:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
**yavuz Sultan Selim In Küpe Takma Nedeni**
CaNaT
konuyu seviyeyi koruyarak tartışalım olur mu arkadaşlar...
Ara
SECO_UA22
Bencede ama asi abi nedense adını aratmıyo Big Grin şaka tabi ama bana mı dedi merak ettim Big Grin

hyr çünkü onla aynı fikirdeyim ve yazdıklarımın hepsinin doğru olduğunu düşünüyorum Big Grin
Ara
CaNaT
ya Yavuz Sultan Selim 40 bin aleviyi öldürdü yada hapse attı bu doğru
Şah İsmail
Anadolu’da yaşayan alevilere, halife olduğunu iddia ederek propaganda yapıyor, onları kendine bağlayarak Anadolu’yu ele geçirmeye çalışıyordu. Padişahta bu süreçte çıkan alevi isyanlarını bastırmak için bu şekilde davrandı. Bu Kanuni Sultan Süleyman zamanında da bu şekilde oldu
ayaklanları öldürdü yada hapse attılar.
Bu şekilde ayaklanma çıkartan kim olursa olsun davranışları bu şekilde idi. Sadece Alevilere karşı yapılan bir durum değildi bu .Yine aynı dönemde Şiilerinde
bu şekildeki ayaklanmalarını bastırdılar .
Ara
SECO_UA22
Abi aynen böyle dedim bende Big Grin ama tabi bu kadar açık değildi Big Grin sağol Big Grin
Ara
CaNaT
konuya açıklık getirelim dedik ve ekleyelim yine o zaman isyan çıkartıyorlardı evet doğru
bunun sonucunda birçoğu öldü evet buda doğru ve aynı aleviler bu vatanı korumak içinde
savaştılar bu vatan hepimizin kurtuluş savasında hep birlikte mücadele ettik alevisi sünnisi ve
kürdü ile bu vatan bizim ve bizler kardeşiz bu topraklar üzerinde aynı şekilde vatanı
korumak zorunda kalırsak düşmanlara karşı yine hep birlikte savasıp bertaraf edeceğiz
karşımıza çıkan herkezi
Ara
SECO_UA22
Zaten abi önceki yorumumda dediğim gibi Kürtler ve Ermeniler bize en sadık etnik gruplardı zamanında.
Ama bazı dışgüçler nedeni ile bölündük işte bu olumsuzluklara ramen ayakta durmalıyız bölünmemeliyiz. Şimdide farklı bölme çabaları var biraz kafayı kullanıp bu tür şeylerden kaçınmalıyız Smile
Ara
CaNaT
ya seco haklısın haklı olmasınada bizim kisi elini veren kolunu kaptırır hikayesine döndü be
her işi Müttefikimiz amerikadan izin alarak yapıyoruz biliyorsun bizim ülkemizde bizden daha
çok söz sahibiler bu böyle gitmez ama
Ara
SECO_UA22
aynen öyle abi ama dünya politikası denilen lanet bişi var sadece bizi değil adamlar dünyayı yönetiyolar...
Afganistan'a girmek için 2 kulelerini feda ettiler ve bir sürü insanı feda ettiler sonra Irak'a nükleer silah var diye girdiler ve hala bişi bulamadılar aa pardon petrol buldular tabi o var unuttum nese sonra Saddam'ı astılar mı asmadılar mı o şüpheli ama kurban bayramına denk gelen bir gün astılar veya asarmış gibi yaptılar sonra bir sürü masum insanı katlettiler ve kimse dur demediği için devam ettiler ulan bunlar durdan anlamazlar stop diyelim dediler ama gene devam ettiler sonra bir sürü komplo teorileri ile uğraşmamızı sağlarlarken esas komploleri ile uğraştılar sonra ayrımlara yol açtılar her yerde huzursuzluğu hakim kıldılar sonra israile yahudilere destek verdiler aslında yahudiler abdye destek verdiler mi desek neyse sonra filistin topraklarına göz diktiler bir sürü sömürge işine girdiler ve adamlar şerefsizliklerini en iyi şekilde yerine getirdiler ve getirmeye devam ediyolar aa böle devam edermi dünya batana kadar böyle devam eder ne zaman biter dünyada tek bir Müslüman kalmayınca biter sonuç olarak bi forum sitesinde veya başka bir yerde bu doğruları söyleyecekleri yerde geçmişteki birkaç tarih yanılgısından yola çıkarak konu açarlar sonra bu konu tartışmaya döner sonra farklı düşünceye sahip insanlar düşüncelerini beyan eder sonra bu düşüncenin karşıtı insanlar tartışmayı uzatır veeee gizli güçler rahatça işine devam ederler, Başarılı oldukları işlerine...
Ara
AfrâsyâB
beyler konu sapıtıyo nerden açtıysam ben başka konu diyorum amaç ve sonuç başka yere gidiyo asi çocuğada slm
Ara
RAMSES
Bu konuya bi açıklık getirmek istiyorum::Tarihte haksızlığa uğramayan hiç bir kavim uygarlık yoktur en güçlü devletler bile haksızlığa uğramıştır.. yani demek istediğim yok bu bunu katletmiş yok bu bunu vezir yapmış Tarihin tarih olabilmesi için varsayomlardan konuşmak bir sonuç vermezz ...... paylaşım için tşkürler çikitamuz
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kanuni Sultan Süleyman Pessimist 1 670 04-12-2022, Saat: 02:41 AM
Son Yorum: wildfang
  Yavuz Sultan Selim Pessimist 6 809 04-12-2022, Saat: 02:38 AM
  Fatih Sultan Mehmet Pessimist 3 697 04-12-2022, Saat: 02:37 AM
  Kanuni Sultan Süleyman Ve Hürem Sultan ÐŽeşaren 2 1,320 04-22-2011, Saat: 03:14 PM
Son Yorum: YasSmin
  Yavuz Sultan Selim'in Mısır Seferi Sırasındaki.... Alem-i Sı@r 0 574 02-13-2009, Saat: 10:50 AM
Son Yorum: Alem-i Sı@r

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-10-2024, 07:11 AM