:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mavi Sakal Fan Club..
|-|akan
lam manyak boy Smile onu editledin de altında alıntı da okunuor herşey SmileSmileSmileSmile
Ara
|-|akan
hum pardon... ben eski bacanağım yaptı sandım ya...
Ara
tanura
neyse arkada?lar ben devam ediyim te?ekk?rler herkese..
Diskografi
1151576174.jpg
Son Ki..5....10__2006

1151420637.jpg
?ki Yol__2001

1151575818.gif
Kan Kokusu__1998

1151575980.jpg
Mavi Sakal 2__1993

1151576056.jpg
?ektir Git__1992
Ara
tanura
B?R FEST?VAL'in ARDINDAN....

14-15-16 Temmuz g?nlerinde 2. Zeytinli Mojo Rock Festivali vard?. MAV?SAKAL 15Temmuz Cumartesi gecesi festivalde sahne ald?.
Festival g?n? ??len 12'de soundcheck'imiz oldu?u i?in bir gece ?ncesinden vard?k Zeytinli'ye. Otele giri? yapt???m?zda sevgili Og?n Sanl?soy sahnedeydi ve hemen festival alan?na giderek e?lenceye kat?ld?k, eski dostlarla ve kat?l?mc?larla sohbet ettik... Yar?m saat i?inde b?y?k ?ehrin etkisini atm?? m?thi? bir etkinli?in bir par?as? olman?n mutlulu?u gelmi?ti. Sohbet uzad?, g?n a?ard?, herkes ?ad?rlar?na da??ld?. ?lk geceden g?z?m?ze ?arpan muhte?em bir gen? kitlenin Zeytinli sahilini doldurmu? oldu?uydu. Esnafla sohbet ettik, sorduk: "Nas?l gidiyor?" diye..... Esnaf mutlu, dedilerki: "Abi biz destekliyoruz bu gen?leri, i?lerimiz a??ld?, herkes mutlu, kavga yok, pat?rt? yok, ke?ke 3 g?n de?il 1 hafta olsa festival".
Sabah festival alan?na geldi?imizde teknik ekibimiz t?m aletleri kurmu?tu. Sa?olsunlar festival kat?l?mc?lar? soundcheck'te, k?zg?n ??len g?ne?ine ra?men, bizi yaln?z b?rakmad?lar ve t?m prova etti?imiz ?ark?lara e?lik ettiler.
Sound check sonras?nda tats?z bir olay ya?and?. Festivale kat?lan ve bizden ?nce sahne alacak olan gruplardan birisinin menejeri "biz y?lba??ndan beri 35 konser verdik, bizde ana grubuz, davulunuzu yana ?ekin bizde davulumuzu kuraca??z" diyerek, saatlerce yap?lan ses ayarlar?n?n de?i?ece?ini bile bile, bir bask? kurmu? ve konu uzam?? gereksiz yere... Bu arada bizim sahnedeki t?m ekipman?m?z toplanm??, biz de bu s?rada otelde yemekteyiz.
Bunu duyan festival g?n?ll?leri ve oray? dolduran MAV? ORDU ayaklanm??...... g?n?ll?ler ?al??mayacaklar?n? s?yleyerek t?m ?ad?rlar? dola??p durumu anlatarak g?ruh halinde kald???m?z otele do?ru y?r??e ge?mi?ler. Bize bir telefon daha geldi ve birka? ki?inin otele bizimle tan??mak i?in gelmek istedi?i s?ylendi, "aman ayr?lmay?n bir yere" dendi. Bu arada festival yetkilileri "35 konser vermi? b?y?k grup menejeri" ile s?rekli telefonda ve kar??l?kl? konu?arak problemi ??zmek i?in ?aba sarfediyordu... Organizat?rler otele gelerek bir yanl?? anlama oldu?unu belirtti....... konuyu uzatman?n anlam? yoktu o noktada, kendilerine ?abalar? i?in te?ekk?r ettik.
