:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İyi ki Ağladın Gönül Çiçeğim...
Firari Fırtına
Harikasın ...............
Ara
merve
bende begendim...

eline sağlık...
Ara
Gulguzeliii
paylasımın ıcn tesekkurler...
K€$K!NßI¢@K
Begendiyseniz ne mutlu bana..

Sonsuz tesekkurler...

SmileSmileSmile
Ara
Firari Fırtına
Beğenmemek eldemi ,

Sevg ...
Ara
Yorgun Yürek
Yine buğulusun gönül çiçeğim, yine damlıyorsun, yine ağlıyorsun.
Yüreklerdeki fırtınalara, dondurucu soğuklara rağmen damlarsın yüreklere sımsıcak. Gül kokmayan bir yürek gördün mü, salıverirsin damlalarını hemencecik.

canım çok güzelmiş o güzel yüreğin ve gönül çiçeğin hiç ağlamasın ...
Smile Smile
Ara
K€$K!NßI¢@K

Uzun yolları aşıp da geldim, yüreğimi ortaya koyup da düştüm yollara, bir sonbahar günü baharın ılık esintisinde geldim dünyaya. Dünya aldı beni içine şen kahkaların içinde attığı bir evde. Büyüdüm usul usul, yavaş yavaş. Yumuk yumuk ellerim vardı, pamuk gibi bir tenim, aydınlık bakan gözlerim. Zaman aktı bütün acımasızlığıyla, ağır ağır büyürken çığ gibi arttı dertlerim, büyüdü sevinçlerim yaşam denilen o ulu derya içinde, uzaktan el sallayan bir beyaz yelkenliye daldı gözlerim. Kaldı çocuk gülüşlerim yelkenin salınan cemali üzerinde.

Gönül çiçeğim attı tohumunu yüreğime, suyunu serpti üzerine özene özene. Gönül çiçeğim filizlendi bir gece. Gecenin en karanlık olupta güne döndüğü yerde filizi boy verdi endamı ve ihtişamıyla, yaprakları yeşillendi sonra, yeşil yeşil yapraklar dalında bitiverdi, sarıp sarmaladı filizlenen gönül çiçeğimin gövdesini. Gönül çiçeğim gece yıldızların ışığında, gecenin güne döndüğü yerde şafakta yüzünü gösterdi önce. Günün ortasında durdu penceresinin önünde, güneşe göz kırptı muzipçe. Güneş üzerine akıttı ışıklarını, gönül çiçeğim açıldı biteviye, tanımsız, bir o kadar da güleç göz kırptı üzerine salınan güneşe. Gülümsediler birbirlerine kıkır kıkır, fikir fikir . Gönül çiçeğim büyüdü büyüdü yüreğimde. Yaprakları dallarında, çiçekleri açıldı yapraklarının ortasında, salına salına boy verdi hayat denilen berrak camın üzerinde. Işıkları düştü beraklığının üzerine, bir bebek gülümsemesiyle yansıdılar sonra tüm şeffaflığıyla...

Canim yorgun yuregim,

Temennin icin yuregimle tesekkurlerimi iletirim..Insallah ayni temenniler ve fazlasi senin icinde gecerli olsun..Lakin bir gercek varki her gonulde bir gozyasi mutlak vardir akacaksa engel tanimaz..Bizde aksinda icimizdeki uzuntuye dair her ne varsa alsin gotursuz temizlesin diyelim degilmi canim..

Sevgilerin en guzeli en vefali olani ile kal canim..Tesekkurler...

SmileSmileSmile
Ara
ÐŽeşaren
Sevda Cicegi

Dogumla basliyan hayatin, sonu ölüm!

Hayatin baharinda, neler görüp, neler yasiyacaksin.

Bak! dün sokakta kosturan sen, düsünürmüydüm ölümü

Sevda cicegim.en son düsünecegin olsun ölüm.

Dogumla basliyan, bir cok yerinden yapistirilmis, Film seridi yasam.

Yasam acilari, biber acisina benzemez, Film seridinde ki güzellikler.

