:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ger?ek sevgi bu olabilir mi?
PunisheR
Koskoca bir bah?ede harikulade ?i?ekler i?inde bir papatya..Ve papatya a??k olmu?, yanm?? tutu?mu? Ak sakall? bah??vana..Bir ?mit bekliyormu?. Y?zlerce ?i?e?in aras?ndan Onunla, sadece onunla saatlerce ilgilensin.. Buz gibi suyunu sadece ona d?ks?n istiyormus.. Sadece ona de?sin makas?, Sadece ona g?ls?n dudaklar?.. K?skan?yormu? bah??van?,K?rm?z? g?llerden, Sar? lalelerden, Mor menek?elerden..Zambaklardan...Papatya, sadece bah??van i?in a??yormu?, Bembeyaz yapraklar?n?..
Bir g?n, A?k? ?yle b?y?m??ki.. Papatya yapraklar?n? ta??yamaz olmu?.. E?ilivermi? boynu..Topra?a bak?yormu? art?k.. Bah??van?n sadece sesini duyuyormu? Ayaklar?n? g?r?yormu?..Bunada ??k?r diyormu?.. Yetiyormu? ona, bah??van?n varl???n? hissetmek.. Zaman ak?p gidiyormu?..Papatya bah??van?n y?z?n? g?rmeyeli ?ok olmu?.. Ne var sanki boynumu kald?rsa Bir kerecik daha g?rsem y?z?n? diyormu?..
Ve i?te bir g?n.. Bah??van papatyaya do?ru yakla?m??.. ?ncecik bedenini ellerinin aras?na alm??..Elindeki sopay?, k?klerinin yan?na, topra?a sokmu? bir iple papatyan?n g?vdesini ba?lay?vermi? sopaya.. Papatya o an daha ?ok sevmi? bah??van?.. Hala g?remiyormu? onu, Ama bedeni kurtulmu?.. Uzun bir m?ddet sonra, Bah??van u?ramaz olmus bah?eye.. Gelen giden yokmu?.. Kahr?ndan ?lecekmi? papatya..Ama i?te bir sabah... Hortumdan akan suyun sesiyle uyanm??.. Derin bir oh ?ekmi?.. ??lg?ncas?na sevdi?i bah??van geri gelmi?.. Birden, kendisine do?ru gelen iki ayak g?rm?s.. Bu onun delicesine sevdi?i bah??van de?ilmi?..Ba?ka birisiymi?.. Adam?n elinde bir de makas varm??.. Papatyan?n kafas?n? kald?rm?? yukar?ya do?ru..Ne g?zel a?m??s?n sen ?yle demi?.. Bu gencecik, yak???kl? bir delikanl?ym??..G?zleri g?k mavisi, sa?lar? g?ne? sar?s?ym??.. Ama g?vden seni ta??m?yor demis?. Elindeki makas? papatyan?n boynuna do?ru uzatm??..Ve bir hamlede ba??n? g?vdesinden ay?rm??.. Papatya yere d??erken hat?rlam?? sevdigini.. O ak sa?l?, ak sakall?, ya?l?m? ya?l? bah??van? hat?rlam??..Birde o gencecik, yak???kl? delikanl?y? d???nm??.. Ve o an anlam??, neden o ya?l? bah??van? sevdi?ini..O her seye ra?men, papatyaya emek vermi?.. Ona hi? bir zaman g?zel oldugunu s?ylememi?, Ama onu asl?nda hep sevmis.. Papatya anlam?? art?k.."Sevgi, emek istermi?"...Yere d?st???nde son bir kez d???nm?? sevdi?ini..Te?ekk?r etmis ona i?inden..Son yapra??da kurudu?unda, Biliyormu? art?k..
Ger?ek sevginin,s?ylemeden, ya?amadan, ve asla kavu?madan varolabilece?ini...
Ara
w00w
valla karde?im hakl?s?nd?r Big Grin okumaya ??endim yine de saol Big Grin
Ara
AdAmIn1i
Eline Y?re?ine Sa?l?k Kanka
Ara
isyanbitmez
tamamını okudum belirteyim önce.Ama olmamış bu parçadan o manayı çıkarmak için biraz zorlamak gerek.sevgi emek ister tamam da parçadan çıkmaz bu.Gerçek sevginin,söylemeden, yaşamadan, ve asla kavuşmadan varolabileceğini...bu kısmı ise tam bir saçmalık. sağol..............
PunisheR
isyanbitmez bu senin görüşün..eyw okudugun için..tabii ki saygılıyım görüşüne ama birisini uzaktan sevebileceğini de düşün bence (mesela platonikler veya birbirinden uzak olan çiftler) Wink
Ara
Emy
Ne papatya amaSmile
Ara
YARGIÇ
evet bu tarz aşk hikayelerini çok duydum ben ama bu bana gerçekten çok tuhaf geliyor çünkü platonik aşklar genelde bir araya gelince sönüveriyor o büyü bozuluyor.
Ara
isyanbitmez
PunisheR Adlı Kullanıcıdan Alıntı:isyanbitmez bu senin görüşün..eyw okudugun için..tabii ki saygılıyım görüşüne ama birisini uzaktan sevebileceğini de düşün bence (mesela platonikler veya birbirinden uzak olan çiftler) Wink
PLATONİKLİK SANIRIM YAŞAM BİÇİMİM. YAZDIKLARIMDAN ANLAŞILABİLİR. BİRİSİNİ UZAKTAN SEVMEK VEYA BİRBİRİNDEN UZAK ÇİFTLERİ DE ANLARIM. ŞUNU ANLATMAK İSTEDİM. HEM SORUNUN CEVABI SANIRIM. GERÇEK SEVGİ BİZE DAHA ÇOK BU ŞEKİLDE ANLATILDI. LEYLA İLE MECNUN GERÇEK SEVGİYİ YAŞAMIŞLAR MESELA. AMA MUTLU SEVGİYİ DAİMA PAYLAŞAN SEVGİLİLER YOKTUR.BİR TANE İSİM İSTESEM MESELA NE VERİRSİN. İZLENEBİLİRLİĞİ YOK. ACI YOK İÇİNDE, HÜZÜN, AYRILIK, KÖTÜ ADAMLAR. BU YÜZDEN GERÇEK SEVGİ BU OLABİLİR Mİ? HAYIR BU ÖĞRETİLEN SEVGİ. EYVALLAH BİZDEN.......
YARGIÇ
HAYIR BU ??RET?LEN SEVG?.......[/quote]

