:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Başörtüsü islamın şartı değil...
CReATuRE
Şimdilik YORUMSUZ kalmayı tercih ediyorum ilerleyen mesajlarda bir açıklama yapmayı tercih ediyorum...
SECO_UA22
Bence; başörtüsünü takan kişi, sevâba girer, ama "Takmamakta günah var." diye bir şey söylenemez. Aynı namazın sünneti gibi: Kılan için sevap var, ama kılmayan için sevapta yok, günahta yok.

Ben şunu hatırlatmak isterim ki namazın farzını kılmayan, günaha girmiş olur.

Ve sözümü şöyle bitirmek isterim ki doğruyu Allah (C.C.) bilir ve onun en doğru yol gösterici kitabı olan Kur'an-ı Kerim'de her şey anlatılmaktadır. Anlamakta muvaffak olamayanlar, Peygamberimizin Hadislerine göz atsın. Hadis-i Şeriflerde her şey, apaçık anlatılmakta; başörtüsüde dâhil.
Ara
(¯`•._ αѕιρяєη
seco sen dondunmu Big Grin ozlemistik nerelerdesin yaw
Ara
SECO_UA22
yaw net gitti evden
ondan cafeye geldikçe uğruyorum buraya Big Grin
Ara
(¯`•._ αѕιρяєη
haeee yaw uzuldum bak valla ozluoz eksikmligin cok belli oluo seco Big Grin
Ara
SECO_UA22
sağol yaw valla mı o zmn yakın zamanda bağlatayım ben neti sonra pişman olmayın bak Big Grin
Ara
(¯`•._ αѕιρяєη
yok yaw olurmu valla ozluoz bak yeminle yoklugun belli oluo Big Grin actr sen neti Smile
Ara
3qéN
İslamın $artları yalnızca kadınlar için deil evrenseldir. ßu nedenle ßa$örtüsüyle ilgili ßi $art yoktur. Hem Kur'an-ı Kerim'de (Nur 31)" ...ßa$örtülerini yakalarının üzerine kadar örtsünler " ifadesi yer almaktadır. Eğer ßunu yeterli ßulmazlarsa Peygamßer Efendimiz(s.a.v) in ßa$örtüsünü nasıl takmamızla ilgili ßi çok hadisi vardır...

Allah(c.c) razı olsun History Smile
Ara
aKMeL
Bu âyet–i kerime nazil olunca, yukarıda rivayet edilen hadislerle de sabit olduğu üzere, ensar ve muhacir kadınların, eteklerinden bir parça keserek, onunla başlarını örtmeye acele etmeleri, Hz. Âişe (r.a)’nın ablası Esmâ (r.a)’nın, ince bir elbise ile Hz. Peygamber (a.s)’ın huzuruna çıktığı zaman, Hz. Peygamber’in “ergenlik çağına gelen bir kadının elleri ve yüzü dışında kalan yerlerini göstermesinin caiz olmadığını” bildirmesi, yine Hz. Peygamber’in, bileklerinin dört parmak yukarısını işaret ederek, “Allah’a ve ahiret gününe iman eden bir kadına, ergenlik çağına gelince yüzü ve şuraya kadar elleri hariç, herhangi bir yerini açması caiz değildir.” buyurması; sözkonusu ayetteki emirlerin vücub için olduğuna, kadınların yukarıda sayılan zinet yerlerini örtmekle yükümlü olduklarına delalet etmektedir. [/quote]

yani hadis-i şeriflerimizi bile kaale almıyorsunuz bu söylennelerdemi önemli değil ben şimdiye kadr başını örten bir kişinin siyaset amaçlı örttüğünü görmedim duymadımda ha sizin dediğiniz gibi de olsa bu bir tercihtir kendisini öyle rahat hissediyor müslümanlığını böyle yaşıyor ve kimsede karışamaz böyle yaşıyor diye yoksa ilerde farkılı şekilde yaşayan insanlarada bu insanlar karışabilir örnek yahudilerin avrupada gördükleri soykırım ve şu anda yaptıkları soykırım kim güçlüyse o kazanır şu anda da başını örtenler güçlü
Patikli_Penguen
Yaaa Arkadaşlar Ben Ne Türban Kullaniyorm Ne Yazma Ne Başörtüsü Ama Adim Gibi Biliyorum Ki örtünmek Islamin şati Lütfen Saçmalamayin!!!!!!
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Alman yetkili: "Murat Kurnaz terörist değil" Pessimist 1 457 04-13-2022, Saat: 05:25 AM
Son Yorum: wildfang
  Bizim Ailede Ossurmak Ayıp Değil - Topal Savcı Ünal Arık Şžiranlı@ 0 495 06-22-2016, Saat: 04:57 PM
Son Yorum: Şžiranlı@
  Sağlıklı diye yediğiniz tavuklar tavuk değil" history 1 509 04-04-2012, Saat: 11:59 AM
Son Yorum: ZencefiL
  YGS'de Başörtüsü Zulmü... Hala! Hasretiim 1 415 03-28-2011, Saat: 02:30 PM
Son Yorum: PCKoPaT
  'Onlar çöp değil benim kışlık yakacağım' _AL0n3_ 1 508 08-19-2009, Saat: 07:53 PM
Son Yorum: 'Belinay'

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-13-2024, 11:15 AM