:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
...Zafer Bayram?m?z Kutlu Olsun...
isyanbitmez
tuti Adlı Kullanıcıdan Alıntı:?zlemedin...:confused:
Bu konuda tart??acaksak izlemeni tavsiye ederim...
Ha benim yazd???m yorumlarla bu g?r?nt?lerin bir alakas? yok diyeceksin...Do?rudur...
Ama 1 kerede olsa izlemeni rica ediyorum...
(?leride s?yleyeceklerimin daha iyi anla??lmas? bak?m?ndan ?nemlidir).
Ama izleyip izlememek senin kendi karar?nd?r...
Benimki sadece bir ricad?r...

San?m?n yanl??t?r...

Bu yaz?lar? yakla??k 1 sene kadar ?nce yazm??t?m...
Ve ?zel bir g?n de?ildi yazd???m g?n...
Bu g?r?nt?leri izledikten sonra g?r?nt?leri yaz?ya aktarmaya ?al??m??t?m...(Her ne kadar bu konuda kabiliyetli olmasamda)
(D?n biraz de?i?iklik yapm??t?m).
Ve evet yaz?m yanl??? var hakl?s?n ne kadar acelem de olsayd? yapmamam gereken bir hatayd?...(Uyard???n i?in te?ekk?rler)

(Kendime yak??t?ramad???m iki hata...:mad: )

Ba?ka konularda yaz?m hatalar?m varsa da o kadar takmam ama bu gibi konularda en dikkat etti?im ?eylerin ba??nda gelmesine ra?men hata yapm???m.

:mad:...Kendimi k?n?yorum bu hatalar?mdan dolay?...:mad:

F?rsat bulduk?a cevap hakk?m? kullanmaya devam edece?im...
?LK FIRSATTA ?ZLEYECE??M. ?ZLEYEMED?M ??NK? L?M?T?M DOLMAK ?ZERE. YARIN ?ZLEYECE??M. BU KONUDA TARTI?ACA?IMIZA G?RE ?ZLEMEL?Y?M. HAKLISIN VE DED???N G?B? YAZDI?IM YORUMLARLA ALAKASI YOKTUR.?ZLEY?P G?RECE??M. R?CALARIN BEN?M ???N EM?RD?R. SONU?TA ?LERLEYEN ZAMANLARDA DED???N G?B? ANLAMAK ???N ?NEML?YSE.

SANIRIM YANLI?TIR DEM??S?N. SANIRIM DO?RUDUR D?YECE??M.(DED???M)
NEDEN?NE GEL?NCE: YAZILARI YAZDI?IN ZAMANIN B?R ?NEM? YOK. ?ZEL B?RG?N OLMASININ ?NEM? YOK.SONU?TA ?ZEL B?R ANDI SANIRIM BU DA YETERL?D?R. ??NK? BAHSETT???M G?N?N ANLAM VE ?NEM?NE B?NAEN YAZILAN YAZILAR O G?N YA DA B?RG?N ?NCES?NDEN YAZILMAK ZORUNDA OLMAMALARI ?OK A?IKTIR. D??ER BAHSETT???M ?ZELL?KLER? DE BARINDIRIYORDU.
KAB?L?YET KONUSUNDA DUYDU?UM B?R ?OK KONU?MA METN?NDEN ?Y?YD?. BU BAKIMDAN KEND?NE HAKSIZLIK ETME L?TFEN. YAZIM YANLI?LARINI BEL?RTMEM? DE UMARIM SAYGISIZLIK OLARAK ALMAZSIN. BU YAZIDA BEN? ?OK RAHATSIZ ETT?. DED???N G?B? BA?KA B?R KONU OLSAYDI. BU UYARIYI YAPMAK GERE??N? H?SSETMEZD?M. D?ZELTT???N ???N TE?EKK?R EDER?M.
BUNU BEN?MDE SANA YAKI?TIRAMADI?IMI B?LMEN? ?STER?M. AMA HATASIZ OLMAK ?MKANSIZ. BELK? BUNU B?R BA?KASINDAN DUYMAK RAHATSIZ ED?C? OLAB?L?R AMA BEN SENDEN BUNU BEKLEMEZD?M. DE?ER?N? SEN ?L?. KEND?N? KINAMA L?TFEN..........
tuti
R?CALARIN BEN?M ???N EM?RD?R.

Eyvallah...