Bunlar konu?ulurken bir telefon daha geldi ve otelin ?n?ne gelmemizi rica etti g?venlik ve "konuklar?m?z?n biraz kalabal?k oldu?unu ve i?eri alamayacaklar?n?" s?ylediler.... ?nce anlamad?k ne oluyor....... otelin ?n?ne geldi?imizde g?rd???m?z manzara kar??s?nda g?zya?lar?m?z? tutamad?k. Y?zlerce gen? toplanm?? "sessizce" MAV?SAKAL'? bekliyor ??len s?ca??nda... otel g?veli?i panik i?inde "yapmay?n gen?ler, bizde gen? olduk" diye kalabal??? sakinle?tirmeye ?al???yor, ancak kalabal?k zaten sakin..... en az?ndan bize kar?? Smile . MAV?SAKAL'? g?r?nce ba?latt?klar? tezah?rat? kelimelerle anlatmak m?mk?n de?il... Kayna?t?k, sohbet ettik ve bizim oraya onlar i?in gitti?imizi, kimsenin keyfimizi bozmas?na izin vermeyece?imizi, s?caktan ve yo?unluktan oldu?unu umdu?umuz yersiz tart??man?n bitti?ini ve sahne alaca??m?z? s?yledik.
Neticede aylar ?ncesinden imzalanan s?zle?memizde olmas?na ra?men t?m gruplar sahneden inene kadar hi?bir enst?rman?m?z?n sahneye konmas?na raz? olmayan, sahne ald?klar?nda bir rock festivalinde cover par?a ?ald?klar? i?in her ?ark? sonras?nda grubu protesto eden ve "orta parmaklar?yla e?lik eden" binlerce rock seyircisini anlamaya ?al??mak yerine menejerimize "bu k?peklere ka? para verdin?" diyerek bol bol "s....."li kelime kullanan Y?ksek Sadakat menejerinin bu tutumunu ve d???nce yap?s?n? anlamak m?mk?n de?il... zira ne kendisini ne de ekibini tan?m?yor ve ilk defa kar??la??yoruz..... herhalde s?caklardan diyoruz..... 20 k?sur senede kimler/neler g?rd?k, kimbilir daha neler g?rece?iz. Bu arada ilgili grup elemanlar?ndan herhangibir olumsuz tav?r direkt olarak g?rmedi?imizi eklemek isteriz.
Sonra m???? Kulaklar? sa??r eden bir tezah?rat alt?nda sahne al?p, hepbirlikte ?ok e?lendik.... Muhte?em bir seyirci, muhte?em bir festival g?n?ll? kadrosu MAV?SAKAL'a unutulmayacak bir G?N ya?att?lar, finali de super bir konser ve sonras?nda toplu olarak plajda g?n a?arana kadar sohbetle ge?ti, hep birlikte, g?n?l g?n?le.
Festival g?n?ll?lerine, t?m kat?l?mc?lara, onlar olmasa mevcut ?artlar alt?nda sahne almam?z m?mk?n olmayan teknik ekibimiz FLAT Productions ve MAV? ORDU'ya, bu festivalde eme?i ge?en t?m m?zisyen, organizasyon sorumlusu ve destek?ilere sonsuz te?ekk?rler.
Seyirci say?s?n?n ge?en seneye k?yasla katland??? 2. ZEYT?NL? MOJO ROCK FEST bug?n ?lkenin d?rt bir yan?ndan gelen kat?l?mc?lar? ile d???k b?t?esine ra?men ger?ek bir g?? oldu?unu herkese g?steriyor. Eminiz gelecek senelerde ?ok daha etkili bir festival ?ekline gelecek. Bu organizasyonun bir par?as? olmaktan gurur duyduk.
Herkesin eline sa?l?k.
Otelden ??karken Taylan Ay?k'la bir s?re sohbet ettik ve ak?amki konser i?in ba?ar?lar diledik..... Geri d?n?? yolunda hep akl?m?zda bir?ey vard?: "Ke?ke artsa bu festivaller ve yay?lsa d?rtbir yana"... ama yak?nd?r!
G?rd???m?z, bize hissettirilen, sevgiyi kelimelerle tarif etmek m?mk?n de?il.... 2 g?n oldu hala y?zlerimizde bir tebess?mle dola??yoruz s?caktan kavrulan ?ehr-i ?stanbul'da.
Hayat ger?ekten ?ok g?zel.

Sevgiyle,

MAV?SAKAL
(al?nt?d?r.)
Ara
p£r!k!z!
tşkrler tanura !
arkadaşlar
bir daha konu dışında msjlar yaxzmayın lütfen bir daha uyarılmayacaksınız !
Ara
tanura
[COLOR="DarkOrchid"]ben te?ekk?r ederim p?r!k!z!

