:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ci?erini S?kerim Senin ....
Firari Fırtına
Admin Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Tam olarak anlayamad???m bir makalemsi yaz? olmu?. Burada hitap edilen nedir ?ncelikle onu soray?m. Ya?anm?? bir hayat m? yoksa hayat isminde bir ?ah?s m? ? E?er ya?an?lan hattan bahsediliyorsa hayat?n ci?eri nas?l s?k?l?r ki ? Bu ci?er s?kmeyi manevi olarak anlarsak hayata ne gibi bir k?t?l?k yapabiliriz ki ?. Zaten b?t?n bu ba??m?za gelen felaketler s?rf kendimizi mutlu etmek istedi?imizden de?ilmidir. Sadece mutlu olmak i?in ya?am?yormuyuz ? Bir ki?iyisi sevdi?imizde mutlu olan kim ? Bir ki?i bizi sevdi?inde mutlu olan kim ? Peki ya sevdi?imiz ki?iyi mutlu etmek i?in onlarca emek harcay?p, sonunda mutlu etti?imizde mutlu olan kim ?

Bence insanlar olarak ?ok benciliz. S?rf kendimiz i?in ya??yoruz.

Bu s?z? de?erlendirmeye gelince de?er verilmemi?lik g?r?yorum sanki. ?ok ?eli?kili bir s?z. Bu s?z? anlamak i?in ya?ayan? tan?mak gerek. Ama ?u bir ger?ek ki kimseyi istedi?in gibi yapam?yorsun. Ya onun gibi olacaks?n, yada gideceksin! ( Malesef ya?anm??l?k var bu kelimemde... )

Yorum i?in ?ok t?ekk?r ederim ..

Bu c?mleler bir makalemin k???k par?a??klar? gibi desem yeridir , burda ya?anm??l?k yada ya?anmam??l?k yokdur . Sadece olabilecekler ?zerindeki tahmini bir ya?am?n arkas?ndan gelen bir sitem , bir ac?n?n d??a vuran halidir . Evet Hayat elbette bir ?ah?s de?ildir burda , bizzat kendisi olan hayat?n ya?am s?recindeki oyunlar? ve ?stlendi?imiz rol d?r . Bu oyunda elbet s?yledi?iniz gibi insanlarda bencillik ?okdur lakin , bu bencilli?i do?unda hayat?n kendisi de?ilmidir .

Burda tek bir ?eyi ?nemle vurgulamak istiyorum .

Hayat kendi istekleri ile bizleri esir alm??d?r , Bizler ise bu y?k alt?nda ya?amaya ?al??an insanc?klar?z . Sadece bunu anlayal?m yeter asl?nda . Neden mi ..?O kadar basit ki , konuyu burda da??tmak yerine , bu konu ile ilgili bir yaz?m? burda yay?nlarsam en iyisi olacak gibi . ??nk? ayr?nt?l? tesbitlerim ve g?r???m ile b?t?nle?en bu bak?? a??s? her?eyi ap a??k ortaya serecekdir .

Sevg ...
MasaL_perisi
Valla Fırtına ben sadece bunu soyleyebilirim...
Hayatın ciğerlerini sokmeye çalıştım
Bi baktım Hayat benim ciğerlerimi söktü
Anlayacağın başaramadım
Bence oyle bir şey yapmaya düşünürsen deneme bile
Hayat çok acımasız ve insanı ciğersiz kendine mahküm bırakabiliyor yanında da Kaderi de ekliyor...
Ara
Firari Fırtına
MasaL_perisi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Valla F?rt?na ben sadece bunu soyleyebilirim...
Hayat?n ci?erlerini sokmeye ?al??t?m
Bi bakt?m Hayat benim ci?erlerimi s?kt?
Anlayaca??n ba?aramad?m
Bence oyle bir ?ey yapmaya d???n?rsen deneme bile
Hayat ?ok ac?mas?z ve insan? ci?ersiz kendine mahk?m b?rakabiliyor yan?nda da Kaderi de ekliyor...

??yle diyebiliriz .. !!

Bu bahsi ge?en hayat , daha benim ci?erimi s?kemedi ama ben onun ci?erini s?kmek ?zereyim . Nedense ba? edemiyo benle .. Eee o g??l? ise bende g??l?y?m ...

Sevg ...
bilgeis
F?rT?na G?N?L Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Bigeis ,

Yorumun i?in ?ok t?k. ederim , yaln?z bu bende ya?anan bir olay de?ildir . Benimkisi sadece ya?anabilecek durumlar? tahminen ya?amak gibi yapmakd?r yada ?yle gibi davran??a b?r?nmekdir . Elbette defol kelimesi ac? ve bir ayr?l???n bitimdeki sonudur ..

Umar?manlad?n beni ..

Sevg ...

anlad?m evet Confusedmiley9:

gelece?e yat?r?m h?? Confusedmiley31: in?allah bu s?zleri kullanmana gerek kalmaz can?m..
Firari Fırtına
bilgeis Adlı Kullanıcıdan Alıntı:anlad?m evet Confusedmiley9:

gelece?e yat?r?m h?? Confusedmiley31: in?allah bu s?zleri kullanmana gerek kalmaz can?m..

Benim bu s?zleri kullanmayaca??m kesin olmas?na kesin de , ben kimselerin kullanmamas? gerekti?ini ve ona g?re ya?am lar?n? s?rmelerini diliyorum ...

Sevg ...
Firari Fırtına
Amin Diyorum SmileSmileSmile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Senin Limanın Benim Son Nefesim ÇiLeK 11 1,636 05-08-2010, Saat: 02:10 PM
Son Yorum: ÇiLeK
  Ey!!!SEVGİLİ kırdım Senin Kalemini SEHİTLER_OLMEZ 3 840 08-25-2009, Saat: 03:16 PM
Son Yorum: güzelgözlüm
  Senin Icin Aşkım MasumSerseri 6 1,202 06-17-2009, Saat: 11:39 PM
Son Yorum: MasumSerseri
  ben senin neyinim anlayamadım sıla 9 1,345 12-21-2008, Saat: 07:33 PM
Son Yorum: asi_ve_mai
  Bu ' Can ' Senin .. нüzüηçiçÑ”ği 27 2,238 11-27-2008, Saat: 10:47 AM
Son Yorum: нüzüηçiçÑ”ği

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-03-2024, 02:02 AM