:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
?LeSiye Ya?amaK...
€BeRimSin
Soka??n yaln?zl???nda dola?t? bir s?re. Kararm?? g?zleri ve bitmi? bedeni vard?.Uzun bir s?reden sonra ilk kez hayal kurmaya ?al??t? bug?n. Y?kmak istedi kimsesizli?ini , yapamad? . Silmek istedi kurumayan g?zya??n? , silemedi . Sustu . Soka??n suskunlu?una ortak oldu bir s?re . Her ?eyi unuttu bir an i?in . Herkesi sildi belle?inden. Ve b?t?n ya?anm??l?klar? unuttu . Ve bug?n? , zaman?n ?imdi olan?n? da , ge?mi? zamanlar? da , rivayetleri bile . Ama engel olamad? ?l?ml? d???ncelerine . Ya?amak istemiyordu , ?l?me gidiyordu , biliyordu.
Y?r?d? . ??inden ?l?m ?ark?lar? s?yledi . Ko?tu . Bu kez ba??rarak s?yledi ?ark?lar? . Ald?rmad? insanlar?n tuhaf bak??lar?na . ???medi ?ehrin k??k?yametli?inde . Durdu . Kalakald? . Ne yapt???n? anlayamad? . Unuttu?u her ?ey geri gelmi?ti belle?ine . “Depresyon” diyorlard? bu haline .
???meye ba?lad? bir s?re sonra . Bu kez ?l?m?n yaln?zl???ndan de?il , ayazdan ???yordu . Ba??n? yukar?ya kald?rd? . ?nsanlar camlar?ndan d??ar?ya bak?yorlard? . ??inden “Ne tuhaf d??ar?da bir ben kalm???m bir de so?uk r?zgarlar . ” diye d???nd? .
?lk g?rd??? kahvehaneye girdi . Sobaya ko?tu . Is?nd? . G?r?n??? ve kendisi ya?l? olan bir adam?n yan?na oturdu . Bir iki kere g?z g?ze geldikten sonra bakakald? . Dald? gitti uzaklara . Belki de gen?li?i geldi akl?na . Belki de ilk a?k? . Konu?mak istedi . Yapamad? . S?k?ld? , s?k?ld?lar . Sonra sordu ya?l? adam :
- Ad?n ne delikanl? ?
??inden “Nihayet” diyordu gen? . ??nk? birinin bir yerden ba?lamas? gerekiyordu .
- Ad?m Cengiz ama yanl???n var amca. Kan?m deli de?il , yaln?z . Yani deli kanl? de?ilim .
Adam tuhaf bir mahremiyetle bakt? gencin y?z?ne . Dedi?ini anlayamad? . ?a??rd? …
- ??in g?c?n yok mu o?ul ?
- Yok . Ne i?im var ne g?c?m . ?yle b?yle de?il . Ger?ekten . G?c?m yok . Hayata dair ve her ?eye dair.
- O?ul ne tuhaf adams?n sen be ! Ayn? dili konu?uyoruz . Ama ne diyorsun anlam?yorum .
G?ld? gen? . Hem de a?lanacak haline . Sadece g?ld? . A?layamad? .
- Normaldir , olabilir . Senin akl?n k?rk y?l geride , benim akl?m nerede ?
- Benim akl?m geride ama bedenim do?ru yerde . Yani burada oldu?u yerde . Senin akl?n nerede mi?
- H? h? akl?m . Akl?m yok ki …
- Hadi can?m sen de … Bu laflar? ak?ls?z bir kafa s?yleyebilir mi?
Adam ?a?k?n . Adam a?lamakl? . A?lamakl? bir ?a?k?nl?k var y?z?nde . Ve h?z?n kar??m?? g?zlerine . Soruyor kendi kendine “Bu mu neslin yenisi” diye .
- O?ul hat?rlar m?s?n do?du?un zamanlar? ?
- Yok , hat?rlam?yorum . Ben zaten ?lmeden ?nceki zamanlar?m? ya??yorum amca .
-Nas?l yani ? Hastal???n var herhalde .
- Evet , evet . Do?ru . Hastal?k …
- Ne hastal???ym?? o?ul ?
- Ya?ama hastal??? …
- Gen? senin dediklerini anlayamaz oldum .
- Bo?ver . M?him de?il . Ya?am? anlar m?s?n sen ?
- Anlar?m . Daha da ?tesini d???nmem . D???nmekte istemem zaten .
- Neymi? o ?tesi amca ?
- ?lmek o?ul . Ya?am?n ?tesi ya?amamakt?r .
- ??e bak ! “Ben ?lmek i?in ?l?yorum . Sen ya?amak diye ?l?yorsun” . dedi delikanl? .
?htiyar her ?eyi anlam??t? . Hem de fazlas?yla . Sustu bir s?re . Suskunlu?u uzad? . Kendi gen?li?ini d???nd? . Bir de kar??s?ndaki gencin durumunu . Ac?d? . Ac?n?lacak hali vard? ??nk? gencin . Gen?se halini bile g?rm?yor , bilakis ?l?yordu .
H?z?nl? bir k?? g?n?nde h?z?n girmi?ti kahvehaneye. Ve ?l?m?n so?uklu?u vuruyordu insan y?zlerine . Kimse fark?nda de?ildi olanlar?n .?ayet herkes ac? ?aylar?n , demli sohbetlerin ve a??k hayatlar?n derdindeydi . Bir tek ihtiyar h?z?nlenmi?ti . Ama o da , ya?ama dair yeni bir ?eyler ??renmenin mutlulu?unu ya??yordu o h?zn?n aras?nda .
Gen? ?ld? , adam ?lesiye a?lad? ….
*TATLI BELA*
tşklr canım...güzel bir paylaşım saolasın...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 11:51 PM