:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: ?LeSiye Ya?amaK...
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Soka??n yaln?zl???nda dola?t? bir s?re. Kararm?? g?zleri ve bitmi? bedeni vard?.Uzun bir s?reden sonra ilk kez hayal kurmaya ?al??t? bug?n. Y?kmak istedi kimsesizli?ini , yapamad? . Silmek istedi kurumayan g?zya??n? , silemedi . Sustu . Soka??n suskunlu?una ortak oldu bir s?re . Her ?eyi unuttu bir an i?in . Herkesi sildi belle?inden. Ve b?t?n ya?anm??l?klar? unuttu . Ve bug?n? , zaman?n ?imdi olan?n? da , ge?mi? zamanlar? da , rivayetleri bile . Ama engel olamad? ?l?ml? d???ncelerine . Ya?amak istemiyordu , ?l?me gidiyordu , biliyordu.
Y?r?d? . ??inden ?l?m ?ark?lar? s?yledi . Ko?tu . Bu kez ba??rarak s?yledi ?ark?lar? . Ald?rmad? insanlar?n tuhaf bak??lar?na . ???medi ?ehrin k??k?yametli?inde . Durdu . Kalakald? . Ne yapt???n? anlayamad? . Unuttu?u her ?ey geri gelmi?ti belle?ine . “Depresyon” diyorlard? bu haline .
???meye ba?lad? bir s?re sonra . Bu kez ?l?m?n yaln?zl???ndan de?il , ayazdan ???yordu . Ba??n? yukar?ya kald?rd? . ?nsanlar camlar?ndan d??ar?ya bak?yorlard? . ??inden “Ne tuhaf d??ar?da bir ben kalm???m bir de so?uk r?zgarlar . ” diye d???nd? .
?lk g?rd??? kahvehaneye girdi . Sobaya ko?tu . Is?nd? . G?r?n??? ve kendisi ya?l? olan bir adam?n yan?na oturdu . Bir iki kere g?z g?ze geldikten sonra bakakald? . Dald? gitti uzaklara . Belki de gen?li?i geldi akl?na . Belki de ilk a?k? . Konu?mak istedi . Yapamad? . S?k?ld? , s?k?ld?lar . Sonra sordu ya?l? adam :
- Ad?n ne delikanl? ?
??inden “Nihayet” diyordu gen? . ??nk? birinin bir yerden ba?lamas? gerekiyordu .
- Ad?m Cengiz ama yanl???n var amca. Kan?m deli de?il , yaln?z . Yani deli kanl? de?ilim .
Adam tuhaf bir mahremiyetle bakt? gencin y?z?ne . Dedi?ini anlayamad? . ?a??rd? …
- ??in g?c?n yok mu o?ul ?
- Yok . Ne i?im var ne g?c?m . ?yle b?yle de?il . Ger?ekten . G?c?m yok . Hayata dair ve her ?eye dair.
- O?ul ne tuhaf adams?n sen be ! Ayn? dili konu?uyoruz . Ama ne diyorsun anlam?yorum .
G?ld? gen? . Hem de a?lanacak haline . Sadece g?ld? . A?layamad? .
- Normaldir , olabilir . Senin akl?n k?rk y?l geride , benim akl?m nerede ?
- Benim akl?m geride ama bedenim do?ru yerde . Yani burada oldu?u yerde . Senin akl?n nerede mi?
- H? h? akl?m . Akl?m yok ki …
- Hadi can?m sen de … Bu laflar? ak?ls?z bir kafa s?yleyebilir mi?
Adam ?a?k?n . Adam a?lamakl? . A?lamakl? bir ?a?k?nl?k var y?z?nde . Ve h?z?n kar??m?? g?zlerine . Soruyor kendi kendine “Bu mu neslin yenisi” diye .
- O?ul hat?rlar m?s?n do?du?un zamanlar? ?
- Yok , hat?rlam?yorum . Ben zaten ?lmeden ?nceki zamanlar?m? ya??yorum amca .
-Nas?l yani ? Hastal???n var herhalde .
- Evet , evet . Do?ru . Hastal?k …
- Ne hastal???ym?? o?ul ?
- Ya?ama hastal??? …
- Gen? senin dediklerini anlayamaz oldum .
- Bo?ver . M?him de?il . Ya?am? anlar m?s?n sen ?
- Anlar?m . Daha da ?tesini d???nmem . D???nmekte istemem zaten .
- Neymi? o ?tesi amca ?
- ?lmek o?ul . Ya?am?n ?tesi ya?amamakt?r .
- ??e bak ! “Ben ?lmek i?in ?l?yorum . Sen ya?amak diye ?l?yorsun” . dedi delikanl? .
?htiyar her ?eyi anlam??t? . Hem de fazlas?yla . Sustu bir s?re . Suskunlu?u uzad? . Kendi gen?li?ini d???nd? . Bir de kar??s?ndaki gencin durumunu . Ac?d? . Ac?n?lacak hali vard? ??nk? gencin . Gen?se halini bile g?rm?yor , bilakis ?l?yordu .
H?z?nl? bir k?? g?n?nde h?z?n girmi?ti kahvehaneye. Ve ?l?m?n so?uklu?u vuruyordu insan y?zlerine . Kimse fark?nda de?ildi olanlar?n .?ayet herkes ac? ?aylar?n , demli sohbetlerin ve a??k hayatlar?n derdindeydi . Bir tek ihtiyar h?z?nlenmi?ti . Ama o da , ya?ama dair yeni bir ?eyler ??renmenin mutlulu?unu ya??yordu o h?zn?n aras?nda .
Gen? ?ld? , adam ?lesiye a?lad? ….
tşklr canım...güzel bir paylaşım saolasın...