:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seni Affediyorum
SARI FIRTINA
Seni Affediyorum

Bu iki kelimeyi s?yleyerek i?inizdeki kinin sebep oldu?u t?m ac?lardan ve s?k?nt?lardan kurtulabilirsiniz.

?o?u zaman ?vmeyen fakat her an ele?tirmeye haz?r ana-ata, i?inize son veren k???d? uzatan adaletsiz patron, sadakatsiz bir arkada?; i?te bu ki?iler, senelerce ?stesinden gelemeyece?imiz ac?lar?, nefretleri bize y?kleyebilirler. Onlara kar?? kin besleriz, en k?t? ?eyleri s?yleyebiliriz veya s?ylemek istedi?imiz ?eyleri s?rekli kafam?zda planlayarak intikam almak isteriz. Asl?nda, kendimizi ?ok iyi hissedebilmenin ve g??l? olman?n tek yolu onlardan intikam almak yerine, "Seni Affediyorum" s?z?n? sarf edebilmektir. Affetmek hi?bir zaman teslim olmak veya pes etmek de?ildir. Aksine ?zg?r olmakt?r. " Bir kere affettiniz mi, art?k sizi inciten ki?iye duygusal olarak kelep?elenmekten kurtulursunuz. "Affetti?iniz ki?inin onu hak edip hak etmedi?i hi? ?nemli de?il, ?nemli olan sizin t?m k?t? duygulardan ?zg?r olabilmeniz. E?er affedicilik erdemine sahip olmak istiyorsan?z fakat nas?l ba?layaca??n?z? bilemiyorsan?z, a?a??daki ?nerileri uygulayabilirsiniz.

* ?nce sizi inciten k???k olaylardan ba?lay?n. Eksik para veren bir memur veya yolunuzu kesen bir ?of?r gibi sizi hiddetlendiren yabanc?lar? affetmeniz sizi kar??la?aca??n?z daha zor olaylar? affedebilmeniz i?in haz?rlar.

* Olumsuz duygular? zihninizden uzakla?t?r?n. K?zg?nl???n?z? veya hayal k?r?kl???n?z? g?vendi?iniz bir arkada??n?za veya dan??mana anlat?n. Bu ?ekilde sizi dinlemeleri duygusal olarak size g?? katar ve olumsuz duygular?n?z hafifleyerek daha sonra pi?man olaca??n?z bir?eyi s?ylemeniz veya yapman?z tehlikesini ?nlemi? olursunuz.

* Empati ile dinleyin. E?er d??man?n?zla kar?? kar??ya gelebiliyorsan?z, sessizce onu dinleyin ve sonra i?ittiklerinizi yorumlay?n.

* Meditasyon yap?n veya dua edin. ?air Alexander Pope "Hata yapmak insancad?r, affetmek ise Tanr?sald?r" diye yazm??t?r.

* Affetmenin unutmak oldu?unu d???nmeyin. ??nk? de?ildir. Ac?lar?m?z? tamamen unutamay?z ve unutmamal?y?z da. Bu tecr?belerimiz bizi bir daha ayn? ac?y? ya?amaktan kurtaracakt?r ve bizim de ba?kalar?na ayn? ac?y? ya?atmam?z? engelleyecektir.

Affedicilik insana i? huzuru sa?lar. Kolayl?kla affedebilen insanlar daha ?ok g?lebilirler, daha huzurludurlar. Ve yayd?klar? iyi ve g?zel duygularla daha sa?l?kl? ya?arlar.

Reader's Digest'ten
Ara
sensizlik_ölüm
bir söz vardır..
affetmek erdemdir..
ama herşeyide affetmek enayiliktir..
affedilecek şey vardır affedilmeyecek şey vardır..
bazende arada kaldığınız bir durum olur.affetmek mi affetmemek mi.
bunda çözüm uzunca bir süre beklemektir..
bu süre sonunda ya affedersiniz yada affetmezsiniz zaten..

ellerine sağlık arkadaşım bu felsefi yazı için..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  seni seviyorum demek yetmezz... €stapitipiti 1 472 04-14-2022, Saat: 11:29 PM
Son Yorum: wildfang
  " Seni" - " Seviyorum " Samsun55 5 736 03-22-2010, Saat: 03:01 AM
Son Yorum: acemhe
  senı anlatmamı ısteselerdı sarı@seker_vbulletin3_import14569 2 487 07-20-2009, Saat: 11:32 PM
Son Yorum: sarı@seker_vbulletin3_import14569
  Seni Ben Kaç Kere Sevdim Dostcu 6 709 03-05-2009, Saat: 04:41 PM
Son Yorum: RAP_qoliq
  seni seviyorum mehmetkılıc 0 470 03-29-2007, Saat: 06:09 PM
Son Yorum: mehmetkılıc

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 02:30 AM