:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Tende kekik kokusu, düşlerde ayaz var...
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
dus2.jpg

tende kekik kokusu,
düşlerde ayaz var
yatır(sın) beni dizlerine yalı çapkını
saçlarımda kısaldıkça uzayan hasretim var

deli ediyor beni şarkılar
muzır gülümseyişlerim bedenimden akıyor
bir tokat gibi yapıştı yüreğime kuzeyden esen rüzgar
bu gece dağılmam lazım unuttuğum sevişmelerde
duy(sun) sesimi dağ kaçkını, vur(sun) gözlerini bana
anlasın sevda..! Kanım kaynadı, taşıyor

“...ritimlerin gölgesinde dinleniyor sessizliğim..
oy diline yandığım ay yüzlü kavuşmam,
beklemelerim yorgun ama duyarlı..korkma!
Gözlerinle seviştiğimde, bir yürek dolusu
çılgınlığımız olacak..”

sızıda suyun akışı,
mahremiyette tutkumun ayak sesi var
alıp götür(sün) beni düş cambazı,
ruhumda el değmemiş kıvrımlar var

es veriyor canıma aşkın –e hali
tövbelerim dualarımda af diliyor
bir mayın gibi patlıyor göğsümde dirileşen umutlarım
bu gece kaybolmam lazım unutulduğum şehirlerden

kandır(sın) beni şehvetin bozgunu,
kaçır(sın) bakışlarını içime
yola gelsin sanrılarım..!
Dilim açıldı, kapanmıyor

“...tamam..!
Şimdi akıtacağız bütün delirmişliklerimizi...
kalbi olanlar dans etmesin bu şiirde..
üstümüzde ağırlık yapan vedaları çıkartıp öyle yüzeceğiz..çıplaklığım, nasıl da özgürsün..
seni seviyorum..”

güzde baharın tadı,
dilimde yola gelmiş bir hüzün var
bağışla(sın) dudaklarıma ateşini gecelerin tangosu
dokunuşlarımda hazzın zirvesi var
Soylenen tum sozler, yazilan butun yazilar sana dair.

Yapilan butun besteler senin icin, dinledigim butun sarkilarda hep sen varsin. Ve butun bu agaclar, bu deniz, bu ruzgar, bu yagmur senin icin...

Bir teselli ver , Kirilan gururuma

Bir tebessum et,

Unutursun zamanla

olduey4.jpg

Sana ait ya butun yasadigim guzellikler, butun cirkinliklerse senin guzelliginin onayi icin.

Bu koca evren, evrende her ne varsa senin icin. Bu deniz kenari, kayalara vuran dalgalar ve asIk oldugum yosun kokusunda bile hala sen varsin...

Yine dalmisim

Aynada yuzum aglar
Yine dalmisim
Elimde fotograflar

Diger tum insanlar senin icin nefes aliyorlar, sadece senin icin kendilerine verilen rolleri oynuyorlar bu dunyada. Kirmizi isIkta mendil satan cocuk da bicagi bileyen amca da balkonda hali yikayan teyze de ana kahramani sen olan bir romandaki kahramanlar sadece.

Yine aylardan Kasim

Sanki sende kaldi bir yarim

Her nefesim her anim

Sanadir Can'im......

2432u08.jpg

Istediklerine sahip oldugunda yuzunde olusan gulumseme yasama nedenim

olmadiginda gozundeki yas ise benim, akiyorum damla damla... Anlasana...

Yine aylardan Kasim

S[SIZE=4]anki sende kaldi bir yarım......[/SIZE]

Bil ki hala her gece; ruhuma biraktigin sizi ve bana o gulumseyerek bakan yuzunun hayaliyle beraberim...
01rx7.jpg

Kadın adamı çok seviyordu...
Yemyeşil ovalarını verdi adama
Yaşam fışkıran.
"Beni seviyor musun?"
"Evet" dedi adam...
Güneşini, ayını verdi kadın
Yıldızları taktı bir bir adamın omuzlarına...
"Beni seviyor musun?"
"Tabi" dedi adam...
Kadın çağladı
Gürül gürül akan pınarını verdi adama.
"Beni seviyor musun?"
"Elbette" dedi adam...
Kadın bağlandı
Yaşam ipini adama verdi.
Bir oldular tek oldular adamla.
"Beni seviyor musun?"
"Biliyorsun" dedi adam...
Kadın dağlarını verdi adama
Tırmandılar doruklara.
"Beni seviyor musun?"
Aşağılara baktı adam zirveden.
Başkalarını gördü
Sustu adam...

