:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AŞKI bulmak şans mı yoksa kadermi?
gravesen
insan aşkını bulmak ister, ama kimin onun hayatının aşkı olduğunu nasıl anlar?

sokakta yürürken yanından geçtiğin kişi olabilirmiConfusedmiley25: yada durakta dururken yanından otobüse binip giden insan olabilirmi.?Confusedmiley25: insan kaderini kendimi belirler.Confusedmiley25: yoksa alın yazısı denen bi senaryomu var. ve biz bu senaryoyu değiştirebilirmiyizConfusedmiley25: her yanımızdakine tek tek sorarakda olmayacağına göre bence herşey şansa bağlı değilmidir arkadaşlar ne dersinizSmile ben çıkamadımbunun içinden aklımda hep bu sorular oluyo bazen sizde de oluyomuConfusedmiley25: ben anlamadımConfusedmiley36: :yikildim:
Ara
blue
oluyo her kes düşünüo bu soruları.bence doğmak we ölmek kaderdir.gerisi kişinin elindedir.ama şansada inanıorum..ama şanstan daha cok kendime inanırım.yane uzun lafın kısası her şek ilk başta kişinin kendi elindedir.her şey kişinin kafasında biterSmilebence yane cnmSmile
Ara
gravesen
bide şöyle düşünün alın yazısını değiştirmekte bizim elimizde olamaz mı peki mesela ben bi yol ayrımına geldim herhangibir sokakta 2 yol var ve hangisini seçeceğime alın yazım mı karar veriyo yoksa ben mi alın yazımı yazıyorum sağdaki sokağa girdim diyelim girmeme neden olan alın yazısımı yoksa ben miyim. insan kendi alın yazısını kendimi yzare yoksa sağdaki sokağı seçmemin nedeni alın yazım mı?SmileSmileSmile
Ara
ManyaX_GirL
ya bak ona şöle bi cwp werebilirim ben şahsen Smile
önünde 2 yol war..
ALLAH sana akıl wermiş..
dio ki..
eğer 1. yolu seçersen şu şu şu olcak..
ama yok 2. yolu seçersen şunlar şunlar oljak..
işte burda olacak olan şeye sen karar weriosun..
kaderini sen çismiosun..
sadece yön weriosun..
benm düşüncem tabe buu....
Ara
esrar gözlüm
bence kaderdir.herşey allah tarafından olur herşeyi kaderimiz belirler Smile
Ara
Anseri
Kaderin varlığına ve allahtan olduğuna inanmak, kendini saçma sapan bir boşvermişliğe bırakmak anlamına gelmez.Kader çok derin ve içinden çıkılmaz bir konudur.Çok detaylı bilgiye sahip olmasamda, dilim döndüğünce şunu söylemek isterim.Kaderinde yazılmış bişeyler var ama bunları sen bilmiyorsun.Senin nasıl davranacağını allah biliyor ama.Önünde iki yol varsa, sen aklını kullanıp, birini seçerek yürümeye devam ediyorsun.Yaşayacakların senin açından bakıldığında tamamen sana bağlı.Ama aynı zamanda da kaderini yaşıyorsun.
Ara
CaNaT
kader hakkında arkadaşlarımın görüşlerine katılıyorum
kaderi çizmek değil ama yönlendirmek bizim elimizde
insanoğlunun hayatını kendi tercihleri belirliyor
onun için tercihlerde neyin doğru neyin yanlış olduğuna
çok iyi düşünüp öyle karar vermeliyiz.
dediğin gibi belkide hayatının aşkı yanından geçen birisidir
bunu bilemeyiz bazı şeyleri malesef yaşayarak öğrenmek zorundayız
onun için umarım Allah kalbine göre birini verir
hayatının aşkını bulursun
Ara
CReATuRE
benim düşüncem aşkı bulmak kaderin ta kendisidir...hiç beklemediğin bir andan karşına çıkar ve seni bulur bir daha bırakmaz...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YüReÄžinn YokSa... hayalimsen 4 379 04-14-2022, Saat: 07:12 AM
Son Yorum: wildfang
  Bugünlerde Herkes Aşki Arar Oldu........(niyemi?) CeYDa HaNDe KeSiM 6 605 04-13-2022, Saat: 12:21 PM
  Aşkı Yasaklamak Zorundaydım Kendime DarkLady 4 304 04-13-2022, Saat: 03:20 AM
  **Aşkı Gördüm Geçenlerde** MasaL_perisi 5 596 04-11-2022, Saat: 04:30 PM
  s?zce hasta m?y?z biz yoksa... peri kızı 9 633 04-11-2022, Saat: 01:53 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 10:27 PM