:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"İstediler, hemen geldim"
ѕqρα кJмя
2007-06-11_wederson288.jpg

Fenerbahçemizin Ankaraspor'dan transferi Gökçek Vederson, Fenerbahçe gibi büyük bir kulübe geldiği için çok mutlu olduğunu söyledi. Yeni transfer sezonunun ilk gününde Ankaraspor'dan transfer ettiğimiz Gökçek Vederson, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu Basın Toplantı Odası'nda kendisini 3 yıllığına kulübümüze bağlayan sözleşmeye imza attı. İmza töreninde Genel Sekreterimiz Vedat Olcay ve Asbaşkanlarımızdan Mahmut Uslu da hazır bulundu. Vederson daha sonra Fenerbahçe formasını giyerek basın mensuplarına poz verdi. Gökçek Vederson, "Fenerbahçe gibi büyük bir takıma, büyük bir kulübe geldiğim için çok mutluyum" dedi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vederson, "Roberto Carlos'u tüm dünya biliyor. Çok büyük bir futbolcu. İnşallah onunla oynayacağım" dedi. Türk Milli Takımı konusundaki soruları da yanıtlayan Vederson, "İnşallah Milli Takım'da da oynamayı düşünüyorum" dedi.
Fenerbahçemizin ilk dış transferini Vederson'la gerçekleştirdiğini ifade eden Mahmut Uslu, "Vederson Fenerbahçemize hayırlı uğurlu olsun. Kendisi 3 yıldır Ankaraspor'da başarılı oldu. Büyük bir kulüpte oynamak istediği için kadromuza kattık. Ankaraspor da bonservisini bize verdi. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Vederson'la 3 yıllık sözleşme imzaladık. İstersek uzatırız bu sorun olmaz. 1 sene sonra 3 yıl daha uzatabiliriz. Vederson şimdi Brezilya'ya gidecek, daha sonra kamp açılışımıza katılmak için İstanbul'a gelecek" diye konuştu.
Genel Sekreterimiz Vedat Olcay ise, "Vederson'u yakından tanıyoruz. Fenerbahçe'ye yararlı olacak. Hoş geldin diyoruz ve başarılar diliyoruz" dedi.

VEDERSON KİMDİR?
22 Temmuz 1981'de Brezilya'nın Goytacazes şehrinde dünyaya gelen Vederson 1.76 boyunda. Tam adı Wederson Luiz Da Silva Medeiros olan Gökçek Vederson, Brezilya'nın Amerıcano takımında profesyonelliğe adım attı. Sırasıyla Brezilya'da İnternacional, Vasco De Gama, Juventude, ve Ituano takımlarında oynayan Vederson Taca Guanabara ve Taca Rio Kupa sevincini yaşadı. 2004 Yılından beri Ankaraspor forması giyen Vederson sol kanattaki etkili oyunu ve attığı gollerle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Avrupa'nın önde gelen kulüpleri Vederson'u transfer etmeye çalışıyor ama o, Fenerbahçe'de oynamak istediğini sürekli dile getiriyordu.
Vederson 2004-05 sezonunda 32, 2005-2006 sezonunda da 23 Kez Ankaraspor'da boy gösterdi. 2006-07 Sezonunda 31 lig maçında forma giyip 8 Gol atarken 5 Türkiye Kupası
karşılamasında da ter döküp 1 gol kaydetti.

Bilgisayar, müzik ve eğlenceden hoşlanan başarılı oyuncu, Türkiye'de son yıllarda sol kanatın en etkili ismi olarak nitelendiriliyor
Türk vatandaşlığına geçip Gökçek Vederson ismini alan başarılı futbolcu, bu olayın uzun zamandır hedefleri arasında olduğunu ve birçok yabancının istediği bir hedefe ulaştığını ifade ediyordu.
Türk Milli Takımı'nda oynamayı çok istediğini her fırsatta dile getiren Vederson, neden Gökçek ismini aldığı sorulduğunda "Bu isim dışında başka hiçbir ismi almamın doğru olmadığını düşünüyorum. Sayın Melih Bey'in sayesinde buralara geldim. Bana bir baba şefkati gösteren, bana saygı gösteren Gökçek ismini almaktan da büyük bir onur duyuyorum." yanıtını veriyordu.
Aslında Vederson, Türk vatandaşı olarak diğer yabancılara göre 3 büyüklerde oynama açısından bir avantaj elde etmişti. İstanbul'da yaşamak istediğini ısrarla ifade eden Vederson iki yıl önce yaptığı bir röportajda "Ben Fenerbahçe'de forma giymek isterdim. Türkiye Liginin üstünde bir takım. Çok önemli yıldızları var. Çok daha kaliteli bir futbol oynuyorlar. Statları, Türkiye'nin en akustik Statları var. Futbolcular oraya giderken çok etkileniyorlar. O yüzden Fenerbahçe'de oynamak isterdim. Bu da bir rüya değil" diyordu.
Ve Vederson'un hayalleri gerçek oldu. Artık başarılı oyuncu , o çok istediği
Sarı-lacivertli renkler için ter dökecek.

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar

2007-06-11_wederson1.jpg 2007-06-11_wederson2.jpg 2007-06-11_wederson4.jpg 2007-06-11_wederson5.jpg 2007-06-11_wederson6.jpg 2007-06-11_wederson7.jpg 2007-06-11_wederson8.jpg 2007-06-11_weserson3.jpg
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  “Türkiye’nin en büyük kulübüne geldim” Ñ•qρα кJмя 3 305 06-16-2007, Saat: 01:28 PM
Son Yorum: ѕqρα кJмя

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 09:13 PM