:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EDIE ( Factory Girl: Edie ) 30 Ağustos
CReATuRE
Factory_Girl_Edie.jpg

Orjinal Adı: Factory Girl: Edie

Yönetmen: George Hickenlooper
Oyuncular: Guy Pearce, Sienna Miller, Hayden Christensen, Jimmy Fallon

Senaryo: Captain Mauzner
Görüntü Yönetmeni: Michael Grady
Müzik: Ed Shearmur
Kurgu: Dana E. Glauberman, Michael Levine
Tür: Biyografi - Drama
Süre: 90 Dk.
Yapım: 2006 - ABD
Dağıtımcı: UNP
Gösterim tarihi: 20 Temmuz 2007
Bitiş tarihi : 30 Ağustos 2007

Editörün Notu: Andy Warhol sayesinde kuyrukluyıldız gibi yükselen Edie Sedgwick’in (Sienna Miller) düşüşünün öyküsünü gözler önüne seriyor.

Konu: Zengin bir ailenin güzel, yetenekli ve karizmatik kızı olarak dünyaya gelen ve hayatına renk katmak için 60’lı yılların ortasında New York’a taşınan Edie’nin, zamanın aykırı sanatçısı Andy Warhol (Guy Pierce) ile tanışmasıyla tüm hayatı değişir. Warhol’ın bohem ve yaratıcı cenneti olarak bilinen ve önceden bir şapka imalathanesi olarak kullanılan ‘Fabrika’sına heyecanlı bir giriş yapan Edie, burada isimleri sonradan tüm dünyada birer marka olmuş müzisyenler, şairler, sanatçılar ve oyuncularla bir araya gelme fırsatını yakalar. Gündüz ‘underground filmler’de rol alırken, gece tüm New York’lu sanatçıların katıldığı çılgın partilere katılır. O sıralar efsane müzisyen Billy Quinn - Bob Dylan - (Hayden Christensen) ile tanışır ve onunla tutku dolu bir aşk yaşamaya başlar. Ancak hızla içine sürüklendiği uyuşturucu batağı hem hayatındaki en önemli arkadaşı Warhol’ın, hem de sevgilisi Quinn’in bir anda kendisini dışlamasına sebep olur.

Girdiği bunalım ve ne kadar çabalasa da kurtulamadığı bağımlılıkları bu kırılgan küçük kızı ve bir zamanların güzel prensesini önlenemez bir sona götürecektir.

[YT]pjs1gKhESeg[/YT]

Factory_Girl_Edie02.jpg

Factory_Girl_Edie04.jpg

Factory_Girl_Edie06.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ejderha dövmeli kiz / the girl with the dragon tattoo MaSaL 0 431 09-13-2010, Saat: 10:48 PM
Son Yorum: MaSaL
  Uyurgezer & Sleepwalking (8 Ağustos) ..Beni..Kaybettin.. 0 494 08-12-2008, Saat: 04:31 AM
Son Yorum: ..Beni..Kaybettin..
  Ölüm Kapanı & Dark Floors (8 Ağustos) ..Beni..Kaybettin.. 0 486 08-12-2008, Saat: 04:30 AM
  Bonneville (8 Ağustos 2008) ..Beni..Kaybettin.. 0 529 08-12-2008, Saat: 04:28 AM
  TRANSFORMERS ( Transformers ) 20 Ağustos CReATuRE 2 572 06-16-2008, Saat: 09:00 PM
Son Yorum: whippet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 12:35 AM