Not:yak?nda devam? eklenecektir..[/COLOR]
Ara
AdAmIn1i
nuwanda_r2_c18.jpg

G?zel Bir Site Tavsiye Ederim..

Mavi Sakal Her?eyiyle ?ok Farkl?Smile
Ara
tanura
teşekkürler AdAmIn1i,site gerçekten güzell bi uğrayın derim bn de.. Smile
Ara
tanura
MAV?SAKAL R?PORTAJI
Sayat Ay?k
01/09/2006

Uzun bir aradan sonra; yeni single'? "Son..Ki..5..10"u internet sitesi ?zerinden ?cretsiz payla??ma a?arak hayranlar?na tekrar merhaba dedi Mavisakal. Ge?en uzun sessizlikte neler olmu? ve ileride neler olacak? Sorular?n cevaplar? i?in internet ?zerinden Murat T?mer'le yap?lan s?yle?iye hemen buyrun�

dk_mavisakalrop_logo.jpg
Grup i?in yeni bir d?nem ba?l?yor diyebilir miyiz? MAV?SAKALs?z ge?en k?sa sessizliklere al???kt?k ger?i ama bu seferki uzun s?rd?. "Kan Kokusu" ??kt?ktan iki sene sonra; 1999�dan bu yana uzun bir sessizlik d?nemi ba?lad?. Bu s?reci sizden dinleyebilir miyiz?
Kesinlikle yeni bir d?nem ba?lad? diyebiliriz. 1998-99 aras? "Doritos" turnesi ile ge?ti. Sonra bir yol ayr?m? geldi. Ben k?z?m?n do?umu i?in alt? ay yurtd???na gittim. O d?nemde MAV?SAKAL ba?ka bir davulcu ile k?sa bir s?re bar programlar? ve Mersin�de bir tane konser yapt?. Yurtd???ndan d?nd???mde Gen? gruptan ayr?lm??t?. Sonra Andy ABD�ye d?nd? ve bir s?re sessizlik oldu. 2003�te grubu yeniden canland?rmak i?in Tibet, Kaan, ben ve Tanju Eren biraraya geldik. Lise ve ?niversite y?llar?ndaki solistimiz Cevdet Tosyal? New York�dan d?nm??t?. Onu da kadroya ?a??rarak (geri vokal) ?niversite ve ?e?itli mekanlarda konserler verdik. Konserler genelde ?ok ba?ar?l? ge?mesine kar??n grup i?erisinde ?zlenilen eski hava yakalanam?yordu. Daha sonra Cevdet ve Kaan�?n ba?ka m?zisyenlerle ba?ka bir projeye ba?lad?klar?n? duyduk. "Duyduk" diyorum zira bize direkt bir ?ey s?ylenmedi bu konuda. Bize de hay?rl? olsun demekten ba?ka ?ey d??medi tabii.

Kurucu ?yelerinizden Kaan Altan ile gruptan ayr?ld?ktan sonra da g?r??t?n?z m?? Projesi Karapaks hakk?nda neler s?ylemek istersiniz?
Kaan�?n yeni olu?umda yer almayaca??n? biz de internetten ??rendik. Sonras?nda gerek i? gerekse ?zelimizde kar??l?kl? g?r??me iste?imize olumlu bir cevap gelmedi. Bu anlamda y?z y?ze bir g?r??memiz olamad?. ?? senedir ?zerinde ?al??t??? ve iki solist de?i?tirdi?i projesinin ba?ar?l? olmas?n? y?rekten isteriz. MAV?SAKAL�da yer alm?? her bireyin ba?ar?s? bizi sadece gururland?r?r.

?u an kadronuzda ge?ici olarak gruba e?lik eden (canl? performanslar i?in olabilir veya sadece alb?m haz?rl??? i?in olabilir) kimse var m?? Yoksa art?k "MAV?SAKAL budur" diyebilir miyiz?
Canl? performanslarda baz? ?ark?larda Tanju Eren bas gitarda bizimle birlikte ?u anda. Yeni ?ark?lar?n bir k?sm?nda klavye var ve bas gitaristimiz Batur Yurtsever ?al?yor klavyeleri. MAV?SAKAL (Tibet A??rtan, Murat T?mer, Taylan Dedeo?lu, Batur Yurtsever) budur diyebilirsiniz.

