:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
De?i?iktir Hayat De?i?mek Zorundas?n
eRCi
De?i?iktir Hayat

Gezdim, tozdum, e?lendim. ?al??mad???m nadir gecelerden birinde ??kt?m dola?t?m ??yle bir etraf?. Yaln?z ba??na dola?may? sevenlerdenim. Farkl? bir ?ehirde de olsa insan, bazen hatta ?o?u zaman, iyi geliyor yaln?z kalmak... Bir yandan ?ark? s?yledim, bir yandan ger?ekle?tirmek istedi?im d???ncelerimle bo?u?tum bir ka? saat. O an her ne kadar gezilse de, her ne kadar farkl? yemekler yense de, her ne kadar farkl? k?lt?rleri tan?m?? olsan da, her ?eyin ayn? ve ne kadar monoton oldu?unu d???nd?m. D???nmez olayd?m. Ama yok yok, iyi ki d???nm???m. Bu d???ncem kimi zaman bencillik yapt???m?n ortaya ??kmas?n? sa?lad?. Dola?t???m sokaklar?n hepsi birbirinin ayn?s?yd?. ??ti?im su, yedi?im ekmek, seyretti?im televizyon, bindi?im araba, soludu?um hava hepsi hemen hemen birbirinin ayn?s?yd?. De?ilmi?!...

G?n?n nas?l ge?ti ve hayat nas?l gidiyor diye sorulan sorulara verilen cevaplar genelde klasiktir."Bir de?i?iklik yok"... Olamaz! Hayat seni de?i?tirir g?n ge?tik?e. Hayat?nda hi? bir de?i?iklik olmayabilir fakat, ayn? de?ildir hi? bir ?ey. Ayn? kalan hi? bir ?ey yoktur. ?rne?in; bir g?n daha ya?lanm??s?nd?r. Bir g?n? b?rak ald???n her nefes kadar ya?lan?rs?n asl?nda. Annen, baban, sevdiklerin herkes bir g?n daha ya?lan?r. Sabah ??karken b?rakt???n ev bile ak?am girdi?inde o kadar de?i?mi?tir ki fark?na varamazs?n. Soludu?un hava ayn? de?ildir. Her g?n biraz daha kirlenir. Y?r?d???n yollar ayn? m?d?r?... Hay?r, biraz daha eskir, biraz daha a??n?r. ??ti?in sigaradan dolay? ci?erlerin biraz daha kararmazm?? Sen sokaklarda dolan?rken sava?larda ka? ki?i ?lm??t?r?... Ka? ?lke daha s?per g?? olabilmek i?in birbirleriyle yar??maktad?r o anda... ?rnek o kadar ?ok ki, vermekle bitmez. Bunlar beni ilgilendirmez ki diyenlerden olabilirsin. Fakat seni ilgilendirmeyen y?zbinlerce insan?n ba??na tuhaf olaylar gelir. ?l?mler, hastal?klar, sevin?ler, h?z?nler, bunal?mlar, hastal?klar vs...

Ayn? kalmaz hi? bir ?ey. Bast???n klavyenin tu?lar?, giydi?in ayakkab?, c?zdan?ndaki para, kulland???n araba, e?yalar vs vs... ??te bu y?zden bir de?i?iklik yok demeye hakk?n yoktur! ??te bu y?zden hi? bir ?ey ayn? de?ildir! Ayn? kalmaz, kalamaz...

Sorulan bu iki soruya verilen cevaplardaki "bir de?i?iklik yok ki ayn?" c?mleleri bile her kullan?ld???nda anlam de?i?tirirler asl?nda...

Hayat de?i?iktir, de?i?ikliklere gebesindir. ?yi de olsa, k?t? de olsa de?i?mek zorundas?nd?r, zorundalard?r...
lover
paylasımın ıcın saol
Ara
eRCi
Rica ederim arkadaşım sen sağol....
eRCi
................

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hayat Kadar Yalan, Ölüm Kadar Gerçektik volki 1 377 04-15-2022, Saat: 12:25 AM
Son Yorum: wildfang
  Hayat Pencerem... CeYDa HaNDe KeSiM 4 407 04-14-2022, Saat: 12:18 PM
  **bir Hayat Kayar Ellerinizden** MasaL_perisi 5 432 04-13-2022, Saat: 07:41 AM
  Yorgunum Hayat ,Üzme Beni .. ROSE 11 1,545 04-12-2022, Saat: 06:14 PM
  Ölüm İle Hayat Arasına Çizdiğim Tek Mutluluğumdun eRCi 3 502 04-08-2022, Saat: 12:27 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-09-2024, 06:34 AM