(Ama sen gene de bir rica olarak kabul et l?tfen...
??nk? emir laf? biraz tuhaf?ma gidiyor ve emir vermekten ger?ekten hi? ho?lanm?yorum...Askerde az da olsa emir vermek zorunda kald?m ve ger?ekten emir vermekten de almaktan da hi? ho?lanmad?m).
Ama arkada?lar aras?nda emir kurallara ba?l? de?ildir...
Kurallar gere?i denilen yap?lmaz, sadece kar??dakine duyulan sayg?(ya da sevgi)'dan dolay? ricalar emir gibi kabul g?r?r dersen...O zaman emir laf? kullan?labilir.
Zaten senin de b?yle d???nd???n? d???n?yorum...
(??te benim de huyum bu. Tart??ma aras?nda da olsa tepkimi dile getirmek...
Ki senin burada kulland???n emirle benim askerde ald???m emirin ayn? olmad???n? bile bile genede araya s?k??t?rd?m i?te...)
(Bu huyumdan da vazge?emiyorum).

SANIRIM YANLI?TIR DEM??S?N. SANIRIM DO?RUDUR D?YECE??M.

San?r?m yanl??t?r demedim.San?m?n yanl??t?r dedim.
Sand???n gibi olmad???n? a??klam??t?m.Tekrar edeyim...

BAHSETT???M G?N?N ANLAM VE ?NEM?NE B?NAEN YAZILAN YAZILAR O G?N YA DA B?RG?N ?NCES?NDEN YAZILMAK ZORUNDA OLMAMALARI ?OK A?IKTIR.

Benim burada anlad???m senin bahsetti?in g?n; 30 A?ustos Zafer Bayram?.(yan?l?yorsam d?zeltmeni bekliyorum).

??te benim demek istedi?im de ben sadece g?r?nt?leri izledikten sonra bi foruma konuyu a?arken o yaz?lar? yazm?? oldu?umudur...

KAB?L?YET KONUSUNDA DUYDU?UM B?R ?OK KONU?MA METN?NDEN ?Y?YD?. BU BAKIMDAN KEND?NE HAKSIZLIK ETME L?TFEN. YAZIM YANLI?LARINI BEL?RTMEM? DE UMARIM SAYGISIZLIK OLARAK ALMAZSIN. BU YAZIDA BEN? ?OK RAHATSIZ ETT?. DED???N G?B? BA?KA B?R KONU OLSAYDI. BU UYARIYI YAPMAK GERE??N? H?SSETMEZD?M. D?ZELTT???N ???N TE?EKK?R EDER?M.
BUNU BEN?MDE SANA YAKI?TIRAMADI?IMI B?LMEN? ?STER?M. AMA HATASIZ OLMAK ?MKANSIZ. BELK? BUNU B?R BA?KASINDAN DUYMAK RAHATSIZ ED?C? OLAB?L?R AMA BEN SENDEN BUNU BEKLEMEZD?M. DE?ER?N? SEN ?L?. KEND?N? KINAMA L?TFEN..........

?lk ?nce ?unu s?ylemek isterim iyi laf?n? senden duymak benim i?in bir onurdur...
??nk? senin samimiyetine inan?yorum. E?er yaz? iyi olmasayd? bunu da hi? ?ekinmeden s?yleyece?inden de ??phem yoktu zaten...
Demek ki ger?ekten benim y?re?imden ??kan s?zler de ka??da aktar?labiliyormu?...

Kesinlikle sayg?s?zl?k olarak almad?m...
Bu senin yaz?lanlara ne kadar de?er verdi?inin bir g?stergesidir...
(Ger?i konu sen olunca g?stergeye de l?zum yoktur).
Beni uyard???n i?in tekrar te?ekk?r ederim...

Senden gelen her t?rl? olumlu, olumsuz ele?tiri (uyar?,yorum...) benim i?in ?ok de?erlidir...

Yaln?z zaman bulmakta s?k?nt? ?ekiyorum...
Bunun i?in tart??ma aralar?ndaki s?reler biraz uzayabilir umar?m bunu ikinizde anlay??la kar??lars?n?z...
Ara
isyanbitmez
Zaten senin de böyle düşündüğünü düşünüyorum...

DEDİĞİN GİBİ BENİM DÜŞÜNDÜĞÜM DE TAM OLARAK BUDUR.

(Bu huyumdan da vazgeçemiyorum).

SEVDİĞİM BİR HUYDUR. AÇIKLAMA GEREĞİ HİSSEDİLEN AYRINTI DA OLSA, ZAMANSIZ DA OLSA GEREKLİ OLAN YERİNE GETİRMELİDİR.

Sanırım yanlıştır demedim.Sanımın yanlıştır dedim.
Sandığın gibi olmadığını açıklamıştım.Tekrar edeyim...