Yeni single "Son..Ki..5..10", internet sitenizden ?cretsiz indirilebiliyor. ?ndirdik, dinledik, yad?rgamad?k (belki 93 ?ncesi Tibet A??rtan�l? d?nemi bilmeyenler i?in zor olacak al??mak) be?endik; fakat az geldi. Yeni single demek, yeni alb?me az kald? demektir ?o?u zaman. Yak?n gelecekteki projeler neler? MAV?SAKAL�dan ne zaman doyas?ya yeni ?ark?lar dinleyece?iz?
:) Te?ekk?rler. Asl?nda bir konserimize gelirseniz yeni ?ark?lar?n bir k?sm?n? dinlersiniz. ?u anda ?al?yoruz konserlerde. Alb?m kay?tlar?n? Temmuz sonu ile Eyl?l�?n ilk haftas? aras?nda yapaca??z. Bu anlamda san?yorum Kas?m ay?nda album ??km?? olacak..

Prod?ksiyon konusunda neler planl?yorsunuz? Mevcut prod?ksiyonlar? a?mak gibi bir kayg?n?z var m??
B?yle bir kayg? yok. Yapt???m?z ?ark?lara en iyi gidece?ini d???nd???m?z ?ekilde kay?t yapmaya ?al???yoruz. Bu alb?mde kay?tlar T?rkiye�de; mix ve mastering Finlandiya�da olacak.

Ulusal ve uluslararas? platformda bir?ok konser vermi? bir grup olarak canl? g?rmeye al??t?k MAV?SAKAL�?. ?n?m?zdeki d?nemde ne s?kl?kla konser vermeyi d???n?yorsunuz?
Biz davet ald???m?z her yere gitmeye ?aba g?steriyoruz. ?yle aman aman beklentilerimiz hi?bir zaman olmad?. Bundan sonra da olmayacak. Bir tek ?ey ?ok ?nemli: o da d?zg?n bir ses tesisat?, ?alarken zevk almak, izleyiciye de ayn? zevki tatt?rmak istiyoruz. Dolay?s?yla konser s?kl???n? belirleyecek olan i?ini d?zg?n yapan organizat?rler ve dinleyici. Biz haz?r?z.

1997�ye d?nelim. Status Quo�nun davetlisi olarak Londra yollar?na d??m??t?n?z. O maceray? bizimle payla??r m?s?n?z?

