽeşaren 0 286 09-29-2008, Saat: 07:20 AM
Son Yorum: ÐŽeşaren

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-08-2024, 12:23 PM