Sanımın yanlıştır...

DEDİĞİN BUYDU. EVET BİLİYORUM. AMA BEN ÖZELLİKLE SANIRIM YANLIŞTIR DEDİM. NEDENİNE GELELİM: İLK OLARAK BİR TARTIŞMA İÇİNDEYİZ BU KADAR KESİN İFADELER KENDİ DOĞRUMUZUN PEŞİNE TAKILIP GİDECEĞİMİZ FİKRİNİ UYANDIRDI. İKİNCİ OLARAK SANIMIMIN YANLIŞ OLDUĞUNU SANDIĞINI DÜŞÜNDÜM. İFADEDE Kİ KESİNLİĞE RAĞMEN BUNU KULLANMAYI TERCİH ETTİM. BENİMKİ BİR YUMUŞATMA ÇABASIYDI. (ÖZELLİKLE Mİ BUNU KULLANDIN CEVAP BEKLEMEKTEYİM.)

Benim burada anladığım senin bahsettiğin gün; 30 Ağustos Zafer Bayramı.(yanılıyorsam düzeltmeni bekliyorum).

CEVAPTIR: BU YAZDIĞIN YAZIDAN YOLA ÇIKARAK YAPILAN BİR GENELLEME İDİ. (GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNE BİNAEN YAZILAN YAZILAR) ARDINDAN DA BU GRUBA GİREN YAZILARIN ORTAK ÖZELLİKLERİNDEN BAHSETMİŞTİM. BU SEBEPTEN YANILIYOR OLABİLİRSİN. SANIRIM DÜZELTTİM.

İşte benim demek istediğim de ben sadece görüntüleri izledikten sonra bi foruma konuyu açarken o yazıları yazmış olduğumudur...

BURADA DEMEK İSTEDİĞİN BEN ONLARI BİR GÜNE AİT OLARAK YAZMADIM. İZLEDİĞİM GÖRÜNTÜLERİN BENDE UYANDIRDIĞI HİSLERİN KALEME ALINMIŞ ŞEKİLDİR. SANIRIM YANLIŞ ANLAMADIM BUNU. ŞUNU SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİM. YAZDIKLARIN KARAKTER İTİBARİYLE BELİRTTİĞİM YAZI GRUBUNA GİRMEYE MÜSAİT GÖRÜNDÜ. BU YÜZDEN BÖYLE SÖYLEMİŞTİM. ZAMANLA İLGİLİ DEĞİLDİ.

İlk önce şunu söylemek isterim iyi lafını senden duymak benim için bir onurdur...
Çünkü senin samimiyetine inanıyorum. Eğer yazı iyi olmasaydı bunu da hiç çekinmeden söyleyeceğinden de şüphem yoktu zaten...
Demek ki gerçekten benim yüreğimden çıkan sözler de kağıda aktarılabiliyormuş...

Kesinlikle saygısızlık olarak almadım...
Bu senin yazılanlara ne kadar değer verdiğinin bir göstergesidir...
(Gerçi konu sen olunca göstergeye de lüzum yoktur).
Beni uyardığın için tekrar teşekkür ederim...

Senden gelen her türlü olumlu, olumsuz eleştiri (uyarı,yorum...) benim için çok değerlidir...

BUNA SEVİNDİM. SAMİMİYETİME GÜVENMENE DE.

Yalnız zaman bulmakta sıkıntı çekiyorum...
Bunun için tartışma aralarındaki süreler biraz uzayabilir umarım bunu ikinizde anlayışla karşılarsınız...

ZAMANA YAYALIM. BENİM ACELEM YOK. EĞER SİZİN DE ACELENİZ YOKSA...
tuti
Acelemiz yok kardeşim...
(Yargıç kardeşimin adına da konuşuyorum çünkü onunla da konuştum bu konuyu)
Gerçi daha konuya da tam giriş yapamadık.
Ama zamana yaymak en iyisi...

CEVAP BEKLEMEKTEYİM

Anlayışına sığınarak biraz daha bekleteceğim...
Ve artık zamanada yaymayı kabul ettiğimize gör bu diyalogları daha fazla yazmaya da gerek görmüyorum...
Zaten fırsat bulunca yorumlarımızı yazıyoruz hepimiz...
Ara
isyanbitmez
mesaj alınmıştır............
isyanbitmez
izledim...........
YARGIÇ
arkadaşlar size bir konuda naçizane bir açıklama yapma gereği hissediyorum sürekli forumda olmama rağmen bu konuya neden yazmadığımı düşünürseniz ki düşüneceğinizi sanmıyorum.ama ben yinede bunu kendime bir borç olarak görüyorum.son zamanlarda kişisel nedenlerden dolayı söylemek istediklerimi tam olarak aktaramıyorum.konunun hassasiyetine ve size olan saygımdan dolayı konuya herhangi bir yorum ekleyemiyorum konuyu zamana yayma kararınıza da ayrıca sevindim teşekkür ederim sizden ricam konu arasına yaptığım bu zamansız girişe kendinizi zorunlu hissetmesseniz cevap yazmamanızdır konunun dağılmasını istemiyorum teşekkür ederim....
Ara
tuti
San?m?n yanl??t?r...