Ben 1997�de ayn? zamanda ?irketimiz T?mer&T?mer�de aktif olarak ?al???yordum. Elimizdeki projelerden birisi de Pepsi�nin o seneki pazarlama projelerinden birisi olan Spice Girls�?n d?nyadaki ilk canl? konserinin organizasyonuydu. O proje i?in s?k s?k Londra�ya giderken "MAV?SAKAL 2"yi proje sorumlular?ndan birisine verdim ve bir prod?kt?r arad???m?z? s?yledim. Bir s?re sonra Pip Williams bizimle irtibata ge?ti. Pip ayn? zamanda Status Quo�nun ?ok uzun y?llar birlikte ?al??t??? bir isim. Kay?tlar bittikten sonra yine bir Londra seyahatimde grubun menejerinin evinde bir partiye kat?ld?m. Orada kar??l?kl? konu?arak ne yapmak istedi?imizi anlatt?m ve CD b?rakt?m. ??in enteresan? daha m?zi?i dinlemeden bana Britanya ve Almanya turnelerinde a??l??? yapmam?z? teklif etti. "Methinizi duydum ekiptekilerden ve e?er Pip sizinle ?al??t?ysa zaten compatible bir m?zik yap?yorsunuzdur" dedi. Bu tip turnelerde a??l?? gruplar?n?n kulland?klar? ses sisteminden, yol, yeme, yatmaya kadar t?m masraflar? plak ?irketleri taraf?ndan kar??lan?r. Ben alb?m? kendi cebimden yapm??t?m ve cepte para da kalmam??t?. Bu teklifi Universal T?rkiye�ye ilettik ancak onlar yurtd??? oldu?u ve turneye iki hafta oldu?u i?in b?yle bir b?t?e ??kartamayacaklar?n? s?ylediler. Senin anlayaca??n herkese b?y?k gibi g?z?ken Wembley konseri asl?nda buzda??n?n sadece g?r?nen y?z?yd?, as?l teklif elli be? konserlik ?ngiltere, ?sko?ya, Galler, ?rlanda ve Almanya�y? kapsayan bir seriydi. Bir s?re sa? ba? yolduktan sonra atlad?m bir daha gittim Londra�ya ve adamlara "malesef turneyi yapam?yoruz, plak ?irketi para ??kartmad?, ama sizden bir ricam var, bizi Wembley�de ??kart?n, bunu da yapamazsak gidip intihar edece?im" dedim. ?nce ?ok ?a??rd?lar bu f?rsat nas?l tepilir diye. Sonra g?lerek "elbette, zaten ??kacakt?n?z" dediler ve MAV?SAKAL o me?hur Wembley Arena�da konser veren ilk ve tek T?rk grubu oldu. H?l?, bug?n, d?nyan?n ?e?itli yerlerinde tan??t???m m?zisyenler inanamaz bu olaya. Zira Wembley son durakt?r m?zisyenler i?in. Halbuki bizim Gen? Osman Yava? hayat?n?n ilk konserine Wembley�de ??km??. MAV?SAKAL ?ak?r ?ak?r T?rk?e s?ylemi?ti sahnede. Bana ?ok s?ylenmi?ti Gen? o zamanlar "bana kaz?k att?n" diye, ta ki sahneye ??kana kadar. Sonras?nda da d?n?p "abi acaba kariyerimin doru?unda bu i?i b?raksam m??" laf?na ?ok g?lm??t?k hep beraber� ?ok g?zel g?nlerdi. Gen?�e de buradan selam olsun, g?nl?m?zde yeri ayr?d?r sanat?? ve efendi ki?ili?iyle� Solo alb?m?n? merak ve sab?rs?zl?kla bekliyoruz. Bu hik?yeyi ilk defa size t?m ayr?nt?lar? ile anlatm?? oldum.

Kurt Vonnegunt ismi sizin i?in bir ?ey ifade ediyor mu? "Mavi Sakal" ad?nda bir yap?t? var bu yazar?n.
:)

G?n?m?zde T?rk rock ve alternatif m?zi?inde olduk?a fazla grubun ortaya ??kt??? ve yo?un ilgi g?rd??? bir ger?ek. M?zik temal? kitaplar, dergilerde de ciddi bir ?e?itlilik s?z konusu olmaya ba?lad?. T?m bu olan biteni nas?l yorumluyorsunuz?
?ok mutlu oluyorum. Gecikmi? bir hareketlilik� Yirmi senedir neredeydiniz diyorum.

Biraz konuyu de?i?tirelim. T?rkiye�de birka? haftada bir?ok ?eyin tersine d?nebildi?ini g?r?yoruz. "?u noktada her ?ey iyi gidiyor fakat gelecekte bu tersine d?ner" diyerek ?mitsizli?e kap?ld???n?z konular var m??
Ben hi? ?mitsiz de?ilim herhangi bir konuda. Bir?ok ?ey tersine d?nd??? gibi sa?duyulu bireyler taraf?ndan da yeniden tersy?z edilerek koordinatlar?na oturtuluyor. O y?zden felaket tellallar?na sadece g?l?p ge?iyorum. Bug?n her ?eyin iyi gitti?i kanaatinde de?ilim, dolay?s?yla gelecekte bunun tersinin olaca??n? d???nerek seviniyorum genel anlamda konu?mak gerekirse.

Bu konuda ne gibi ?nlemler al?nmas? gerekir sizce? Ne derece kal?c? olabilir ?nlemler? Bireysel bazda duru?unuz, bak?? a??n?z nas?ld?r b?yle durumlarda?
T?rkiye�de sivil toplum ?rg?tleri ger?ek anlamda yay?l?p i?leyi?e ge?medik?e bir?ok ?ey daha gecikecek demektir. Birey olarak bunun bilincine varmam?z, bilgi ve becerilerimizi bu y?ne kanalize etmemiz ?ok ?nemli.

M?zik d?nyas?n?n d?zeninde bir ?eyi k?kten de?i?tirmeye f?rsat?n?z olsa, neyi de?i?tirirdiniz?
Korsan? yok ederdim.

