:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Başörtüsü takanlar ve başörtüsüne takanlar...
Ebu-CeNDeL
MaNeSiA Adlı Kullanıcıdan Alıntı:her seçim zamanında bu konu gündeme geliyor
iktidar ve muhalefet oy için bu konuyu gündeme getirior olan halk oluor
üstteki konuşmalarda olduğu gibi HALK İÇİNDE İKİYE BÖLÜNÜOR

Arkadaşım haklısın ama biz ne iktidarız ne de muhalefet,gayemiz inancımızı yaşamak...Ayrıca biz kimseleri ayırmıyoruz ayıranlar belli zaten malesef....
Ara
Ebu-CeNDeL
BeSeBiH-Mask Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Yha herşey sizin söyLediğiniz kadar basit değiL,bugün okuLLarda türbana izin veriLsin ertesi gün medreseLer kuruLur,bu bir sürünceme şekLinde devam eder,her bir değişikLik bir sonrakinin oLmasını koLayLaştırır.Kaos çıkar.Bence at gözLükLeriyLe bakmazsanız,neyin neye maL oLacağını anLarsanız.bunun niye yapıLdığını ve LaikLiğinde ne oLduğunu anLarsınız.

Çok haklısınız bugün okullarda türbana izin verilde yarın medreseler kurulur ertesi günde şeriat gelir dimi!bence olaylara at gözlüğü ile bakanlar ayan beyan ortada işte...
Ara
(¯`•._ αѕιρяєη
yazik cok yazik .....
Ara
(¯`•._ αѕιρяєη
BeSeBiH-Mask´isimli üyeden Alıntı viewpost.gif
Yha herşey sizin söyLediğiniz kadar basit değiL,bugün okuLLarda türbana izin veriLsin ertesi gün medreseLer kuruLur,bu bir sürünceme şekLinde devam eder,her bir değişikLik bir sonrakinin oLmasını koLayLaştırır.Kaos çıkar.Bence at gözLükLeriyLe bakmazsanız,neyin neye maL oLacağını anLarsanız.bunun niye yapıLdığını ve LaikLiğinde ne oLduğunu anLarsınız.

iste siz sizin at gozluklerinizden dolayi biz simdi bu hallerdeyiz peki soruyorum sortla tshirtle askililarla gezen kizlarimiz bu ulkeye zarar vermiyor bu duzenide hergun bir yenisi acilan diskolar hergun bir yenisi acilan barlar vs... "musluman ulkemize " zarar vermiyorda bizim basortumuzmu zarar verecek allah diyen dilimizmi zarar verecek eminimki seriatin gercek anlamini bile bilmiyosnuzdur !!! gercekten sizin ve sizin gibi dusunenler icin cok uzuluyorum allah yardimciniz olsun
Ara
Ebu-CeNDeL
Anlamadığım neden başörtüsü veya türban konu olunca birden tepkiler yükselior,çıplaklar kampı açıolar kimse ses etmior,ahlaki değerler erozyona uğruyacakmış aile yapımız çökecekmiş kimsenin umrunda olmuor ama mesele türban olunca birden harekete geçiolar...(:
Ara
BeSeBiH-Mask
serhad_26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Çok haklısınız bugün okullarda türbana izin verilde yarın medreseler kurulur ertesi günde şeriat gelir dimi!bence olaylara at gözlüğü ile bakanlar ayan beyan ortada işte...

[COLOR="DarkRed"][COLOR="Black"] Varolan yasada Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi dersleri 2 yarıyıllık zorunlu derstir diye yazar. Hazırlanan taslakta ise böyle bir sözcük yok. Bakana sorulduğu zaman var diyor. Ama taslak ortada. Yükseköğretim Yasa Taslağı'nda A'dan Z'ye her şeyiyle Atatürk ilke ve inkılaplarını inkar eden bir düşünce sergileniyor. Dolayısıyla üzerinde tartışmayı dahi gereksiz buluyoruz.
İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu da, 'Üniversite yönetimleri büyük oranda Atatürkçü ellerde, bunu içlerine sindiremiyorlar. Taslak, bu haliyle yasalaşırsa çözülmüş olan türban konusu serbest hale gelecek. Cumhuriyet düşmanı kadroların önü açılacak. Üniversiteler siyasallaşacak, huzur ortamı bozulacak. Anadolu'daki pek çok üniversitenin medreseleşmesinin önü açılacak'' dedi.[/COLOR]

