:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çanakkale Hakkında Bilmediklerimiz:
*Asİ-yÜrEk*
Evet arkadaşlar hepimiznde bildiği gibi Çannakelnin tarihimizde çok önemli ve büyük bir yeri var bizim bildiğimiz savaşın içeriği değil ben size annem ve babm çanakkaleye gitmişlerdi geldiklerinde bana anlattıklarını anlatmaya çalışacağım işe savaşın bazı izlerinden başlayalım:
1)Savaşta çatışma çıktığı zaman saklandıkları kuyular:Bunun açıklamasınıda yapayım savaşın çıkmasıyla birlikte Çanakkalede büyük bi karmaşa ortaya çıkmış ve insanlar yani öve öve bitiremeyeceğim Çanakkale şehitlerimiz kendilerini gözlerini kırpmadan vatan için ölümü bile göze almışlar ve çatışmada saklanabilmeleri için kuyular kazmışlar.
2)O zamnalarda Suyu İçilebilen Deredeki Kan İzleri:Bunun açıklamasına gelince askerlerimiz bir gece felaket susamışlar ve arkadaşlarının birinden dereden su getirmesini rica etmişler. Gecenin karanlığında el yardımı ile yolu bulmuş ve destiyi dereye daldırmış ve yatıkları yere gitmiş su sanılan asıl kan olan şeyi içmişler sabah kalktıklarında ağzılarında tuhaf bir tat hissetmişler testinin içine bakmışlar ve ne görsünler su sanıp içtikleri şey meğerse su değil kan:Nasıl olur demeyin savaş Çanakalenin bir yerinde değil dört bir tarafında yapılmış.
3)Mezarı Bile Olmayan Şehitlerimiz:Arkadaşlar babam fotoğraflarını çekmiş ve inanın bastığınız her toprağın altında mezarı bile olmayan şehitlerimiz var.
4)Yüksek bir dağın tepesindeki toplar ve tüfekler:Burada size önemli bir şey anlatacağım Evet yüksek bir dağın tepesine top nasıl çıkartılır diyeceksiniz ve işte cevabı Peygamber efendimiz öldü diyebilirsiniz ama ruhu hala diridir Paygamberimiz ve Melekler O askerleimize o kaldıralamayacak kadar ağır olan topları çıkarmada manevi olarak yardımcı olmuşlar ve birkaç tüfek orada bulunmakta.Ve o tüfeklerin bir çoğu bir müzede srgilenmekte.
5)Patlama olan yerlerde bulunan yanık izleri:Ve daha sayılmayacak kadar çok şey.
Arkadaşlar innın 15 ve 17 yaşında bile şehidimiz var ve memleketim olan Kastamonudan çok şehit veren iller arasında 3.geliyormuş İştev size Çanakkale hakkında okulda anlatılanlardan çok farklı bir anlatım Heykeller toplar tüfekler kuyular deredeki kan izleri patlama olan yerlerdeki yanık izleri Allah'ım ne savaşmış içim bir tuhaf oldu.
Çanakkale şehitlerimizi birkez daha rahmetle anıyoruz 15 ile 17 yaşında daha çocuk iken vatan için şehit olmuşlar Rabbim hepimizi korusun.Saygılar sunarım Delikanlı_yürek.

[ses]http://hasanhseyin.asiyurek.tun.googlepages.com/Mehmedim.wma[/ses]
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çanakkale Destanı (video) eRCi 5 1,042 04-13-2022, Saat: 12:02 AM
Son Yorum: wildfang
  18 Mart Çanakkale Zaferi nofearheart 3 847 03-18-2010, Saat: 09:08 PM
Son Yorum: MaSaL
  Türkler hakkında söylenmiş sözler AfrâsyâB 27 1,527 04-04-2009, Saat: 07:33 PM
Son Yorum: kanatsı@z_meleq
  Kahramanlar / Bir gazinin hatıralarında Çanakkale’nin kahraman çocukları CaNaT 5 1,011 12-12-2008, Saat: 04:53 PM
Son Yorum: DeRiN_SeSsİzLiK
  atatürk ün kişiliği hakkında söylenip yazılanlar Son Noktam 1 714 07-08-2008, Saat: 10:12 PM
Son Yorum: bebiS

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-28-2024, 10:09 PM