:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Batan güne karıştı umutlarım..
Elfida
[SIZE="3"]
[COLOR="Black"]bekledimau4nc4oz91jo2.jpg
Batan güne karıştı umutlarım. Sana doğru yürüdüğüm sokaklarda; katranlı gecelere yol alan zamansız raysız bir unutuluş treni aldı beni. İki şehrin arasındayım şimdi… Biri hiç bilmiyor beni, öteki artık tanımıyor. Dedim ya bir unutuluş yolculuğu bu. Yokluğun acısında kim hatırlar ki beni ?
Dünyadaki bütün sevdalar beni içlerinden attılar. Diyelim ki sen, eksik parçam. Şimdi odana girmişsin, başka bir kadın girmiş düşlerine… Kıskanmıyorum hayır, asabi de değilim. Senin suçun yok ki, benim alnımın yazısı bu hiçlik. Ağır ağır yol alıyorum onurumla, her saniye dönmek istiyorum ama dönmüyorum sevgili.
Sevdanın has bahçelerinde büyüttüğüm gonca güllerimi derleyip topladım. Savurdum yapraklarımı derin acılara, hicranı yükledim narin dallarıma, şiirleri küstürdüm, bağrımı çizdirdi gazellerin sevgili… Dokunduğun goncalarım; ıssız göl’lerin koyu gölgelerindeki hazin bir nilüferle kucaklaştı… Ne kadar serpsen de üzerime beyazları, kayıp gecelerin karanlığını atamadım üzerimden.
Senin için ağlayan her dizemi astım damla damla çoğalan nehirlere. Bunca çiçek aldandı baharına. Gözlerimden yaşlar akarken boğuk bir ses dudaklarımda adın. Ağır adımlarla uzaklaşıyor koskoca sevda. Dudaklarım acıyor, canım acıyor gitmem gerek senden. İçimdeki sevdalı şarkılarını bastırmasaydı yıkılan duvarların katışıksız acısı, unutulmuş sevdaların sancısı sevinçlerimi gecelere ekmeseydi, yılların öcünü alırdım elbet içimdeki depremlerden…
Parlak bir acı doğdu geceme… İçim kamaştı. Kupkuru katışıksız bir acı aldı beni. Aynada koyu renkli bir leke varlığım. Bir orak gibi kesip attın tatlı yakınlığımı ve dünya hala dönüyor sevgili… Şarkımızı çalan televizyona kızıp kırsan da yok etmiş sayılmazsın beni. Radyo da yankılanırken o melodi, şarkıcı kadın ölse de sevda bozuk bir plak gibi cızırdayıp durur yüreğinde… Yüreğinden aldım bıçağın ağzına sürdüğün yüreğimi. Yalnızlığıma uzattığın ellerine göz yaşlarımı koydum al hadi. Çamurlu hatıralara, karanlık umutsuz sokaklara uğurla beni… Anılara mıhlanıp kalsam da kurtarma.
____ALINTIDIR_____________
[/COLOR]
[/SIZE]
Ara
pu$4+
Senin için ağlayan her dizemi astım damla damla çoğalan nehirlere.....

tşk_ler cnm....emeğine sağlık...çokk güzel olmuş
Ara
Elfida
Alıntı:Senin için ağlayan her dizemi astım damla damla çoğalan nehirlere.....

tşk_ler cnm....emeğine sağlık...çokk güzel olmuş

Rica ederim, begenmene ve yorumuna sevindimWink
Ara
ÇiLeK
Kor bir öfkedir suskunluğumun yanıkları…
Bir de bakmışsın üflerken sönmüş tamamen.

Ne zamandı ve nasıl oldu bilmiyorum
Acısı giderken hayatımdan, hatırası kaldı dudaklarımda... Söylemekten bıkmadığım ve her daim andığım sevgim olarak kalacaksın. Kaç seferdir tarifini yapamadığım bir aldatmacaya adamışım kendimi…
Neydi bu diye sormaya cesaretim yok. Olmasın. Konuşacak ne halim ne kelimelerim var.
Bitti.

Soğuk bir kıştan çıktı hüzün…
Ağır ve sert bakışları kaldı üzerimde. Yeşillenen doğaya bırakırken sessizliği nasıl zevkleniyor hayat. Mevsim değişti göç zamanı. Sen giderken kuşlara haber sal. Aşık olasım var. Yılmadan sevdamı bağırasım var. Özgür bir kanat olup onlarla gideceğim kapatıp kapılarımı arkama bakmadan.

Geçmiş öykülere son verip bir roman kapağına yazıyorum adımı. Sürüklenip giderken baharın ılık rüzgârında, savrularak sana dokunuşlarım var sere serpe. Bir denizin kıyılarına çarparken dalga dalga yalnızlığım… Karaya vurduğumda bir oluyorum kollarında. Karşımda adam gibi bir adam... Duruşu sert, geçmişe öfkeli ve olabildiğince sevda koparıyorken gönlü.
Gel de aşık olma…

Yanımdasın… Kızıla boyanıyor bulutlar. Maviye bakarken gözler, çığlık çığlığa martılara karışır seslerimiz… Uzun ve sürükleyici bir sohbetti bizimkisi. Bölen sadece yağan yağmur oldu… Üstümüze düşerken damla damla sustuk… Damla damla göle döndü sevdamız...

Soluklarımız karıştı geceye. kara bir büyü gibi sardı düşlerimizi. Hayalini bile kurmaya çekindiğimiz bir zaman dilimindeydi aşkımız. Nazar değecek diye korku kapladı içimi.
Yalnız kalmaktan değil. Sen olmayacaksın diye korkarım yeni gelen günden.
Alışmışlığımı değil,
Sevgimi götürürsün diye,
Acısına sarmayayım hasretimi diye,
Asi bir öfkeyle kaplamasın özlemlerimi sevdam.
Ötesinde kurduğum hayallerim yıkılmasın diye korkularım…

Yine de umutsuz değilim.
Sessiz bir çığlık olup biterim yanında biliyorum…
Bekle beni sevgilim uzakta bile olsan …
Geliyorum

yüregine saglık elfidaa güzel paylaşımSmile
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Adında kaybolduğum güne lanet olsun`~! acemhe 0 442 07-23-2011, Saat: 12:24 PM
Son Yorum: acemhe
  Karanlık bir güne merhaba dedi İstanbul bu sabah... acemhe 0 381 09-15-2010, Saat: 09:12 PM
  Her güne bir başka uyanıyor acemi yüreğim.. acemhe 0 294 07-11-2010, Saat: 02:13 AM
  Seni görmediğim her güne.. history 2 339 06-10-2010, Saat: 12:11 AM
Son Yorum: okeanos
  Karanlığa Karıştı Masumiyetin... acemhe 0 390 05-17-2010, Saat: 12:22 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-08-2024, 05:12 PM