02vw4.png

Ağladı kadın...
Gözyaşını verdi adama
Almadı adam...
Kadın onurunu verdi adama
Şaşırdı adam...
Sordu yine usulca kadın
"Beni mi seviyorsun?"
"Onu da seviyorum seni de" dedi adam...
Sustu kadın...
Verecek bir şeyi kalmadığında...
"Senin yüreğine ihtiyacım var" dedi adam
Başkasını sevebilmek için...
Çıkarıp yüreğini verdi kadın.
Korktu adam...
"Beni sevmiyor musun?" dedi adam.

03kh2.png

Sesi yoktu kadının söyleyemezdi.
Gözleri yoktu kadının ağlayamazdı.
Kalbi yoktu kadının sevemezdi.
Onuru yoktu kadının yaşayamazdı...
Güzel fotoğraflar.. Sözler aşk'a dair olunca zaten efsunkar..
Teşekkürler güzel paylaşım için.
Nare Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Güzel fotoğraflar.. Sözler aşk'a dair olunca zaten efsunkar..
Teşekkürler güzel paylaşım için.

Ben teşekkür ederim, okuyan gözlerinize sağlık..
Ben iki kişilik yaşıyorum, sen bilmiyorsun...
İki kişilik uyuyorum, iki kişilik uyanıyorum...

İki kişilik hazırlıyorum kahvaltıyı...
Gözlerimi kapatıp, ellerimi yüzünde gezdirmek, önce ellerime ezberletmek seni...

Seninle seyretmek yıldızları...
Seninle aramak düşlerimdeki o uzak, keşfedilmemiş yeri...

Pembe mercan kayalıklarını, kırmızı balıkları, sarı yosunların sardığı cam şeffaflığındaki deniz taşlarını, denizkızlarını...

Bir ucu bendeki gökkuşağının, diğer ucundaki o hazineyi...
Yüreğinde bir avuç toprak bulabilmek oralardan...
Mucizelerinle silerken belleğimden korkularımı, yepyeni düşler kurmak seninle...

Seninle yıkmak bütün duvarları...
Seninle açmak buz gibi demir kapıları...

Güçsüz, savunmasız ve alabildiğince çocuk olmak seninle...

Sen konuşurken dinlemek saatlerce ve öpücükten virgüller kondurmak, yarım nefeslik duraklar vermek kelimelerinin arasına...
Derin uykulardayken seyretmek seni ve yüzünde gördüğüm o çocuk masumuyetine yüzümü sürmek...

Seninle beklemek göçmen kuşları...
Geldiklerinde seninle sevinmek ve seninle hüzünlenmek giderlerken...
Seninle kaybolmak bilmediğimiz bir şehirde...
Güzel bir kış şarkısını yeniden söylemek seninle...

Bütün tik-tak lardan uzak, dünya zamanının çok ötesinde bilinmeyen zamanları keşfetmek seninle...

