:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
para m? ?nsanl?k m? s?zce hang?s?
MorciveT
Ben seni destekliyorum Smile

Aslında burda anlatmak istediğim olay, paranın bir yerde ama dostluğun her yerde insan ihtiyacı olduğudur...
Ara
GaSt
aslına bakarsanız insanlığı tercih ederim her şeyi parayla alamazsnıs...
Ara
GaSt
eklemeyi unuttum bişe far parayla ve insanlıkla neler yapabilcenizi şöle bi 5dk. düşünün hangisi daha üstün acaba...
Ondan sora cevabınızı ferinSmile
Ara
toxique_lierre&b.b.k
firtina seni biraz Napoleon gordum!Smile para para para! dedi ama sonunda yenildi.
para herseydir....insan olmayanin elinde savas cubugudur!zalimin elinde,zulum makinasi!insan olmayanin elinde,eziciliktir!duygusuzda fahiseye odenir!cimride kefen almaya hukmu gecer!egitim gormek icin gereklidir!hastalikta sifa kaynagidir!vs..
aslinda el kiridir!
insanlik herseydir...yurek parayla alinmaz!!!ama yasamak icin ihtiyac duyulani almak icin para lazimdir!
yani bu bir kisir dongudur...parasi olanin cevresi dost kaynar,iflas edince yalniz kalir...insanlik yoksa!her ikiside varsa parasiz kalsada hala saygindir ve vazgecilmez dir!parasi var insanligi yoksa sadece amaca ulasmak icin kullanilan ayak altina alinan sandalyedir!
ve birilerinin dedigi gibi..para sandalye gibidir:basinin ustunde tasirsan essegi olursun altina alirsan sen efendisisindir...seni yuceltir!!!
Kimi "para, para, para" diyen Napoleon oldu?unu, kimi de "Roma'y? yakan Neron" oldu?unu zanneder!..
biz eniyisi mi gerceklere takilalim!!!insanligimizi yitirmeden,paraya kul olmadan...her ikisinide gereksinimiz sayip...kendimizden ve dunyadan vazgecmeyelim...sonucta yasiyoruz ve ihtimallerde napcagimizi degil...suan neyi yasiyorsak ona hukmedelim!!!
Ara
toxique_lierre&b.b.k
firtina seni biraz Napoleon gordum!Smile para para para! dedi ama sonunda yenildi.
para herseydir....insan olmayanin elinde savas cubugudur!zalimin elinde,zulum makinasi!insan olmayanin elinde,eziciliktir!duygusuzda fahiseye odenir!cimride kefen almaya hukmu gecer!egitim gormek icin gereklidir!hastalikta sifa kaynagidir!vs..
aslinda el kiridir!
insanlik herseydir...yurek parayla alinmaz!!!ama yasamak icin ihtiyac duyulani almak icin para lazimdir!
yani bu bir kisir dongudur...parasi olanin cevresi dost kaynar,iflas edince yalniz kalir...insanlik yoksa!her ikiside varsa parasiz kalsada hala saygindir ve vazgecilmez dir!parasi var insanligi yoksa sadece amaca ulasmak icin kullanilan ayak altina alinan sandalyedir!
ve birilerinin dedigi gibi..para sandalye gibidir:basinin ustunde tasirsan essegi olursun altina alirsan sen efendisisindir...seni yuceltir!!!
Kimi "para, para, para" diyen Napoleon oldu?unu, kimi de "Roma'y? yakan Neron" oldu?unu zanneder!..
biz eniyisi mi gerceklere takilalim!!!insanligimizi yitirmeden,paraya kul olmadan...her ikisinide gereksinimiz sayip...kendimizden ve dunyadan vazgecmeyelim...sonucta yasiyoruz ve ihtimallerde napcagimizi degil...suan neyi yasiyorsak ona hukmedelim!!!
Ara
toxique_lierre&b.b.k
aslinda el kiridir!
Ara
toxique_lierre&b.b.k
bu neydi simdi 3kez dustum ve 3kez cevapladim,superrrrrrrBig Grin hep duscem artikinBig Grin
Ara
gravesen
para tabikide SmileSmile insanlık para etmiyo insanlık karın doyurmuyo insanlık kız tavlamıyo yalansa söleyin yaniSmileSmile
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SEVG?L?Nize HANG? PAR?AYLA SiTEM EdeRD?N?Z ? PaPaTYa_PReNSeS 17 846 04-01-2022, Saat: 06:48 PM
Son Yorum: wildfang

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 01:48 AM