:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gülsen de Boş (ağlama da ama..)
ciciKIS
Bir hayat var içimde göremediğim,
bilemediğim ama çok özlediğim,
İçinde sevdiklerim var bilmediğim
tanımadığım ama görmeyi
İstediğim,
Ordaki sevdiklerime çok sözlerim var verdiğim,
Hayır yapamıyorum tutamıyorum sözümü
Cünkü ben o hayata giden yolu bulamıyorum arıyorum
Ama birtürlü o hayata o yola ulaşamıyorum
Ne sevdiklerimi
Ne o hayatı nede kendimi bulamıyorum
Şimdiki hayattan
Tuzaksız kaçamıyorum
Yavaş yavaş adım adım bitiyorum
Güç olsa da üzülsem de boş biliyorum
Ama ben de artık bu hayata biraz olsa bile,
Yaşamak İSTİYORUM….

hilda karaca...
Ara
ÇiLeK
Kocaman açılmıştı gözleri, kocaman bakıyordu ufka doğru. Belki çok sevdiği bir şarkı geçiyordu aklından…

“Hani o bırakıp giderken seni..”

Belki de gitmeyi özlemişti yine, nereye olursa… Gittikçe sensizleşecekti yüreği sanki. Gittikçe azalacaktı içindeki sen. Gittikçe boşverecekti sanki, giderek rahatlatacaktı kendini… Gitmek iyi gelecekti içinde çözemediği herşeye… Bilse ki, bilmediği ne çok şey var..

Deniz kenarında kahvaltı yapıyorduk. İçim dışım denize hasret, ayrılmıyordum kıyısından ve dönüp dedim ki; “Kötü olan her ne ise, işte şu suya baktığında değişir bir anda, çözülür. Ne kadar şanslısınız!” Alaycı bir gülümseme ya da bazı şeyleri ne kadar basite indirgediğimi ima eden bir tavırla: “O kadar kolay değil işte! Öyle içine çeker ki, derinlerine, boğulursun.” dedi.

Konuşurken unuttuğu, unutup da konuştuğu çok şey, umutsuzluğu çağrıştırıyordu kendiliğinden. Neyi aradığını bilmeden geçirilen zamanlar ve nereye ulaşmak istediğini bilmeden çıkılan yollar… Rastlantılarla şekillenen bir yaşama biçimi… Nereye kadar?

Kendisinin de henüz yetmediği bir sürü soru ve cevapla doluyken dünyası, ne kadarıyla başedebilirdi karşısına aldığı bütün düşüncelerin ve nasıl mutlu olurdu kendi olmaktan…

Yapıp yapamamaktan, olup olamamaktan emin olamadığı herşeyin yüküyle kısıtlamıştı kendini ve bu noktada, sence bir değişimi kolay kabullenemezdi, anlamalısın. Oysa sen onun hayatının en ince ayrıntısıydın, kendi kendineliğinden bir vazgeçiştin. Bir karardın herşeyden önce, başkaydın…

Gidiyordu, gittiğini sanıyordu da, nerede yok olacaktın sen, biliyor muydu? Biliyor muydu hangi şehirde kurtulacaktı senden? Bilmedikleri doldurabilecek miydi konuşmalarının arasında kalan sessizliği? Arkasında bıraktığı kendisiydi belki de, başedemediği tarafıydı ruhunun ve altedemediği bir acemilikti yaşama karşı tek başına…

Hem sıradan olmak ve hem de sıradanlığı eleştirecek kadar ayrıcalıklı olmak nasıldı ki? Nasıl bir şeydi ve sen bu konuda bir türlü yetişemiyordun ona? Yetişemiyordun ondaki uzaklıklara ve belki de anlamıyordun onun uzağı ne? O gidiyordu, gitti de.. Belki senden gitti ama ne farkeder, sensizlik nerde var, hangi şehrin sensizliği var..?

TŞKLERR GÜZEL Bİ ŞİİRDİ....
YÜREKLERDEN MUTLUK EKSİLMESİNSmile
Ara
ciciKIS
oooo çok saol canım benim eşliğin için yazıda süper...
Smile
Ara
ÇiLeK
rica ederim begenmene sevindim....bu güzel şiiri bu yazıyla karşılık vermek istedimSmile
SAGLICAKLA KALSmile
Ara
ciciKIS
saol tatlımSmile
Ara
TutkuM
ikinizinde emeğine sağlık çok güzel yazılar ....
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ağlama Sevdiğim Gül Dedi Bana gravesen 5 367 04-10-2022, Saat: 05:04 PM
Son Yorum: wildfang
  Ağlama bebeğim carpediem 1 361 04-10-2022, Saat: 03:50 PM
Son Yorum: wildfang
  Ağlama yeter ki ... duygusuzmelek 0 359 10-03-2009, Saat: 08:09 PM
Son Yorum: duygusuzmelek
  sakın ağlama! … güneş üşür… ¤ ćaяaмєLL ¤ 0 351 06-13-2009, Saat: 09:44 PM
Son Yorum: ¤ ćaяaмєLL ¤
  Kurbanın olayım ağlama çocuk! Yorgun Yürek 11 732 01-19-2009, Saat: 03:19 PM