Vücut dilinin kurduğu her cümlenin tek öznesi ve sebebi olmak...
Hayatın an lardan ibaret olduğunu unutmadan....
Ben iki kişilik yaşıyorum, sen bilmiyorsun...
Şöyle dolu dizgin bir aşık olasım var! Kana kana, tüm özgür irademi kullanıp, saçmalayarak aşık olmak isteğim var.
Aşık olduğun zaman ile olmadığın zaman arasındaki fark, mantıklı davranmak ise; benim gönlüm mantıksızlıktan yana. Aşık olup kendi içimde kaybolmak istiyorum.
O şanslı her kim olacaksa, onu düşünüp, yemeden ...içmeden kesileyim. Saatler o kadar çabuk geçsin ki, gün nasıl ölmüş anlamayayım.
Gözümün biri hep telefonda olsun, bir mesaj sesine heyecan duyayım. Otobüse binip, ineceğim durağı kaçırayım.
Sokağa çıkıp amaçsızca, caddeler boyu dolaşayım. Yağmur bastırsın aniden, insanlar etrafa koşuşurken, ben yüzümde salak bir gülümsemeyle yürümeye devam edeyim.
Tam bunları yaşamaya kuruyorum yüreğimi, ruhum aşka doğru dönüyor; aklım giriyor devreye. Sonra diyor, ya sonra?
Önüme geliyor resimler, tadım kaçıyor. Vazgeçmeye başlıyorum aşktan da, ilişkilerden de! Bir garip hüzün gelip çöküyor göğsüme, geçmişin sisleri arasında dolanıyorum. Hevesim kaçıyor.
Hep aynı film dönecek bu sinemada, başrol oyuncuları değişecek ama kurgu aynı olacak diyorum. Senaryoyu yazana küfür ediyorum sessizce, içimi umutsuzluk kaplıyor.
Sonra, aşık olunca devre dışı kalmasını istediğim mantığımın sesini duyuyorum: “Savrulma kendi içinde!” Aşk, sadece senin için var! Sen güzel hisset, iyi yaşa diye var.
Önüne ardına bakmadan, yaşa gitsin. Hesap sorma, hesap alma, kırılma ve kırma, sadece tadına var. En sevdiğin yemeyi yer gibi, Tanrı’ya dua eder gibi, sevdiğin bir kitabı okumak gibi, sevişmek gibi; aşkın tadını çıkar.
Aşık olasım var benim! Güneşe, çiçeğe, denize, toprağa, bir şiire, bir adama..
Bir sen eksiktin zaten! Canın istedi diye, çık geçmişin tozlu raflarından gel; oldu! Kalbimde hiç yer kalmadı canım, kusura bakma seni alamayacağım!

Geçmişin hayaletlerinin bu yüzsüzlüğü de beni öldürecek bir gün! Bitmişsin, gitmişsin, eskimişsin,
hayaletsin işte, ötesi var mı?

...
Yok, sen unut bütün bunları, canın istedi diye, elini kolunu sallayarak gel!

Üstelik gelişinden belli ki, kabul göreceğine eminsin. Bu ne özgüven? Daha doğru soru şöyle olmalı: Nasıl bu kadar eminsin benden?

Benim anam ağlamış seni unutana kadar, kim bilir kaç sıkıntılı gece geçirmişim, sinirlerimi bozmuşsun zamanında, birlikteliğimizden elimde saygı duyulacak tek bir anı bırakmamışsın; sonra dikilmişsin karşıma: “Beni özledin mi?”

Neden özlüyorum ki seni? Özlemek bu kadar ucuz bir his midir? Her önüne gelen özlenir mi? O zaman adı özlemek olur mu?

Her zamanki gibisin, hiç değişmemişsin. Yine sıradan, yine sığ ve düşüncesizsin. İnsan bir yerlerden,
birilerinden gittiyse; bu gidişe bir anlam katmalıdır. Değişmelidir biraz, üstüne bir taş koymalıdır.Yaşadıklarından, edindiği tecrübelerden ders almalıdır. Bir yerlerden gittiysen, cebinde bir pusula bulunmalıdır. Daha önce saptığın yanlış yollara sapmamak için, tekrar aynı hataya düşmemek için, kendini tekrar etmemek için, bir haritan olmalıdır. Yoksa gidişlerin de bir anlamı olmaz, bazı kalışlar
gibi…

Yok ama sen öyle yapma! Sen canın sıkılınca, zoru ilk gördüğünde git. Gittin, anladık, sorun değil. Sonra başka yerde başka bir zorluk yaşayınca, çık gel! Sonra tüm yüzsüzlüğünü giy üstüne, döndüğünü söyle. Karşı taraftan sana anlayış göstermesini bekle!

Yok canım, benim kalbimde hiç boş yer yok! Çünkü bizde adam olana ekmek var, olmayana zırnık yok!
"Yüz kişinin içinde aşık, gökte yıldızlar arasında parıldayan ay gibi belli olur"

der Hz. Mevlana.. Belli olmak isteyenler için güzel bir paylaşımdı. Teşekkürler. (:

Nare Adlı Kullanıcıdan Alıntı:"Yüz kişinin içinde aşık, gökte yıldızlar arasında parıldayan ay gibi belli olur"

der Hz. Mevlana.. Belli olmak isteyenler için güzel bir paylaşımdı. Teşekkürler. (:

Mevlana güzel demiş, teşekkürler Smile
Sayfalar: 1 2