:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soru Işaretim: Neden Ermeniyiz ?
SECO_UA22
Hayatta anlamını çözemediğimiz ne kadar çok olay varsa o kadar çok beynimizde soru işareti birikmiş demektir. Soru işareti de çengelli iğneye benzer ve gerçektende beyinde olduğu sürece bir iğne gibi batar. İşte bu yüzden hayatımızı ne kadar anlamlı hale getirirsek o kadar ağrısız bir ömür süreriz. Mesela koltuğa uzandığımızda aklımıza gelen bir soruyu cevaplandırmak o an yapılabilecek en iyi iştir. Yoksa sorular birikir ve başa çıkılamaz bir hal alır. Git gide düzen bozulur ve batmalar başlar bununla beraber ağrılarda. Ne yazık ki insanoğlu yaratılışı gereği bu sonuca isterik bir yaşam tercih eder. Arada kendini kurtaranlar olmuyor değil. Ama buna da söylenecek bir söz var elimizde: “İstisnalar kaideyi bozmaz.”

Gelelim benim bugünlerde kafamda beliren bir soru işaretine:
Günümüzde de beynimizde soru işareti meydana getirebilecek bir sürü olay var. Ama ben bir tanesinin üzerinde durmak istiyorum. Bu da bugünlerde benim beynimde, biraz geçte olsa, beliren bir soru işareti: “Neden Ermeniyiz?”

Çok değil aylar önce Ogün Samast adlı bir Türk genci tarafından Hrant Dink cinayeti işlendi. Bunun sonucunda da halktan bir kesim tepkisini pankartlarla yürüyüş yaparak gösterdi. Yürüyüş sırasında attıkları sloganlardan ve pankartlara yazdıkları cümlelerden biride şuydu: “Hepimiz Hrant Dink’iz, Hepimiz Ermeniyiz?” Bu cümle Türkiye’de öyle yaygın bir hale geldi ki bir an için “Ne oluyoruz?” diye düşündüm. “Bu kadar mı balık hafızalıyız? ” gibi başka soru işaretleri ile karşılaşmak zorunda kaldım. Cevaplar basitti basit olmasına da olaylar bir o kadar da garipti. Basit cevap şuydu: Halkımızdaki saf kalpli insanların bir bölümü, bana göre de hiçbir sakıncası olmayan, doğru bir yürüyüşe kalkışmışlardı. Ama olayın garipliği de şuradan geliyordu: Neden slogan bu derece genellemeye kurban ediliyordu. “Hepimiz Hrank Dink’iz.” cümlesinde bir şey yoktu bana göre. Çünkü gerçekten de Hrant Dink’iz hepimiz, yani insanız. Benim kafama takılan cümle: “Hepimiz Ermeniyiz.” cümlesiydi. Neden kafama takıldığı da sizin beyninizde oluşan bir soru işareti şu an. Ağrı yapmadan cevaplayacağım.

Ermeniler Osmanlı zamanında Osmanlıya sadık iki etnik gruptan biriydiler. Bu iki etnik grup şunlardı: Biri Kürtler, bir diğeri de Ermeniler. Şimdiye baktığımızda başımıza ne geliyorsa bu iki etnik gruptan geliyor. Garip ama gerçek. Daha da yakın zamana baktığımızda Ermenilerin ve Kürtlerin çoğunun (ki bazıları gerçekten iyi insanlar genellemeye kurban verilemeyecek kadar iyileri de var, bu kişiler olayın dışında) bize karşı kindarlıkları acımasızca göze çarpmakta. Ama bizi şu an ki konuda ilgilendirenler Ermenilerin bize karışı kin duyan kısmı.