M?zik ele?tirmenli?i konusuna de?inelim mi biraz? Ne kadar iyi yap?l?yor? Daha spesifik d???n?rsek bu olgu T?rkiye�de nas?l i?liyor sizce?

Bilmem, m?zik ele?tirmenlerini takip etmeyi "?ki Yol" single�?n? ??kartt???m?zda b?rakt?m. Sina Kolo?lu ??yle yazm??t?: "Arkaya b?y?k orkestrasyon koyarak g?n? kurtarm??lar, merak ediyorum canl? nas?l ?alacaklar bu par?ay??" Halbuki ?ark? ?nce b?y?k orkestras?z kay?t edilmi?ti ve "Kan Kokusu" alb?m?nde de o versiyon vard?r bilirsiniz, ayn? sahnede ?ald???m?z gibi. Bu ele?tiriyi yapt??? ?ark? "?ki Yol". :)

"MAV?SAKAL 2" bas?lan ilk T?rk rock CD�si ?nvan?na sahip yan?lm?yorsam. Ge?en zaman i?inde "CD" teknolojisi eski ve nostalji olma yolunda ilerliyor. Bu "MAV?SAKAL 2"yi bir?ok ar?ivcinin g?z?nde daha de?erli k?lmakta. M?zisyen g?z?yle bu de?i?imi nas?l yorumluyorsunuz?

Do?ru. Bu de?i?im "MAV?SAKAL 2"yi daha ?nemli k?l?yor bir anda. Heyecanlan?yorum. Her yeni gelen konsept bir ?ncekinden teknik anlamda daha kullan?c? dostu oluyor. Eski plaklar?m? dinlemeyi ?zlemiyor muyum? Tabii ki onun tad? ba?ka ama de?i?im her alanda iyidir d???ncesindeyim.

Yeni single�?n?z?n internet sitenizden ?cretsiz indirildi?ini s?ylemi?tik. Single�?n kapa??n? da yine siteden ??k?? al?p haz?rlama imkan?na sahibiz. Alb?m i?in de bu y?ntemi uygulayacak m?s?n?z? Alb?mlerini cd�ye kaydetmeyerek internetten yay?nlayanlar bile var art?k. Siz neler planl?yorsunuz?
Biz her iki ?ekilde de sunmak istiyoruz alb?m?. Ancak atlamamam?z gerek bir ?ey var, single�? biz kendimiz yapt?k cebimizden, o y?zden ?cretsiz payla??ma a?abildik. Alb?mde e?er yap?mc? bir firma olursa ?cretsiz da??tamay?z zira adamlar?n yat?r?m?n? ??kartmas? laz?m. Alb?mde isteyen ?creti kar??l??? internet ?zerinden indirip kendi CD�sini yapabilecek isteyense gidip m?zik marketlerden sat?n alabilecek. ?u anda "Son..Ki..5..10"un da CD bask?s? haz?rlanmakta, yak?n bir zaman i?erisinde gerek web sitemizden gerekse m?zik marketlerden sat?n al?nabilecek.

