:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sevgiye dair...
YARGIÇ
Hayatımızın her anında karışık çelpeşik ve hoşnut olmayan durumlar ile karşılaşmamız hepimiz için bilindik ve tanınmış bir gerçektir.Kimi zaman acılarımız,kimi zaman kocaman kahkahalarımız vardır,hepimizin kendimize dair bir dini inancı yada farklı kültürlerden gelme farklı bir yaşantımız vardır elbetteki.Ancak hepsinin özünde olmazsa olmaz tek kavram insan olmanın varlığıdır.Kişi farklı bir dini inançtan aynı din içerisinde farklı bir mezhepten yada yıllar önce oluşan farklı millet kavramından gelebilir.Ancak birçok açıdan üstün niteliklerle donatılan ve bütün varlıklardan ayrı bir kefede olan; insan olma sıfatlarını taşımak hepsinden daha önemli ve daha değerli bir kavramdır.İnsan olma kavramları nelerdir elbetteki buna kişi olarak bir sınır koyma lüksümüz yoktur bu kavram kişinin kendisinde olan vicdan kavramıyla bağdaştırılabilir.Belki burada oluşabilecek bir soru şu olabilir peki vicdan kavramıyla nasıl belirlenir toplumun bir bireyi olarak kendime yaptığım bir sınav şekli vardır gece yatağıma girdiğimde acaba yastığa kafamı rahat koyabiliyormuyum?Bana göre önemli bir kavramdır kişilere zarar vermediğime inanmamı ve insan olabildiğimi o günün akşamında bana fazlasıyla aktarmaktadır.
Pekala vicdansız olan kişi nasıldır ve neden bu şekli almıştır en çok kafamı kurcalayan konulardan birtanesi olarak düşünebilirim.Herşeyden önce bu noktada beni kesin yargıya vardıran sevgiye dair eksikliktir.Hani derler ya Sırat Köprüsü kıldan ince kılıçtan keskindir diye.İçimizdeki nefsi durduğumuzda ve insanı sırf insan olduğu için sevebildiğimizde inanıyorumki sevdiklerimizin omuzunda bu tarz bir köprüden bile rahatlıkla geçebileceğiz.Herkes kendi içinde vicdani bir hesaplaşmaya giderek o yapmıyor ben neden yapayım gibi bir sorudan ve çelişkiden vazgeçer ise insanlığın gerçek değeri ve gerçek tarihi bu noktada ortaya çıkacaktır ve gerçek sevgi o gün dünyayı kurtaracaktır.....
Ara
MasaL_perisi
Ooooo super bir paylaşım Yılmaz....Smile
Vicdansızlık çekenlerinde suçu yoktur aslında...Genlerde yoksa ne yapsınlar zavalılar...Smile
Bilirsin herşey genlere bağlı artı terbiye ve yetiştirilme tarzı ve sınırları.

Benim vicanımla bir sorunum yok...Hatta zaman geliyor ki vican biraz fazla çalışıyor bende...Smile
Farklı bir yerden de geldiğime biliyorsun
Eeee sence ben insanmıyım...?
Yoksa...
Peri deme biliyorum periiim....Smile
Hep aşk ve sevgi hüküm sürdü bir ailede büydüm ben.

Yüreğine mutluluk arkadaşım....Smile
Ara
YARGIÇ
Teşekkürler Melek aslında konuşulması gereken en önemli değerlerden biri bana göre insan olabilmek aslında kişinin tamamen kendisinin verebileceği bir karar diyebilirim...
Ara
*TATLI BELA*
yüreğine sağlık yılmaz tşklr....
YARGIÇ
Teşekkürler Kevser okuyan gözlerine sağlık...
Ara
nisanyagmuru_50
gerçektende çok güzel bi yazı paylaşım için çok ama çok saollSmileSmile
Ara
blue_belial
bu dunyada bıraz zor gıbı bunu saglamak.
guzel dusuncelerın ıcın tskler arkadas
>As!_M€L€q<
abi Harbiden çok Güsell Yazmişsin....
tşkler...zihnine Sağlik..
YARGIÇ
Ben teşekkür ederim hepinize Faruk zoru başarmaktır en önemlisi....
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sana dair sevgilim.... YARGIÇ 17 1,921 04-08-2022, Saat: 02:13 PM
Son Yorum: wildfang
  Bu Sevgiye Imkansızlık Haksızlık... ●KΛЯΛMΣL● 5 1,115 04-27-2016, Saat: 05:21 PM
Son Yorum: Beyaz
  Sen'siz'liğe Dair.. acemhe 7 969 08-20-2015, Saat: 11:33 PM
Son Yorum: acemhe
  Sana Dair.. AsLı 6 822 06-11-2007, Saat: 09:15 AM
Son Yorum: Qetesh

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 01:02 PM