:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tanju'dan F.Bahçe yorumu
ѕqρα кJмя
[b]8194_B_TanjuColak002.jpg[/b]

Eski milli futbolcu Tanju Çolak, Brezilyalı yıldız Roberto Carlos'un Türkiye'ye gelmesinin Fenerbahçe'nin büyüklüğünü gösterdiğini belirterek, "Fenerbahçe, önümüzdeki 3 yıl daha şampiyon olur" dedi.

Sahibi bulunduğu Progol Menajerlik adına çeşitli temaslarda bulunmak üzere Nevşehir'e gelen ve burada Vali Asım Hacımustafaoğlu'nu ziyaret eden Tanju Çolak, çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı. Avrupa Gol Kralı ünvanlı eski milli futbolcu Tanju Çolak, Roberto Carlos'un transferiyle Fenerbahçe'nin büyük bir iş başardığını, Sarı lacivertli kulübü tebrik etmek gerektiğini söyledi. Roberto Carlos'un şu an mevkiinde dünyanın en iyi futbolcusu olduğunu ifade eden Çolak, şöyle konuştu: "Çok doğru bir transfer, bir kere Türkiye'nin reklamı açısından çok önemli. Şu an bana göre o mevkinin dünyanın en iyi adamı. Fenerbahçe'yi tercih etmesini bir kere ayrıcalıklı olarak görüyorum. Demek ki bir Zico farkı var. Fenerbahçe'nin büyüklüğünün farkı var. Roberto Carlos, 3-4 milyon dolar aldı diyorlar ama bence dünyada Türkiye'nin adını çok iyi duyurdu ve güzel bir reklam oldu. Bu 10-20 milyon euroya yapılabilecek bir şey değil."

Tanju Çolak, bir basın mensubunun 'Sizce Fenerbahçe yaptığı transferler ve bütçesiyle Galatasaray'a fark attı mı?' şeklindeki sorusuna ise şöyle karşılık verdi: "Bir tarafta bütçesi, imkanları olan bir kulüp var, bir tarafta zorluklarla, parasızlıkla mücadele eden, yönetim boşluğu olan, yönetimin birbirine düştüğü bir Galatasaray var."

"F.BAHÇE 3 YIL DAHA ŞAMPİYON OLUR"

Galatasaray'da yaşanan iç sorunların yanında Beşiktaş'ta ise soru işaretleri bulunduğuna dikkat çeken Tanju Çolak, bu durum karşısında Fenerbahçe'nin bundan sonraki 3 yılda şampiyonluğu kimseye kaptırmayacağını söyledi.
Tanju Çolak, kendisine yöneltilen Galatasay ile ilgili sorular karşısında ise, "Galatasaray'dan çok ümitli değilim, çünkü görünen köy kılavuz istemiyor" diye konuştu.
Çolak, bu arada Nevşehir'de sahibi bulunduğu menajerlik şirketi ile çeşitli spor organizasyonları yapmak istediğini buna karşın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde haksızlığa uğradığını iddia etti. Çolak, konunun çözülememesi durumunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a çıkarak sorunlarını anlatacağını söyledi. 27 Şubat'ta Nevşehir'e gelerek burada futbol organizasyonları yapmak için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne müracaatta bulunduğunu, yetkililerin ise zamanın erken olduğu gerekçesiyle Mayıs ayında başvuru yapmasını istediğini hatırlatan Tanju Çolak, Mayıs ayında Nevşehir'e geldiğinde ise organizasyonun başka bir firmaya verildiğini öğrendiğini söyledi.

Nevşehir Valisi Asım Hacımustafaoğlu ile görüşerek uğradığı haksızlığı anlattığını ve kendisinden sorunların çözümü konusunda yardım istediğini belirten Çolak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz 18 Temmuz ile 1 Ağustos arasında burada çeşitli faaliyetler yapmak istiyoruz. Bu faaliyetlere Türkiye'nin çok seçkin spor kulüpleri katılacak. Biz bunları yapmak isterken uğradığımız haksızlığı valimize ilettik. Kendisi perşembe günü bize cevap verecek. O görüşmeden sonra neler yapacağımıza karar vereceğim."

Kötü niyet ve haksızlık yapıldığını düşündüğünü anlatan Çolak, buraya Şubat ayında kahve içmeye gelmediğini ifade ederek "İl müdürünün o güzel yüzünü de görmeye gelmedim. Buraya gelmemde amacımız Kapadokya'yı canlandırmak, hareketlendirmek, reklamını yapmak. Başbakan yardımcımız ve Spor Toto Teşkilatı ile görüşerek buraya geldim. Ama ne yazık ki tek başına kendileri bir şeyler yapma peşinde. Bunu anlamış değilim. Bunun neticesini perşembe günü göreceğiz, ne kadar iyi niyet, ne kadar kötü niyet var. Ama vali bey bize yardımcı olmak için çok çaba sarf ediyor. Bunlara karşı olumsuz bir cevap alırsam ne gerekiyorsa onu yapacağım. Gerekirse Başbakana çıkacağım burada yapılan haksızlığı dile getireceğim. Biz haklıyız, biz mağduruz. Tanju Çolak bir spor adamıdır burada güzel şeyler yapmak istiyor ama bunu engellemek istiyorlar."
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  F.Bahçe yine yaptı yapacağını: 2-2 Ñ•qρα кJмя 3 300 04-14-2022, Saat: 07:36 PM
Son Yorum: wildfang
  Bir Gs'linin Yorumu.. Ñ•qρα кJмя 13 614 04-14-2022, Saat: 03:10 PM
  F.Bahçe ikramı elinin tersiyle itti!.. Ñ•qρα кJмя 3 309 04-13-2022, Saat: 04:17 PM
  F.Bahçe ile Antalya 26. randevuda!.. Ñ•qρα кJмя 1 291 04-13-2022, Saat: 02:06 PM
  F.Bahçe'ye 5 özel tim! Ñ•qρα кJмя 54 1,628 04-13-2022, Saat: 02:43 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 07:52 PM