?u laf i?in ne s?ylenebilir kiSmile

heheh tabiki ?ok ?ey karde?im ??retilen sevgi ?ok g?zel ve ger?ek bir tespit bu seni tebrik ve takdir ediyorum ve sevginin ya?ama bi?imine gelince onu her t?rl? ya?amay? tercih edenlerdenim yani oldu?u ve g?r?nd??? gibi i?indeki her?eyle beraber onu bir kal?ba sokma taraftar? de?ilim o zaman ben sevgiliye de?il kendi d?nyamda yaratt???m hayale a??k oldu?umu d???n?r?m benlik duygusu yok bunda oysa platonikte bana g?re hep bi benlik vard?r leyla mecnun a?k?na gelince bu konu bende zaten bi tak?nt? acayip sinirimi bozar
Ara
isyanbitmez
YARGI? Adlı Kullanıcıdan Alıntı: HAYIR BU ??RET?LEN SEVG?.......

?u laf i?in ne s?ylenebilir kiSmile

heheh tabiki ?ok ?ey karde?im ??retilen sevgi ?ok g?zel ve ger?ek bir tespit bu seni tebrik ve takdir ediyorum ve sevginin ya?ama bi?imine gelince onu her t?rl? ya?amay? tercih edenlerdenim yani oldu?u ve g?r?nd??? gibi i?indeki her?eyle beraber onu bir kal?ba sokma taraftar? de?ilim o zaman ben sevgiliye de?il kendi d?nyamda yaratt???m hayale a??k oldu?umu d???n?r?m benlik duygusu yok bunda oysa platonikte bana g?re hep bi benlik vard?r leyla mecnun a?k?na gelince bu konu bende zaten bi tak?nt? acayip sinirimi bozar
SEVG? VE A?K ARTIK B?RB?R?N?N ???NE GE?M?? KAVRAMLAR. BU ?OK A?IK G?R?L?YOR. TESP?TT?R. BUNLARI YA?AMA ?EKL? AYNI TANIMLARI G?B?. YA TANIMSIZ YA DA HERKES ???N FARKLI B?R TANIMI VARDIR. PLATON?KL??E GET?RD???N YORUM GER?EKTEN ?OK ?LG?N?. LEYLE ?LE MECNUN ESER?NDE BENZER B?R ANLATIM OLAB?L?R ASLINDA O DA (KAYS) UZUN ZAMAN SONRA LEYLA'YI TANIMAMI?TIR.KEND? YARATTI?I HAYALE M?, BA?KA B?R A?K MI BULMU?TUR B?L?NMEZ.BEN SEVER?M HEM DE ?OK LEYLA ?LE MECNUN ESER?N?. ?ZELL?KLE FUZUL?'DEN.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  bir kalemin ucundan sevgi dilenemem.. Seyduna 5 476 04-14-2022, Saat: 08:57 AM
Son Yorum: wildfang
  Bir yürekte Can olabilir misiniz? eRCi 1 286 04-12-2022, Saat: 01:48 AM
  tutku aşk sevgi eRCi 1 353 04-12-2022, Saat: 01:44 AM
  sen ger?ekten bana a??k olabilir misin ..? eRCi 6 332 04-05-2022, Saat: 12:57 PM
  Sen Ger?ekten Bana A??k Olabilir Misin...? €BeRimSin 1 345 04-04-2022, Saat: 01:12 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-03-2024, 07:58 AM