:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Anket Başlığı: Bakalım sonuç ne olacak:
Evet Kılıyorum
44.44%
4 44.44%
Hayır Kılmıyorum
55.56%
5 55.56%
Aklıma Gelirse Kılıyorum
0%
0 0%
Diğer (Açıklayınız)
0%
0 0%
Katılımcı sayısı: 9 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Namaz Kılıyormusunuz:
kı@ymı@k=)
kılıyorumSmile
Ara
*Asİ-yÜrEk*
Sevda Yürekli Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Elham. kılıyorum ..

Smile

Rabbim kabul eylesin.
Ara
*Asİ-yÜrEk*
кıумıк=) Adlı Kullanıcıdan Alıntı:kılıyorumSmile

Rabbim kabul etsin.
Ara
ÐŽeşaren
Delikanli_yurek Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Abla bazı insanlar vardır namaz kılar bir yandan diğer yandan aklından başka şeyler geçirir yada yanlış kılıyor olabilir birde namazda üç kez aynı yerini kaşıma ihtimalinde var Allahu Teala kabul etmez ise o namaz geçersiz sayılır imamın oğlu olduğumu biliyorsunuz ben babama sordum namaza gittin mi diye oda Allah bilir dedi nedenini sordum yukarıda belirttiğim cevabı aldım yani.

Anlıyorum Smile

Namazımın kabul belirtilerinden biriside:

Kur'an-ı Kerim; namazın, semeresinin, insanın fuhuş ve çirkin işlerden alıkoymak olduğunu, namazın asıl muhteva ve niteliğinin bu özelliği taşıması ve böylece ibadetler ve amellerin kabül edilme göstergesi olduğunu bildirmiştir. İçi boş bir çekirdeğin filizlenip meyve vermesi nasıl mümkün değilse, kötülüklerden alıkoymayan bir namaz da hiçbir faydalı sonuç vermeyecektir.

"Sana Kitap'tan vahyedileni oku ve namazı dosdoğru kıl. Gerçekten namaz, -insanı- çirkince utanmazlıklardan ve kötülüklerden vazgeçirir. Allah'ı zikretmek ise muhakkak en büyük (ibadet)tir. Allah yapmakta olduklarınızı bilmektedir."[100]

"Namazının kabul edilip edilmediğini bilmek isteyen bir kimse, namazının onu günahtan ve çirkin işlerden alıkoyduğuna baksın. Kıldığı namaz hangi ölçüde onu günahtan alıkoymuşsa o ölçüde kabul edilmiştir."[101]

-alıntı-

Ara
*Asİ-yÜrEk*
Alaah razı olsun abla.
Ara
Kür ŞžÃ¢d
3 haftadır kılamıyorum. Ağabeyimin düğün-dernek işlerinden dolayı ev misafirle doldu. Bir süre camiye gidip kıldım, ama sonra kahretsin ki insanî uyuşukluk baş gösterdi. Allah ömür verirse kazasını kılacağım onların.

Bu arada "İbadet gizli yapılır yahu." diyenler çıkabilir. Sözüm bunu diyenlere Farzları ve sünnetleri kılman başkaları tarafından bilinse de olur. Çocuklara ve gelecek nesillere örnek olmak için... Ama nafile namazlarının söylenmemesi katı bir kuraldır dinimizce.
Ara
riukeen
Kılmıyorum tabikide
Ara
*Asİ-yÜrEk*
Kısa bir bilgi vermek istiyorum Şafii mezhebine göre namaza geç kalınmış ise sünnet terk edilebilir ben henefiyim henefilerde sünnet terkedilemez eme Şafiiler terk edebiliyor.
Ara
Kür ŞžÃ¢d
Türk milletinin geneli Maturidî Hanefî'dir. Bu da küçük bir not olsun. Big Grin

Ve bende öyleyim Tabiiki de...
Ara
cehennem22
allahım affetsin kılmıyorum
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Namaz Kiliyormusunuz ozgur_yasarim 6 461 04-01-2022, Saat: 06:18 AM
Son Yorum: wildfang