1993 y?l?nda da benzer bir suskunluk d?nemine girmi?, ard?ndan 97�de ??kard???n?z "?ki Yol" single�? ile s?k? bir d?n?? yapm??t?n?z. "Son..Ki..5..10"a gelen tepkiler nas?l? (1997�deki "?ki Yol" ile k?yaslarsak)
?kisini k?yaslamak yanl?? olur, zira yakla??m?m?z farkl?. Ge?en sefer b?y?k bir bas?n toplant?s? ve ger?ekten ?ok kaliteli bir video ve Wembley konseri ile desteklemi?tik. Bu sefer hi?bir tan?t?m yapmad?k fark?ndaysan?z. Sessiz sedas?z internetten mavisakal.com ve resmi fan sitemiz maviordu.com�dan ??kt?k, hi?bir yere tan?t?m yaz?s?, reklam vs g?ndermedik. Radyolara dahi g?ndermedik ?ark?lar?, hala ?o?unlu?un haberi bile yok. Bu bilin?li bir se?imdi. Zira bizi bunca y?ld?r takip edenlere bir ?e?it geri d?n?? hediyesi vermek istedik. ?lk be? g?n i?erisinde kulaktan kula?a yay?larak yedi binin ?zerinde ki?i ?ark?y? indirdi bilgisayarlar?na. ?n?m?zdeki g?nlerde bu say? katlanarak artacak. Biz, bizi bu yolda yaln?z b?rakmayanlarla payla?t?k ?nce yapt???m?z yeni eseri/kay?tlar?. Ve onlardan ald???m?z olumlu destek bizi y?r?d???m?z yolda daha da g??l? k?l?yor. ?imdi ikinci etap ba?layacak yak?nda ve daha geni? bir kitleye duyurular yap?lacak. Di?er taraftan bir ?rnek vermek gerekirse "?ki Yol" ve "Kan Kokusu"nu dinleyen firmalar t?m prod?ksiyonu biz yapmam?za ra?men sadece bas?p yay?mlamay? dahi istememi?lerdi, "Son..Ki..5..10"u haz?rlad???m?z? s?yledi?imizde ise ilk ba?ta teredd?tle yakla?an ?? firma da dinleyince bas?p yay?mlamak ve daha di?er ?ark?lar? duymam?? olmalar?na ra?men ??kacak olan alb?m? finanse etmek istediler.

MAV?SAKAL "?ki Yol" ve "Ne Kadar" ?ark?lar?na ?ekti?i kliplerle, yerli kliplerin kalite ??tas?n? y?kseltmi?ti. Yine bu tarz giri?imleriniz olacak m??
Ger?ekten her iki klip de ?ok b?y?k yank? uyand?rm??t?. Burada ba?ar? bizden ?ok klipleri ?eken Charles Richards ve bizi Charles�la tan??t?ran Nezih ?nen�indir. Bazen paray? verirsiniz ama ??kan sonu? y?k?m olur, ?rneklerini bol bol g?r?yoruz televizyonu a?t???m?zda. ??imize sinmeyen herhangi bir ?eyi yay?mlamam?z m?mk?n de?il, bilmem sorunuza cevap oldu mu?

?ark? s?zleri etkileyici gruplardan biridir MAV?SAKAL hi? ku?kusuz. Siz bu etkileyicili?i neye ba?l?yorsunuz? 1999�dan bu yana ya?ananlar?n bu ba?lamda bir de?i?iklik yarataca??n? d???n?yor musunuz?
MAV?SAKAL�da bug?ne kadar yer alm?? s?z yazarlar?n?n her birinin de?i?ik ?sluplar? vard?r ve ku?kusuz her biri birbirinden de?erli yazarlard?r. ?lk alb?mde yer alan Emin Ersoy farkl? yazar, Tibet A??rtan farkl? yazar, Kaan daha farkl?. Bir k?s?m dinleyici birisini sever, di?er kesim di?erlerini. E?er sorunuz t?m alb?mleri i?eriyorsa o zaman dinleyici bilir de?i?im olaca??n? ve zaten budur MAV?SAKAL dinleyicisini heyecanland?ran. Ve de?i?im durmaz MAV?SAKAL�da. Biz ?nce kendimizi mutlu edecek i?i yapmak pe?indeyiz ve inan ?u anda yapt???m?z i?ten, duydu?umuz heyecandan, grup i?erisindeki ahenkten, payla?maktan, birlikte zaman ge?irmekten ve en ?nemlisi tekrar grup m?zi?i yapmaktan ?ok mutluyuz.

Not:al?nt?d?r..
Ara
p£r!k!z!
tşrklerrr ...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  » Samsunlular Fan Club « ÐŽeşaren 183 15,201 03-09-2014, Saat: 07:05 PM
Son Yorum: PaSCHaM
  Fan Club Acmadan Önce Lütfen Okuyalım...! MorciveT 5 1,755 01-24-2010, Saat: 12:06 AM
Son Yorum: aLy™
  Duman Fan Club :) AdAmIn1i 63 6,191 02-04-2009, Saat: 11:02 PM
Son Yorum: Primeval
  kayseri fun club:) MaNeSiA 115 6,762 12-20-2008, Saat: 07:30 PM
Son Yorum: beyzarda.38
  jelibon sevenler fan club:D kı@ymı@k=) 8 1,649 10-11-2008, Saat: 05:53 PM
Son Yorum: nry8

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 05:17 AM