:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
son dakika!..
busemm
ÜNLÜ TÜRK MODACI ATIL KUTOĞLU'NUN, 2007 İLKBAHAR-YAZ KREASYONUNU NEW YORK MODA HAFTASI'NA DAMGASINI VURDU... 10/9/2006 12:19 atil_kutoglu.jpg P { margin: 0px; }
Yeni tasarımlarıyla, dün Manhattan Bryant Park'ta, modanın devleri Ralph Lauren, Donna Karan, Calvin Klein gibi markalarla aynı ortamda, kendi çizgi ve renklerini sunan Kutoğlu, salonu dolduran izleyicilerden büyük övgü aldı.

Kutoğlu'nun tasarımlarını başta Çek asıllı topmodel Carolina Kurkova podyuma taşırken, defileye katılan Türk mankenlerden Seda Ertan, "New York'ta Atıl Kutoğlu'nun defilesinde olmak eminim her Türk mankenin isyetebileceği birşey. Bu kadar fotomodelin içinde defilede yeralacağım için gururluyum" dedi.

NEW YOK SOSYETESİ ORADAYDI

New York'un üst düzey sosyetesinin ilgi gösterdiği defilenin kapanışını, Carolina Kurkova ile birlikte sahneye çıkarak yapan ünlü moda tasarımcısı Atıl Kutoğlu, "Çok seçkin, dünyanın en zor beğenen insanları bu defileyi zileyenlerin arasındaydı. Moda dünyası oldukça zor beğenir ve oldukça donuk davranır. Onların beğenisini kazanmak ve bu tepkiyi almak New York'ta bir Türk olarak beni çok gururlandırdı" diye konuştu.

EGE DENİZİ'NDEN AVUSTURYA'YA FARKI İZLER

Moda dünyasının, uluslararası moda eleştirmenleri, mağaza zincirlerinin eğilimlerine göre moda dünyası yönlendiğini vurgulayan Kutoğlu, İlkbahar-Yaz 2007 tasarımlarının, Türkiye izleri taşıdığını belirterek, kendi çocukluğunun Bodrum tatillerinde, Ege Denizi'nde, Silivri'deki yazlığımızda geçen günleri yaşadığı ülke olan Avusturya çizgileri ile buluşturduğunu söyledi. Kutoğlu, "Sanıyorum Amerikalıya da bu çok farklı geliyor, yani Amerika genç ve yeni bir ülke olduğu için, bu kültürel değerleri burada ön plana çıkarmak çok önemli. Ama bunu modern bir şekilde yapmak gerek, bugunün kadınının rahat kullanabiyebileceği, giyebileceği sade bir yorum getirmek gerek. Ben bunu yhapmaya çalışıyorum. Beğendiklerine göre de bu konuda belli bir yol aldık demek ki" dedi.

TÜRKİYE'Yİ ALKIŞLATMAKTAN BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUM

Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen'in öncülük ettiği, Türk ürünlerini ve Türk modasını dünyada daha saygın bir yere getirilmesinne yönelik Turquality projesine destek verdiğini ve defilelerini bu porje kapsamında gerçekleştirdiğini de belirten Kutoğlu, "Ülkemizde çok esin kaynağı var, çok güzel tekstil ürünleri ve üretimi var. Birçok sektör dünyanın önde gelen ülkeleri ile yarışacak düzeyde. Fakat bunu insanlara anlatmak, tanıtmak, kabul ettirmek gerek. Bu defilede, bu konuda birkaç adım, belki çok büyük adımlar öne götürdü bizi" dedi. Kutoglu, ABD'nin en önemli gazete ve TV'lerinin yanısıra, düm dünya medyası tarafından ilgiyle izlenen defilesinde, kendini alkışlatmanın, Türkiye'yi alkışlatmak olarak algıladığını ve bundan çok mutluluk duyduğunu söyledi.

AMERİKAN MEDYASININ BÜYÜK İLGİSİ

Defileyi, Türkiye'nin New York Başkonsolosu Ömer Önhon, New York Kültür ve Turizm Ataşesi Meltem Önhon, Ticaret Ataşesi Tuba İçen ve diplomatların yanı sıra, Sibel Kekilli, Ender Mermerci, Ivana Trump, Michelle Herbert gibi ünlü isimler de büyük beğeni ile izledi. Türk medya mensuplarının yanı sıra ABD medyasının da büyük ilgi ile takip ettiği defile sonrasında basın mensupları Kutoğlu ile röportaj yapabilmek için sıraya girdi.

Ara
busemm
RENEE ZELLWEGER’?N “BRIDGET JONES’UN G?NL???” F?LM?NDE G?YD??? "?? ?AMA?IR" REKOR F?YATA SATI?A ?IKARILDI!... NE KADAR MI?... 10/9/2006 13:02 renee.jpg P { margin: 0px; }
ABD'li oyuncu Renee Zellweger'in (37) 'Bridget Jones's Diary' (Bridget Jones'un G?nl???) filminde giydi?i k?lot sat??a ??kar?ld?.

?? ?ama??r? filmde Daniel Cleaver karakterini canland?ran ?ngiliz akt?r Hugh Grant (46) imzalad?. ?? ?ama??r?n 185 bin dolara (273 bin 800 YTL) sat?lmas? bekleniyor. Elde edilecek gelir bir yard?m kurulu?una ba???lanacak.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  son dakika!... reha muhtar babas?n? gulsenle tan?st?rd? busemm 14 1,460 06-04-2007, Saat: 03:52 PM
Son Yorum: kötü

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 11:25 PM