Kötümser olup, bahar gelmiyecek diye kahrolamazsin,

Sevda cicegim, her halde en son düsünecegin ölüm.

Genc kiz oldun; ne hayallerin vardi, düsünür müydün sen ölümü

Bir basamak yukari ciksam, basim göge degecek derdin.

Umutlarini yitirme, kaybolan zaman, sen hala ayaktasin.

Sevda cicegim, Film seridinde daha ne güzellikler var, düsünemezsin ölümü

Hani cocuktun hatirladin mi? ya simdi cocuklarin oldu,

Mutluluk bazen, bir Ful cicegi koklayinca solar

Sogukta kalmis, bir Gül sün solmamali, gülmelisin.

Benim adim ask, beni kaybettigin icin düsünmemelisin ölümü.

Güzelim yüregin dert görmesin Canim ..

Sevgi dolu, cok güzel bir konu oldu gercekten ..

Sevgi ve huzurla kal ..
Tesekkürler ..
Ara
K€$K!NßI¢@K
Gonul cicegim, sonbaharın bahar çiçeği , bilemezdim ki sen bakarken öyle zirvelerden, yol üzerine bıraktığın ağlar gelecekler peşim sıra uzaya uzaya, bilemezdim ki gönül çiçeğimi yakalayıp akıtacaklar içlerdeki ağuyu. Gönül çiçeğim ağulandı yavaş yavaş, ağusu yaktı önce dallarını, dalların üzerindeki yaprakları sarardı önce, güneş yakmaya başladı için için gönül çiçeğimi, su yerine ağu serpilmekteydi, acıtmaktaydı köklerimi. Köklerim yanmaya, dallarım kurumaya başladı sonra, gönül çiçeğim dayandı da kaldı kurumaya yüz tutmuş bir gövdenin üzerinde. Gövdem perişan, kuruyan kabukları düştü birer ikişer. Gönül çiçeğimin buynunu büktüler amansız bir o kadar da vicdansız. Vicadansız olduğu kadar kalleş, kalleş olduğu kadar hain pusulara kurban etmek istediler, gönül çiçeğimi bir zirvenin üzerinde kurutmaya bıraktılar.

Gonul cicgegim, benimdi, benim yüreciğimin sesiydi, duramazdı, ağulanan toprağın içinde bakamazdı dünyaya. Ağulanan toprağından ağuyu akıttı önce surların kanalizasyon kuyularına, kağıttan yelkenlilerden suyunu taşıdı azar azar, çekti ciğerlerinin içine dağ havasını, denizden gelen deniz kokusunu aldı , rüzgarıyla salındı hafiften. Güneş doğuyordu ufukta sessizce bunu farketti gizlice, salına salına döndü yüzünü güneşe. Güneş okşadı tenini, köklerine hayat verdi yeniden. Kökleri toprağında can buldu, gönül çiçeğimdi o benim, gönül çiçeğimdi severdi kendi toprağını, suyunu, havasını gönül kalesinin, bilirdi gönül kalesinin içinde gönül çiçeğinin yeniden hayat bulacağını...

Ara
Ebu-CeNDeL
Yüreğine sağlık yüreği güzel insan...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Söylesem Tesiri Yok.. Sussam Gönül Razı Değil.. mavisben 3 566 06-28-2011, Saat: 10:26 AM
Son Yorum: YasSmin
  Bu Gönül Hep Seni BeKLiyor.. MeLeksi 1 632 02-02-2011, Saat: 09:45 PM
Son Yorum: history
  Ah gönül.. Akıt içine bu sancıyı..! history 2 711 01-01-2011, Saat: 05:39 PM
Son Yorum: Hasretiim
  Gönül çiçeğim.. acemhe 0 366 12-08-2010, Saat: 12:59 AM
Son Yorum: acemhe
  Canım sevdiğim… Çiçeğim… Aşkım… acemhe 6 822 07-28-2010, Saat: 01:35 PM
Son Yorum: eRCi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-21-2024, 04:43 PM