:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Darbe Etkili Hayat
Firari Fırtına
Darbe Etkili Hayat ...

Kısa ama öz olmayan sözler , sonrasında kişiyi düşündüren ve onu kıran cümleler . Ardından moral bozuklukları ve kendini iyi hissetmeme durumları . Olacak elbette o kadar , bu cümleler darbe etkili tesirli olanlarından .

Kişinin kendisi gibi olması kadar daha güzel bir durum varmıdır ? Kişi kendi öz benliğinde kendi prensipleriyle ve kendi öz güveni ile kendi hayatını kendi gerçekleriyle yine kendi dünyasında yaşamalıdır . Oysa kendisine ait olan bir yaşam zaten vardır , ya farkındadır , yada değildir . İşte bu kötü . Kötü olan tarafı kişinin kör olması kadar , sağırda olmasıdır . İyi olan tek yönü var , oda ilgili olan kişiyi gerçeklerden uzak tuttuğu için sanal ve hayal olan bir alemde o mutludur . Evet evet mutlu ve rahatdır . Sözümüz de işte o'na .

Aslında bir bakıma bazı kişileri haklı görmek lazım . Çünkü onlar için gerçek mutluluk yok gibi , onlar olmayan gerçek dışı heveslerle mutluluğu yaşıyorlar . Bazen mecburi , bazende darbeli hayatın etkisi gereği . Onlara sözümüz olmamalı , saygımız elbette vardır lakin ,

Hiç yaşamamış gibi üzüntüleri , ağlamlarda oluyor belli belirsiz . Yada gülmeler ve çok rahatımsı bir hayat çizgisi . Mutluluğun resmini çizemedik , onlar çizmişler gibi kendi benliklerinde . Yalanmı ? Vallahi yalan . O resmi çizenin burda ne işi var . Gerçek olan gerçek mutluluk sanal olanda bir hiçdir . Gerçek olanda ise bir şeref ve onurdur . Peki bu resim bu darbeli hayatta nasıl çizildi , düşünülür . İnsanın inanası bile gelmez , çünkü gerçekden o resim günümüz şartlarına göre yok gibi . Varsada biz görmedik . Darbe şiddetli ama biz o şiddeti bile hissedemedik . Ne kaderimizse olur dedik yaşadık , alışdık gibi .

Dip notlara gerek kalmaksızın , sözümü bağlamak istiyorum .

Kapatın bilgisayarınızı , kapatın adsl denen beyin tembelliğine yol açan internetinizi . Açın pencerinizi ve hayata bakın , insanlara bakın . Çareli olanlar bir tarafa , çaresizlere bakın . Gerçek olan nefesi içinize çekin , hayat bu , bunu teneffüs edin . Acılar gerçekler ve yaşam sürecindeki çırpınışlara bakın . Bir klavyede selam nasılsın , sen nasılsın la bitmiyor hayat . Yada dostum .. Vayyy vayyy dostun sanalıda çıkdıya helal olsun bizlere , dost bumuydu ? Sevgi bumuydu , yaşamak bumuydu . Kendinize sorun bu soruları ve sonrada bir küçük tebessüm acı ama gerçek bir gözyaşı bir damlada olsa sizi gerçek olana bağlar , bağlayacakdır da .

Etkisini her anımızda hisssettiğimiz hayatın darbeleri adına , Yaşayın ve savaşın . Yılmayın ve sadece gerçekleri yaşayın temennim ile .....

Sevg ...

Yazan : Firari Fırtına

.
Ara
SABIRLI
yazdıklarınız çok güzel firari fırtına,tam anlamıyla katılıyorum,özellikle son yazdıklarınıza,fakat aklıma takıldı internete takılan biri olarak,sonunda yazdıklarınıza bi anlam veremedim yinede tşk güzeldi
Ara
piko
cok guzel elıne saglıkSmile
Ara
Firari Fırtına
Darbenin etkisini hala hissedemeyenlerdenmisiniz yoksa . diyecem ,

Demiyorum ......
Ara
Firari Fırtına
Hayatın her anında darbe vardır .

Dikkat şart ...

Sevg ...
Ara
K€$K!NßI¢@K
Darbe olmazsa yaralar olmaz..Yaralanmazsa insan acinin tadini bilmez..

Dikkat kesinlikle sart...

SmileSmileSmile
Ara
Firari Fırtına
Güzel açıklama Smile
Ara
simla
teşekkür güzeldi...
Ara
Firari Fırtına
Rica ederim ..............

Sevg ...
Ara
zuzu-72
tüm yazılarınızı okuyorum hepsi gerçekten çok güzel yüreğinize sağlık
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hayat... ZeNiTH 6 839 04-14-2022, Saat: 07:39 AM
Son Yorum: wildfang
  Hayat Yine Bana Yalan Söyledi Firari Fırtına 23 1,601 04-10-2022, Saat: 02:45 AM
  hayat bize mutlu olmak hakk?n? tan?mad? bilgeis 2 519 04-07-2022, Saat: 11:03 AM
  Manuel Hayat ... !!! Firari Fırtına 9 870 08-16-2008, Saat: 07:11 PM
Son Yorum: Firari Fırtına
  Hayat Bir çocuğa Nasil Anlatilmali? elhan 2 747 05-19-2008, Saat: 01:50 PM
Son Yorum: chatlaq

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-24-2024, 01:29 PM