:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KAYIP RUH (-Anne..! Bo?versene i?i, sen ruhumu g?rd?n m??)
eRCi
Ruhumu kaybetmi?tim gecenin bir vakti... Ve i?in k?t? taraf? bilmiyordum nerede unuttu?umu... Bulmam laz?md? onu... Yoksa ben ne yapard?m... Ben, ben olamazd?m ki onsuz... D??lerim de bir i?e yaramazd?... D??lerim olur muydu acaba... Ama ben d??lersiz ya??yamam ki... Beni yaln?z b?rakmamal?yd? ruhum... Karanl?ktan da korkard?m onsuz olunca... Hissedebilir miydim acaba korkuyu? ??ime i?ler miydi yaln?zl?k so?uk bir r?zgar gibi... Bulabilecek miydim ruhumu, d??lerimi... Kim bana terc?man olacakt?... Bulmal?yd?m ruhumu... Ve hat?rlamal?yd?m nerede unuttu?umu... Ya?mur da ya??yordu ve d???n?yordum nerede unuttu?umu ruhumu... Oyuncak?? olamazd?, kap?s?ndan ??kt???mda mutluydum ??nk?. O olmadan mutlu olamazd?m... Art?k mutlu olam?yacak m?y?m? Mutlu olamad???ma g?re mutsuz muyum acaba... Bir insan mutlu de?ilse, mutsuzdur... Ama ben bunu da hissedemiyorum ki... Yoksa ?ld?m m? ben? ?l?m de b?yle bir ?ey olsa gerek.. ?yi ama bu evlerin i?i ne burada... Cebim de bo? ?stelik... Umutlar?m? da kaybetmi?im...

Ve ya?mur ya??yordu ve d???n?yordum ruhumu... Bir kad?n vard? soka??n ucunda, a?l?yordu... Niye acaba... O da ruhunu kaybetmi? olabilir mi?.. O biliyor mu benim ruhumun yerini... Biliyorsa da s?yler mi ki bana... Niye sokakta ba?kas? yok. Ve niye sokakta hi? lamba yok. Ve niye soka?? sadece kad?n?n y?rekleri tuzla buz eden i?li h??k?r?k sesleri kapl?yordu... Benim sesim niye ??km?yor... Ba??rmal? m?y?m yoksa... G?ne? ne zaman do?acak peki... Acele etmeliyim, g?ne? do?madan bulmal?y?m ruhumu... Ve ya?mur ya??yordu ve ???yordum ve de d???nmeye ?al???yordum... Kad?n da gitmi?ti ?stelik... Yaln?z kalm??t?m sokakta... Lambas? da yoktu soka??n... Ve t?p?? kamyonu ge?iyordu sokaktan... ?ark? s?yl?yordu kamyon... Ama o da gitti, benim sesim gene ??kmad?... Ba??rsayd?m ke?ke... Ben de gitmeliydim... Bir de hat?rlasam ruhumu nerede unuttu?umu... Ve bir de bulsam onu g?ne? do?madan... Ah bir bulsam, kaybetmiyece?im bir daha, s?z veriyorum... Ben kime s?z veriyorum ki?.. Ve ya?mur ya??yordu ve ???yordum ve sesim de ??km?yordu... Kitap?? da unutmu? olabilir miydim ruhumu... Zaten a??r bir havas? vard? o kitap?? d?kkan?n?n... Duygular? vard? oradaki kitaplar?n ve duygular vard? kitap??n?n raflar?nda... Umut da vard? orda, korku da... Kayg? da vard?, heyecan da... Ve a?k dans ediyordu terk edilmi?likle... Kesin orada kald? ruhum... O ye?il ciltli, kal?n kitab? elime hi? almamal?yd?m... Al?rken elim titremi?ti zaten... Tozluydu ?st?. ?flemi?tim, tozlar?yla vedala?s?n diye... Ve sayfalar?n? kar??t?rm??t?m ?ylesine... Kesin o kitab?n sayfalar?na tak?lm??t?r ruhum... Dalm??t?r bir a?k ?yk?s?ne, ya da bir umudun tela??na... Tabi ya, benim umutlar?m hep dar gelirdi ona... Benim umutlar?m bana da dar gelirdi... Ve benim a?klar?m ac?yla kavrulurdu... Ama o ye?il ciltli, kal?n kitab?n i?indeki a?klar ?yle miydi... O a?klar d??lerim gibiydi, mutluydu a?klar, a??klar... Kitab?n ad? neydi ya... Kitap?? kapanmam?? olabilir mi... G?ne? de do?mak ?zere... B?t?n bunlar yetmiyormu? gibi bir de ya?mur ya??yordu... ?emsiyemi kim ald?? Ya?murdan bir ka? damla ald?m, ?d?n? olarak... ??nk? a?l?yam?yordum... ??nk? ?z?lemiyordum... Peki ya o ye?il ciltli, kal?n kitab? birisi ald?ysa... Ruhumu da alm?? olurdu o zaman... Ah!! Ke?ke o kitab? ben alsayd?m... Hem belki okurdum da... Belki yeni umutlar?m da olurdu... Hem o zaman ruhum da yan?mda olurdu... Bana terc?manl?k da yapard?... Mutlu da olurdum ?stelik... Yeni d??lerim de olurdu. Daha g?zel d??lerim... S?n?r? olmayan d??ler... Gecenin sonsuz karanl???n? dolduran d??ler... Bana benden daha yak?n olan d??ler... Mavi d??ler... Ye?il d??ler... Ulan ye?il ciltli kal?n kitap... Nelere kadirmi?sin be! Acaba kapanm?? m?d?r kitap??... G?ne?in do?mas?na ne kadar var... Her ?ey bir yana bu ses de ne?.. G?kg?r?lt?s? olmad??? ?ok a??k... Ya?mur durmu?tu ??nk?... Damlalar? bendeydi... ?d?n? alm??t?m ya... ?yi de bu ses... Yoksa a?layan kad?n m?... D??lerim olabilir mi... Yoksa, yoksa ruhum mu geliyor... Bu ses... Bu... Bu benim ?alar saatimin sesi ya... Haay?r! Gene beni ?a??r?yorlar... ?yi de daha ruhumu bulamad?m ki... Ve g?ne?in do?mas?na da daha var... Belki kitap?? da kapanmam??t?r... Kitap??ya gitmem laz?m...

-Anne..! Bo?versene i?i, sen ruhumu g?rd?n m?, onu s?yle...
lover
guzel paylasım ıcın saol
Ara
eRCi
teşekkürler....

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Anne Ben Ölüyorum MasaL_perisi 8 425 04-08-2022, Saat: 09:31 AM
Son Yorum: wildfang
  G?ne?e Ne oLdu Anne ? in_love_girl 16 1,027 04-02-2022, Saat: 10:57 AM
  Ruhumu teslim ediyorum bu mevsime.. eRCi 7 677 04-02-2022, Saat: 05:33 AM
  Sahi..! Bana biraz 'Sen' versene...! MeLeksi 2 690 06-02-2012, Saat: 07:06 AM
Son Yorum: acemhe
  Anne kime denir baba kime denir ....?? YasSmin 17 1,172 05-17-2011, Saat: 12:17 PM
Son Yorum: YasSmin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 11:39 AM