Sözde soykırımı bize yutturmaya çalışan ama kendilerinin zamanında bize soykırım yaptıkları apaçık belli olan bir etnik grup Ermeniler. VE zamanında o kadar çok işkenceye maruz bıraktılar ki atalarımızı affedilemeyecek kadar kötü bir geçmişi olan bir etnik grup Ermeniler. Hatta zamanında Türk köylerini basıp erkeklerimizi şehit eden bir etnik grup Ermeniler. Hatta ve hatta yine Türk köylerini basıp kadınlarımızı tecavüz ederken öldüren bir etnik grup Ermeniler. Daha da ileri gidip çocuklarımızı kazanda kaynatıp annelerine koyun eti diye yediren bir etnik grup Ermeniler. Sınırlarımızı tehdit eden ve etmeye devam eden, bize karşı doldurulmuş, şerefini yitirmeye yüz tutmuş, satılmış, bize karşı son derece kindar bir etnik grup Ermeniler. Bir ırk olamayacak kadar rezil bir etnik grup Ermeniler. Bir Türk’ün “Ermeniyim!” diye haykıramayacağı kadar iğrenç bir etnik grup Ermeniler. Daha aklıma gelmeyen bir sürü iğrençliği yapan bir etnik gruptan bahsediyoruz. Kısacası o sloganı atmadan önce biraz düşündürmemizi gerektiren bir etnik grup Ermeniler.

[FONT=&quot] Kafamın ağrısı bu soru işaretini cevapladıktan sonra geçti. Sizde böyle yapın. Ve [/FONT]hiç kimse kusura bakmasın ama Ermeniler diye genelleme yapmak zorundaydım. Neden derseniz başta yazdığım güzel bir sözü hatırlatmakta fayda var derim: “İstisnalar kaideyi bozmaz.”

Son olarak o sloganlara karşılık aklıma gelen birkaç slogan var:

“Hepimiz Ermeniyiz, Komple bitiyiz.”
“Hepimiz Hrant Dink’iz, Hepimiz kardeşiz.”
“HEPİMİZ TÜRKÜZ, HEPİMİZ ATATÜRKÇÜYÜZ.”
Ara
CaNaT
teşekkürler arkadaşım güzel bir konu güzel bir yazı
emeğine sağlık paylaşımın için teşekkürler
Ara
SECO_UA22
Sağol. Beğendiğine sevindim.

Eleştirileri bekliyorum...
Ara
CaNaT
benim hoşuma gitti yani ben beğendim gerçekten
tekrar yüreğine sağlık
Ara
SECO_UA22
Çok sağol. Bende senin yazını okudum ve gayet güzeldi, hatta süperdi. Zaten önemli olan doğruyu yansıtmak ve sen bunu güzel bir şekilde yapmışsın. Bende yapmaya çalıştım. Eleştirilere açığım...
Ara
rapunzel
yazdıklarına tamamen katılıyorum..
Ne Mutlu Türk'üm Diyene....
Ara
SECO_UA22
rapunzel Adlı Kullanıcıdan Alıntı:yazdıklarına tamamen katılıyorum..
Ne Mutlu Türk'üm Diyene....

sağolun :bayrak:
Ara
*fahriye*
cok güzel bi paylaşım gercekten güzel bi konuya değinmişsin bazı insanlar gecmişini unutup bazı insanlara uyabiliyor....bunlar benliklerinin kaybetmişler...onlara üzülmüyorum acıyorum....
Ara
SECO_UA22
*fahriye* Adlı Kullanıcıdan Alıntı:cok güzel bi paylaşım gercekten güzel bi konuya değinmişsin bazı insanlar gecmişini unutup bazı insanlara uyabiliyor....bunlar benliklerinin kaybetmişler...onlara üzülmüyorum acıyorum....

Yorumun benim yazımı tamamlar cinsten olmuş... SAÄžOL
Ara
*fahriye*
ne demek bunlar gerceklerr saol....
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  anne neden bu kadar ac?yor can?m? bilgeis 4 595 04-07-2022, Saat: 01:42 PM
Son Yorum: wildfang
  Dün kafa tutanlar, bugün neden suskun? halukgta 0 652 11-16-2011, Saat: 01:38 PM
Son Yorum: halukgta
  neden ben.... YARGIÇ 9 947 11-11-2006, Saat: 12:19 AM
Son Yorum: bilgeis

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 01:20 PM