Bak arkadaşım benim söyLedikLerimi profesörLük yapan rektörLer de söyLüyor,sen söyLe bakaLım hangimiz at gözLüğü takıyoruz.[/COLOR]
Ara
BeSeBiH-Mask
yildiz_gozlum Adlı Kullanıcıdan Alıntı:yazik cok yazik .....

Senin benim fikirLerime yazik deme hakkın yok.
Ara
(¯`•._ αѕιρяєη
seninde bizim goruslerimizi kinamaya hakkin yok !!
Ara
Ebu-CeNDeL
BeSeBiH-Mask Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Varolan yasada Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi dersleri 2 yarıyıllık zorunlu derstir diye yazar. Hazırlanan taslakta ise böyle bir sözcük yok. Bakana sorulduğu zaman var diyor. Ama taslak ortada. Yükseköğretim Yasa Taslağı'nda A'dan Z'ye her şeyiyle Atatürk ilke ve inkılaplarını inkar eden bir düşünce sergileniyor. Dolayısıyla üzerinde tartışmayı dahi gereksiz buluyoruz.
İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu da, 'Üniversite yönetimleri büyük oranda Atatürkçü ellerde, bunu içlerine sindiremiyorlar. Taslak, bu haliyle yasalaşırsa çözülmüş olan türban konusu serbest hale gelecek. Cumhuriyet düşmanı kadroların önü açılacak. Üniversiteler siyasallaşacak, huzur ortamı bozulacak. Anadolu'daki pek çok üniversitenin medreseleşmesinin önü açılacak'' dedi.

Bak arkadaşım benim söyLedikLerimi profesörLük yapan rektörLer de söyLüyor,sen söyLe bakaLım hangimiz at gözLüğü takıyoruz.

Hymm yani bizler veya türbanlı kardeşlerimiz Cumhuriyet düşmanı oluoruz dimi!Arkadaşım konuyu fazla uzatmak istemiorum ama sadece şu soruyu soruyorum sana sen Müslümanmısın?Yanlış anlama bu arada inancın beni alakadar etmior eğer Müslüman'san şeriatcısındır!Ben şeriatçıyım çünkü Müslümanım!
Ara
BeSeBiH-Mask
yildiz_gozlum Adlı Kullanıcıdan Alıntı:seninde bizim goruslerimizi kinamaya hakkin yok !!

Ben senın gorusLerini kınamadım ki,burası bir forum ve açıLan konuya fikrimi yorumLadım.

serhad_26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Hymm yani bizler veya türbanlı kardeşlerimiz Cumhuriyet düşmanı oluoruz dimi!Arkadaşım konuyu fazla uzatmak istemiorum ama sadece şu soruyu soruyorum sana sen Müslümanmısın?Yanlış anlama bu arada inancın beni alakadar etmior eğer Müslüman'san şeriatcısındır!Ben şeriatçıyım çünkü Müslümanım!

Aha bi de kafir oLduk.nerden çıkarıyorsunuz böyLe şeyLeri,her şeriatçı müsLüman oLabiLir ama her müsLüman şeriatçi değiLdir.tartıştığım fikirLere bak . . .
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Başörtüsü Konusu ve Kur'an....... halukgta 0 531 01-22-2014, Saat: 12:55 PM
Son Yorum: halukgta
  Başörtüsü ve kapanma... history 7 569 02-13-2008, Saat: 02:30 AM
Son Yorum: cyln2520
  Başörtüsü!! Ebu-CeNDeL 7 463 10-13-2007, Saat: 10:45 PM
Son Yorum: Ebu-CeNDeL

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-09-2024, 12:04 PM