:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
...Zafer Bayram?m?z Kutlu Olsun...
tuti
DAHA ?NCE A?MI? OLDU?UM BU KONUYU BUG?N?N ANISINA BURADA DA PAYLA?IMA SUNUYORUM...

HANG? ANAYI G?RD?N?Z ?OCU?UNUN ?ZER?NDEK? BATTAN?YEY? ALIP, CEPHANEY? ?RTEN...

[SIZE=3][b]HANG? KADINI G?RD?N?Z CEPHEDE (CEPHE GER?S?NDE DE??L MEHMET??K KUR?UN SIKARKEN, EN ?N SAFTA, MEHMET??KLE YANYANA) MEHMET??K'E SU VEREN, EKMEK VEREN, VER?RKEN ?EH?T D??EN...

HANG? KADINI G?RD?N?Z, ?N?NDE BOMBA PATLAYACA?INI B?LE B?LE SIRF VATANINI, VATANIMIZI KURTARMAK ???N B?LE B?LE BOMBANIN ?ST?NE G?DEN, ?EH?T D??EN...

HANG? M?LLET?N KADININI G?RD?N?Z K?M?S? SIRTINDA BEBE??YLE, K?M?S? SIRTINDA, KUCA?INDA, KEND? A?IRLI?INDA(YA DA DAHA FAZLA A?IRLIKTA) BEBEKLER? G?B? G?RD?KLER? MERM?LER? CEPHEYE TA?IYAN...

HANG? ASKER? G?RD?N?Z AYA?A B?LE KALKMAKTA ZORLANIRKEN, YARALARININ SARGISI TAMAMLANMADAN, YARALI B?R ?EK?LDE CEPHEYE SAVA?A, HAYIR, ?LMEYE G?DEN...

HANG?............................................. ....................................G?RD?N?Z!

HANG?............................................. ....................G?RD?N?Z!

HANG?............................................. ...G?RD?N?Z!

HANG?................................G?RD?N?Z!

HANG?............ ..G?RD?N?Z!

B?Z T?RK M?LLET? OLARAK G?RD?K.

MUSTAFA KEMAL'?N ASKERLERiNDE, B?Z?M

MEHMET??KLER?M?ZDE G?RD?K.

ANALARIMIZDA, BABALARIMIZDA,

DEDELER?M?ZDE,N?NELER?M?ZDE G?RD?K.

MUSTAFA KEMAL'?N ?OCUKLARINDA,

B?Z?M AZ?Z M?LLET?M?ZDE G?RD?K.

... ATALARIMIZDA G?RD?K...

??TE BELGES?; ATV DE YAYINLANAN GENEL KURMAY BA?KANLI?ININ AR??V?NDE BUG?NE KADAR BOZULMADAN SAKLANMI? GER?EK KURTULU? SAVA?'I G?R?NT?LER?NDEN BAHSED?YORUM.

BU SAVA?LAR, B?ZLER ???N, T?RK ?OCUKLARININ, TAM BA?IMSIZ, LA?K, DEMOKRAT?K, UYGAR, MEDEN?YET SEV?YES? Y?KSEK, SOSYAL B?R HUKUK DEVLET? OLAN T?RK?YE CUMHUR?YET?'NDE YA?AMASI ???N YAPILDI. B?ZLER ???N KAZANILDI. KIYMET?N? B?LEL?M....

http://rapidshare.de/files/7970971/Untitled.avi.html

DED???M G?B? BU G?R?NT?LER? ?ZLERKEN G?Z YA?LARINIZI TUTAMAYACAKSINIZ, TUTMAYINDA ZATEN. BEN TUTMADIM, ?STESEYD?MDE TUTAMAZDIM. H?? B?R T?RK EVLADININ DA, BEN T?RK'?M D?YEN B?R?N?N DE G?Z YA?LARINA HAK?M OLAB?LECE??N? ZANNETM?YORUM.[/b]
[/SIZE]

30 A?USTOS ZAFER BAYRAMIMIZ HEP?M?ZE KUTLU OLSUN...
BU ZAFER KOLAY KAZANILMADI...
KIYMET?N? B?LEL?M...

15839py.jpg

MUSTAFA KEMAL ATAT?RK VE S?LAH ARKADA?LARINI,
VATANIMIZN KURTARILMASINDA EME?? GE?EN B?T?N KAHRAMANLARIMIZI,
SAYGIYLA,??KRANLA VE RAHMETLE ANIYORUZ...

pdvd0107ro.th.png pdvd0116mo.th.png pdvd0162vb.th.png
Ara
PunisheR
eline yüreğine sağlık dostum..çok ii bi paylaşım..çok teşekkürler
Ara
isyanbitmez
DAHA ÖNCE AÇMIŞ OLDUĞUM BU KONUYU BUGÜNÜN ANISINA BURADA DA PAYLAŞIMA SUNUYORUM...