DED???N BUYDU. EVET B?L?YORUM. AMA BEN ?ZELL?KLE SANIRIM YANLI?TIR DED?M. NEDEN?NE GELEL?M: ?LK OLARAK B?R TARTI?MA ???NDEY?Z BU KADAR KES?N ?FADELER KEND? DO?RUMUZUN PE??NE TAKILIP G?DECE??M?Z F?KR?N? UYANDIRDI. ?K?NC? OLARAK SANIMIMIN YANLI? OLDU?UNU SANDI?INI D???ND?M. ?FADEDE K? KES?NL??E RA?MEN BUNU KULLANMAYI TERC?H ETT?M. BEN?MK? B?R YUMU?ATMA ?ABASIYDI. (?ZELL?KLE M? BUNU KULLANDIN CEVAP BEKLEMEKTEY?M.)

Hay?r ?zellikle kullanmad?m...

Kesin ifade kullan?m?na gelince ; mesaj?n? ald?m...

CEVAPTIR: BU YAZDI?IN YAZIDAN YOLA ?IKARAK YAPILAN B?R GENELLEME ?D?. (G?N?N ANLAM VE ?NEM?NE B?NAEN YAZILAN YAZILAR) ARDINDAN DA BU GRUBA G?REN YAZILARIN ORTAK ?ZELL?KLER?NDEN BAHSETM??T?M. BU SEBEPTEN YANILIYOR OLAB?L?RS?N. SANIRIM D?ZELTT?M.

Eyvallah...

BURADA DEMEK ?STED???N BEN ONLARI B?R G?NE A?T OLARAK YAZMADIM. ?ZLED???M G?R?NT?LER?N BENDE UYANDIRDI?I H?SLER?N KALEME ALINMI? ?EK?LD?R. SANIRIM YANLI? ANLAMADIM BUNU. ?UNU S?YLEMEYE DEVAM EDECE??M. YAZDIKLARIN KARAKTER ?T?BAR?YLE BEL?RTT???M YAZI GRUBUNA G?RMEYE M?SA?T G?R?ND?. BU Y?ZDEN B?YLE S?YLEM??T?M. ZAMANLA ?LG?L? DE??LD?.

San?m?n do?rudur...

Ve yaz? hakk?ndaki cevap ve yorumlar?n benim i?in yeterlidir...
Kafamda soru i?areti kalmam??t?r...(yaz? hakk?ndaki yorumlar?na binayen)

Ayr?ca ricam? yerine getirdi?in i?in te?ekk?r ederim...
Ara
isyanbitmez
EYVALLAH bizden kardeşim.
tuti
MİLLET FİKRİ YANLIŞ GELİR BANA. BEN KENDİMİ DÜNYA VATANDAŞI OLARAK TANIMLAMAYI TERCİH EDERİM.

Dediğim gibi saygı duyarım...
Ama kesinlikle katılmıyorum kardeşim...
O zaman şöyle bir soru sormak zorunluluğu hissediyorum kendimde;
Eğer senin dediğin gibi olsaydı biz Milli Mücadelemizi kazanabilir miydik?
Daha doğrusu böyle bir mücadele olur muydu?
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ata'm bu harfleri "á","bhen", "qel" olsun diye öğretmedi! TurkceSavascisi 1 502 03-14-2011, Saat: 11:17 PM
Son Yorum: Leader
  29 Ekim T?rk?? Cumhuriyet Bayram? Kutlu Olsun Emekli Subay 1 601 10-28-2006, Saat: 02:11 PM
Son Yorum: MasaL_perisi
  T?rk?n 30 A?ustos Zafer Bayram? Kutlu Olsun Emekli Subay 2 658 08-30-2006, Saat: 07:51 PM
Son Yorum: PunisheR
  B?y?k Taarruz ve Ba?komutanl?k Sava?? Kutlu Olsun Emekli Subay 1 511 08-28-2006, Saat: 09:29 AM
Son Yorum: YARGIÇ

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-02-2024, 07:30 PM