:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
**yavuz Sultan Selim In Küpe Takma Nedeni**
AfrâsyâB
Mısıra ziyareti sırasında orada ki kölelere belli olmaları için küpe takılır köle oldukları anlaşılırmış. Bunu gören YAVUZ SULTAN SELİM bende halkımın kölesiyim diyip küpe takmıştır ve Türk tarihine geçmiştir.
Ara
korkusuz
teşekurler
Ara
AfrâsyâB
ey valla sevindim beğendiğine
Ara
asi_cocuk
bildiğim kadarıyla o bende allahın kuluyum deyipde küpe takmıştı yanlış hatırlamıyorsam ..

fark etmez gerçi

dipnot : tarihte hiç bir zaman soykırım yapan bir faşist yönetim kabul görmemiştir. kınanmıştır. yavuz selim, hitler vs .. o yüzden sevdiğin , iyi yönlerini paylaştığın kişilerin gölgede kalan yüzlerini de bilmeni isterim..
Ara
AfrâsyâB
ben tarih okuyorum saol biliyorum sende bil güzel olur
Ara
SECO_UA22
Hatırladığım kadarıyla çoğu alevinin katliamına neden olmuştu. Doğru mu biliyorum?

Padişahlar kardeşlerini istemeden de olsa öldürmek zorunda kalıyorlardı. Bunun gibi bir şey olamaz mı?

Bu konuda bilir bir kişi varsa soru işaretlerimin yanıtını dinlemek isterim.
Ara
AfrâsyâB
alevi değil ayaklanma yapan kürt isminde nitelendirdiğimiz kişileri sadece ayaklandırmayı bastırmak için yapılan bişey ama aralarında alevilerinde olduğu biliniyo ayriyetten her isyan kanla bastırılır dünyanın heryerindebu böyle
Ara
SECO_UA22
Benim bildiğim 40.000 aleviyi katletmek zorunda kalmış ve Kürtler ile yandaş olarak bu eylemi gerçekleştirmiş.

Ve şöyle bir şey var; dediğin bana yanlış gibi geliyor çünkü o tarihlerde bize en sadık etnik grup Kürtlerdi. En sadık diğer etnik grup Ermenilerdi. Ermeniler ırk değildir. Bu da bir not olsun.

Ben böyle biliyorum ama dediğim gibi ise soykırım değildir...
Ara
asi_cocuk
sen tarihi sadece milli eğitimin yayınladığı kitaplardan okuyosun galiba dostum..peki saz çalmayı yasaklayıp hersaz kırana ve her alevi kellesi getirene de selim in ödül koyduğunu da yazıyomu o kitaplar..
Ara
SECO_UA22
Asi abi o yazdıklarını kime dedin onu söyle ona göre cevap vericeğim. Bana mı yazdın ?
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kanuni Sultan Süleyman Pessimist 1 670 04-12-2022, Saat: 02:41 AM
Son Yorum: wildfang
  Yavuz Sultan Selim Pessimist 6 809 04-12-2022, Saat: 02:38 AM
  Fatih Sultan Mehmet Pessimist 3 700 04-12-2022, Saat: 02:37 AM
  Kanuni Sultan Süleyman Ve Hürem Sultan ÐŽeşaren 2 1,320 04-22-2011, Saat: 03:14 PM
Son Yorum: YasSmin
  Yavuz Sultan Selim'in Mısır Seferi Sırasındaki.... Alem-i Sı@r 0 574 02-13-2009, Saat: 10:50 AM
Son Yorum: Alem-i Sı@r

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-11-2024, 12:09 AM