[SIZE=3][b]YARALARININ SARGISI TAMAMLANDAMADAN

MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLEİRNDE,

BU SAVAŞLAR, BİZLER İÇİN, TÜRK ÇOCUKLARININ, TAM BAĞIMSIZ, LAİK, DEMOKRATİK, UYGAR, MEDENİYET SEVİYESİ YÜKSEK, SOSYAL BİR HUKUK DEVLETİ OLAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NDE YAŞAMASI İÇİN YAPILDI. BİZLER İÇİN KAZANILDI. KIYMETİNİ BİLELİM....
[/b]
[/SIZE]
GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEDİM. AMA İZLESEYDİM DE AĞLAMAZDIM.BEN TÜRK'ÜM DİYEN BİRİNİN GÖZYAŞLARINI TUTACAĞINA İNANAMIYORUM DEMİŞSİN. BELKİ ONDANDIR. BEN KENDİME TÜRK DEMEM. HEMEN BURAYA HIZLI BİR AÇIKLAMA YAPMAK GEREKLİ BUNUN HİÇBİR SİYASİ YÖNÜ YOK. MİLLET FİKRİ YANLIŞ GELİR BANA. BEN KENDİMİ DÜNYA VATANDAŞI OLARAK TANIMLAMAYI TERCİH EDERİM.
ŞU TANIMLADIĞIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ ÖZELLİKLERİNDEN KAÇINA SAHİBİZ Kİ. KENDİMİZİ KANDIRIYORUZ. SANIRIM GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNE BİNAEN YAPILAN KONUŞMALAR GİBİ OLMUŞ. TÜM İZLEYENLERİ BİR AN ÖNCE BİTSİN DEDİRTEN. HATTA KONUŞMAYI YAPANI BİLE. BUNU SÖYLÜYORUM ÇÜNKÜ YAZIM YANLIŞI YAPTIĞIN İKİ YERİN ALTINI ÇİZDİM. EĞER BU KADAR ÖNEMLİYSE YAZDIKLARIN. YANLIŞ OLMAMALI. ANLATIŞIN BU KADAR ÖZENİ HAKETTİKLERİ KANAATİNİ UYANDIRDI.
BİR DE ŞUNA TAKILDIM. UYGAR, MEDENİYET SEVİYESİ YÜKSEK. MEDENİYETTEN NE ANLADIĞIMIZ HEP BİR MUAMMA. HEP UYGAR VE YÜKSEK SEVİYELİ BİR MEDENİYETE SAHİPTİK. BÖYLE DEĞİLMİŞ GİBİ YAZMAK KENDİMİZİ HANÇERLEMEK OLUR. MEHMET AKİF ERSOY'UN DEDİĞİ GİBİ "ULUSUN KORKMA! NASIL BÖYLE BİR İMANI BOĞAR. MEDENİYET DEDİĞİN TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR".
KIYMETİNE GELİNCE SANIRIM HİÇ BİLMİYORUZ............
YARGIÇ
Bu konuyu yorumda dahil olmak üzere ayrıntılarıyla inceledim ve bende kendimce bir şeyler katmak istiyorum.öncelikli olarak ağlama konusundan başlayacağım.evet ben bunu daha önce izledim ve ağlamadım kişisel bir özelliktir bu gurur duyduğum şeylere ağlamam göğsüm kabarır.daha sonra isyanbitmez kardeşimin kendi kişisel tercihleriyle ilgili bir şeyler söyleyeceğim dediğim gibi kişiseldir ve benimki naçizane görüştür müdahele yada eleştiri amacı yoktur.dünya vatandaşlığı kısmına katılamayacağım çünkü burada bazı kendini bilmez zalimlerle aynı kefeye konduğumu düşünürüm bizdede aynı şeylerin olduğunu düşünen varsa bir kıyaslama yapmayı öneririm ikisi arasında.ama haklı tespitleri konusunda kendisinede katılmıyor değilim özellikle son kısımlara sahip çıkabilme içgüdümüz zayıf diye düşünüyorum.bakın ben kendi yaptıklarımı anlatmıyorum gereksiz olur ama en basit bir konu şehitliklere çok giderim ve belli zamanlar hariç (tuti sana değildir ) haatırlama sorunu olduğunu görürüm her zaman.sadece belli dönemler de vardır.bakın size ağladığım zamanı anlatayım 17 ağustos deprem dönemi o dönemi yaşadım ve orada sadece felaketlerle bir araya gelebildiğimizi gördüm ve buna çok üzüldüm sadece felaketler evet bizi sadece acı bir araya getiriyor bakın işim olmasa daha çok şey var ama çok meşgulüm bir ara bu konuya döneceğim....
Ara
isyanbitmez
yorumunu doyurucu bulmadım. bence de bu konuya tekrar dönmelisin..........
YARGIÇ
Zaten Vakİtsİz OlduĞum İÇİn Yapamadim Tam Olarak Devami Gelecek Ama Şu An YoĞunum Affinizi İstİrham Ederİm
Ara
isyanbitmez
devamını bekleyeceğim............
tuti
BEN KEND?ME T?RK DEMEM.

G?r???ne sayg? duyuyorum...

Zaten Mustafa Kemal Atat?rk'de

"Ne Mutlu T?rk Olana" (Ne Mutlu T?rk Do?ana) dememi?.

"NE MUTLU T?RK?M D?YENE"

(yani bunu g??s? kabararak, g?n?lden s?yleyene,
kendisini T?rk hissedene) demi?tir...

Cevap hakk?m?da kullanaca??m? belirtmek isterim...

Ama ne zaman olur bilemiyorum...
Ara
isyanbitmez
tuti Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Zaten Mustafa Kemal Atat?rk'de

"Ne Mutlu T?rk Olana" (Ne Mutlu T?rk Do?ana) dememi?.

"NE MUTLU T?RK?M D?YENE"

(yani bunu g??s? kabararak, g?n?lden s?yleyene,
kendisini T?rk hissedene) demi?tir...
?FADE A?IKLAMAYA ?Z?N VERMEYECEK KADAR A?IK G?Z?K?YOR. YAPTIKLARIN ?SE SADECE YORUMUN ANLAMAK ?STED???N OLAB?L?R K? BU DA A?IK. HERKESTE AYNI ?EK?LDE ANLAMLA?MASINI BEKLEYEMEZS?N. BEN?M BU KONUDA DEMEK ?STED???M BUNDAN ?OK UZAKTI. M?LLET F?KR?N? YANLI? BULUYORUM. D??ER KONULAR HAKKINDA DA CEVABINI BEKL?YORUM............
tuti
G?R?NT?LER? ?ZLEMED?M. AMA ?ZLESEYD?M DE A?LAMAZDIM.

?zlemedin...:confused:
Bu konuda tart??acaksak izlemeni tavsiye ederim...
Ha benim yazd???m yorumlarla bu g?r?nt?lerin bir alakas? yok diyeceksin...Do?rudur...
Ama 1 kerede olsa izlemeni rica ediyorum...
(?leride s?yleyeceklerimin daha iyi anla??lmas? bak?m?ndan ?nemlidir).
Ama izleyip izlememek senin kendi karar?nd?r...
Benimki sadece bir ricad?r...

SANIRIM G?N?N ANLAM VE ?NEM?NE B?NAEN YAPILAN KONU?MALAR G?B? OLMU?. T?M ?ZLEYENLER? B?R AN ?NCE B?TS?N DED?RTEN. HATTA KONU?MAYI YAPANI B?LE. BUNU S?YL?YORUM ??NK? YAZIM YANLI?I YAPTI?IN ?K? YER?N ALTINI ??ZD?M. E?ER BU KADAR ?NEML?YSE YAZDIKLARIN. YANLI? OLMAMALI. ANLATI?IN BU KADAR ?ZEN? HAKETT?KLER? KANAAT?N? UYANDIRDI.

San?m?n yanl??t?r...

Bu yaz?lar? yakla??k 1 sene kadar ?nce yazm??t?m...
Ve ?zel bir g?n de?ildi yazd???m g?n...
Bu g?r?nt?leri izledikten sonra g?r?nt?leri yaz?ya aktarmaya ?al??m??t?m...(Her ne kadar bu konuda kabiliyetli olmasamda)
(D?n biraz de?i?iklik yapm??t?m).
Ve evet yaz?m yanl??? var hakl?s?n ne kadar acelem de olsayd? yapmamam gereken bir hatayd?...(Uyard???n i?in te?ekk?rler)

(Kendime yak??t?ramad???m iki hata...:mad: )

Ba?ka konularda yaz?m hatalar?m varsa da o kadar takmam ama bu gibi konularda en dikkat etti?im ?eylerin ba??nda gelmesine ra?men hata yapm???m.

:mad:...Kendimi k?n?yorum bu hatalar?mdan dolay?...:mad:

F?rsat bulduk?a cevap hakk?m? kullanmaya devam edece?im...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ata'm bu harfleri "á","bhen", "qel" olsun diye öğretmedi! TurkceSavascisi 1 502 03-14-2011, Saat: 11:17 PM
Son Yorum: Leader
  29 Ekim T?rk?? Cumhuriyet Bayram? Kutlu Olsun Emekli Subay 1 601 10-28-2006, Saat: 02:11 PM
Son Yorum: MasaL_perisi
  T?rk?n 30 A?ustos Zafer Bayram? Kutlu Olsun Emekli Subay 2 658 08-30-2006, Saat: 07:51 PM
Son Yorum: PunisheR
  B?y?k Taarruz ve Ba?komutanl?k Sava?? Kutlu Olsun Emekli Subay 1 511 08-28-2006, Saat: 09:29 AM
Son Yorum: YARGIÇ

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-02-2024, 09:28 PM